Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2010., 14:36   #1
Upozorenje, Origano (mravinac)

Evo jednog dobrog upozrenja Centra Cedrus

Važno upozorenje za origano (mravinac)

Nedavno smo na naslovnici Centra Cedrus postavili upozorenje oko upotrebe eteričnog ulja origana (mravinca), ponukani sve češćim upitima. Htjeli smo upozoriti kako uzimanje eteričnog ulja mravinca, kompaktnog (origana, Origanum compactum) oralnim putem u obliku kapi, na "žličicu", a ne u profesionalnim formulacijama (oleokapsulama) može bit vrlo opasno! Ono snažno iritira sluznicu i može tako izazvati više štete nego koristi. Ne znamo tko je proširio takvu vijest internet forumima, no apeliramo na ljude koji objavljuju takve informacije da se najprije educiraju iz aromaterapije i da imaju svijest da svaka informacija iza sebe nosi i odgovornost. Svjesni smo i toga da netko može dati savjet u najboljoj namjeri, no prenošenjem preko interneta mogu se informacije i iskriviti i dati laicima pogrešan savjet. Ostali smo šokirani što je jedna osoba htjela uzeti, prema naputcima s neke internet stranice, čak cijelu žličicu eteričnog ulja origana!

Zamjećujemo i tendenciju da se neki terapeuti educiraju preko neprovjerenih internet izvora, a potom te iste savjete daju svojim klijentima, što nije profesionalno.


Ulje mravinca jedno je od najsvestranijih ulja, snažnog antibakterijskog učinka i mi ga puno koristimo i cijenimo, no, da bi se primjenjivao, treba se znati točna doza i mora se spraviti u profesionalnom ljekovitom obliku koji će spriječiti iritativne učinke mravinca!

Kako nemamo vremena pregledavati forume ili druge internet stranice, apeliramo i na vas da upozorite druge na forumima te autore na drugim internet stranicama na odgovornost u davanju informacija.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 15:14   #2
Hvala! I ja sam ga kupila i uzimala 3 kapi u čaši vode.Valjda se nisam zeznula..
Do sada nisam primijetila neke tegobe.
Ovaj moj je razrijeđen u maslinovom ulju i piše da JE za oralnu upotrebu. Od firme Calvita-e. Piše 4 kapi 3x na dan u malo vode--=?
Šta sad? To se ipak ne smije piti?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 19:31   #3
Ovo je upozorenje za one koji na svoju ruku ili uz preporuku po putu gutaju esencijalna ulja.

Vjerujem da je tvoja mješavina ok za oralnu uporabu, barem bi trebala biti po onome što ti piše na uputama. Vjerujem da je to vrlo mala koncentracija origana u maslinovom, te da ne spada u kategoriju ovog na što se odnosi upozorenje.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 19:42   #4
Hvala ti
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 11:13   #5
Ja koristim ovo ulje origana, već jako dugo, ali po specifikaciji proizvođača pa još malo manje. Svaki preparat ili hrana ako se ne koristi kako treba postaje otrov ma koliko bio prirodan ili zdrav.
ognjenkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 16:06   #6
Dižem temu.

Dobro je da ima odgovornih koji upozoravaju na opasnosti nepravilnog korištenja ulja origana, ja sam u apoteci dobila savjet da se nikako ne bi se smjelo piti, da ga je bolje uzimati u kapsulama, a sada me zanima (jer mi žena nije znala reći) -smije li se neki pripravak ulja origana koristiti za ispiranje sinusa?

Ima li tko kakvih iskustva s tim?
*Arnica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 16:18   #7
tema je stara ali zanima me ima li ko iskustva s uzimanjem ulja u kapsulama, znači dobila sam preporuku da treba kupiti prazne kapsule i u njih kapati ulje origana i tako piti
__________________
The fact that no one understands you doesn't make you an artist
Patsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 11:57   #8
Možeš u prazne kapsule ili možeš baš kupit Pranaromove oleokapsule mravinca.

http://shop.naturala.hr/catalogsearc...lt/?q=oleocaps

Što se tiče internog uzimanja mravinca, preporuke su razrijeđenja u baznim uljima, ili na med, maslinovo ulje ili kocku šećera.
I to max 2 kapi kemotipiziranog EU, ne više od 3x dnevno.

