Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 20:49   #6041
Broj osoba Koji su ilegalno usli u EU.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.02.2018., 22:37   #6042
Njemački socijaldemokrati osramoćeni zbog novog člana - psa

http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...a/1027355.aspx


:Rofl:
DJTcro is offline  
Old 20.02.2018., 23:04   #6043
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Samo can kazem da njimam nije dosta 51% kao nsdap + kswr 1933 da bi pravili sve promjene
Koja luda 1933? Kakvog ima ovo smisla? Ajde nemoj pretjerivati s histerijom.

Evo tu je program:
http://www.bundestagswahl-bw.de/wahl...twahl2017.html
Ima preko 73 stranice.

Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Je si citao o porezima? O njihovom planiranom postupku prema primateljima sociale i osobama sa slabijim placama?
Summary poreza: "Die AfD ist grundsätzlich gegen eine härtere Besteuerung und spricht sich gegen die Einführung einer Vermögenssteuer aus. Sie möchte die Erbschaftssteuer als Substanzsteuer abschaffen."
Sta tu ne stima, molim te? Hoces jos veci porez na nasljedstvo? Kasnije kazu da zele uskladiti prihode i rashode, da bude crna nula. Jesu nacisti zato jer govore o crnoj nuli? Ma ako tebe veseli neka bude zelena nula.

Za socijalu vidim da su htjeli produziti ALG I za ljude koji su duze radili, sto je fair.

Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
bi sa trenutnim programom doveo ekonomiju do velikog pada i s time sebe.
Daleko je AfD od ikakve uloge u vladi i formiranju zakona. Jako daleko. Oni su, kako kazes, pokret, nastao od u biti anti-establishment pokreta. Oni su i jedini na politickoj sceni koji se usude reci neke stvari.

Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
O planovima za podizanje nataliteta njemaca i kako ce ih platiti?
Pa nisam vidio planove kako platiti podizanje nataliteta i opcenito smatram promasenim ideju da se natalitet moze bitno podici placanjem.
Adelholzener is offline  
Old 20.02.2018., 23:23   #6044
Evo i program direktno s izvora na Engleskom, pa koga zanima neka vidi sta kazu sami o sebi:
https://www.afd.de/wp-content/upload...glisch_web.pdf
Adelholzener is offline  
Old 20.02.2018., 23:24   #6045
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Njemački socijaldemokrati osramoćeni zbog novog člana - psa

http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...a/1027355.aspx

:Rofl:
Genijalno, idem ja moju macku pitat da li je smijem uclaniti u SPD.
Adelholzener is offline  
Old 21.02.2018., 00:08   #6046
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Koja luda 1933? Kakvog ima ovo smisla? Ajde nemoj pretjerivati s histerijom.

Evo tu je program:
http://www.bundestagswahl-bw.de/wahl...twahl2017.html
Ima preko 73 stranice.



Summary poreza: "Die AfD ist grundsätzlich gegen eine härtere Besteuerung und spricht sich gegen die Einführung einer Vermögenssteuer aus. Sie möchte die Erbschaftssteuer als Substanzsteuer abschaffen."
Sta tu ne stima, molim te? Hoces jos veci porez na nasljedstvo? Kasnije kazu da zele uskladiti prihode i rashode, da bude crna nula. Jesu nacisti zato jer govore o crnoj nuli? Ma ako tebe veseli neka bude zelena nula.

Za socijalu vidim da su htjeli produziti ALG I za ljude koji su duze radili, sto je fair.


Daleko je AfD od ikakve uloge u vladi i formiranju zakona. Jako daleko. Oni su, kako kazes, pokret, nastao od u biti anti-establishment pokreta. Oni su i jedini na politickoj sceni koji se usude reci neke stvari.


Pa nisam vidio planove kako platiti podizanje nataliteta i opcenito smatram promasenim ideju da se natalitet moze bitno podici placanjem.


Ne stvaram ja histerju nego objasnjavam ovim kolegama kao thortwins I ravell da vise nece proci tako nesto.
Jer evo vidis a da oni pricaju o preuzimanju medija nakon preuzimanju vlasti itd.

