Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2008., 13:47   #241
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
imas na prvoj stranici teme citirane zakonske odredbe.
(2) Prodavatelj ne odgovara za nedostatke koji se pokažu pošto proteknu dvije godine od predaje stvari, a kod trgovačkog ugovora šest mjeseci.

Thnx
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 13:21   #242
Kupila sam prje 2 dana cipele u zari ( bile su na snizenju), ali tek kad sam dosla doma vidila sam da su iznutra ostecene, i to koza kojom je iznutra oblozena cipela. Balerinke su pa me strah da ce se to isparati . Zeljela bih zamijeniti za neki drugi komad robe ( i eventualno dopaltiti razliku) jer ovakvih modela vise ni nema u mojem broju. sve su velike ostale. Hoce mi priznati to?
ps. sta je nagore od svega, poucena iskustvom uvijek pregledam robu prije kupnje a sad mis e toliko zurilo da sam ih bas nabrzaka kupila

Zadnje uređivanje kerry m : 02.03.2009. at 13:27.
kerry m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 14:09   #243
Quote:
kerry m kaže: Pogledaj post
Kupila sam prje 2 dana cipele u zari ( bile su na snizenju), ali tek kad sam dosla doma vidila sam da su iznutra ostecene, i to koza kojom je iznutra oblozena cipela. Balerinke su pa me strah da ce se to isparati . Zeljela bih zamijeniti za neki drugi komad robe ( i eventualno dopaltiti razliku) jer ovakvih modela vise ni nema u mojem broju. sve su velike ostale. Hoce mi priznati to?
ps. sta je nagore od svega, poucena iskustvom uvijek pregledam robu prije kupnje a sad mis e toliko zurilo da sam ih bas nabrzaka kupila
pa pokazi im gresku i zamijeni za nesto drugo. Ne vidim zasto bi ti itko radio problem od toga. Jedino ako trazis lovu nazad, al netko je vec govorio kako Zara i za robu bez greske vraca lovu bez problema.
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 14:36   #244
evo imam i ja par iskustava...

kupila sam u doroti perkins 2 majice. kad sam došla doma na jednoj je na rukavu bilo kao nešto šivano. i to s koncem druge boje, iznutra se vidjelo jako a izvano onako samo nagrišpano. sutra dan sam išla zamjenit i rekla je da mi nemogu vratit novac al da mogu zamjenit za nešto drugo. da oni ne vračaju novac.

a vezano za springfild. na njih sam ljuta ko pas
bila sam s dečkom kad si je kupio hlače jedne. nakon par nošenja doslovno par nošenja, one su požmarile tj. na nekim djelovima su pocrvenila, kao hrđa. išli smo to zamjenit makar za iste jer su stvarno bile prekrasne, al prvo nas je optužila da je to s peglom napravljeno rekli smo joj kako hlače nismo ni prali i da nismo glupi da čemo to s peglom napravit .. ona kaže da ne zna, al da ispunimo kao reklamaciju pa da dođemo slijedeći tjedan.
došli smo slijedeči tjedan i kaže kako je šef na godišenjem pa da dođemo slijedeči tjedan. došli smo opet i pitali smo da li je pokazala to šefu . a ona kaže da se još nije vratio s godišnjeg i izvadi hlače ispod kase koje su tamo vjerojatno stajale od kad smo im ih dali. e, ostali smo u šoku stajale su tri tjedna dole i da nije mogla ništa napravit, imala sam etiketu i slip s kartice, još smo išli u banku da mi daju izvod da pokažemo točno (jer račun nismo imali).
nakon toga mi se čini da su promjenili pravilo reklamacije jer prije nije pisalo da uvažavaju reklamacije na osnovi ORIGINAL računa i etikete u roku 15 dana.
"Original račun" - sto posto su napisali original jer smo mi donijeli onaj s banke izvod
normalno je da se napiše uz predočenje RAČUNA, a ne ORIGINAL računa...
i još je rekla kako je prošlo mjesec dana od kupovine (normalno kad su stajale tamo 3 tjedna )
i ništa nismo mogli napravit. hlače su za bacit

