Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2016., 13:00   #61
Quote:
markantun kaže: Pogledaj post
Pa baš ufajuć se u članak ćinkve smanjuju lovu za vojsku.... Zar to još ne kužite?

Kužim ja to odavno, i ne jednom sam poslao službeni prijevod članka ćinkve i punjetaru i punjetarki i prethodnicima i tražio da mi kažu gdje tu piše da će nas netko braniti.. Odgovor naravno nisam dobio..

Meni je bilo posebno simpatično kako se domoljub pravdao plačipudlu da nećemo mi ništa kupiti nema bre da se brine, he he he..

Još jedna potvrda da je svaka promjena vlasti promjena na gore, ostaje vidjeti koliko će mandatskih razdoblja proteći do kraja. Sumnjam da će biti više od 2 tj. osam godina nakon tulmena.

Zadnje uređivanje zdaric : 25.02.2016. at 13:12.
zdaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 13:36   #62
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Bravo za domoljubnu koaliciju!
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 13:53   #63
Slao im? Pa prika na šta ti gubiš vrime?
markantun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 14:13   #64
Pa be mu miša, pa šta neće narodna vlast modernizirati OSRH do zjveznanih visina, za razliku od one,ne narodne vlasti prije ,kmera,jugosa,srba,komunjara,KOS-ovaca,nesposobnog Anteta i odurnog Zokija.
Vjerujem da će kraljica baciti na stol par vizitki i stvar će biti riješena..
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 14:18   #65
Tko zadnji bude izasao nek ugasi svjetlo
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 14:22   #66
Znači po projekcijama ni 2018. proračun neće dostići razinu iz mandata kukuriku nenarodnih kmera ili kako već?

Za plakati.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 14:34   #67
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Znači po projekcijama ni 2018. proračun neće dostići razinu iz mandata kukuriku nenarodnih kmera ili kako već?

Za plakati.
A ljudi moji čemu ste se vi nadali, izgleda da niste svjesni u kakvim govnima je država, ovo je čak i ok kako sam mislio da će bit. Smanjili su za 260 milijuna kuna, a 2019. će se izjednačit sa prošlogodišnjim. Nije to katastrofa kakvom je ovdje neki prikazuju. Novaca jednostavno nema, plus sad treba ulagat ogromne pare i u demografsku revitalizaciju.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 14:39   #68
Novaca nema, no uvijek ih najviše nema za MORH dok za ostale malo manje "nema"...
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 14:57   #69
Živo me interesira kako će ugurati održavanje borbenog zrakoplovstva u ovo, do 2019. tko živ tko mrtav. Nekako ne vjerujem u vanserijske pregovaračke sposobnosti sa amerikancima o još jednoj povoljnoj donaciji a ne vidim što bi se drugo moglo dogoditi.

Njemački minolovci? Malo morgen.

Ali zato će nesposobnjakovići razmišljati o ponovnom uvođenju "vojnog roka" koji košta 70MIL EUR jer će nas komšije eto odmah sutra napast.

Da ne govorim o tome da je to više od iznosa koji su smanjili u proračunu...

Malčice se ne zna tko pije tko plaća?
RonaldReagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 15:02   #70
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
A ljudi moji čemu ste se vi nadali, izgleda da niste svjesni u kakvim govnima je država, ovo je čak i ok kako sam mislio da će bit. Smanjili su za 260 milijuna kuna, a 2019. će se izjednačit sa prošlogodišnjim. Nije to katastrofa kakvom je ovdje neki prikazuju. Novaca jednostavno nema, plus sad treba ulagat ogromne pare i u demografsku revitalizaciju.
Pa ne bi bila tolika katastrofa kad bi iz proračuna MORH-a izbacili protupožarnu zaštitu i slične "paratroškove" civilne zaštite (traganje, spašavanje, medicinski transport,..), koji nemaju veze sa ministarstvom i kad bi troškovi svih tih nevojnih službi bili pokrivani iz EU fondova.

I kad bi svi ovi planovi modernizacije bili pokriveni iz donacija. Ali, kako uopće zamoliti Amere za bilo kakvu pomoć kad, koliko sam shvatio, PDV za Kiowe nećemo fiktivno platiti, nego koristiti američke novčane donacije. Doslovno pljujemo u lice našem savezniku.

Gadljivo je sad se prisjetiti predizbornih izjava domoljubne koalicije da će se vojska modernizirati i pri tom modernizaciju iskoristiti i za razvoj našeg gospodarstva. Kad već povećavamo rashode proračuna za 2,4 mlrd kuna, nismo li mogli ostaviti tih 260 mil kuna za poticanje naše vojne brodogradnje i vojne industrije.

I ono što je najjadnije i uopće nema veze sa vojskom jest to da je očito da je domoljubna koalicija predizborno izvarala ovaj narod, jer očito da je ona bajka u njihovom programu o rastu BDP-a od 5% bila bezočna vlast. To je jasno vidljivo iz prijedloga vojnog proračuna za godine do kraja njihova mandata.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 15:12   #71
Ako je netko očekivao ekstra poboljšanje za MORH od domoljuba kojima šefuje burdušev šegrt onda je više no naivan.

