Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2015., 10:42   #121
Quote:
Nevinašceipo kaže: Pogledaj post
Mislila sam da je himen jedina racionalna prepreka, a ne da još moram takve šokove doživljavat
tocnije je reci fiziioloska prepreka a ne racionalna

savjetujem razgovore sa psihologom prije ikakvih seksualnih iskustava ..
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 12:39   #122
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
tocnije je reci fiziioloska prepreka a ne racionalna

savjetujem razgovore sa psihologom prije ikakvih seksualnih iskustava ..
a jesi mi pomogao
ne vjerujem da bi mi razgovori sa psihologom išta pomogli jer ja nemam strah od seksa, možda imam mali strah od prvog seksa kao od nečeg nepoznatog, ali ne vjerujem da je taj strah išta veći nego kod bilo koje druge žene koja se prvi put upušta u odnose.
Također, smatram da imam zdrav odnos prema svome tijelu i prema spolnosti. Imam dosta jak spolni nagon, počela sam masturbirati još u djetinjstvu, a i danas uglavnom masturbiram gotovo svaki dan i po nekoliko puta. Možda sam napravila grešku što nikada nisam nabavila dildo, mislila sam da mi ne treba, jer iako ne ulazim iznutra, stimulacijom izvana dođem do orgazama sa kojima sam jako zadovoljna.

Prije mislim da bi mi ti dilatatori pomogli da se vagina malo navikne na strano tijelo.
Planiram se naručiti na ginekološki pregled pa ćemo vidjeti kako će to proći.
Nevinašceipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 23:14   #123
Quote:
Nevinašceipo kaže: Pogledaj post
a jesi mi pomogao
a sto si ti ocekivala od mene? .. prvi seks?

mislim ako znas sto ti treba onda to trazi .. ako ne onda potrazi strucnu pomoc da ti pomogne naci .. jer to psiholozi dobro rade
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 06:24   #124
Možda je prenagljeno donositi dijagnozu na temelju jedne jedine situacije koja čak i nije bila seks.
Možda i nemam vaginizam i ovaj ginekološki pregled na koji ću otići prođe ok kao i seks koji mi predstoji u budućnosti.
Nevinašceipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 09:07   #125
Mislim da prvo treba postaviti dijagnozu i ako ona postoji onda tek ići na liječenje, a ne odmah trčati psihologu, a možda uopće nemam dijagnozu i možda se mogu normalno seksati. Tko zna što je bilo to što sam osjetila kod prve penetracije, možda je nešto što je samo trebalo razraditi iznutra prvi put pa će kasnije ići lakše, jer čitam negdje i da nekim curama prvih par puta ide teže dok se sve to unutra malo ne razradi (čisto fiziološka stvar).

Pitanje sam postavila najviše zato jer me je zanimalo da li se ginekološkim pregledom može utvrditi da netko ima vaginizam ( na koji je bila pala moja sumnja, ali uopće ne znači da ga imam), a na pregled ću u svakom slučaju otići.
Nevinašceipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 03:04   #126
Quote:
Nevinašceipo kaže: Pogledaj post
Postupak je prošao ok, kontrola također, ali jedna pojedinost sa kontrolnog pregleda me i dan danas muči. Naime, za vrijeme pregleda ginekologica uđe sa umjetnim pimpačem unutra i u početku je išlo normlano unutra sve dok u jednom trenutku nije došlo kao do neke opne ( moj subjektivni osjećaj) i onda nikak dalje, ona gura iz petnih žila i ne ide, ona još jače gura i nikak, ozbiljno sam u tim trenucima mislila da će mi nešto puknuti i čak sam joj htjela reći da prestane, ali onda je ipak uspjelo proći dalje. Na žalost, nisam je pitala što je to bilo. Mislila sam da je himen jedina racionalna prepreka, a ne da još moram takve šokove doživljavat Dr. mi je samo na kraju pregleda poručila da se mogu početi seksati. Pitala sam naj frendicu ( koja je usto i medicinske struke) što bi to moglo biti kroz što alatka nije uspjevala proći, a ona je rekla da nema pojma, da njoj sve glatko ide. Ako je to bilo nešto jednokratno nije problem nego me muči da nije i inače tako jer je bilo prilično neugodno. Dakle, himen je rješen kirurški i tu nije bilo nikakvog problema kod ulaza nego se radilo o nečemu u samoj vagini. Any hints?
Vaginizam je refleksno stiskanje misica rodnice (koja je vrlo plitko, sto je u skladu s opisom). To je cisto stvar uvjetovanog refleksa kojeg treba oduciti. Uputsva za to sam vec postao na prethodnoj stranici.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 19:06   #127
Puno ti hvala Urchinstar!
Nevinašceipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 08:46   #128
Bila sam neki dan na ginekološkom pregledu koji je prošao odlično. Sve je išlo lako unutra do kraja bez ikakvih problema.
Da li neka žena ima vaginizam može se znati tek ako se seksa sa muškarcem, ali ginekologica je uvjerena da nemam.
Nevinašceipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 09:16   #129
Quote:
Nevinašceipo kaže: Pogledaj post
Bila sam neki dan na ginekološkom pregledu koji je prošao odlično. Sve je išlo lako unutra do kraja bez ikakvih problema.
Da li neka žena ima vaginizam može se znati tek ako se seksa sa muškarcem, ali ginekologica je uvjerena da nemam.
Nemas vise problema, ginekologica ti je razradila vaginu i sad se mozes komotno prebacit na decke i nesmetano uzivat. Trebalo je to prvo razraditi da se moze normalno upotrebljavati.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 23:24   #130
Quote:
Nevinašceipo kaže: Pogledaj post
Bila sam neki dan na ginekološkom pregledu koji je prošao odlično. Sve je išlo lako unutra do kraja bez ikakvih problema.
Da li neka žena ima vaginizam može se znati tek ako se seksa sa muškarcem, ali ginekologica je uvjerena da nemam.
Postoje razliciti stupnjevi vaginizma, od nemoguceg ginekoloskog pregleda, do jednostavno bolnog seksa.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 10:51   #131
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Postoje razliciti stupnjevi vaginizma, od nemoguceg ginekoloskog pregleda, do jednostavno bolnog seksa.
Znam. Ne preostaje mi ništa drugo nego da se počnem seksati pa vidim kako će proći seks