S tim sto si mozda pogledao I druge tocke programa si vec vise uradio od velikog djela ovdje. I o formiranju zakona sam im samo jasno objasnila kako to ide I da su neki zakoni o kojima oni sanjaju protivustavni te daza promjenu ustava treba 66,7% oba doma.

O porezima citaj tu:
https://www.smartsteuer.de/blog/2017...teien-die-afd/
znaci lijepo zvuci ali kako financirati=
a tu jos nisu uracunate miljarde koje bi trebalo da se digne natalitet po njihovom programu.

Pa naravno da nisu jos 100% formirana strankaI ti realno gledas ali evo gore navedene kolege sanjaju o vladi.

Planovi o dizanju nataliteta njemacke zene su svakako protivustavne, jer moraju biti za sve iste uvjete i znaci s time ces ako dignes poticaj za njemacke zene/djecu to moras i za sve druge na podrucju njemacke. A to se uopce nemoze financirati. Puna placa do 3 godine naprimjer.
MrsGahan is offline  
Old 21.02.2018., 00:29   #6047
Avion sa 14 ili 19 Afgahnistanaca odletio iz Münchena.

Evo o problemu deportacije opet:

https://www.welt.de/politik/deutschl...n-an-Bord.html

Znaci trebalo je biti 50 Osoba a bilo je po izvoru gori 19
ili po ovom izvor 14 osoba u Avionu
http://www.augsburger-allgemeine.de/...d44277751.html

200 Osoba od ProAsyla su demostrirali protiv toga u Münchenu te su se LINKE i Zeleni u Saboru digli glas protiv.

Znaci imamo u njemackoj pokrajine/stranke koje smatraju u redu vracanje osoba u Afgahnistan ali druge ne.

Od ca. 200.000 osoba iz Afgahnistana koji su dosli u zadnji 6 godina u njemacku je 6.000 vraceno prislino ili dobrovoljno su otisli.
Od Decembra 2016 do danas su vracene tim (prisilno Avionom) putem 174 osobe.

Njemacka policija nema osoblje koje se unatoc nadoplatka javlja za taj posao, te dobili su od drzave i pokrajina taj posao bez da su zato dobili nova zaposljenja. Njemacka policija najvise zbog vala ili posljedica.


Njemacka policija je skupila 22 mio prekovremeni. Sindikat Policije tvrdi da im fali 15.000-20.000 Policajaca.
Vlada je odobrila do 2020. zaposljenje novih 7500 Policajaca.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 21.02.2018., 13:32   #6048
Brojke o kojima se ne voli govoriti. Malo skracen prevod clanka svicarskog lista Neue Züricher Zeitung koji se oslanja na njemacke izvore. Osim sto se radi o vrtoglavim brojkama i za njemacke pojmove sve ostalo bez osobne note.

93,6 milijardi evra za razdoblje od 2016. do 2020. godine njemacki savez stavlja na raspolaganje zbrinjavanju izbjeglica. Nije jasno da li su tu uracunati 180.000 dodatnih mjesta u djecjim vrticima, gradnja 240 osnovnih skola i obecani dodatni 15.000 policajaca. Samo upravni sudovi traze dodatnih 2000 sudaca zbog zbog vala ulaganja zalbe pri podnosenju azila koji se od 2015. godine ucetverostrucio. Robert Koch institut upozorava o drasticnom porastu opasnih bolesti koje proizlaze iz infekcja kao tuberkuloza i AIDS koje su unesene izbjeglicama.

Institut njemacke ekonomije izracunao je godisnji trosak od 50 milijardi evra. Sumom kojima ministeriji saobracaja, obrazovanja i istrazivanja, porodice, zene, seniori i omladinu sveukupno moraju proci. Ako se uzme u obzir kalkulacija ministra privrede Gerd Müller svaka osoba koja trazi zastitu kosta 2500 evra mjesecno. To odgovara poreznom teretu dvanaest (12) radnih osoba prosjecnim prihodom (3000 evra, porezna klasa III) ili pet (5) singles (3000 evra porezna klase I). Za maloljetnu izbjeglicu koja je stigla bez pratnje troskovi iznose do 5000 evra.