evo samo da podijelim (ljuta) iskustva
ivana146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 14:42   #245
Quote:
Electra8472 kaže: Pogledaj post
pa pokazi im gresku i zamijeni za nesto drugo. Ne vidim zasto bi ti itko radio problem od toga. Jedino ako trazis lovu nazad, al netko je vec govorio kako Zara i za robu bez greske vraca lovu bez problema.
Nisam bila sigurna kako ide zamjena kad se radi o robi koja je na snizenju i da li se moze reklamirati snizena roba!
Hvala!
ps. definitivno bi uzela robu za zamjenu, ne novce
kerry m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 15:42   #246
Quote:
kerry m kaže: Pogledaj post
Nisam bila sigurna kako ide zamjena kad se radi o robi koja je na snizenju i da li se moze reklamirati snizena roba!
Hvala!
ps. definitivno bi uzela robu za zamjenu, ne novce
ja sam na snizenju prije dva tjedna kupila dva remena u dieselu... kad sam dosla doma skuzila sam da su oba ostecena
stvarno ne znam kako mi je to promaklo jer je jedan bio kao nozem zarezan (cca 10cm) pored kopce, a drugi kao izgreban
uglavnom iduci dan sam ih zamijenila za identicne bez imalo problema

bas me zanima sto bi bilo da sam isla traziti novce natrag
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 16:01   #247
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
ja sam na snizenju prije dva tjedna kupila dva remena u dieselu... kad sam dosla doma skuzila sam da su oba ostecena
stvarno ne znam kako mi je to promaklo jer je jedan bio kao nozem zarezan (cca 10cm) pored kopce, a drugi kao izgreban
uglavnom iduci dan sam ih zamijenila za identicne bez imalo problema

bas me zanima sto bi bilo da sam isla traziti novce natrag
Ja sam jednom kupila traperice u dieselu ( bile su uzasno skupe) i dodjem doma i vidim da jedna nogavica ide ukoso. Ne znam kako nisam skuzila u ducanu. I jos kad sam vidila da na etiketi pise made in bulgaria-loshe mi je doslo! Nisu mi htjeli dati pare nazad jer sam kupila na karticu i jos me prodavacica uvjeravala da su samo krivo peglane! Jedino sta mi je preostalo jest da zamijenim za drugi model...eto..lose iskustvo!
Dosad sam samo par puta zamijenila robu.
kerry m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 16:08   #248
Quote:
kerry m kaže: Pogledaj post
Ja sam jednom kupila traperice u dieselu ( bile su uzasno skupe) i dodjem doma i vidim da jedna nogavica ide ukoso. Ne znam kako nisam skuzila u ducanu. I jos kad sam vidila da na etiketi pise made in bulgaria-loshe mi je doslo! Nisu mi htjeli dati pare nazad jer sam kupila na karticu i jos me prodavacica uvjeravala da su samo krivo peglane! Jedino sta mi je preostalo jest da zamijenim za drugi model...eto..lose iskustvo!
Dosad sam samo par puta zamijenila robu.
kakve veze ovo ima i s cim?ili s krivim savom?
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 16:36   #249
Quote:
christina aguilera kaže: Pogledaj post
kakve veze ovo ima i s cim?ili s krivim savom?


Ima veze, barem ja nikad dosad nisam kupila traperice diesel koje nisu made in italy. Vidi se kvaliteta iz aviona! A da ne govorim za druge robne marke, koliko su se pokvarile glede kvalitete otkad se roba siva u zemljama jeftine radne snage! Kad platim nesto masno, ocekujem i kvalitetu!
Svaka cast iznimkama. Kupim i ja cesto jeftine stvari koje su kvalitetne!

