Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2011., 20:58   #41
Niko ti nije napisao da su Na i kalijum vitamini, vec da sam ja nakon uzimanja leka imala manjak tih elektrolita i vitamina uopste. Gubitak i jednih i drugih je evidentan i zato se uz Xenical i preporucuje njihovo uzimanje u vidu sumecih tableta! Vidim da ti verujes u taj lek, pa onda ga uzimaj. Ne razmumem onda svrhu pitanja na forumu. u Norveskoj ga ne bi dobila da ti je BMI ne znam koliki, jednostavno takva vrsta lekova nije dobrodosla ovde! To sto kazes da se ne izbacuje sva uneta masnoca, tacno tamo pise tako, ali Xenical je napravljen tako da "lepi" masti za sebe i izbacuje ih iz organizma, to je cista hemija, ma sta oni pisali ne postoji tacan podatak koliko se to masti izbaci! I naravno za sobom izbacuje jos mnostvo toga! Ne znam radi sta ti je volja, meni jednostavno bude zlo od same pomisli na taj lek! Prenela sam ti iskustvo, a ti odluci! Ja sam svoju liniju regulisala na drugi nacin i nikada vise ne bih posegnula ni za cim od lekova vise.
norveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 21:04   #42
Quote:
norveska kaže: Pogledaj post
gubitak Na i Ka i ostalih vitamina
Iz ovog sam zakljucila da mislis da su natij i kalij vitami.

Ne vidim zasto bih ja uzimala taj lijek. Isto tako znam da lijekovi protiv visokog tlaka pomazu protiv visokog tlaka, pa ih ne uzimam.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 21:24   #43
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Iz ovog sam zakljucila da mislis da su natij i kalij vitami.

Ne vidim zasto bih ja uzimala taj lijek. Isto tako znam da lijekovi protiv visokog tlaka pomazu protiv visokog tlaka, pa ih ne uzimam.
Oooooo izvini, ja sam pobrkala nickove pa sam mislila da si ti postavila post. Uh, prestala sam piti kafu vec dva dana pa apstinencija cini svoje. Ne zameri! Ja imam jako nizak pritisak, ni to ne valja, ali ja nikako ne koristim so u ishrani. Leci se prirodom, bolje je.
norveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 21:25   #44
Quote:
norveska kaže: Pogledaj post
ali ja nikako ne koristim so u ishrani
Mozda ti je zbog toga natrij bio nizak.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 21:55   #45
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Mozda ti je zbog toga natrij bio nizak.
Nije zbog toga i ja sam mislila, ali smo onda ja i lekar uporedili ranije rezultate i tacno se vidi razlika pre i nakon uzimanja Xenicala! Imala sam ja neku transpaltaciju pa redovno radim analize. Cim sam prestala sa uzimanjem tog leka nakon 2 sedmoce rezultati su bili ok. Ja koristim kalijumovu so ponekad, to i tebi preporucujem ako bas ne mozes bez soli. Nemoj ni kiselu vodu slucajno, pretpostavljam da to znas.Melji semenke lana pa u jogurt!
norveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 22:00   #46
Koristim program CRON-o-Meter kojim pratim unos nutrijenata. Ako ne jedem sol, ili nesto kupovno u cemu vec ima soli, nema sanse da dobijem RDA natrija. Kalij je jos teze dobiti. Koristim Sanusol koja je pola pola. Nema cistog kalij klorida za prehranu u hrvatskoj (navodno ima sumecih tableta, ali na recept).

Mineralne vode imaju razlicitu kolicinu natrija, ne pijem gazirane jer grebu grlo. Pijem uglavnom vodovodnu vodu, dvaput godisnje se pocastim Vittelom jer mi je jako fin.

Sjemenke lana jedem u kruhu, ali one nemaju bas nesto ni natrija ni kalija. Jogurte konzumiram samo biljne, ali ni oni ne sadrze znacajne kolicine natrija, ni kalija.