U medjuvremenu niti jedan ekonom ili manager vise tvrdi da je masovna migracija za drzavu blagoslov. Zbog niskog nivoa obrazovanja kalkulira naucnik financija Bernd Raffelhüschen da ce svaka izbjeglica za vrijeme zivota kostati 450.000 evra. Do 2018. godine do koje se ocekuje ukupno dva milijuna suma ce po tome iznositi 900 milijardi evra.

Brojka moze biti i veca zbog dugorocno nezaposlenih. Zapravo do sada samo su 13 % zaposleni, a to kao praktikanti i pomocne radne snage. 59 % nisu zavrsili skolu, mnogi su analfabeti.

https://www.nzz.ch/meinung/kommentar...ema-ld.1316333
Ravell is offline  
Old 21.02.2018., 14:44   #6049
Pa eto.. njemci htjeli da budu sigurni za svoje mirovine, a sada ce morati raditi i vise da bi se brinuli za izbjeglice... lijepo je biti human, dok god to ne kosta koliko ce ovo kostati..


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 21.02.2018., 15:13   #6050
*2400 osnovnih skola

Mala dopuna.
Po mnogim izvorima ujedinjenje Njemacke kostala je 2 bilijuna eura. Obnovilo se totalna propala drzava od 15 milijuna stanovnika. Ali teritorij koji je vracen iznosi 43,37 % povrsine zapadne Njemacke. Troskovi masovne imigracije gdje je vise nego upitno da ce biti od ikakve koristi u svakom pogledu kostat ce gotovo pola od mega projekta ujedinjenja.
Ravell is offline  
Old 21.02.2018., 18:39   #6051
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Pa eto.. njemci htjeli da budu sigurni za svoje mirovine, a sada ce morati raditi i vise da bi se brinuli za izbjeglice... lijepo je biti human, dok god to ne kosta koliko ce ovo kostati..
Za petinu tih novaca mogli su zbrinuti deset puta više tih izbjeglica - u izbjegličkim kampovima u Aziji i Africi.
thortwins is online now  
Old 22.02.2018., 10:53   #6052
Na danasnji dan ima 75 godina su osudeni na smrt od Nazirezima zbog "pripreme veleizdaje" Sophie i Hans Scholl te Christoph Probst. Par sati nakon presude su ubijeni.

Sve Sto su uradili je da su napisali i podjelili letke.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 22.02.2018., 20:28   #6053
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
ja promisljam o nekim stvarima mozda dalje/drugacije. Ne prestajem tu kazeci "zasto nije ostao kod obitelji" nego "zasto nije ostao kod obitelji". Jer nemogu zamisliti da na 100.000 ocevi/muzevi tako lako ostavljaju svoju obitelj, cak ako tamo zena manje vrijedi, djeca nisu (ili barem muska nisu).
Ti bi radije ostala Jos 5 godina, Ali evo nisi ozenjenja ni za arapom, mislis da bi toliko veliki dio arapa pitali svoju zenu za misljenje kao tvoj muz bogu hvala valjda tebe?
Mislis li da nije tamo puno puta "cuj zeno, hvala na tvom misljenu za Koje te nisam pitao uopce, Ali isli su Mohamed, Almut, Tarik itd. Idem i ja i gotovo. Ja sam ti se zakleo U ime muhameda da cu cim mogu tebe i djecu dovesti, jeli ti sada ne vjerujes vise meni i proroku?"

Nece ovaj Problem nijedna njemacka stranaka rijesiti jer ovo je europski Problem.
Da njemacka smanji kvotu na 10.000 U godini, izbjeglice dolaze u europu, biti ce ih Par tu i Par tamo dok dobiju nakon 5-8 godina drzavljanstvo i oni koji zele U njemacku nogu tada U njemacku isto kao sada svaki EU gradani.

Njemacka zbog ekonomski razloga profitira od europe i zato nece napustiti EU ili sengen.

Znaci ili napustis EU sto ce sigurno dovesti do krize ili ostati sto ce mozda dovesti do krize. Ali to ce ti Ravell mozda bolje objasniti jer on se bolje kuzi u politiku, ekonomiju itd.

