Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 09:59   #1141
Quote:
ljutaViljamovka kaže: Pogledaj post
Odgovor mi je fakat bed napisati

To be continued….
Joooj, sjećam se Mogel. A i ovo će biti dobra priča siguran sam. Jedva čekam nastavak, nemoj da bude za 2 godine.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 22:14   #1142
Mogel

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 13:40   #1143
jos jedan Š....ćić u kraju....

uza sve ocite navode varanja,ja se pravdam sebi i njoj.....nedam borim ali..... uz kasnije videnje istog,moljenje....ja sam opet Š i pravdam sebe nju nas....na kraju ostajem velik Š koji je kriv za sve,a svejedno dajem brinem... dok nisam jucer rekao prvi put ne ....Š je a ona kaze idiot budala nije mi dao novac :klap:


Š ceka odlazak doticne iz stana i nada se da ce i ostati bivši Š

(neka kraca verzija svega sto je bilo kroz 10g )
malison is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 20:57   #1144
Question kako si jadna šupendara

pozdrav
...nakon pomnog izučavanja teme, a pomoglo mi je isto da se trgnem iz, kako mi je teško ...baš,
možda se kvalificiram za jednu od jadnih šupendara...
izlet...nema ljudi, ali nailazi medvjed, obični smeđi nije čudovište il grizli, ali je medvjed i okreće se i gleda prema nas dvoje...
penji se na drvo, kaže on. ..jbg ne mogu, popni se ti nek se netko spasi, može reče i ostavi me dolje i pope se...u boljoj je fizičkoj spremi i kaj sad....te ostadoh čekati medvjeda... gorenavedeni se je medvjed okrenuo i otišao za svojim poslom....a i rekla sam daj se ti spasi pa je valjda to sve ok, ili je barem malo šupendarasto?
__________________
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”
stroncija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:51   #1145
Mislim da ovaj tip definitivno zaslužuje krunu za šupka godine. Ak te to nije ohladilo onda ne znam što te bi. Mogli ste se zajedno bacit na pod i pravit mrtvi, ima stvari koje se moglo prije nego on otrči spasiti svoje dupe.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 01:05   #1146
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Mislim da ovaj tip definitivno zaslužuje krunu za šupka godine. Ak te to nije ohladilo onda ne znam što te bi. Mogli ste se zajedno bacit na pod i pravit mrtvi, ima stvari koje se moglo prije nego on otrči spasiti svoje dupe.

Via Tapatalk
hvala na zamjedbi
čak me i nije tada, ohladilo...prošlo je još nešto vremena nakon toga
...gledajući unatrag, a i ostala slična iskustva, ne kužiš dok si u priči, valjda te to i kvalificira za šupkovu družicu
...zanimljivo da kad sam pitala kak si me mogao ostaviti, je bilo....pa rekla si da je bolje da se netko spasi...eto..klasična tražila, dobila paradigma
__________________
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”

Zadnje uređivanje stroncija : 16.05.2017. at 01:11. Reason: tipfeler
stroncija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 07:26   #1147
Ja mislim da je dobro da nisi s tim likom, jer bi ti tako bilo u svemu u životu, on bi uvijek prvo spašavao svoje dupe

Paralela - imala sam nekog kolegu na faksu, imali neki psihotest, nas dvoje bili u paru za test. Uglavnom, igra je bila takva da možeš ići na win-win za oboje ili možeš ići na win za sebe, a gubitak za drugog. Uglavnom, tip je u tijeku tog testa 2x išao na win za sebe, iako je mogao win-win za oboje. I to sam mu prigovorila, a i to je bila poanta testa, pokazalo se da je sebični šupak. Dugo poslije toga sam mislila da sam ga pogrešno procijenila.

I onda - život. Tip oženi zgodnu curicu, iz nekih svojih interesa, ta zgodna curica rodi i doživi moždani udar, ostane nepokretna. I što tip napravi? Napravi win za sebe i svoje dupe. Ostavi nju i malo dijete njezinim starcima. Odseli. Oženi se novom ženom i ima novu djecu.

Poanta? Ne bi ni tebi bilo bolje s tim likom, kad tad bi on spašavao svoje dupe, a ti bi ostala s medvjedima
Zvrka Zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:50   #1148
Beauty salon ljutaViljamovka

Zdravlje mi je u banani i moram na operaciju. Operacija znači apstinenciju od sexa 2 tjedna i Ledena već pizdi kak će izdržat bez qurca. Presing od operacije, presing od njezine stres nejebice. Nije mi lako.

