Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2024., 07:59   #1
Važni ljudi u našim životima

Imate li, ili jeste li u životu imali osobu koju baš baš trebate, na bilo koji način (romantični, duhovni, obiteljski, ljubavnički, posesivni, nešto deseto)?
Osobu bez koje ništa ne bi imalo smisla i koja vašem životu daje neki posebni ili drugačiji smisao?
Osobu za koju vas je strah da bi mogla nestati iz vašeg života?
Pokazujete li toj osobi njenu važnost u vašem životu ili ste previše ponosni za to, podrazumijevate da je svjesna toga i bez da joj to govorite, ili možda i ne možete ili niste u prilici iz nekog razloga pokazati joj to kako i koliko biste htjeli?

Prijedlog teme: forchetta
__________________
Index i arhiva Tema dana
Tema dana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 08:10   #2
Da, postojala je osoba bez koje ništa ne bi imalo smisla i koja daje neki posebni smisao... osoba za koju sam osjećao strah ako nestane iz mog života, pokazivao joj važnost u mom životu bez ponosa. I eto, na kraju se i bez takvih može. Pogrešno je vezati se na takav način, osjećati strah zbog gubitka.

Mislim da ako postoji baš to, strah od gubitka.. tu nešto gadno ne štima.
endjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 09:45   #3
Ne da imam jednu, nego ih imam više, svi ljudi koje volim dio su mog smisla .


Ako ćemo o nekim prevratnim iskustvima, onda je to jedna, kako je ja zovem, neprijateljica , od koje sam puno naučila i žao mi je malo da je zapravo tak kak je, te jedan prijatelj (povremeno s povlasticama ), za kojeg bi skoro mogla reć da je imao ulogu nekog gurua u mom životu, od njega sam naučila neke od vrijednijih stvari u životu, a ne mislim da je on baš svjestan da je imao takav utjecaj. Ovim putem im se oboje lijepo zahvaljujem što su se našli na mojem životnom putu.


Inače, ne fale mi i ne viđam ih.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 10:00   #4
Quote:
endjo kaže: Pogledaj post
Da, postojala je osoba bez koje ništa ne bi imalo smisla i koja daje neki posebni smisao... osoba za koju sam osjećao strah ako nestane iz mog života, pokazivao joj važnost u mom životu bez ponosa. I eto, na kraju se i bez takvih može. Pogrešno je vezati se na takav način, osjećati strah zbog gubitka.

Mislim da ako postoji baš to, strah od gubitka.. tu nešto gadno ne štima.
Može se bez svakoga. Ali, dok to savladamo/prevladamo jako se namučimo.
Shvatila sam da ne mogu jedino bez sebe.
A sa svakim gubitkom osobe za koju misliš da tvoj život nema smisla, nestane i komadić tebe. Treba jako dugo da se ponovo sastaviš, ali kada to uspiješ, biti sam sebi dovoljan i da tvoje biće ne ovisi o postojanju nekog drugog bića...imaš bingo
Stela is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 10:31   #5
Ne sjećam se kad sam zadnji put kome rekla (ili pomislila) da ga trebam. Volim, želim, sretna sam što je tu… to da. Ali da daju smisao mom životu - to ni od koga ne mogu i ne smijem očekivati.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 10:43   #6
Hm malo je uvodni post onako pretjeran opis osobe, al imam eto 5 bitnih osoba u životu. Nije da bi mi život bez njih bio bez smisla il nešto tog tipa(život je sam po sebi smisao), al su bitan dio mog života i bila bi naravno jako tužna da im se šta desi il da prestanu biti dio mog života.
4 su obiteljske veze, a jedna je prijateljska
__________________
Ljudi su kao kamenje. Nepravilni, teški i rasuti. Mučno je to dovesti u red, skupiti i složiti po nekom pravilu, a pojedinačno je još mučnije svaki komad klesati.
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 11:20   #7
Ne. Od malena me zivot poprilicno gazio tako da sam bila prepustena sama sebi, tako danas i funkcioniram.
Jedine bitne osobe su moja djeca. Sve drugo je prolazno.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 12:02   #8
Nisam egocentrik koji misli da je sam sebi dovoljan i nisam ljubitelj popularne egocentričke mantre kojom se veliča nekakva "samodostatnost" koja društvo vodi u atomizaciju i koja u konačnici pogoduje jedino konzumerizmu i krupnom kapitalu, kad su predmeti u pitanju, ali i konzumerističkoj, mehaničarskoj seksualnosti. "Samodostatni" ljudi koji su i u seksualnom smislu u stanju "potrošiti" nekoga, ali emocionalno invalidni i zakočeni kad je u pitanju sposobnost voljenja, kao i prihvaćanja ljubavi.