U vezi rata u siriji evo:

https://de.m.wikipedia.org/wiki/Date...il_War_map.svg

Za koga bi se borila, vidis 5 boja, sve razlicite skupine, ovo sto je svijetlozeleno Jos nije ista grupacija nego razlicite.

Prema ovome je i u bosna za vrijeme fikret abdica imala reda.

Tamo je odluka za koga se boriti teza sigurno nego Sto je bila za tvog muza.
Sa ovom izjavom niti zelim omalovazati tvog muza niti pravdati ikoga nego zelim samo reci misljenje da ja nebi znala za koga se tu boriti dok Sam U hrvatskom ratu to znala makar imala 14 godina kada je poceo.

Europski problem nije trebao biti azijski sukob. Velim ova tema nije po mom gustu previse s obzirom na povijest, pa necu ulaziti u moje misljenje o relativizacijama patnistva medu muskim pukom koje ovdje dolazi.

Na neki nacin si i napisala da je recimo to tako iznimno patrijarhalni sustav, i da se zenu ne pita za misljenje. To ne zelim svojoj necakinji ili sebi... zato nisam u iranu, saudijskoj arabiji, egiptu i slicno.

Cijenim te ko forumasicu, ali necu odgovarati na pitanja u tvom postu. Ja osobno znam za sto bi se borila - protiv extremizma... umrla bih vrlo brzo... i moj muz takoder... ne bih mogla biti u braku s osobom koja bi mene i djecu ostavila "na sigurnom" a dosla u Europu pod krilaticom da bjezi "iz nesigurnosti"
Tutankhamon is offline  
Old 22.02.2018., 21:21   #6054
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Europski problem nije trebao biti azijski sukob. Velim ova tema nije po mom gustu previse s obzirom na povijest, pa necu ulaziti u moje misljenje o relativizacijama patnistva medu muskim pukom koje ovdje dolazi.

Na neki nacin si i napisala da je recimo to tako iznimno patrijarhalni sustav, i da se zenu ne pita za misljenje. To ne zelim svojoj necakinji ili sebi... zato nisam u iranu, saudijskoj arabiji, egiptu i slicno.

Cijenim te ko forumasicu, ali necu odgovarati na pitanja u tvom postu. Ja osobno znam za sto bi se borila - protiv extremizma... umrla bih vrlo brzo... i moj muz takoder... ne bih mogla biti u braku s osobom koja bi mene i djecu ostavila "na sigurnom" a dosla u Europu pod krilaticom da bjezi "iz nesigurnosti"
Imas zakone.
Za azil naprimjer Koji ne kaze "samo osobe iz Europe i krscanske vjere" znaci može doci svatko tko zeli i može dokazati da ima pravo na to.
To Sto je Kontrola u kurcu i sto se ne vraca ili saml brzinom puza osobe koje nemaju pravo na azil je druga prica.

Ja ne negiram uopce ponasanje tih muskaraca prema svojim zenama niti ga odobravam.

Samo da tebe lose tretira muz, si ipak sama kriva ako ga ne ostavljas i naravno i sama kriva ako ne Ides kod policije.

Ne može njemacka policija ili drustvo zabraniti "fatimi" da samo gleda arapske TV Programe, da samo prica sa arapima i da gleda ljeti kod +35 Kada ide u burki U samoposlugu na mene ili tebe u obuci prikladnoj temperaturi kao Kurve.

To je njezino pravo.
Nazalost veliki dio pogotovo arapski metropola je napravio veliki korak unazad U svemu od 70tih 80tih.

Vidis ja Sam se sa 19 udala i dobila nekada samar od muza i kaze Mater "kuda Baba iva od dida nije dobila nikada samar" te "vjenacni Ste pred bogom" itd.
Moja pokojnu majku ce najbolje opisati rijec katoliban.

Znaci ja kao u Njemačkoj rodena i odgojena sam cula to od svoje majke.

Par mjeseci kasnije Sam zavrsila U bolnici i bivsi muz U zatvoru i dobio deportaciju i 5 godina zabrane ulaska u njemacku.

