Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 23:27   #641
Quote:
Muffinoo kaže: Pogledaj post
Kada spojim mob (galaxy s7) prek bluetootha, sve vezano uz telefon normalno radi, ali zanima me kako da onda pustam i pjesme prek bluetootha ( dakle bez kabla ), glx oprema.
Hvalaaa
Za puštanje glazbe moraš odabrati media na početnom (donji lijevi pravokutnik) ili klikneš na glazbenu notu kad si u izbornicima i onda moraš odabrati bluetooth i mobitel na koji se želiš spojiti. Nekad to moram napraviti a nekad se automatski spoji. Na mobitelu moraš otvoriti glazbenu aplikaciju (mora raditi barem u pozadini).

Uglavnom, iako je telefon spojen nekad moraš napraviti gornje korake da bi glazba krenula.
scrosser is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:51   #642
Quote:
Muffinoo kaže: Pogledaj post
Jos edit.
Posto smo gratis s autom dobili i gume zimske koje su nam odmah promijenili, a ljetne su spremili kod sebe u servis, nismo vidjeli koje su marke i model ljetne gume koje inace dolaze s njim pa ako netko zna da moze reci...
Hvala i sorry na gnjavazi
P.s. otkrio sam ovo za bluetooth
Continental ContiEcoContact 5 215/55 R17 94V
(ne Continental ContiEcoContact 5 215/55 R17 94V Conti Seal).

Ja neki dan jednu malo oštetio i sad muku mučim da nađem novu. Eco Seal ima ali ova nema pa nema. Ima ne netu za naručiti ali bih htio plaćanje pouzećem da je mogu provjeriti da mi ne pošalju neku staru 3 ili 5 godina. Ima li netko ideju?
romi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:39   #643
Quote:
romi123 kaže: Pogledaj post
Continental ContiEcoContact 5 215/55 R17 94V
(ne Continental ContiEcoContact 5 215/55 R17 94V Conti Seal).

Ja neki dan jednu malo oštetio i sad muku mučim da nađem novu. Eco Seal ima ali ova nema pa nema. Ima ne netu za naručiti ali bih htio plaćanje pouzećem da je mogu provjeriti da mi ne pošalju neku staru 3 ili 5 godina. Ima li netko ideju?
Evo: http://cijenaguma.hr/product/21555r1...contact-5-94v/

Nazovi ( 01/3881-347 ) ili pošalji upit mailom ( [email protected] ; odgovore unutar 15-ak minuta ) pa pitaj za DOT, dostavu ili kaj te već zanima
be3tone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:20   #644
Quote:
be3tone kaže: Pogledaj post
Evo: http://cijenaguma.hr/product/21555r1...contact-5-94v/

Nazovi ( 01/3881-347 ) ili pošalji upit mailom ( [email protected] ; odgovore unutar 15-ak minuta ) pa pitaj za DOT, dostavu ili kaj te već zanima
Hvala. Ma već sam bio naručio kod njih, i najprije kažu DOT 2017, da bi se za par sati ispravili i kažu DOT 2015. Hvala, doviđenja.
romi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 19:07   #645
Quote:
romi123 kaže: Pogledaj post
Hvala. Ma već sam bio naručio kod njih, i najprije kažu DOT 2017, da bi se za par sati ispravili i kažu DOT 2015. Hvala, doviđenja.
Koliko sam stigao baciti oko na Continentalovim web stranicama nema više Continental ContiEcoContact 5 već samo Continental ContiEcoContact 5 Conti Seal u toj dimenziji tako da možda nigdje ne nađeš Continental ContiEcoContact 5, a da nije stariji DOT.... a i što se zamaraš sa DOT-om?
Ne znam koliko tebi sezona/kilometara traju gume, ali ja ljetne uništim za dvije sezone (zimske za tri) tako da bi mi bilo svejedno da li su napravljene 2015. ili 2017.
be3tone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 21:33   #646
Quote:
be3tone kaže: Pogledaj post
Koliko sam stigao baciti oko na Continentalovim web stranicama nema više Continental ContiEcoContact 5 već samo Continental ContiEcoContact 5 Conti Seal u toj dimenziji tako da možda nigdje ne nađeš Continental ContiEcoContact 5, a da nije stariji DOT.... a i što se zamaraš sa DOT-om?
Auto je star 20 dana a gume na njemu imaju DOT 48/17. Doduše i ja sam primjetio da na Continental-ovim stranicama ne spominju više ovu gumu. A kako je onda proizvedena prije 2 mjeseca.
romi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 23:27   #647
Quote:
romi123 kaže: Pogledaj post
Auto je star 20 dana a gume na njemu imaju DOT 48/17. Doduše i ja sam primjetio da na Continental-ovim stranicama ne spominju više ovu gumu. A kako je onda proizvedena prije 2 mjeseca.
A ne mogu to znati, Continental ima više tvornica i možda neke od njih rade gume samo za tvornice vozila i te gume idu kao prva ugradnja, a neke za maloprodaju pa su možda vezani ugovorom sa tvornicama da će im isporučiti xy komada određenog modela gume.