Dr. je bila oduševljena i što me ništa ne boli jer neke cure zna boljeti čak i ginekološki pregled, pa čak i one koje nemaju vaginizam.
Bila je jako zadovoljna i sa stupnjem vlažnosti pa mi je rekla da sam ja jedna zdrava ženska koja bi se taaako trebala poseksati
Nevinašceipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 20:38   #132
Kako je danas analni sex svakako više trend(y); vaginizam postaje.. ili je postao.. samo sebičan izgovor....
Mora da je po/rađanja u "onih cura koje zna boljeti čak i ginekološki pregled.. čak i onih koje nemaju vaginizam"..
muka po Isusu..
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 18:59   #133
Ja sam imala fobiju da cu ostati trudna. Svog decka sam izluđivala higijenom prije sexa. Obavezno kupanje, nista osim mene nije smio dotaknuti (kvaku od vrata i slično), pakovanje maramica pri ruci. Jos ako dečko ima veći penis to je naravno lijepo )))) ali meni je pravilo nekad i problem. Vječito mali kondomi koji se nikako ne mogu navuci (kao stisni vrh i srolaj, nista od toga, stavi na vrh i navuci ga kao čarapu kako god i onda istjerivao zrak Haha). Svaki put je bio kao prvi. Srećom imam strpljivog momka. Jednostavno to vise nije mogli tako. Onda sam počela piti kontracepcijske pilule i mogu reci da se strah od trudnoće smanjio. Pijem uvijek na vrijeme i vjerujem da nisam među onih 1% i da neću ostati trudna uz pravilno uzimanje. Dakle, probaj dokučiti zbog čega nisi opuštena tijekom sexa i radi na tome. Sretno
malaptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 16:52   #134
Kasnim s odgovorom..
Nadam se da si u međuvremenu riješila problem.
Meni su tako događalo da mi se činilo da cu pasti u nesvjest kad počme "ulazit" tj. pokušavat.. A tek koju sam bol osjećala...Da probam sama sebi nesto dole staviti nije dolazilo u obzir jer to me je jos vise kočilo nego penis. I trajalo je to godinama. Valjda sam se prije braka bojala trudnoce, ili jednostavno nisam imala povjerenja a mozda i vjerski razlozi. Sigurno je sve odigralo ulogu u podsvijesti. No, kad sam se udala, prvo bracno jutro sam se malo opustila i na moje iznenađenje uspjeli smo... Moj muz nikad nije ni sumnjao u to, jednom je samo kratko prokomentirao da necu ja to ni napraviti do braka. Zvucao mi je tako sigurno da sam mu eto i povjerovala u nekom dijelu mozga. Uvijek na početku malo zapne, jer ja ukočim mišiće na ulazu u vaginu. No kad se opustim sve ide OK. Rodila sam prirodno, a opet mi se zna dogoditi da mi ni (njegov) prst nece uci. Onda poalko, malo se opusti, on malo s prstom, pa penis..i onda vise i ne osjećam



Quote:
durnalist kaže: Pogledaj post
Upravo sam se registrirala, jer sam istražujući o ovom problemu naišla na ovaj forum.
Naime,u braku sam tri mjeseca i imam divnog muža. Nisam željela sex prije braka ali sada u braku imam poteškoća s tim. Kada god treba doći do penetracije ja jednostavno se prestrašim, i odgurnem muža. Jednostavno se ne usuđujem, strah me. Kada razmišljam o tome, np r. sada... mislim si: ma stisnut ću zube i pustiti ga, pa što bude... ali kad dodje do toga, ne mogu. Toliko se prestrašim da nekad mislim da ako bi i uspjela da ga ne odgurnem i on uspije nekako "ući" da ću ja... ne znam... doživjeti šok nekakav. Redovno nam pokušaji završavaju s mojim suzama.