Meni se lagano već vrte filmovi u glavi, znam da ja izdržati moram, al fakat, kak će Ledena izdržati kad se ševimo skoro svakodnevno. I ovako ne znam di je i s kim je po cijeli dan, sad bez sexa osjećam da će bit još luđe.

Dan je pred operaciju i dogovorimo se naći i pošteno pohvatati prije prisilnog odmora. Nabavim čak i neki stan.

Inače se nalazimo tek oko 10-11h, a sad je moja Ledena odlučila sve zapostaviti radi mene i za čudo Božje već u 8 sati naći vremena za nas i sirove strasti. Ja dolazim u dogovoreno vrijeme i čekam. Prvo sat pa onda i dva.

Prošlo je 10, a ona tek stiže. Ja sjedim na trotoaru i palim pljugu za pljugom.


ljV: pa di si ti do sad, čekam te, zovem te, ti ništa… mob isključen

Ledena: paaaaaa…. ne znam kako to da je isključen, u biti vidi… nije isključen (pokazuje mi mob)

ljV: pa možda sada nije, nisam lud, zvao sam te bar 10 puta, stalno se javljala sekretarica „broj koji ste birali nije dostupan“????

Ledena: pa kako nisi lud kad si me 10 puta zvao. da si normalan ne bi toliko zvao

ljV: A oprosti srećo, falila si mi. Ajmo gore srećo


Ulazimo u stan i ona se nećka. Ljubim je ali ostaje nezainteresirana. Ne da mi da je dodirujem.


ljV: što je srećo?

Ledena: A moram pod tuš

ljV: Ok. A da se skupa tuširamo?

Ledena: A ne... Pričekaj… brzo ću ja…


I tako, prođe pola sata, kucam i ulazim u kupaonu… ona pere kosu... kaže sad će… čekam ja još pola sata... opet ulazim… evo još samo da se depilira… čekam još pola sata... evo baš lakira noktiće u moju najdražu boju…. ma ja oduševljen… sve to radi moja srećica za mene…


Izlazi ona napokon iz kupaonice, razvuče osmijeh i kaže mi… "Ribice, a aj mi pliz feniraj kosu da se posuši…"

I debil (tj. ja) ju feniram… još mi uvali i četku u ruku pa je ispalo da radim fen frizuru…

Pogađate… trajalo je naravno i to bar još pola sata…

Napokon sve gotovo, moja draga samo u tangama, već gledam kako ću je rastrgati, ma uletit ću u nju ko budala u kredit, kad ono…


Ledena: ufff dragiiii…, baš je kasno… ajmo doma…

ljV: WTF??? Doma??? Domaaaa??? Draga, kažeš da idemo doma?

Ledena: Daaaa… doma... umorna sam... radim ujutro…

ljV: a ja ću na operaciju ujutro srećo… nema sexa 2 tjedna…

ledena: ne brini srećo, snaći ću se

ljV: a nećeš srećo, jel tak da nećeš, ti to mene zezaš…(ljubim je, pa di bi to ona svom najdražem napravila)

********

I tak, obavila moja srećica kaj je trebala, ponoć odavno prošla i mi ćemo doma…

Izlazimo iz zgrade, zvoni joj mob!!!, zove ju Überšupak a ja kažem a javi se, možda je hitno!!!!

Ona se javlja, a glas s druge strane govori: „želim da za vikend ponovimo ovo od danas“

Ona poklapa slušalicu, pogleda me i s osmjehom na licu mi kaže: Ma krivo je nazvao…

I tako… imam još 6 sati do operacije… bolje da se naspavam i ne razmišljam o glupostima.. moja draga je uz mene... Überšupak je zabunom zove…


Ne brinite, ima toga još

Zadnje uređivanje ljutaViljamovka : 16.05.2017. at 16:49.
ljutaViljamovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 00:25   #1149
Ajme Stvarno si kandidat za šupendaru godine
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:31   #1150
Quote:
ljutaViljamovka kaže: Pogledaj post
Izlazimo iz zgrade, zvoni joj mob!!!, zove ju Überšupak a ja kažem a javi se, možda je hitno!!!!