Znaci danas smo ja i ti jedna prica a Fatima druga. Ali ima ona ipak pravo da zivi Tako i da suti jer zna da veliki dio zena oko nje (jer se s drugima ne druzi) imaju slicnu sudbinu.

Drzava tu moze traziti Integracijski dokaz i muz ce fatimi dozvoliti radi potrebe da obuce svaki tjedan 2-3 sata "normalnu" robu i otide na taj tecaj i da ga nauci.
Samo zato jer Fatima zna tada nesto Njemačkog jezika, prava i povijesti to ne znaci da ce se i pedlja vise integrirati.

Znaci koliko god mi zivjeli drugacije drzava daje tim ljudima mogucnosti i pravo da zive drugacije.

A i ratno sposobni muskarci izpunjavaju uvijete, jer nema U azilzakonu klausulu "nece dobiti azil ako je kreten Koji je ostavio zenu i djecu na pola puta"
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 23.02.2018., 02:53   #6055
AFD se osramotila za zahtjevom
Da njemacki sabor kritizira Deniz Yucel za 2 teksta Koji je napisao.

Kod Glasanja je glasalo 15 zastupnika manje za taj zahtjev nego afd ima U saboru.

Te su verbalno dosta dobro bili oprani od Cem ozdemira
https://m.bild.de/politik/inland/cem...ildMobile.html

Te dalje su zatrazili nesto protivustavnk:

I od mladica od CDU-a dobili dobru kontru:
http://www.bento.de/politik/afd-so-z...erbot-2125068/

Citiram najbolju izjavu:"ako trazite od muslimana da postivaju zakone, bi trebali i vi to raditi."

AFD Koja ima 25% pravnika U svojim saborskim daje zahtjev U sabor Koji je protivustavan.
Koga zanima zahtjev:
http://dip21.bundestag.de/dip21/btd/19/008/1900829.pdf


Znaci dalje ce se birace lagati sa izjavama "Mi smo od sabora trazili to i to Ali je odbijeno".
Sabor ne smije izglasati nista protivustavno i cak da uradi to vi to ponistilo od ustavnog suda.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 23.02.2018., 07:41   #6056
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Na danasnji dan ima 75 godina su osudeni na smrt od Nazirezima zbog "pripreme veleizdaje" Sophie i Hans Scholl te Christoph Probst. Par sati nakon presude su ubijeni.

Sve Sto su uradili je da su napisali i podjelili letke.
Hrabra mladež. No, zar je bilo vrijedno njihovih mladih života suprostaviti se stroju za ubijanje? Da su barem znali i strpili se do '45...
martie81 is offline  
Old 23.02.2018., 09:36   #6057
Quote:
martie81 kaže: Pogledaj post
Hrabra mladež. No, zar je bilo vrijedno njihovih mladih života suprostaviti se stroju za ubijanje? Da su barem znali i strpili se do '45...
Nikada pogresno vrijeme za istinu
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 23.02.2018., 17:36   #6058
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Imas zakone.
Za azil naprimjer Koji ne kaze "samo osobe iz Europe i krscanske vjere" znaci može doci svatko tko zeli i može dokazati da ima pravo na to.
To Sto je Kontrola u kurcu i sto se ne vraca ili saml brzinom puza osobe koje nemaju pravo na azil je druga prica.

Ja ne negiram uopce ponasanje tih muskaraca prema svojim zenama niti ga odobravam.

Samo da tebe lose tretira muz, si ipak sama kriva ako ga ne ostavljas i naravno i sama kriva ako ne Ides kod policije.

Ne može njemacka policija ili drustvo zabraniti "fatimi" da samo gleda arapske TV Programe, da samo prica sa arapima i da gleda ljeti kod +35 Kada ide u burki U samoposlugu na mene ili tebe u obuci prikladnoj temperaturi kao Kurve.

To je njezino pravo.
Nazalost veliki dio pogotovo arapski metropola je napravio veliki korak unazad U svemu od 70tih 80tih.

Vidis ja Sam se sa 19 udala i dobila nekada samar od muza i kaze Mater "kuda Baba iva od dida nije dobila nikada samar" te "vjenacni Ste pred bogom" itd.
Moja pokojnu majku ce najbolje opisati rijec katoliban.