Ima visoku koncentraciju timola pa se ne preporuča trudnicama.
Liječnici bez granica su često na oleokapsulama origana, ali isto ne predugo.

Imaš tu dobar članak.

http://www.naturala.hr/moc-antibioti...-mravinca/748/
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 15:52   #9
koliko dugo se može uzimati? ja muku mučim s upalom mjehura (ne mogu naći uzročnika, urinokultura uredna, a bolovi i sve ostalo tu), uzimam ulje 10ak dana i osjećam promjenu na bolje, ali još nije kako treba
__________________
The fact that no one understands you doesn't make you an artist
Patsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 20:30   #10
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Hvala! I ja sam ga kupila i uzimala 3 kapi u čaši vode.Valjda se nisam zeznula..
Do sada nisam primijetila neke tegobe.
Ovaj moj je razrijeđen u maslinovom ulju i piše da JE za oralnu upotrebu. Od firme Calvita-e. Piše 4 kapi 3x na dan u malo vode--=?
Šta sad? To se ipak ne smije piti?
ne znam kakva je to tvrtka calvita . kupiš origigi ulje iz francuske i sama staviš kap ulja u vodu ili ulje. prvo testiraš u ustima grgljanjem
ja stavim 55 kapi (raznih ulja) na 10ml kokosovog ulja- onda 5 kapi takvog razrijeđenog stavim u 0,25ml vode i to grgljam - nakon 15-20 min to ispljunem. usta su fantastično čista - naročito jezik i to traje i duže od 24 sata.
probao sam stavljati origano pod nokat na nožnom palcu da se riješim onog crnog ( neki vele da je to ona bakterija candida ili tak nekaj) bilo je žestoko, ali bolje sam rezultate postigao kad sam kapnio malo gore spomenute razređevine u kokosovom ulju.valjda se sporije otpušta kad je u nekom ulju.

ne mogu pretpostaviti što bi se dogodilo da neko uzme žličicu tog ulja oralno. ako bi uopće preživio nakon svih tih muka.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:17   #11
Imam salmonelu od 25.11 , simptome nemam već dugo, ali u nedavnom nalazu stolice mi pokazuje još uvijek tragove salmonele, i sad mi je
doktorica dala broj od biljnog farmaceuta i dobio sam normia probiotik + oleo kapsule origana, ali taj origano uopće ne mogu piti ..
imam previše nuspojava, teško dišem podrigujem, vrti mi se u glavi kad to popijem, popio sam samo 2 kapsule i ne mogu .. baš je jak -.-
malo manje od 300 kn sam ga platio ..

Čitao sam da origano izvrsno ubija salmonelu, ali kad mi ne odgovara
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 08:26   #12
Quote:
Stranger kaže: Pogledaj post
Imam salmonelu od 25.11 , simptome nemam već dugo, ali u nedavnom nalazu stolice mi pokazuje još uvijek tragove salmonele, i sad mi je
doktorica dala broj od biljnog farmaceuta i dobio sam normia probiotik + oleo kapsule origana, ali taj origano uopće ne mogu piti ..
imam previše nuspojava, teško dišem podrigujem, vrti mi se u glavi kad to popijem, popio sam samo 2 kapsule i ne mogu .. baš je jak -.-
malo manje od 300 kn sam ga platio ..