Ona se javlja, a glas s druge strane govori: „želim da za vikend ponovimo ovo od danas“

Ona poklapa slušalicu, pogleda me i s osmjehom na licu mi kaže: Ma krivo je nazvao…
Aukurac...
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 14:13   #1151
Oprosti, ako feniraš po kućama, mogli bi se dogovorit
Zvrka Zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 17:06   #1152
Quote:
stroncija kaže: Pogledaj post
... gorenavedeni se je medvjed okrenuo i otišao za svojim poslom....
vidio medo da tu nisu čista posla... koja scena.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 05:40   #1153
Quote:
ljutaViljamovka kaže: Pogledaj post
Ona se javlja, a glas s druge strane govori: „želim da za vikend ponovimo ovo od danas“

Ona poklapa slušalicu, pogleda me i s osmjehom na licu mi kaže: Ma krivo je nazvao…
Aupičku, ovo je hard core...
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 15:29   #1154
Feniranje. :klap:
__________________
not the girl my dog thinks I am...
...he'll rekindle all the dreams it took you a lifetime to destroy
Aaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 16:20   #1155
Samo toči - Prvo poglavlje

Bijah kod bratića jednom. Pilo se.
Jeftino vino i domaća rakija.
Bilo nas je nekoliko.
Tri lika i cura.
Zatim je ona ušetala u sobu.
Prijateljica. Susjeda.
Prijateljska susjeda.
Ivona.
Duga plava kosa, ravna.
Vitka sa guzom taman.
Pilo se i dalje.
Počeo sam valjati gluposti ubrzo.
A inače ne pričam mnogo.
Bolio me kurac.
Podigla mi je raspoloženje.
Ubrzo smo krenuli o vezama i odnosima.
O tome tko kakve frajere ili frajle preferira.
Pilo se i dalje.
Rakija je štipala.
"Kak možeš pit ovo sranje?" Rekla je.
"Tak." Potegnuo sam na iskap.
"Daj da probam, al' samo malo." Tražila je.
Htio sam natočiti prst ali su mi pobjegla dva.
Nije primjetila.
Potegnula je dobro. Iznenadila me.
"Napokon žena koja može popit." Namignuo sam.
Počela me gledati drugačije. Mazno.
Pilo se.
Opustili smo se.
Odjednom mi je uvalila jezik.
Osjetio sam kako nas svi gledaju u nevjerici jer su utihnuli posve.
Bolio me kurac.
Rvali smo se jezicima dobrih 5 minuta.
Ekipa oko nas se pomalo krenula razilaziti.
Bilo je kasno.
"Možeš do mene ak hoćeš, imam još rakije doma." Rekao sam.
Pristala je.
To je bio početak moje najgore veze.
B S Majkovitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 21:33   #1156
Da podijelim svoje iskustvo nakon što je prošlo tri mjeseca od prekida petogodišnje veze. Inače sam s svojih 33 godine puno toga prošao. Strpljiv sam, tolerantan, miran, pun razumijevanja, otvoren i slično. Trebalo mi je dosta dugo da polako dođem sebi.
Upoznali smo se preko interneta. Simpatična, lijepa, i na prvoj kavi mi je ispričala sve o bivšima (njih tri). A najviše o zadnjem s kojim je prekinula prije godinu dana. S obzirom da voli puno pričati, nekoliko mjeseci sam slušao o tom bivšem da i danas znam detalje. Da je bio hladan prema njoj. Da ju je prevario. Da je bila veza na daljinu. Prva greška. U pet godina veze sam dosta slušao o bivšem.
Usprkos tome, prve tri godine smo uživali. Bila je nezaposlena. Ja radim za minimalac, ali mogli smo si priluštiti izlete, večeru, provode. Nakon 6 mjeseci veze sam upoznao njezine roditelje. Prespavao kod nje i preko vikenda. Uživali smo, planirali zajednički život, brak i slično.
Onda se konačno zaposlila i nagla promjena karaktera. Ono, posvetila se poslu (rad na traki)
Jedan dan kad sam radio prekovremeno, otišao sam kod nje da se odmorim i prespavam. Iz druge sam županije, pa trebam čekati sat dva vlak, pa sat vožnje vlakom i slično. Otvori mi vrata i ne pušta me unutra jer je jako umorna. U redu, idem polako na vlak. Ali ne, želi mi pričati o svojoj omiljenoj emisiji ljubav na selu i kandidatima. Natečene mi noge, pola sata stojim na pragu i slušam ju. Gledam sat da stignem na vlak. Strpljivo ju saslušam do kraja i kad je bila gotova, jurio sam na vlak. Prvi put da ju u vezi nisam poljubio za rastanak. Zakasnio sam na vlak, nakon dva sata i pol došao doma. Moji su me pitali zašto nisam prespavao kod nje, ja sam samo kazao da sam htio doma i prešuteo.