Znaci ja kao u Njemačkoj rodena i odgojena sam cula to od svoje majke.

Par mjeseci kasnije Sam zavrsila U bolnici i bivsi muz U zatvoru i dobio deportaciju i 5 godina zabrane ulaska u njemacku.

Znaci danas smo ja i ti jedna prica a Fatima druga. Ali ima ona ipak pravo da zivi Tako i da suti jer zna da veliki dio zena oko nje (jer se s drugima ne druzi) imaju slicnu sudbinu.

Drzava tu moze traziti Integracijski dokaz i muz ce fatimi dozvoliti radi potrebe da obuce svaki tjedan 2-3 sata "normalnu" robu i otide na taj tecaj i da ga nauci.
Samo zato jer Fatima zna tada nesto Njemačkog jezika, prava i povijesti to ne znaci da ce se i pedlja vise integrirati.

Znaci koliko god mi zivjeli drugacije drzava daje tim ljudima mogucnosti i pravo da zive drugacije.

A i ratno sposobni muskarci izpunjavaju uvijete, jer nema U azilzakonu klausulu "nece dobiti azil ako je kreten Koji je ostavio zenu i djecu na pola puta"
Mogla sam i ja koracati u Austriju bez putovnice, i bila bih okrenuta nazad....
U Austriju sam kao svaki drugi ekonomski imigrant jer imam posao, radnu dozvolu, placam porez., dozvolu kratkotrajnog boravka, dugotrajnog boravka... ne da koristim socijalnu pomoc....

Da li bih mogla u Afganistan ukoracati u kratkim hlacama na isti nacin... pitanje je kako bih bila vracena... Da li bih mogla kao zena imati tekuci racun u Saudijskoj Arabiji itd....

Zao mi je radi tvog osobnog iskustva, ali mi nije jasno kako doprinosi raspravi o Njemackoj jucer i danas. Tvoj je jedan slucaj (koliko god bio tragican). Statistika prilozena nekoliko postova prije vec iskazuje promjene u kriminalnom dijelu drustva.

Ja se ne bih mogla integrirati u drzave nesekularnog islama, kao niti fundamentalnog mormonizma, niti bilo koje religije ili sustava koje bi mi dogmatski utvrdivalo mjesto radi spola/boje koze/nacionalnosti itd..... Zato nisam tamo. To ne znaci niti da sam ja bolja, niti takav sustav bolji. Samo su nekompatibilni....I to i ti potvrdujes primjerom koji si navela.

Ja se osobno osjecam dobro u srodnim kulturama, i ne asimiliram drzavu u koju sam se doselila, niti se druzim samo s hrvatskom manjinom, niti samo pricam hrvatski... smatram da bi ljudi s takvim pristupom bili uspjesni projekt Angele Merkel.
Tutankhamon is offline  
Old 23.02.2018., 17:53   #6059
Zalosno.....

https://www.vecernji.hr/vijesti/dio-...ancima-1228426

Ako humanitarci to vele, a ne AfD ili"siritelji mrznje" rekla bih da je ipak realno....

Kontra minimalnog nivoa cuvanja slabijeg kojeg ja bih rekla mi prakticiramo u svakodnevnom zivotu - dizanje trudnicama, starijim ljudima, pomoc slijepima preko ceste, pomoc zenama s kolicima... djeci...
Tutankhamon is offline  
Old 23.02.2018., 18:28   #6060
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Mogla sam i ja koracati u Austriju bez putovnice, i bila bih okrenuta nazad....
U Austriju sam kao svaki drugi ekonomski imigrant jer imam posao, radnu dozvolu, placam porez., dozvolu kratkotrajnog boravka, dugotrajnog boravka... ne da koristim socijalnu pomoc....

Da li bih mogla u Afganistan ukoracati u kratkim hlacama na isti nacin... pitanje je kako bih bila vracena... Da li bih mogla kao zena imati tekuci racun u Saudijskoj Arabiji itd....

Zao mi je radi tvog osobnog iskustva, ali mi nije jasno kako doprinosi raspravi o Njemackoj jucer i danas. Tvoj je jedan slucaj (koliko god bio tragican). Statistika prilozena nekoliko postova prije vec iskazuje promjene u kriminalnom dijelu drustva.