Postojale su (neke nažalost više nisu žive) i postoje osobe od posebnog značenja u mojem životu. Osobe koje su mi svojim prisustvom u mojem životu donijele puno i oplemenile me, bez kojih ne bih mogao biti to što jesam.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 12:19   #9
Imao sam, opekao se i naučio da je bolje biti sam. I ne se oslanjati na druge.

A za bitne osobe kao moj brat i ljudi koji su ušli u moj zatvoreni krug uvijek imam vremena, volje, odanosti i ljubavi. Bar dok me trebaju.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 12:27   #10
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Nisam egocentrik koji misli da je sam sebi dovoljan i nisam ljubitelj popularne egocentričke mantre kojom se veliča nekakva "samodostatnost" koja društvo vodi u atomizaciju i koja u konačnici pogoduje jedino konzumerizmu i krupnom kapitalu, kad su predmeti u pitanju, ali i konzumerističkoj, mehaničarskoj seksualnosti. "Samodostatni" ljudi koji su i u seksualnom smislu u stanju "potrošiti" nekoga, ali emocionalno invalidni i zakočeni kad je u pitanju sposobnost voljenja, kao i prihvaćanja ljubavi.

Postojale su (neke nažalost više nisu žive) i postoje osobe od posebnog značenja u mojem životu. Osobe koje su mi svojim prisustvom u mojem životu donijele puno i oplemenile me, bez kojih ne bih mogao biti to što jesam.
Ako se ovime referiraš na moj upis, onda griješiš.
Silom prilika sam postala takva, sama sebi dovoljna, i to tek nakon šta sam nakon svih koji si činili moj život, izgubila i sebe.
Da, lijepo je napisala Roly...neću ni ramišljat o tome
Stela is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 12:27   #11
mozda sam krivo shvatila temu, ali nisu li nas zivot odnosi s drugim ljudima? ta 'trebanja' mene njih i njih mene? nije to jedna osoba, puuuno ih je, i 'trebamo' se na razlicite nacine.
Quote:
Stela kaže: Pogledaj post
A sa svakim gubitkom osobe za koju misliš da tvoj život nema smisla, nestane i komadić tebe.
ne bih se slozila s ovim. rekla bih da ne nestane komadic nas, ostane tu, onakav kakvim ga je ta bitna osoba pomogla oblikovati?
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Nisam egocentrik koji misli da je sam sebi dovoljan i nisam ljubitelj popularne egocentričke mantre kojom se veliča nekakva "samodostatnost"
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 12:34   #12
Quote:
Stela kaže: Pogledaj post
Ako se ovime referiraš na moj upis, onda griješiš.
Silom prilika sam postala takva, sama sebi dovoljna, i to tek nakon šta sam nakon svih koji si činili moj život, izgubila i sebe.
Da, lijepo je napisala Roly...neću ni ramišljat o tome
A ne, nisam se referirao ni na koga konkretno, sorry, ako si tako shvatila. Pisao sam općenito. Potpuno razumijem da ljudi mogu imati teških iskustava pa se 'povuku'.

No, to je nešto što je splet okolnosti koje nisu sretne, a ne nešto što bi se trebalo veličati na razini propagande ideje o tome u koji smjer društvo treba ići.

Serije poput one konzumerističke serije 'Seks i grad', koje teže tome da unazade žene, umjesto tome da u toj sferi oplemene muškarce, primjer su tog unutarnjeg ljudskog siromaštva o kojem sam govorio, a koje se medijski propagira kao nekakav ideal načina življenja života i životnog stila.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 12:35   #13
Quote:
valnea kaže: Pogledaj post
mozda sam krivo shvatila temu, ali nisu li nas zivot odnosi s drugim ljudima? ta 'trebanja' mene njih i njih mene? nije to jedna osoba, puuuno ih je, i 'trebamo' se na razlicite nacine.

ne bih se slozila s ovim. rekla bih da ne nestane komadic nas, ostane tu, onakav kakvim ga je ta bitna osoba pomogla oblikovati?

