Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2018., 10:57   #561
Kako misliš presušim?
bijeli coflek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:25   #562
Znaš kad ljeti držiš robu na suncu ili na buri (možda i ne znaš ako nisi iz Dalmacije ili Primorske Istre) pa zaboraviš na nju i kad je kupiš ona je ko karton... na to mislim. Ispije se iz je svaki trag vlage i bude tako gruba na dodir, pogotovo ručnici. Kad se skupi na vrijeme, dok je taman suha, al još meka bude ok. Nešto kao koža kad je skroz suha i kad je nahraniš/navlažiš kremom.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 13:10   #563
Aha, razumijem sad. Ja sam mislila da misliš na sušilicu.
bijeli coflek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:17   #564
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
šta znači šareno? šarene posteljine, ručnike i gaće perem na 60. šarene hlače i majice perem na 40.
Dobro pitanje.

Meni je 'šareno' sve što perem na 40, s tim da odvojim svijetlu šarenu robu i tamnu šarenu robu.

'Bijelo' mi je sve što perem na 60 ili 90, bez obzira na boju, (donji veš, posteljina, neke pidžame, neke majice, krpe, ručnici). Ima tu raznih boja, žuto, roza, svijetlo plavo, . . .ali je sve pamuk i podnosi visoke temperature.
Ako kupim nešto u boji i planiram to otkuhavati u mašini, prvo to otkuham odvojeno, bilo u perilici, bilo u loncu.
Valovita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:47   #565
Quote:
bijeli coflek kaže: Pogledaj post
Aha, razumijem sad. Ja sam mislila da misliš na sušilicu.
Iz sušilice je meni uvijek mekano

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 22:27   #566
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Iz sušilice je meni uvijek mekano

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
A koju sušilicu koristiš?
Jer mnoge obično presuše robu i dosta ju zgužvaju.
marija kost is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 10:48   #567
Electrolux, imaš tri programa, za peglanje (ostane lagano vlažno kao kad peglaš s dosta pare), za ormar i ekstrasuho. Treba se samo upoznat sa strojem i pratit upute za tkanine Tipa sportsku odjeću i sintetiku koja i inače ne upija tekućinu je dosta sušit za peglu, pamuk za ormar, a samo debele stvari, prekrivač npr. na najjače.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 11:35   #568
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Electrolux, imaš tri programa, za peglanje (ostane lagano vlažno kao kad peglaš s dosta pare), za ormar i ekstrasuho. Treba se samo upoznat sa strojem i pratit upute za tkanine Tipa sportsku odjeću i sintetiku koja i inače ne upija tekućinu je dosta sušit za peglu, pamuk za ormar, a samo debele stvari, prekrivač npr. na najjače.
Je l' točno da sušilica uništava odjeću?

Čula sam dosta ofuca tkaninu, ostaju mucice i sl....

I koliko dugo traje jedan program sušenja?
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 13:25   #569
Nikad ništa mi se nije uništilo. Ovisi što sušim. Ako mi je samo vjetrovka ili sportske stvari osuši se za pola sata, ako su neke majice isl. pola bubnja puno sat, ako je bubanj mix stvari, veša, ručnika, oko dva sata.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 13:49   #570
Imam susilicu staru 13-14 godina, radi kao super ali je sporija, pun bubanj rucnika susi barem 2 sata i fino su meki, no skida mucice, vlakna kako vec jer se uhvati puna saka njih na filteru. Ako imaju neku traku uz rub nakovrca je, stisne. Stisne i pamucne stvari, recimo plahte ili kuhinjske krpe, ne puno ali je vidljivo. Odlicno susi debele jakne. Poplune nosim u praonicu, osusi ga za 15 minuta, nova susilica, ne znam da li ima mucica. Deterdent za bijelo sam opet pocela kupovati u Italiji, ovi nasi su skuplji i losiji.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 21:36   #571
što mislimo o novom faks helizim micellar?

elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 00:45   #572
Čini se da je micellar nova buzzword, danas sam vidjela i micelarni šampon.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 14:17   #573
Nema vise dobrog praska, Nijedna mrljica mi ne ode ako ne stavim dvaput sredstvo za skidanje .
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 14:25   #574
Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
Nema vise dobrog praska, Nijedna mrljica mi ne ode ako ne stavim dvaput sredstvo za skidanje .
vjerojatno se ide na to da bacaš zaflekanu robu i kupuješ novu.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 14:36   #575
Perem Rubelom, kila pet kuna na akciji, i tekućima za crno, šareno i vunu koji budu najjeftiniji na akciji, i nemam baš flekama uništene odjeće. Čime se to toliko flekate?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 14:42   #576
ja nemam. totalno sam nesklona flekanju.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 22:54   #577
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Perem Rubelom, kila pet kuna na akciji, i tekućima za crno, šareno i vunu koji budu najjeftiniji na akciji, i nemam baš flekama uništene odjeće. Čime se to toliko flekate?
Paradajz sa majice od male ne ide dolje oprano Nilom i prije toga nasaftano sapunom iz dm-a, majica je bijela sa Minnie i ima žute fleke, iako sam ju odmah stavila na pranje. Čokolada iz sladoleda na dnu korneta, čokoladni puding, marelice, šljive, aceto balsamico... da nabrajam dalje?
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 08:18   #578
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Paradajz sa majice od male ne ide dolje oprano Nilom i prije toga nasaftano sapunom iz dm-a, majica je bijela sa Minnie i ima žute fleke, iako sam ju odmah stavila na pranje. Čokolada iz sladoleda na dnu korneta, čokoladni puding, marelice, šljive, aceto balsamico... da nabrajam dalje?
Jel to onaj tekući?
Za fleke mi nijedan tekući nije dobar, preblagi su
Koristim praškasti faks a mrlje nasapunam isto dm-ovim krutim sapunom za mrlje i to mi je provjereni recept, skinula sam tako i mrlje od crnog vina na dečkovoj bijeloj košulji
Tekuće deterdžente koristim samo za finije stvari
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 08:35   #579
Ja sve što se ozbiljno fleka, crno vino, voćni sokovi, masne mrlje isperem mineralnom koliko ide, ostavim da se natopi u hladnoj ili vrućoj vodi sa žlicom persila i žlicom soda bikarbone pa onda u perilicu uobičajeno. Zasad je sve otišlo.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 09:17   #580
Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
Nema vise dobrog praska, Nijedna mrljica mi ne ode ako ne stavim dvaput sredstvo za skidanje .
Pa ja se ne sjećam da je ikad bilo. Možda neke benigne mrlje koje bi otišle i vodom s malo sapuna prije.
Najviše sam koristila sredstva za mrlje dok su djeca bila mala. Za Amway sprej za mrlje valjda sam tad bogatstvo potrošila ali je ooooodličan.

Sad koristim bio shout i sve ode. Baš sve. Masno, krv, trava...
Nismo više mali ali...cucki.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.