Pa jesi li pitao trgovca gdje si kupio auto da li ima taj model gume.
Npr. Porshe Jankomir ima u ponudi Conti, Semperit i još nešto i kad sam prije tri sezone kupovao Conti TS 850 cijena kod njih nije bila nešto puno veća od cijene kod Pneumatika, Vulkala i sl. firmi.

PS. A možda si samo otkrio veliku zavjeru Continentala i proizvođača automobila, odnosno da im unaprijed (mjesecima/godinama) isporučuju gume sa nemogućim DOT-om kako bi pratili proizvodne trake vozila
be3tone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:12   #648
Quote:
be3tone kaže: Pogledaj post
A ne mogu to znati, Continental ima više tvornica i možda neke od njih rade gume samo za tvornice vozila i te gume idu kao prva ugradnja, a neke za maloprodaju pa su možda vezani ugovorom sa tvornicama da će im isporučiti xy komada određenog modela gume.
Ovo se čini mogućim. Hvala.
romi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 17:46   #649
Zasada sve super, potrosnja po Zg 8.3 litara po kompu, nadam se da bu islo dolje s vremenom. Evo jedina stvar koja me malo kopka je ta druga brzina...iz prve u drugu se ne osjeti tolko, al iz trece u drugu ponekad bas zasteka...to inace traje nekih 20 min dok se auto ne zagrije, poslije bude malo bolje. Sad ne znam da li da idem u servis ili da se pomiri s tim?
Muffinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 00:27   #650
Quote:
Muffinoo kaže: Pogledaj post
Zasada sve super, potrosnja po Zg 8.3 litara po kompu, nadam se da bu islo dolje s vremenom. Evo jedina stvar koja me malo kopka je ta druga brzina...iz prve u drugu se ne osjeti tolko, al iz trece u drugu ponekad bas zasteka...to inace traje nekih 20 min dok se auto ne zagrije, poslije bude malo bolje. Sad ne znam da li da idem u servis ili da se pomiri s tim?
Pomiri se s tim i navikni.
Rekli su mi u servisu da je to jednostavno tako i da je bolje ne dirati, da je tako kod svih i da im je to mana.
brušel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 02:06   #651
Suzuki nikad nije znao napraviti mjenjač. Naučite duplo kvačilo i međugas
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 09:30   #652
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Suzuki nikad nije znao napraviti mjenjač. Naučite duplo kvačilo i međugas
Glupost.

Suzuki Swift 2015 - kroz sve brzine ide glatko ko kroz puter. Bio topao ili hladan.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 18:20   #653
Secondly, since the weather got colder the S-Cross’s first and second gears have become particularly stiff and crunchy to select – especially first gear though. Once the car has been running a while, they’re easier to use, but the problem is still evident. After mentioning this to Suzuki, they immediately say they know what the problem is: gearbox oil viscosity – which is what I’d guessed it at.

- ovo je citat s jedne engleske long-term recenzije i spominju taj mjenjac, nisam siguran, ali je li mozda razlog tom zaštekavanju ulje u mjenjacu?
Muffinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 23:09   #654
malo o potrošnji, motor 1,0
zadnjih 700km - stvarni prosjek potrošnje 6,3 L ( po njegovom compu 5,8 L , tako da stalno imam odstupanje od 0,5 L)
na dosad pređenih 2500 km - stvarni prosjek potrošnje 6,7 L ( za 4 mjeseca na zimskim gumama)
__________________
https://i.postimg.cc/rm9HYVV4/Izrezak1.jpg
tomy2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 09:27   #655
Quote:
tomy2010 kaže: Pogledaj post
malo o potrošnji, motor 1,0
zadnjih 700km - stvarni prosjek potrošnje 6,3 L ( po njegovom compu 5,8 L , tako da stalno imam odstupanje od 0,5 L)
na dosad pređenih 2500 km - stvarni prosjek potrošnje 6,7 L ( za 4 mjeseca na zimskim gumama)
Evo i mene o potrošnji:

Motor 1,4, nakon prijeđenih 750 km, 5,6 lit km po kompjuteru, 6,25 lit stvarna potrošnja. Ljetne gume, otvorena cesta (magistrala) trećina kilometraže, prigradska cesta dosta, grad najmanje. Ja zadovoljan.
romi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 09:33   #656
Quote:
romi123 kaže: Pogledaj post
Continental ContiEcoContact 5 215/55 R17 94V
(ne Continental ContiEcoContact 5 215/55 R17 94V Conti Seal).