Molim vas koje ste riješile ovaj problem, za pomoć. Heeeeepl
blue_moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 17:00   #135
još nešto..za sve vas koje vas muče isti problemi, sumnje, nedoumice ili pišete master rad na ovu temu..

nemojte pomišljat da vaginizam implicira frigidnost. U mom slučaju, daleko od tog . Uvijek sam (pre) intezivno uživala...do kraja . Bez obzira na penetraciju.
blue_moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 23:13   #136
Pozdrav! Ovako, ne znam jesam pogodio temu, pošto se ja baš ne razumijem u ovo sve, ii pišem za svoju djevojku, tako da nemojte zamjerit. Znači prije jedno 2, 3 tjedna tijekom seksa su joj se poceli dogadjat problemi da osječa pritisak kada sam u njoj, ii jednostavno ne ide, kaže da je osječaj jako čudan, da je boli, ii taj pritisak da ima. Takodjer je i napirena u donjem dijelu stomaka i ko da će dobit mengu, aa ona joj prošla. Sad je u strašnoj panici, jer je i inače tako bojažljiva oko zdravlja, plače non stop jer misli da je nešto najgore, ii pričala mi je za ovaj vaginizam. Kod ginekologa je naručena tek 11., tako da će izludit, a ne znam kako joj pomoći. Pa molim ako neko nešto više zna. Hvala!
dino osk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 14:21   #137
Quote:
dino osk kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ovako, ne znam jesam pogodio temu, pošto se ja baš ne razumijem u ovo sve, ii pišem za svoju djevojku, tako da nemojte zamjerit. Znači prije jedno 2, 3 tjedna tijekom seksa su joj se poceli dogadjat problemi da osječa pritisak kada sam u njoj, ii jednostavno ne ide, kaže da je osječaj jako čudan, da je boli, ii taj pritisak da ima. Takodjer je i napirena u donjem dijelu stomaka i ko da će dobit mengu, aa ona joj prošla. Sad je u strašnoj panici, jer je i inače tako bojažljiva oko zdravlja, plače non stop jer misli da je nešto najgore, ii pričala mi je za ovaj vaginizam. Kod ginekologa je naručena tek 11., tako da će izludit, a ne znam kako joj pomoći. Pa molim ako neko nešto više zna. Hvala!
Psiholog sam po struci no o samom vaginizmu kao takvom znam veoma malo. Nikada nas nitko nije "maltretirao" s time,jer se samim vaginizmom kao takvim bave seskolozi i/ili seksualni terapeuti,a ne psiholozi. Psiholog može (a ne mora) biti uključen u riješavanje problema osobe koja pati od spomenutog poremećaja,ali NIJE ključna osoba za rješavanje istog. To prvenstveno,kao što sam već napomenula,obavljaju seksualni terapeuti.
Ovo je ono što ja znam o vaginizmu kao takvom (pročitajte,možda vam pomogne):

Vaginizam je po definiciji neugodan osjećaj stenjanja vanjskog djela rodnice zbog čega je nemoguć seksualni odnos,a katkad i bolo kakva penetracija u rodnicu. Dakle,vaginizam predstavlja neugodan,ponekad i bolan,osjećaj kod svakog pokušaja ulaskom penisa u rodnicu. Vaginizam se dijeli na dvije vrste:
jedan kod kojeg se ovo nevoljko stezanje mišića događa jedino u seksualnom odnosu.
Druga je vrsta kad žena ne može podnijeti penetraciju bilo koje vrste,te je nemoguće obaviti ginekološki pregled,ženi je nemoguće staviti tampon ili prst u rodnicu. Najčešće,prilikom penetracije penisom,osim osjećaja nelagode i/ili boli postoji i osjećaj neugode,anksioznosti,straha,želje da se prekine s odnosom i daljnojom penetracijom.
Dakle,prema ovome što sam napisala o vaginizmu ja osobno ne bih rekla da tvoja djevojka pati od istog.
P.S. Jedna mala napomena - od vaginizma uglavnom pate ,mlađe djevojke,pa bi informacija o tome koliko tvoja djevojka ima godina,uvelike olakšala definiranje njezinog problema,za koji osobno mislim da nije vaginizam,ali eto.
zlakraljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 14:25   #138
Nevinasceipo ako i nemas vaginizam imas neku opsjednutost izrazima vezanim za sex"vagina",penetracija...zabolila me glava citajuci
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 19:20   #139
Prva stvar da se vagina opusti: TI se moraš opustiti. Izbaci sve misli iz glave, fokusiraj se na seks, uživaj, obuci sexy donje rublje, osiguraj ugodnu atmosferu (svijeće mirisne, glazba, osvjetljenje koje ti najviše godi). Imala sam isti problem i riješila sam ga bez tuđe pomoći, ali sam prvo morala shvatiti da taj problem leži samo u mojoj glavi. Sretno! 😊

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
HypnoticLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 12:29   #140
Ako nekome treba, poklanjam knjigu o tome kako prevladati vaginizam. Napomena je da je knjiga na engleskom jeziku. Saljem je onome tko prvi ostavi adresu na pp. Nisam cesto na internetu, pa cu knjigu poslat kad se iduci put logiram.
lilalis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.