Čitao sam da origano izvrsno ubija salmonelu, ali kad mi ne odgovara
carbomed....medicinski ugljen.... ne ide na recept
preporucio lijecnik kad sam se javila radi proljeva....poboljsava stanje tako da veze na sebe vodu i sve stetne tvari koje izlucuju bakterije i virusi i to sa stolicom izbacuje van,nema nadutosti vec nakon 1. dana

nakon par dana ugljena probiotike da se obnovi crijevna flora jer ugljen veze sve redom sto treba i ne treba

nakon svega toga koristim kurkumu 1-2 zlice ujutro i navecer, pomijesa se s 1-2dl mlijeka ili 1-2 zlice ulja i prstohvat papra
kurkuma isto super djeluje protiv nadutosti,dobra je za crijeva,osjetno se bolje osjecam s kurkumom, a jos djeluje kao neki prirodni antibiotik

nemam vise proljev,uzrok je bio neki virus koji sam pokupila tako sto sam samo popila kavu sa prijateljicom(mozda ona nije dobro oprala ruke prije kuhanja kave),ali to mi je iz remisije aktiviralo moju upalnu bolest crijeva colitis(ubrzana probava kad moras mnogo puta dnevno trcat na wc)
kurkuma mi je bas pravo olaksanje sto se tice nadutosti
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 03:19   #13
Quote:
Patsy kaže: Pogledaj post
koliko dugo se može uzimati? ja muku mučim s upalom mjehura (ne mogu naći uzročnika, urinokultura uredna, a bolovi i sve ostalo tu), uzimam ulje 10ak dana i osjećam promjenu na bolje, ali još nije kako treba
Nije strašno i da uzimaš par mjeseci... To nije sintetički antibiotik, neće napraviti neku veliku štetu za toliko vremena... Medjutim, ima par stvari koje ljudi ne znaju, a proizvodjači ne nalaze za shodno da nas o tome upozore...

Prvo, bilo da se radi o kapsulama ili ulju, origano je opasan po želudac, posebno za ljude koji boluju od čira ili imaju povišenu kiselinu...

Drugo, jača koncentracija ovog ulja može izazvati kontrakcije materice, odnosno abortus kod trudnica ili isprovocirati menstruaciju.

Trece, dugorocno uzimanje utice i na krvnu sliku tako što smanjuje broj eritrocita, odnosno izaziva malokrvnost.

Tako da nikome ne bih preporučila da origano koristi bez prekida, posebno ako je riječ o ulju (i ono može biti upakovano u kapsule, btw). Ako je u pitanju isitnjena biljka, spakovana u kapsule, to je mnogo blaža varijanta i za mene lično prihvatljivija.
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:24   #14
Quote:
Jedna Tanja kaže: Pogledaj post
Tako da nikome ne bih preporučila da origano koristi bez prekida, posebno ako je riječ o ulju (i ono može biti upakovano u kapsule, btw)..
Tako je. Najbolje mjesec dva i isto toliko pauze.

Ja ga uzmiam na smjenu sa kurkumom. Mjesec-dva jedno, mjesec-dva drugo.

Inaće sam ga pio u tekućem stanju (użas -peće) s ćaśom vode.
Od nedavno ulje nakapam u kapsulu i popijem ćaśom vode (spas za usta i grlo).

Pijem ga s prekidima od prije skoro tri godine i za sada za inat nekima joś żivim
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:58   #15
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ovo je upozorenje za one koji na svoju ruku ili uz preporuku po putu gutaju esencijalna ulja.
Istina da je stari post, ali stvarno bi nije jasno zašto bi netko gutao bilo kakva eterična ulja.

To je za inhalaciju, masažu (razrijeđeno) i osvježavanje prostora. Nema te sile koja bi me natjerala da tako nešto strpam u sebe.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:33   #16
zato što je internet prepun takvih savjeta. osobno znam jednu osobu koja je to pročitala na nekom portalu, pa mi se žalila kak joj ne sjeda baš najbolje. i dalje je vjerni pratitelj takvih portala i c/p tekstova.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:50   #17
Sa jedne strane dobro śto je prepun.
Mene je to spasilo od Hepatitisa od kojeg oko 20% ljudi umire a takodjer me je spasilo od aritmije -preko 6 godina nisam uzeo kemiju za srce i nemam aritmije. Inace kemija za srce mi je jako śtetila za neke druge stvari.

