Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2007., 14:41   #61
crkva ga nije cenzurirala. samo jednu stvar znam da je cenzurirana od crkve. Film "posljednje iskušenje" koji je doista toliko gnjusan da je to i zaslužio.
radost is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 14:42   #62
Ali još uvijek ne znam što je tako senzacionalno u Judinom evnađelju. Fakat, čovjek koji je izdajica imao je neodoljivo potrebu da prije nego se objesi ispiše svoj zapis o svemu. Malo je glupo. [/QUOTE]
---------------------------------------------------------------

Jedan od temeljnih postulata kršćanstva je Judina izdaja. Judino evanđelje priča drugu priču. Juda je najbliži Kristov prijatelj i samo ga on razumije u želji da odbaci zemaljsko tijelo.

Na početku teksta ističe se kako je riječ o "tajnom opisu otkrivenja koje je Isus u razgovoru prenio Judi Iškariotskim tri dana prije nego je slavio Pashu".

Juda je u evanđelju prikazan kao najbliži Isusov prijatelj koji razumije Kristovu poruku i ima poseban status među njegovim učenicima.

U ključnom odlomku Isus kaže Judi: "Ti ćeš nadmašiti sve njih. Jer ti ćeš žrtvovati čovjeka koji me zaodijeva."
JankoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 14:43   #63
što nije cenzurirala i Gipsonovu srednjovjekovnu mitologizaciju Isusa?
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 16:38   #64
nemam pojma o čemu pričaš
radost is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 01:18   #65
film Pasija dušo draga i radosti moja
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 09:34   #66
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
film Pasija dušo draga i radosti moja
mislila sam, ali mi je bilo neobično da to pitaš jer je dobro poznato da je i papa Ivan Pavao II pogledao film, kao i gotovo cijela crkva i ne, nije cenzuriran


za JankoX: da, opet još jedan pokušaj da se umanji Najvećega i da se nekoga bar donekle uzdigne na Njegov nivo. Neće ići. Ni vrag nije znao što mu se sprema.
radost is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 02:51   #67
Quote:
radost kaže: Pogledaj post
mislila sam, ali mi je bilo neobično da to pitaš jer je dobro poznato da je i papa Ivan Pavao II pogledao film, kao i gotovo cijela crkva i ne, nije cenzuriran


za JankoX: da, opet još jedan pokušaj da se umanji Najvećega i da se nekoga bar donekle uzdigne na Njegov nivo. Neće ići. Ni vrag nije znao što mu se sprema.

I šta onda ako je tvoj papa to gledao?

Taj film je Biblijski neutemeljen i pokazuje samo iskrivljenu srednjovjekovu katoličku duhovnost. Čovjek je amer i ima nos za lovu.

Zašto ti je film Posljednje Iskušenje toliko gnjusan, pa na kraju filma se pokaže da je to bila samo napast i duhovna borba u mislima putem napasti.
Zar ti je gnjusan što pokazuje da je Isus bio i čovjek te je imao napasti?
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 08:58   #68
Istina je da se Pasija ne poklapa u mnogočemu sa Biblijskim izvješćem o Isusovoj muci i onome što njoj prethodi kao ni likovima koji se pojavljuju u filmu, no muka je prikazana vjerodostojno iako je po meni prenaglašena fizička muka a minorizirana ona duhovna, no to je opet samo moje mišljenje. No, naglašena je muka i to je ono što je film trebao prikazati i to je i uspio. Usprskos neistinama u tom filmu, film je postigao svoj uspjeh kod mnogih i to mu je i bio cilj osim silne zarade love i taj film definitivno nije cenzuriran.


Posljednje iskušenje nisam mogla gledati do kraja, početak u kojem Petar tuče Isusa je glup. Zaključivši kako u tom filmu ništa pametno neću ni vidjeti odustala sam od gledanja. Zabava radi zabave. Budem tu zabavu odradila na pametniji način.

Problem je što Isus nije u tom filmu prikazan kao čovjek nego kao apsolutni slabić i luzer da tako kažem kojeg su Petar i ostali NATJERALI da prihvati muku. Apsolutno nema veze sa stvarnošću. Naravno da je Isusa bilo strah i da mu je bilo teško, nitko ne negira iskušenja, ona su i u NZ opisana, ali ovo u filmu fakat nema veze sa zdravim mozgom.
radost is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 09:45   #69
A JESI MI PAMETNA....

Quote:
JankoX kaže: Pogledaj post
Ovo se ne može odglumiti.Pogledajte pa komentirajte:

Izgubljeno Evandelje.avi
Filesize: 12.02 MB

http://www.megaupload.com/?d=WL6KE7ZM
a sta je sa barnabinim jevanjdjeljem?
kako njega komentirate ?
jel i ono podvala?
edin888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 16:40   #70
Quote:
edin888 kaže: Pogledaj post
a sta je sa barnabinim jevanjdjeljem?
kako njega komentirate ?
jel i ono podvala?
Barnaba nije bio jedan od 12 Isusovih učenika,prema tome to je podvala
JankoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 19:31   #71
gipson je budala isprana mozga.
njegovii filmovi su opasni za široke mase!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.