Imam komplikacije oko auta, i bivši tast mi je bez problema posudio svoj auto. Nije imao primjedbi na moju vožnju. Samo kako je to novi i tuđi auto, oprezno sam vozio, pazio i morao se prilagoditi autu. Kad smo se vratili s večere, pred svojima je kritizirala moju vožnju pred mnom. A parkiranje? Kod luminija smo imali neugodno iskustvo. Loše je napravljeno parkiralište, pa kad se dva auta parkiraju jedan pored drugog, zaglaviš. Pa sam parkirao dalje. Svaki put scena kako radim sramotu njezinom tati, pa sam se preparkiravao dok nije bila zadovoljna. Zadnji put sam radi toga tresnuo tuđi auto na parkiralištu. I nema vozačku, ali stalno mi je govorila kako da vozim.

Kad bi imao dopuštenje doći kod nje, morao sam bar dva dana ranije najaviti da želim prespavati kod nje i to samo ako je stvarno potrebno. Došao bi ravno s posla ili prekovremeni. Prvo sam ju morao saslušati sat vremena o njezinom poslu, kolegicama, tuđim brigama, onda tek smijem pojesti nešto. Kad se zaljubila u bend pravila igre, onda sam prvo morao poslušati njihove pjesme ili spot. Ako bi samo otišao jesti, uvrijedila bi se što bi rezultiralo da moram doma.

Onda pametni mobitel. Oni koje sam joj poklonio, nisu bili dobri. Ali kad je dobila jedan od sestre, iphone, onda je otkrila twitter, instagram, facebook, youtube. I komunikacija i intimnost više nije postojala. Imao sam pravo dvije minute ili više ležati pored nje. Malo se grliti i moram ići spavati na njezinom krevetu. Ona je spavala na kauču i bila dugo budna. Kada bi ju pomazio, kao da gladiš lutku. Ako joj kažem da pričamo, prvo sam morao čekati da dovrši na mobitelu, onda sam dobio svoje vrijeme.

Kada bi ju ja držao na distanci, jedanput u vezi, onda bi se rasplakala kako ju nisam pozdravio, kako ju ne dodirujem i slično. Ja se raspekmezim, grlim ju, dijelim puse da je sve u redu. Ja sam tu za nju. Ona sva sretna, vrati se na mobitel i ne smijem ju više gnjaviti. Ostao sam paf i mogao sam samo ići spavati.

Inače, ona voli jako puno pričati. Nisam šutljiv, ali poštujem komunikaciju i ne prekidam. Samo nakon sat vremena zaboravim što sam htio reći. Kad bi i nešto rekao, prekinula bi me. Tako i u razgovoru s drugima. Pričam s jednim rođakom, dođe ona i gotovo. Samo što kad bi imao priliku pričati, mobitel u ruke i pogled na mobitel. Ali ona može mene slušati i gledati na mobitel.

Zadnji provod na moru prije posla našla je bivšeg na fejsu. Kontaktirala ga, dopisivala se njim pred mnom. Ionako kad bi prigovorio bilo što, počela bi da nemam razumijevanja, da je njoj teško i slično. Njezini prijatelji su samo njezini. Par puta bi imao čast družiti se njima. A kad bi se ja nalazio s svojim prijateljima, obavezno je morala biti samnom. Pa da, htio sam da otiđemo u Zagreb u provod kao nekoć, ali ona je htjela samo ako se budemo družili s mojim prijateljima da ih vidi...

U pet godina sam se najviše naslušao o njezinoj sestri i njezinom dečku\mužu\njezinom šogoru. Kako je sve savršeno. O njihovoj dugoj vezi. Braku. Ma svaki detalj. Ako ne o njima, onda o bendu pravila igre. I o njihovim životima i biografiji. Ako bi komentirao zašto njima stalno piše podrške i srčeka, a meni se ne javlja na pozive, odgovara na poruke, ispalo bi da sam nezahvalan, nezobrazan. Da onaj glavni ima težak život jer ima 22 godine, ženu, dijete i još svira. On to zaslužuje. I da su prijatelji i sve ostalo.