S druge strane ovakvo smanjenje je ne betoniranje simbolike nego i ukidanje simbolike, ostat će se samo na f od forme.
Dogodine još spojiti MORH s ministarstvom branitelja i subvencionirati bazene, HŽ i HAC/ARZ/AZM/B.Istra iz proračuna MORH i na pravom smo putu
zdaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 15:25   #72
Ovih cca 279 mil. kuna koje su oduzete Morh-u je više od 35 mil eura. Toliko će biti oduzimano i slijedećih godina , pa će "domoljubi" smanjiti troškove obrane u svom mandatu za 140 mil eura... Što bi sve mogli nabaviti za tu lovu? Bolje i ne računati,... praktički, uz najavljene donacije, sve što se spominjalo (MLRS, NASAMS, dio troškova za F-16,...).

Glas za domoljubnu koaliciju - glas za Hrvatsku!
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 17:38   #73
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
MORH 030 MINISTARSTVO OBRANE
2015.
4.082.000.000
2016.
3.813.705.678
2017.
3.844.544.487
2018.
3.990.260.453
Što reći ,kakvu poruku poslati?
Zadnji put kad je proračun vojni počinjao s brojem 3 je bilo 2005. godine (3,338 milijada kn)

Ministre Buljeviću, imaš li ti svoj integritet i ikakav autoritet ?
Ajde lipo kod Kolinde, ostavi se ovog posla.
6,6% manji proračun nije katastrofa ali poruke su bile drugačije. I očekivanja.
Proračun je trebao biti bar 6,6 kn veći od onog iz 2015. Poruke radi.
Ovako to rade domoljubni, rade vjerojatno viši interesa za spas domofine. Kako ne ,ojeee.
Ajte loviti rake govnare a ne voditi obrambeni sustav.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 17:46   #74
Veselje se širi na sve strane....

http://obris.org/hrvatska/proracun-za-poludit/
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 18:02   #75
Pa ja sam tome slično napisao u upisu #7 ove teme.
Spolni organ od ovce je i ispao pa svemu sudeći.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 18:16   #76
neka lipo raspuste SVE i eto love za audije,marcedese,kurve,pituravanje plafona litnjih kina, ... a oni ako zapuca ionako će uteć vanka.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 18:46   #77
Dakle ako se to usvoji to je Domoljubna prevara u stilu Ive Sanadera, a ne Domoljubna koalicija. Rušenje temelja RH.

Domoljubom se ne može nazivati onaj koji dodatno uništava već ionako uništenu pobjedničku vojsku, nekad ponosnu, na čijoj se pobjedi temelji RH. Očito to i nije bila pobjeda u ratu, nego samo pobjeda u jednoj bitki, nakon koje je rat očito izgubljen drugim sredstvima.

Bio bi red da i Predsjednica nešto kaže o ovome i da se do usvajanja proračuna to ispravi. Obečano je i NATOu da se proračun za OSRH neće smanjivati u budućnosti i da će rasti prema minimalnih 2%. Ima li Predsjednica, Vlada RH i RH ikakvu vjerodostojnost ili smo ipak balkanci?

many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 18:56   #78
Sada očekujem da predsjednica dođe u vladu i lupi šakom po stolu kao što je obečala.
__________________
#TOTAL PACKAGE 999 mil., #DO DESET GODINA, #AESA, #OSF, #DDM, #METEOR, #SCALP, #EXOCET
fishfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 20:35   #79
A lijepo sam vam rekao da je za vojsku opasniji HDZ od ovog ludog Zokija.
Sada to i izlazi polako na vidjelo,a njihovo kako oni brinu za vojsku i nacionalnu sigurnost je samo mlačenje prazne slame.
Pogladajte sve ministre obrane iz HDZ-a svakomu je jedini cilj bio što više oduzeti vojsci,a ovaj samo nastvalju tu praksu,jer njima je vojska kao neželjeno dite.
Bite će odgode 30mm,IOB,nadzvucna,usporavanje OOB itd. polako samo tek su startali.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 20:39   #80
Jbg. ajmo sada hvaliti Antu , zar ste stvarno mislili da će biti drugačije?
Dobro doduše i ja sam se držao onoga da nada (kurva) umire zadnja.
Još nije krava crkla priživiti će ovo HV, smanjenjem prije svega prava djelatnika.
Mogu mi jedino još ukinuti putne troškove (800kn) za svaki dan 100 i kusur km u vlastitoj režiji.
Tehničarima će ukinuti dodatak na štetnost (pardon, već ukinuto),
neće djelatnicima davati odore (ionako nema odora).
Ostaje jedino ručak koji mogu ukinuti i onaj famozni vojni dodatak
Beljezgam gluposti, tko nam je kriv, što smo tražili to smo i dobili,neko spomene i mirovine za dragovoljce iz 91-e nekih 70% od plaće, laži, laži i samo laži.

Općenito za HV su opasni političari, nama treba vođa a ne ovi mlatimudani.
amile109 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.