Ja se ne bih mogla integrirati u drzave nesekularnog islama, kao niti fundamentalnog mormonizma, niti bilo koje religije ili sustava koje bi mi dogmatski utvrdivalo mjesto radi spola/boje koze/nacionalnosti itd..... Zato nisam tamo. To ne znaci niti da sam ja bolja, niti takav sustav bolji. Samo su nekompatibilni....I to i ti potvrdujes primjerom koji si navela.

Ja se osobno osjecam dobro u srodnim kulturama, i ne asimiliram drzavu u koju sam se doselila, niti se druzim samo s hrvatskom manjinom, niti samo pricam hrvatski... smatram da bi ljudi s takvim pristupom bili uspjesni projekt Angele Merkel.
Pa to je sve toj uvid u zivot.
Mogla si ici U austriju i zivjeti samo medu hrvatima, raditi kod hrvata i pljuvati Po austijancima jer nisu hrvati. Ima i takvih hrvata a i arapa i drugih.
Ali to je tvoja odluka, drzava to ne može i ne smije regulirati. Kao navedeno moze napraviti obavezu da ides na jezicni tecaj, samo je to isto nista ako kasnije taj jezik ne koristitis.
Možes ici Sama ili slati svoju djecu U sportski Klub. Imam ovdje Germania frankfurt, posavina frankfurt, turkgucu frankfurt, maroq itd. U nicemu tu nije Problem ako zelim mogu dijete tu poslati ako smatram to dobrim. Ali ne smije Mi drzava zabraniti da ga saljem U bilo Koji Klub. Ako netko zeli dijete slati U dzamiju u kojoj neki Imam sije mrznju i poziva na neposluh njemacki zakona je cak to necije pravo, drzava ima mogucnost kazniti tog tog imama ako ga itko prijavi. Itd.

Isto kao Sto nije moj slucaj nasilja primjer da to ima i izvan arapske zajednice, naravno da ima, nego je primjer da ima mogucnosti,. Mogla Sam U bolnici trvrditi da Sam pala niz stepenice kao sto "Tako padaju" svaki dan svugdje U svijetu zene. Ali Sam se evo protiv savjeta majke odlucila da Sam dosta sutila. I da nisam sutila nakon prvog samara nebi nikada doslo do toga. Ne zelim ja pravdati nikakvo nasilje nad zenama Ali mogu za sebe reci da sam trebala ranije reci ne i Tako i veliki dio zena, jer nije ni moj bivsi prvi puta Tako udara kao kasnije. Kasnije je bio hrabriji jer je mogao. To isto pravo ici kod policije ili U Frauenhaus ima svaka zena, bila njemica, arabkinja ili bilo odakle.
Ako nece ne moze tu drzava nista.

Prepuno se očekiva od drzave i prepuno obecavaju neki da ce raditi kada budu vladali i to djelomicno stvari Koje su protivustavne.

Ako ja zelim biti pijandura koja zivi od sociale ne može mi to njemacka zabraniti , trebati cu Par godina ziviti od onoga Sto Imam Ali kada sve propijem ce Mi dati socialu jer sam njemica. A ne jer Sam uplacivala ili slicno.

To su privatne odluke a drzava Jos daje dovoljno rupa da ih se koristi.
Zele da idem raditi?
Pa ici cu na razgovore pijana i nece ne nitko uzesti. Sve to se desava U njemackoj svakodnevno.
Ali drzava ne smije tu razlikovati mene tu rodenu ili njemicu od njemackih roditelja ili fatimu Koja je dosla 11.11.2011 U njemacku i ima od 07.07.2017 drzavljanstvo. Niti moze tada vise.

To ti je isto kao Mars za prava zena zadnji petak u kojem se samo gleda njemacke zene i samo one Koje su zrtve stranaca.
Ali bi ti bilo lakse da te siluje ili izprebije austijanac kao domacin nego da ti uradi to neki arap? Meksa je austrijska saka?
Jer je kreten roden u austriji ima vece pravo tebi to uraditi od kretena iz sirije?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.