Inače, kad se zaposlila, imali smo uvjet za zajednički život. Na više mjesta. Svoj prostor, mir i život. Kod mojih, kod njezinih ili djeda i bake. Obadvoje na minimalcu, kredit za mene nije dolazio u obzir. Ali ne. Prvo joj ne paše. Pa kad dobije stalni. I kad je dobila, onda sljedeće godine, pa opet sljedeće. Da ne možemo jer joj se sestre koje su joj se osamostalile mogu vratiti. Pa kad jedna makne stvari s svadbe. I malo mi je puknuo film kad mi komentira vidjeti ćemo. Ako bi forsirao, nestrpljiv sam, ne mislim na nju.

Nekoliko puta sam prekinuo, isti dan se pomirio jer me nije htjela pustiti. Pao bi na njezine suze, da ju povrijeđujem i slično. Na kraju je sama prekinula vezu jer sam potrošio 300 kn na filmove kad se algoritam zatvorio. Od prvog dana štedim i priluštiti ću si preseljenje i svoj prostor. I imam skromnu kolekciju kojom se ponosim. I jedanput mjesečno nakon krvavo zarađene plaće, priluštim si strip na akciji ili film. Da mora prestati biti sebična i da me pusti živjeti. Ono, počela je opet družiti se svojom sestrom i nećak na putu. Nećak joj je sad prioritet. Kad je rekla da prekidamo, tri sata sam ju slušao o pravilama igre, roditeljima, rođacima, sestri (ima dvije), dok nisam izgorio iznutra. Htio sam se raspraviti ili nešto. Kod pokušaja da ponudim zagrljaj da ju utješim, ona da nije pas.

Htio sam mirno razići. Kažimo drugima da nije išlo i da smo prijatelji. Poslije mi priča da govori drugima da sam psihički nestabilan, pljuvala po kolekciji jer su kolegice to iskritizirale (moju kolekciju, mislim) i slično. Da sam ja sve kriv. I najgore je što sam mjesec dana kažnjavao sebe. Napravio sam scenu preko mobitela da sam si probo ruku kad kaže da se odlučila preseliti gore. A dvije godine čekam, razgovaram, imali smo zeleno svjetlo, ali nije pravi trenutak. Na kraju još ne bude do kraja godine. Duga priča.

Nakon prekida sam se dugo krivio, nju opravdavao. Da nisam imao razumijevanja. Onda sam se pomalo otvorio svojima kojima se jako dopala. Trebalo mi je dugo da shvatim da nije normalno da te nakon tri godine veze partnerica ne pusti niti ući u hodnik ili bar na kavu. Opravdavao sam ju dalje dok me nisu stisnuli komentarom da je radila budalu od mene. I pomalo sam vidio kolika sam šupendara bio.

Inače, nakon one moje scene zbog koje sam se osjećao glupo i s tim ću živjeti, nastavio sam dalje. Kolege, prijatelji i roditelji su mi pomogli s oporavkom i naučili cijeniti sebe nakon dvije godine emocionalnog zlostavljanja. Ono, rušila mi je samopouzdanje, kritizirala, zatukla me u nekoliko kriznih situacija kad mi je trebao samo njezin zagrljaj. Ali budala, nisam ih poslušao i bilo mi ju je žao, ostao sam prijatelj...

Nakon dva mjeseca, našli se na kavi. Sat vremena ju slušam o njezinima, sestri i šogoru. Niti me pita kako sam niti ju zanima ništa u vezi mene. A kad bi imao priliku reći nešto, zgrabi mobitel s stola i proučava. Platim račun, na izlasku me osuđuje radi tog pokušaja suicida. Onda me iskritizira, moju odjeću, moj komentar Dok ti planiraš, Bog ti se smije. I onda joj iskreno zaželim najbolje, da nastavi dalje, da uživa u životu, ona mi prepriča kako su bivši krivi za raspad veze i da sam ja četvrti bivši s greškom. I da se čujemo i vidimo. Hvala Bogu, upalila mi se lampica, blokirao svaki kontakt od nje. Promijenio broj. I nastavio dalje. A kolekcija? Nadopunjavati dok to financijski mogu. Neću imati nećaka, to me isto boljelo, trebali smo biti zajedno i brak, ali svima je govorila samo moj nećak iako sam joj iskreno rekao da bi htio imati nećaka i biti stric po uzoru na moju ujnu. Tako da mi nije žao što smo prekinuli