Mojim bliskima i poznanicima pomoglo je i pomaże za bezbroj toga.
Jednu sestrićnu je spasilo od raka, pośto je klasićna medicina digla ruke i dala sestrićni 4-5 mjeseci żivota.

Svatko ima svoj um i u vezi takvih preparata ljudi ga najćeśće poćinju koristiti kada im klasićna medicina nije u stanju pomoći, da ne spomenem kako ga tek poćinju koristiti, kada oni ili njihovi bliżnji umiru a klasićna medicina je bespomoćna.

Za razmiśljanje:
Vaś bliżnji ili Vi umirete od neke bolesti a klasićna medicina ne zna i/ili ne może pomoći.
Trażite pomoć drugdje ili poćinjete organizirati svoj/bliżnjeg sprovod?

To nije pitanje, nego za razmiśljanje.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:55   #18
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Sa jedne strane dobro śto je prepun.
Mene je to spasilo od Hepatitisa od kojeg oko 20% ljudi umire a takodjer me je spasilo od aritmije -preko 6 godina nisam uzeo kemiju za srce i nemam aritmije. Inace kemija za srce mi je jako śtetila za neke druge stvari.

Mojim bliskima i poznanicima pomoglo je i pomaże za bezbroj toga.
Jednu sestrićnu je spasilo od raka, pośto je klasićna medicina digla ruke i dala sestrićni 4-5 mjeseci żivota.

Svatko ima svoj um i u vezi takvih preparata ljudi ga najćeśće poćinju koristiti kada im klasićna medicina nije u stanju pomoći, da ne spomenem kako ga tek poćinju koristiti, kada oni ili njihovi bliżnji umiru a klasićna medicina je bespomoćna.

Za razmiśljanje:
Vaś bliżnji ili Vi umirete od neke bolesti a klasićna medicina ne zna i/ili ne może pomoći.
Trażite pomoć drugdje ili poćinjete organizirati svoj/bliżnjeg sprovod?

To nije pitanje, nego za razmiśljanje.
Ne znam baš. Dojma sam da ljudi većinom posežu za svakavim preparatima da se riješe minornih boljki, budu si kul ili zato što su vidjeli reklamu. Kod neizlječivih bolesti normalno da ćeš probati svašta, ali proizvođači tih pripravaka uglavnom ne žive od terminalno bolesnih ljudi nego od hipstera koji svako malo moraju kupiti najnovije zmijsko ulje u bio&bio.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:21   #19
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
ali proizvođači tih pripravaka uglavnom ne žive od terminalno bolesnih ljudi nego od hipstera koji svako malo moraju kupiti najnovije zmijsko ulje u bio&bio.
upravo to.
danas je na netu sve dobro za sve. svako malo neki novi pripravak ili biljka postane "in" i onda samo c/p dobrobiti od prethodne koja je bila "in", a koja liječi sve, od kurjih očiju do karcinoma.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:06   #20
A farmacija, dakle lijekovi koje uzimate, truju Vas i uniśtavaju Vaśe zdravlje
Na jedno pomażu, a na viśe śtete. Piśe Vam o tome u svakom uputku lijeka i reći će Vam to svaki pośteni doktor.

Zato je ćovjek dobio neśto vrlo korisno a zove se MOZAK.
Da sa svim mogućim informacijama napravi kako mu on każe
A ne kao śto sugerirate, da trći po tgovinama i netu, pa kupuje i uzima sve żivo.
Btw opisali ste (u mom razumijevanju) tipićnu blondinku iz viceva, koja će u sve śto vidi povjerovati.

Inaće sam koristim ponekad lijekove za koje npr utvrdim, da će mi viśe pomoći nego śtetiti.
Ima lijekova ali i toga o ćemu piśete, śto ne bih u żivotu primio, niti bilo kome preporućio.

Mogao bih napisati "knjigu" ovdje ali zaśto? I tako da ljudi promijene miśljenje, mora ih tome neśto ozbiljno skloniti -kao primjer za razmiśljanje kojeg sam naveo u zadnjem postu.

Sada ćekam Leteću, pa pljesak i tako redom
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.