Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2016., 20:48   #81
Ovi su samo odlučili više glumit vojsku za manje novca nego do sada i to je to. Suštinski se ništa nije promijenilo, vojska je i dalje samo kartonska kulisa. Samo radikalno povećanje bilo bi promjena, ostati na nedovoljnih 4 + milijardi ili smanjiti isto nedovoljnih 3,8 ne mijenja ništa na stvari. Manje će se nabavljati novih rekvizita za kazalište u kojem se glumi vojska ali će se zato još jače glumiti da se nadoknadi manjak i svi zadovoljni.

Kontinuirano značajno povećanje kroz cijeli mandat i onda bi se počeli pojavljivati obrisi vojske. Ovo smanjenje je samo nastavak zadnja 4 mandata i odraz strateške odluke da umjesto da izgradimo opremimo i obučimo vojsku mi istu glumimo.
zdaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 20:49   #82
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
A ljudi moji čemu ste se vi nadali, izgleda da niste svjesni u kakvim govnima je država, ovo je čak i ok kako sam mislio da će bit. Smanjili su za 260 milijuna kuna, a 2019. će se izjednačit sa prošlogodišnjim. Nije to katastrofa kakvom je ovdje neki prikazuju. Novaca jednostavno nema, plus sad treba ulagat ogromne pare i u demografsku revitalizaciju.
Sorry prika, ali ovo ti nije točno.
Režu ondje gdje nemaju interes jer računaju da će ovi uvijek biti kuš.
I ne pomišljaju na diranje u svoje bastione gdje vlada razbacivanje novcima u stilu pijanog milijunaša.

Nije katastrofa? Ajmo malo ne bit licemjerni, da su neki drugi ovoliko smanjili bilo bi i kuke i motike na njih što je u redu, ali onda ajmo imati iste kriterije.

Da demografska revitalizacija.
Trče svi pravit djecu zbog 7 tisuća kuna pišljivih.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 21:47   #83
Ma ča mi govorite...,ma tri Oče naš,par Zdravo Mario i čudo iz Međugorja će se dogoditi...i za OSRH...
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 23:59   #84
Sjetite se pocetka 2011 god. i proracunskih planova, pogledajte pocetak 2016god. i sto se u cetiri god.napravilo neovisno o pror.projekcijama-to kao analogiju primjenite na iduce 4god.razdoblje.
Bahaticek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 07:52   #85
Ja držim da OS RH trebamo graditi temljem naših potreba i projekcija, a ne temeljem donacija upitne svrhovitosti.
markantun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 10:08   #86
Nema tu ni D od domoljublja. Znao sam da će biti tako i sad ćemo tek u biti vidjet koliko su se Zoka i Ante po tom pitanju domoljubnije odnosili prema državi (na stranu sve ostalo).
A očekujem uskoro, tamo negdje nakon sredine godine, vijesti o obnovi nekog voznog parka nekog ministarstva ili nabava najnovijih smartphoneova po ukupnoj cijeni blizu ove koja je skinuta MORH-u.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 10:52   #87
Ako se ove projekcije proracuna ostvare, onda ništa od novih (polovnih) borbenih zrakoplova.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 14:13   #88
Ok, Muzil je izgubljen darovanjem prije više godina. Hoće li bar MORH dobiti novce od prodaje Kupara?
Loxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 14:25   #89
nama da vojska počne ličit barem na nešto triba kroz 5-6 godina proračun bit minimalno 6-7 milijardi kuna...a vjerojatno i više...borbene avione neću ni spominjat...
bijeli prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 14:38   #90
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
Ovi su samo odlučili više glumit vojsku za manje novca nego do sada i to je to. Suštinski se ništa nije promijenilo, vojska je i dalje samo kartonska kulisa. Samo radikalno povećanje bilo bi promjena, ostati na nedovoljnih 4 + milijardi ili smanjiti isto nedovoljnih 3,8 ne mijenja ništa na stvari. Manje će se nabavljati novih rekvizita za kazalište u kojem se glumi vojska ali će se zato još jače glumiti da se nadoknadi manjak i svi zadovoljni.