U bivšoj vezi sam samo kriv što nisam imao samopoštovanje, što sam previše trpio i dopustio da mi uništava samopouzdanje. I mislio da je normalno u vezi da jedan dalje, a drugi samo prima. Izašao jači i s lekcijom za ubuduće. Samo niti danas mi nije jasna ta promjena karaktera kad se zaposlila.
__________________
In an age of darkness, at a time of evil... When the world needed a hero, what it got was him.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:04   #1157
@constantine

A u klinac.. jedino kaj se možeš pitati u vezi nje je zakaj ju nisi napucao ranije i rađe bio sam nego sa takvom osobom.. ajde da je to trajalo, mjesec, dva pa i godinu dana, ali trpiti takva sranja i ponašanje godinama.. ako nema dobre podloge u početku, teško da će biti i kasnije..ali dobro, svi mi na greškama učimo.. nadam se da nemaš uvjerenja kako su sve ženske kao ona jer tek onda si zaglibio da opet nađeš sličnu.. zaboravi na nju što prije, nemoj budućoj curi ni spominjati.. čim netko stalno govori o bivšima nije dobro.. okreni se sebi, ako znaš što želiš od partnerice, prvo to ti budi i onda ćeš ju i naći sretno
purplelicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 06:53   #1158
Hvala. Moglo je biti i gore. Znam dosta koji su bili 5 godina u takvoj vezi, jedan je bio 13, a par njih su i još danas u braku. Svatko ima svoje razloge, kod mene je bila ljubav, poštovanje, razumijevanje. A i vjerovao sam da je u pravu. Ona je već zaboravljena, kutija za uspomenama sam odnio u staru kuću i stavio u skladište 13.
Ne, ne mislim da su sve iste. Svatko ima svoj karakter, osobnost, osjećaje. Nismo svi isti. Ovdje sam izbacio činjenice iz sebe i tim postom završio. Prvi mjesec je bilo najteže, mislio sam da je normalno to u vezi. Ali nastavio sam dalje, uživam u novim interesima. Gradim svoj karakter, uživam u životu. I cijenim druge osobe. Takav sam kakav jesam. Idem dalje.
__________________
In an age of darkness, at a time of evil... When the world needed a hero, what it got was him.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 09:37   #1159
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Hvala. Moglo je biti i gore. Znam dosta koji su bili 5 godina u takvoj vezi, jedan je bio 13, a par njih su i još danas u braku. Svatko ima svoje razloge, kod mene je bila ljubav, poštovanje, razumijevanje. A i vjerovao sam da je u pravu. Ona je već zaboravljena, kutija za uspomenama sam odnio u staru kuću i stavio u skladište 13.
Ne, ne mislim da su sve iste. Svatko ima svoj karakter, osobnost, osjećaje. Nismo svi isti. Ovdje sam izbacio činjenice iz sebe i tim postom završio. Prvi mjesec je bilo najteže, mislio sam da je normalno to u vezi. Ali nastavio sam dalje, uživam u novim interesima. Gradim svoj karakter, uživam u životu. I cijenim druge osobe. Takav sam kakav jesam. Idem dalje.
Bravo
Sad kad si spomenuo da znaš prijatelje koje su u sličnoj situaciji a neki su i u braku.. meni stvarno bude žao.. prečesto vidim parove (ne klince, nego baš zrele ljude) koji su s partnerom a da se uopće ne razumiju, nema smijeha, šale, neke dublje povezanosti između.. najgore mi je vidjeti (najčešće u dućanima, centrima) kada se parovi svađaju, deru i vrijeđaju pred drugima.. to mi je ono, baš koma uffff.. Opet kažem takvim ljudima je bolje da su solo nego s takvim partnerima i to nema nikakve veze s ljubavlju...i ako postoji ljubav koja dolazi samo s jedne strane to nije ljubav..ali opet razumijem da neki ostaju u takvim vezamo zbog straha.. straha da će ostati sami, da neće naći bolju, itd..Ljubav će uvijek naći vremena za bilo što, ljubav ima razumijevanja, ljubav nije bolna, ljubav ne zahtjeva već daje, ljubav daje slobodu, ispunjava i čini drugu osobu boljom Bježite od svega što je suprotno
purplelicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 10:49   #1160
Da, dosta sam se nagledao takvih ljudi. I pomalo sam okružen njima, doma ili na poslu, pa i bivšoj vezi. Pamtim citat da je za sreću dovoljno malo. Jedan tip ljudi ima previše slobodnog vremena i umjesto da uživa, bavi se hobijima, radije će emocionalno zlostavljati muža/ženu. I kad se jedanput jedna ili druga strana navikne, onda je to to. Navike je teško mijenjati.
Možda zvuči stereotipno, ali lako je karakterizirati ljude. Jedan moj kolega uporno mi želi pomoći svojim savjetima koji se sukobljavaju s mojim načinom razmišljanja. On u sebi smatra da pomaže, a zapravo nervira. Drugi kolega, moglo bi se reći, mentalno nezreo iako ima blizu 50 godina. Njemu je sve onako neozbiljna zafrkancija, ali ismijava invalidne osobe, bolesne osobe ili bilo kakvu koja ima neke fizičke i psihičke teškoće. Na onako neozbiljan i šaljiv način, ali repetitivan.