Zadnje uređivanje kerry m : 02.03.2009. at 16:41.
kerry m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 14:01   #250
Zamijenila sam danas ostecene cipele za drugu robu u zari bez ikakvih problema. Prezadovoljna!!!
kerry m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 14:08   #251
Quote:
kerry m kaže: Pogledaj post
Ima veze, barem ja nikad dosad nisam kupila traperice diesel koje nisu made in italy. Vidi se kvaliteta iz aviona! A da ne govorim za druge robne marke, koliko su se pokvarile glede kvalitete otkad se roba siva u zemljama jeftine radne snage! Kad platim nesto masno, ocekujem i kvalitetu!
Svaka cast iznimkama. Kupim i ja cesto jeftine stvari koje su kvalitetne!
Također kupila ovu zimu Diesel crne trapke, trapez kroj bile preko 1000 kuna (na snizenju 690)...i kad sam ih pocela nosit skuzim da mi sav koji mora bit unutar bedara se zarotirao skroz na sredinu nogavice
Isto su mi rekle da je krivo zapeglano ili sto vec
Necu ih bacit, prekrojit cu ih u uske pa nosit u cizmama
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 14:16   #252
Quote:
mrsavicaaa kaže: Pogledaj post
Također kupila ovu zimu Diesel crne trapke, trapez kroj bile preko 1000 kuna (na snizenju 690)...i kad sam ih pocela nosit skuzim da mi sav koji mora bit unutar bedara se zarotirao skroz na sredinu nogavice
Isto su mi rekle da je krivo zapeglano ili sto vec
Necu ih bacit, prekrojit cu ih u uske pa nosit u cizmama
To se meni desilo sa trapericama top shop ( ajd OK, nisu bile skupe)...al kad kupis diesel za 900-1000 kn ocekujes da su skrojene kako treba!
kerry m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 14:27   #253
Quote:
kerry m kaže: Pogledaj post
Nisam bila sigurna kako ide zamjena kad se radi o robi koja je na snizenju i da li se moze reklamirati snizena roba!
za tebe i sve ostale koje muci ovo pitanje: roba na snizenju se tretira isto kao roba koja nije na snizenju. u slucaju greske ili nedostatka imate pravo na zamjenu ili povrat novca
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 15:22   #254
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
za tebe i sve ostale koje muci ovo pitanje: roba na snizenju se tretira isto kao roba koja nije na snizenju. u slucaju greske ili nedostatka imate pravo na zamjenu ili povrat novca
evo i ja sam jucer malo pretrazivala po netu i informirala se...sve se moze vratit osim robe koja je u ducanu oznacena kao ostecena roba ili roba sa greskom...
kerry m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 15:38   #255
tocno tako.
a kad se kupuje roba s greskom, to se radi svjesno, nema ni logike onda traziti zamjenu za takvu robu.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 15:59   #256
Quote:
kerry m kaže: Pogledaj post
evo i ja sam jucer malo pretrazivala po netu i informirala se...sve se moze vratit osim robe koja je u ducanu oznacena kao ostecena roba ili roba sa greskom...
Znaci da se i gaćice mogu zamijeniti?Jel ima netko iskustva s konkretno tim?
Pitam jer neki dućani imaju istaknuto da donji ves ne mijenjaju
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 18:00   #257
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Znaci da se i gaćice mogu zamijeniti?Jel ima netko iskustva s konkretno tim?
Pitam jer neki dućani imaju istaknuto da donji ves ne mijenjaju
ja sam kupila u topšopu 3 para za 80 kn i gledala sam brojeve po vješalici. kad sam došla doma sam skužila da broj s vješalice ne odgovara gačicama
pitala sam ako mogu zamjenit jer da sam gledala broj s vješalice pa sam se zeznula i zamjenili su mi...

sad neznam jel ti broj ne odgovara ili biš neke druge...

edit: da napomenem rekli su mi da ne mjenjaju donji veš... a ipak su mi zamjenili. samo lijepo zamoli
ivana146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 18:21   #258
Quote:
ivana146 kaže: Pogledaj post
sad neznam jel ti broj ne odgovara ili biš neke druge...

edit: da napomenem rekli su mi da ne mjenjaju donji veš... a ipak su mi zamjenili. samo lijepo zamoli
Ja bi neke druge..
Zanima me zapravo da li je zakonski opravdano da oni napisu da ne mijenjaju donji ves(kad se mora zamijeniti sve osim robe koja je bila istaknuta kao roba s greskom)?
Jer se u ovoj temi vec ispostavilo kako npr. kad u nekim ducanima napisu da ne mijenjaju robu na snizenju,pa se ispostavilo da se to kosi s zakonom.

Ofkors prvo cu lijepo zamolit,al da znam s cim im mogu se supsotstavit ak mi ne budu dali...
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 19:43   #259
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Zanima me zapravo da li je zakonski opravdano da oni napisu da ne mijenjaju donji ves
Nije. To je roba kao i svaka druga.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 19:59   #260
meni su i Bershki vratili pare,jer sam se predomislila u vezi neke košuljice i to mi je bilo super !
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.