Možda sam i ja krivo shvatila temu, ko zna
Da, svi ti ljudi su me oblikovali na neki način. I nema ih više.
Ne podnosim dobro rastanke (u bilo kojem obliku), vjerojatno je to i razlog zašto se više ni ne sastajem
Stela is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 12:49   #14
svi ljudi oko mene su najvazniji ljudi na svijetu.
da bilo koga nema, svijet bi bio skroz drugaciji.

za neke mi nece biti zao ak izadju iz mog zivota.
ali neki ce mi bas faliti....
__________________
https://archillect.com/tv
ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 12:53   #15
Da, naravno. Slijedom okolnosti, preminuo je. Biti sama i gurati sama kroz zivot mi nije bilo strano ni prije ni poslije te osobe. Medjutim, prije njega, bila sam druga osoba. Imala sam i strahove i brige, nervirala se oko gluposti, misleci da je to tezina i bol. Nakon sto je otisao iz fizickog zivota, provodila sam sve svoje vrijeme u sjecanju, razmisljajuci o stvarima koje smo radili i govorili, o nacinu na koji smo komunicirali, o osjecajima koje smo dijelili, o nasem zajednickom zivotu i planovima. Toliko sam bila ukljucena u zadrzavanje onoga sto je nestalo da sam potpuno zanemarila ljude oko sebe i zivot koji sam jos uvijek imala.

Ubrzo sam shvatila da sam izgubila samo njegovo fizicko prisustvo a ne njega. Shvatila sam da jos uvek imam svaki trenutak koji smo proveli zajedno, shvatila sam da je mnogo toga ko sam i sta jesam, i napravio je od mene novu jacu, cvrscu osobu, dajuci mi dio sebe - time sto je bio i ostao dio mene.Nista me vise ne moze uplasiti. Ne moze me niko povrijediti vise. Bilo je mnogo ljudi do kojih mi je stalo. Vremenom sam uvidela da sam u svakom od njih sa kojima sam bila bliska ostavila neki mali dio sebe. I ti ljudi su i dan danas uz mene. Ali ja sam nekako izolovala sebe, i zapravo najdragocjenija osoba sam sama sebi. Kad covjek sam sebe postuje, postuju ga i drugi. I da, jesam, sama sam sebi dostatna. To ne znaci da nisam spremna dijeliti zivot sa nekim, samo ne sa bilo kime, i ne iz razloga jer ne znam biti sama… to ce biti iskljucivo iz ljubavi i medjusobnog slaganja i uklapanja.

Ne postoji osoba bez koje ne mogu. Nauci covjek na sve. Kad mu amputiraju ruku, nauci drugom. Samo treba imati razlog i motiv za zivot

No white flag above my door!
__________________
In a details with the devil, gonna need a spark to ignite….
isabelle12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 13:06   #16
Quote:
Stela kaže: Pogledaj post
Možda sam i ja krivo shvatila temu, ko zna
Da, svi ti ljudi su me oblikovali na neki način. I nema ih više.
Ne podnosim dobro rastanke (u bilo kojem obliku), vjerojatno je to i razlog zašto se više ni ne sastajem
Ista stvar. Previse gubitaka dragih ljudi, previse losih u zivotu. Dosla sam u stadij kad nikako ili tesko pustam nekog u svoj zivot. Ne znaci da sam egocentrik.
Samo nebi vise jos malo boli i razocaranja.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 13:10   #17
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
Ista stvar. Previse gubitaka dragih ljudi, previse losih u zivotu. Dosla sam u stadij kad nikako ili tesko pustam nekog u svoj zivot. Ne znaci da sam egocentrik.
Samo nebi vise jos malo boli i razocaranja.
Razumijem, potpuno. Onim svojim upisom nipošto nisam ciljao na ljude poput tebe, nego na ono što sam i naknadno pojasnio.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 13:21   #18
Najvažnija osoba u mom životu je bila moja seka i s njom je umro i dio mene.......I dugo mi je trebalo da se i približno posložim.
Tu su moji keksići, suprug, roditelji, pa I njegovi roditelji i moje dvije prijateljice.
Svaka meni bliska osoba je važna.
__________________
It’s not what you preach, it’s what you tolerate
mart28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 13:35   #19
Quote:
Stela kaže: Pogledaj post
Ne podnosim dobro rastanke (u bilo kojem obliku), vjerojatno je to i razlog zašto se više ni ne sastajem
ne podnosim ni ja. ponekad se mogu raspasti na samu pomisao o nekim rastancima (sad mi tu treba onaj smajlic koji se splita). znam, nije to lako
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 13:36   #20
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Razumijem, potpuno. Onim svojim upisom nipošto nisam ciljao na ljude poput tebe, nego na ono što sam i naknadno pojasnio.
Sve 5.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.