Ja neki dan jednu malo oštetio i sad muku mučim da nađem novu. Eco Seal ima ali ova nema pa nema. Ima ne netu za naručiti ali bih htio plaćanje pouzećem da je mogu provjeriti da mi ne pošalju neku staru 3 ili 5 godina. Ima li netko ideju?
Evo ako nekome zatreba, tj ako ošteti gumu:

Gumu je teško naći. U mome gradu svi vulkanizeri isto kažu, ta guma se ne može naručiti. Suzuki je nudi za 1375 kn, kažu samo iz tvornice. Ja je našao ovdje. Cijena 1078 kn sa dostavom. Sve kako dogovoreno, svaka čast. Sve pet.
romi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 23:30   #657
Quote:
tomy2010 kaže: Pogledaj post
malo o potrošnji, motor 1,0
zadnjih 700km - stvarni prosjek potrošnje 6,3 L ( po njegovom compu 5,8 L , tako da stalno imam odstupanje od 0,5 L)
na dosad pređenih 2500 km - stvarni prosjek potrošnje 6,7 L ( za 4 mjeseca na zimskim gumama)
Moram priznati da me potrošnja tvog SX-a, iznenađuje, pozitivno.
Nakon 3000 km ( isti motor ) isključivo gradske vožnje po Splitu, dakle stani, kreni, prva, druga, treća, četvrtu a pogotovo petu nemam di "razvući" na svakodnevnim relacijama ( posao-kuća-dvorana za trening djece )....
Potrošnja je sad po kompu 7,3, realno oko 8 litara...
I s tim sam zadovoljan, već sam pisao ovdje Kia Ceed 1.4 ( 100 KS ) na istoj relaciji troši mi oko 9 litara....

BTW....zna li neko kako se radi update softwera , jer izgleda da nemam najnoviju verziju, pa je to možda jedan od razloga što ne mogu upariti mobitel
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 11:04   #658
Quote:
DUJE3 kaže: Pogledaj post
Moram priznati da me potrošnja tvog SX-a, iznenađuje, pozitivno.
Nakon 3000 km ( isti motor ) isključivo gradske vožnje po Splitu, dakle stani, kreni, prva, druga, treća, četvrtu a pogotovo petu nemam di "razvući" na svakodnevnim relacijama ( posao-kuća-dvorana za trening djece )....
Potrošnja je sad po kompu 7,3, realno oko 8 litara...
I s tim sam zadovoljan, već sam pisao ovdje Kia Ceed 1.4 ( 100 KS ) na istoj relaciji troši mi oko 9 litara....

BTW....zna li neko kako se radi update softwera , jer izgleda da nemam najnoviju verziju, pa je to možda jedan od razloga što ne mogu upariti mobitel
Eto to je potrošnja za sada, pratim i nadalje pa javim.

Što se tiče softvera, pritisni i drži 10 sekundi Settings (na ekranu dolje desno u kutu), otvoriti će ti se Menu pa vidi koja ti je verzija softvera. Zadnja je Ver. 1850.2, negdje od kraja 7. mjeseca 2017. Ako imaš tu to ti je zadnja, a ako nemaš imaš negdje ovdje ili forumu od Vitrare link za skinuti gornju verziju softvera i upute za update (oko 2 Gb). Ako ne nađeš imaš ovdje pa potraži. Ili pođi u servis, trebali bi ti besplatno ažurirati.

Tek sad vidim da si prošao samo 3000 km, ipak bi trebao imati zadnji softver, možda ti mobitel nije kompatibilan, ili ti USB kabel nije dobar pa ti ga ne prepozna za Android Auto (Car Play ako imaš iPone).
romi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 13:04   #659
Nakon što zaustavim auto i ugasim motor, u motoru neko vrijeme se čuje neki zvuk - kao kuckanje... pomislio da je od klime neko isparavanje, ali ne ide ništa dolje... čisto svake sekunde kuc-kuc...
Netko još ima slično?
rimac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 16:02   #660
Quote:
romi123 kaže: Pogledaj post
Eto to je potrošnja za sada, pratim i nadalje pa javim.

Što se tiče softvera, pritisni i drži 10 sekundi Settings (na ekranu dolje desno u kutu), otvoriti će ti se Menu pa vidi koja ti je verzija softvera. Zadnja je Ver. 1850.2, negdje od kraja 7. mjeseca 2017. Ako imaš tu to ti je zadnja, a ako nemaš imaš negdje ovdje ili forumu od Vitrare link za skinuti gornju verziju softvera i upute za update (oko 2 Gb). Ako ne nađeš imaš ovdje pa potraži. Ili pođi u servis, trebali bi ti besplatno ažurirati.

Tek sad vidim da si prošao samo 3000 km, ipak bi trebao imati zadnji softver, možda ti mobitel nije kompatibilan, ili ti USB kabel nije dobar pa ti ga ne prepozna za Android Auto (Car Play ako imaš iPone).
Verzija softwera je 0850_160812, dakle po svemu sudeći, nije najnovija verzija?
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.