Kontinuirano značajno povećanje kroz cijeli mandat i onda bi se počeli pojavljivati obrisi vojske. Ovo smanjenje je samo nastavak zadnja 4 mandata i odraz strateške odluke da umjesto da izgradimo opremimo i obučimo vojsku mi istu glumimo.
I to je to.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 21:03   #91
Kupare nisu Morhove ako se ne varam
markantun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 23:11   #92
Quote:
Bark kaže: Pogledaj post
Ma ča mi govorite...,ma tri Oče naš,par Zdravo Mario i čudo iz Međugorja će se dogoditi...i za OSRH...
ja mislim da će gđa V.Pusić ubrzo biti izabrana za glavnu sekretaricu UN-a i onda kao osvjedočena domoljubka namaknuti pare koje nam nedostaju da opremimo vojsku iz fondova za nerazvijene UN-a.
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 23:17   #93
Kupari u stvari imaju dva kompleksa.

Onaj vanka odmah uz cestu je zapušten i razlupan pa ga se MORH odrekao ... Onaj rezidencijalni (do njega moraš proći cijeli ovaj prvi kompleks) u kojemu su Titina i Jovankina vila, kupalište (otvoreno, zatvoreno koje je razlupano), podzemni kompleks skloništa, manji hotel, park sa šetnicama, tartan staza uz more ... su i dalje u rukama MORHa.
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 08:27   #94
Mislim da je sve preuzeo DUUDI
markantun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 09:03   #95
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
ja mislim da će gđa V.Pusić ubrzo biti izabrana za glavnu sekretaricu UN-a i onda kao osvjedočena domoljubka namaknuti pare koje nam nedostaju da opremimo vojsku iz fondova za nerazvijene UN-a.
M.A.S.H. - ovac moj , inteligencija je alat ,a taj alat je završio u ruke budala..
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 09:03   #96
Quote:
Bahaticek kaže: Pogledaj post
Sjetite se pocetka 2011 god. i proracunskih planova, pogledajte pocetak 2016god. i sto se u cetiri god.napravilo neovisno o pror.projekcijama-to kao analogiju primjenite na iduce 4god.razdoblje.
Ostrgala se ruzina sa tehnike i obojala nekom piturom iz skladišta Novacolora,potpisali se ugovori za donju robu vojnika i bičve. Modernizacija puškom VHS2 u 10 komada po dekadi. Prominili ulje,filtere,aku bakterije i reparirali makinje na brodovima,opalili dvi rakete onako da se vidi, a i zna. Pokrpali balalajke-dolili ulje u sviću da nada tinja i dalje. Malo više nego prethodnici. I povećalibroj tužbi kako san ima čut.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 10:03   #97
Realno se sa raspoloživim sredstvima moglo nešto više, ali to nikako ne bi utjecalo na promjenu karaktera s kazališta u pravu vojsku. Za to treba bar milijardu i pol Kn više godišnje, dugoročno.
zdaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 11:47   #98
Novi clanak iz vecernjeg: http://www.vecernji.hr/hrvatska/nika...lijuna-1063760
Dejan206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 08:23   #99
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
Ostrgala se ruzina sa tehnike i obojala nekom piturom iz skladišta Novacolora,potpisali se ugovori za donju robu vojnika i bičve. Modernizacija puškom VHS2 u 10 komada po dekadi. Prominili ulje,filtere,aku bakterije i reparirali makinje na brodovima,opalili dvi rakete onako da se vidi, a i zna. Pokrpali balalajke-dolili ulje u sviću da nada tinja i dalje. Malo više nego prethodnici. I povećalibroj tužbi kako san ima čut.
Pa i nije loš rezultat. Kako je moglo biti. :-)
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 18:55   #100
Quote:
markantun kaže: Pogledaj post
Mislim da je sve preuzeo DUUDI
Rezidencijalni dio je i danas u nadležnosti OS RH. Izravno pod GS .
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.