Zašto je to tako, ne znam. Znam samo da se ljudi mijenjaju samo ako to žele. Gledam određene ljude i naivno mislim da je dovoljno nekoliko stvari u karakteru promijeniti da bi odnos bio skladan, da bi se ljudi poklapali. I sam znam koliko se teško otvoreno ispričati ili reći oprosti. Ali može se. Ja inače imam visoki prag tolerancije, ali kad mi se nakupi i ne možeš to izbaciti, onda dolazi do točne pucanja. Možda imam neku iskrivljenu logiku, ali ne vidim potrebu vrijeđati ljude, komentirati, nametati svoje mišljenje. Svatko ima svoj gušt, život, ukus, svi smo različiti. Ja vjerujem u poštovanje, toleranciju, strpljenje i ljubav. Možda ću se za par godina predati i povući od čovječanstva, ali bar ću uživati u životu. Ako ništa, kuća na brijegu u osami s kolekcijom stripova, filmova i knjiga. Njemački ovčar, stolica za ljuljanje i puška u ruci.

Vjerujem u ljubav, i svjestan sam činjenice da ljubav ne može prehraniti obitelj i slično. Ali vjerujem u razum, mogućnosti, ograničenja i da prihvatiš partnera/icu s manama kakve ima. Moja bivša je doslovce opsjednuta jednim mladićem iz pravila igre. 21 godinu, oženjen, dijete, svira u bendu i ono, bla,bla. Ali s moje realne strane, muž na putu. Dijete je još malo, ali što kada bude starije? Žena sve mora sama raditi doma ili uz pomoć. Kompleksno, ali sve to ovisi o karakteru osobe i s jedne i druge strane. Naravno, ima i žrtvovanja. Može 20 godina brak biti sretan, pa opet se nešto naglo dogoditi, netko u obitelji ostane invalid. I tu se tek vide razlike.

A opet, znam nekoliko obitelji čija su djeca samostalna, otišla iz kuće, neka ostala. Imaju dobre financije, imaju gdje živjeti, zaposleni. I jedna strana nikad nije zadovoljna, pa frustracije vrši na partneru/ici umjesto da promijeni sebe. I tako godinama. A opet znam kolege s posla koji imaju obitelj. Prošli su tragedije u životu, gubitak sina ili roditelje, rade cijeli život za minimalac i vidim više sreće i zadovoljstva u takvim ljudima dok pričam s njima nego onima koji imaju sve.

Ja sam takav kakav jesam. Moje odluke, moj život, moj ukus. I nikome ne namećem nekome svoje. Ponuditi ću savjet, a na njemu/njoj je da li će saslušati i prihvatiti. Znam i sam imati svoje povremene padove, ali nastavim dalje. Ionako će doći i moje vrijeme, bilo gubitak bliske osobe ili gubitak posla. Ali ne razmišljam o tome. Kad dođe, baviti ću se time, a usput osiguram za strane za crne dane i slično. Svatko kroji sudbinu kako želi. Nekima je lakše frustracije izbacivati na druge, a netko je zadovoljan životom. I naravno, uvijek će se naći netko tko će reći sto stvari da te uvjeri da to nije točno, he,he.
__________________
In an age of darkness, at a time of evil... When the world needed a hero, what it got was him.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.