Uglavnom, svima preporucujem pracenje unosa nutrijenata, bilo CRON-o-Metrom bilo nekim od online alata (sparkpeople, nutritiondata).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 22:26   #47
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Koristim program CRON-o-Meter kojim pratim unos nutrijenata. Ako ne jedem sol, ili nesto kupovno u cemu vec ima soli, nema sanse da dobijem RDA natrija. Kalij je jos teze dobiti. Koristim Sanusol koja je pola pola. Nema cistog kalij klorida za prehranu u hrvatskoj (navodno ima sumecih tableta, ali na recept).

Mineralne vode imaju razlicitu kolicinu natrija, ne pijem gazirane jer grebu grlo. Pijem uglavnom vodovodnu vodu, dvaput godisnje se pocastim Vittelom jer mi je jako fin.

Sjemenke lana jedem u kruhu, ali one nemaju bas nesto ni natrija ni kalija. Jogurte konzumiram samo biljne, ali ni oni ne sadrze znacajne kolicine natrija, ni kalija.

Uglavnom, svima preporucujem pracenje unosa nutrijenata, bilo CRON-o-Metrom bilo nekim od online alata (sparkpeople, nutritiondata).
Ovde u Norveskoj ima i neka so u kojoj je 30 odsto Na i 70 odsto K. meni je so bila zabranjena kao i secer i belo brasno!
norveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 09:35   #48
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
jedina dva lijeka za mršavljenje koje službena medicina priznaje su Xenical s gore opisanim popratnim pojavama i REDUCTIL koji djeluje direktno na apetit. ostalo su sve šuć-muć, hamzi-ga-drp

kriva informacija, sa Reductila je liječnik skinuo kolegu jer je jako štetan i navodno od nedavno zabranjen...mislim da je isto i sa Xenicalom....
užas ...ne bi to trpala u sebe pa da je zadnji način za skinut kile...
__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)
bigmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 16:00   #49
potrošila sam preko 10.000e za taj lek..ovisnost :503:

od 2005-2009 intezivno sam pila veće količine xenical tableta..svakodnevno..vidim da pišete,dvoumite se.. pa ako ikoga zanima iskustvo,dobre strane i posledice koje je taj lek ostavio..rado ću pisati..inače lek se daje bez recepta u Hrvatskoj,a u susednim državama recept ni netreba...
dudaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 17:33   #50
Quote:
dudaa kaže: Pogledaj post
od 2005-2009 intezivno sam pila veće količine xenical tableta..svakodnevno..vidim da pišete,dvoumite se.. pa ako ikoga zanima iskustvo,dobre strane i posledice koje je taj lek ostavio..rado ću pisati..inače lek se daje bez recepta u Hrvatskoj,a u susednim državama recept ni netreba...
Pozdrav,
Da li si imala kakvih zdravstvenih problema od Xenicala???
pucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 11:50   #51
Tablete za mršavljenje - http://acaiberry900.com.hr Vjeruj mi, djeluje. Imam 32 godine, probala sam svega i to je jedini suplement u mojem životu, koji sam isprobala i koji stvarno iskopao kilograme i drži me iz daleka.
Diana211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 14:42   #52
Quote:
Diana211 kaže: Pogledaj post
Tablete za mršavljenje - http://acaiberry900.com.hr Vjeruj mi, djeluje. Imam 32 godine, probala sam svega i to je jedini suplement u mojem životu, koji sam isprobala i koji stvarno iskopao kilograme i drži me iz daleka.
dokaži
trashet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 20:31   #53
Ma kakve tablete, daj nemojte ljude zavaravat. Bez kalorijskog deficita nema mršavljenja upamtite to.

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk
tibertov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 22:08   #54
Znam ja to, samo želim čuti objašnjenje svih internet gurua koji prodaju prevare na svakom koraku.
Nema mi draže kad herballife-ovac naleti na mene
Ak imam vremena krvi mu se napijem i ne želi mi ništa prodat
trashet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.