Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 16:17   #81
nećemo to sad uskoro, ja bi na kraju ljeta, ali smo jutros malo zurili u google map i razmišljali...
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 08:43   #82
Quote:
Rosa kaže: Pogledaj post
Ma daj, pa nije uopće tak loša cesta. Dosta dijeliva je i obnovljeno. Predivno je voziti se uz Vrbas, jedino ima dosta zavoja pa vam se može bljuvat. I između Bugojna i Kupresa su zavoji, al i ta šumetina je divna...
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 12:25   #83
Sutra idem u Maribor i ostajem do srijede. Kaj da obiđem?

Zanimaju me prvenstveno muzeji i povijesne znamenitosti.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:06   #84
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Na Banja luku ako ideš ceste je uz kanjon i prekrasna je priroda ali je cesta zavojita i opsana i ako naletiš na šleper nema baš puno mjesta za preticanja.
Prosle godine u ovo vrijeme isla sam tom cestom.
Bilo je snijega, ali je cesta bila ociscena.
Priroda je bila stvarno prekrasna.
To drvece posuto snijegom...
Dobro, mozda ja nisam mjerodavna jer u mojim krajevima nikad ne pada snijeg.
usne boje mesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 09:18   #85
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Kakva su vam iskustva sa stajanjem na granici? Sutra putujem za Sloveniju i u srijedu nazad za Zagreb. Ako nas zaustave na putu prema tamo mi ne smeta, ali nadam se da neće raditi probleme pri povratku jer mi je jako stisnut raspored.

Svega sam par puta putovala busom preko granice i to prije ulaska u EU pa ne znam kakva je praksa.
Moram se kvotat.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 09:30   #86
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Moram se kvotat.
Ako si s osobnim automobilom ide brzo.
Ako si busom - svi idete van i pregledavaju dokumente jedan po jedan. Ako nema drugih buseva ispred vas, računaj oko 15 - 20 minuta
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 09:37   #87
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Moram se kvotat.
ako baš nisi neraskidivno vezana za bus- vlak
nema čekanja na granici. 2h traje vožnja
Hazel Silk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 09:46   #88
Quote:
Rosa kaže: Pogledaj post
Ma daj, pa nije uopće tak loša cesta. Dosta dijeliva je i obnovljeno. Predivno je voziti se uz Vrbas, jedino ima dosta zavoja pa vam se može bljuvat. I između Bugojna i Kupresa su zavoji, al i ta šumetina je divna...
sad mi kažeš
tada (prije 3 godine) me dobro isprepadao kolega koji je često poslom išao u bosnu

Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Baš smo jutros radili plan za neki kratki put kroz Bosnu. Mislili smo preko doline Neretve u Mostar, ona jezera i onda za Sarajevo. Nakon sarajeva možemo doma preko Bihaća, Banja Luke ili Doboja. Koji put da odaberemo i šta na tom putu ima za vidjet?
tako smo mi išli
od dolje
ako krenete, svakako posjetite počitelj
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:04   #89
Da, Počitelj. I izvor Bune. I planinarski dom na Ruištu, dođeš autom u sred Prenja. I most na Neretvi kod Jablanice. Sarajevo pa preko Travnika na Jajce pa Krupa na Vrbasu, izletište, slapovi. Pa preko Prijedora nazad na Unu. Ako ste tamo, obavezno i na izvor, on je malo dalje, nije u NP, zapravo je u Hrvatskoj. A do njega preko Martin Broda, isto slapovi Une.
Imaš šta po Bosni bauljat.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:23   #90
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Ako si s osobnim automobilom ide brzo.
Ako si busom - svi idete van i pregledavaju dokumente jedan po jedan. Ako nema drugih buseva ispred vas, računaj oko 15 - 20 minuta
Ne izlazi se uvijek van, nekad oni uđu pa samo prođu dokumente... Al svejedno je u biti...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:25   #91
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Ako si s osobnim automobilom ide brzo.
Ako si busom - svi idete van i pregledavaju dokumente jedan po jedan. Ako nema drugih buseva ispred vas, računaj oko 15 - 20 minuta
Quote:
Hazel Silk kaže: Pogledaj post
ako baš nisi neraskidivno vezana za bus- vlak
nema čekanja na granici. 2h traje vožnja
A idem FlixBusom.
Znam da smo ranije znali na ulasku u Hrvatsku čekati po dva sata. Nadam se da se nešto promijenilo ulaskom u EU, neovisno o Schengenu.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:31   #92
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
A idem FlixBusom.
Znam da smo ranije znali na ulasku u Hrvatsku čekati po dva sata. Nadam se da se nešto promijenilo ulaskom u EU, neovisno o Schengenu.
Ovo ti je moje iskustvo upravo s Flixbusom
U mom busu je bilo malo ljudi pa smo bili brzo gotovi. Dakle i tome ti ovisi
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:51   #93
Trenutno su u fazi pobožnog skeniranja svih osobnih dokumenata tako da koliko vidim buseve iz auta, ljudi izlaze van i prolaze kroz kućicu jedan po jedan. Dok nije bilo skeniranje tako popularno, znao je policajac uć unutra i bacit brzinski pogled na dokumente. Ali u ovo doba godine nema nekih osobitih gužva na granici tako da skeniranje ne traje jako dugo.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:53   #94
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
tako smo mi išli
od dolje
ako krenete, svakako posjetite počitelj
Ok, pišem si na listić. Vidim da će bit to dug put do Mostara dok mi obiđemo neretvu i sve te slapove, rijeke, jezera...
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:57   #95
Čim sad kupim novi auto odoh na more. Bar tri dana.
Inače planiram na proljeće malo do Bavarske.
Voljela bih posjetiti tzv.Orlovo gnijezdo pa na kavu u moj Salzburg. Bumo vidjeli.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:11   #96
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
A idem FlixBusom.
Znam da smo ranije znali na ulasku u Hrvatsku čekati po dva sata. Nadam se da se nešto promijenilo ulaskom u EU, neovisno o Schengenu.
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Trenutno su u fazi pobožnog skeniranja svih osobnih dokumenata tako da koliko vidim buseve iz auta, ljudi izlaze van i prolaze kroz kućicu jedan po jedan. Dok nije bilo skeniranje tako popularno, znao je policajac uć unutra i bacit brzinski pogled na dokumente. Ali u ovo doba godine nema nekih osobitih gužva na granici tako da skeniranje ne traje jako dugo.
Skeniraju s naše strane uvijek sve, jebena katastrofa.
U povratku Slovenci puste, ali ne i naši!
3 sata granice
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:16   #97
3 sata? Neki dan sam prelazila Breganu i nije bilo strašno, nekih 15-20 minuta. Inače redovno na tjednoj bazi prelazim na jednom drugom prijelazu i ne sjećam se kad sam čekala više od 10 minuta. Osim u sezoni, tad pokušavam gledat da ne idem u vrijeme najveće gužve i uspijem proć za nekih 45 minuta do sat vremena.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:17   #98
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Ok, pišem si na listić. Vidim da će bit to dug put do Mostara dok mi obiđemo neretvu i sve te slapove, rijeke, jezera...
Zasto preko doline Neretve? Mozete preko Imotskog (Modro i Crveno jezero, Topana), pa onda preko Gruda i Capljine do Mostara, tj na toj ruti obidjete Pec Mlini (izletiste di izvire ponornica, slapići i slicno), pa prekrasan vodopad Koćuša sa odlicnom, a povoljnom konobom, pa predivan vodopad Kravica di se mozete i okupati (kao i na Koćuši), pa Pocitelj i Blagaj na Buni i tek onda Mostar, ima se sto vidjeti u BiH itekako..ja samo zapadnu BiH obilazim vrlo cesto i jos nisam sve obisla
Za Pec Mlini i Kocusu ipak trebaju upute,mogu napisati za nekog tko ne zna, malo je teze naci ali nije nikakav problem doci do tog, asfaltirana cesta vodi (Kocusa je samo 1 km od glavne ceste).

Iako je i dolina Nereve predivna, ali nju je najljepse gledati sa ceste kad ides iz Opuzena prema Kleku, a ako cete i preko Ploča do Mostara, preporucujem da odete na plazu na uscu Neretve, jedinstvena plaza i krajolik u Hr. A i malo bacis pogled na zgodne kitesurfere (kalifornijska atmosfera)
Meni osobno je najljepse do Ploca magistralom od Splita preko makarske rivijere do Neretve zbog super krajolika i pogleda sa ceste (pogotovo Vruja), a neposredno prije Ploca uz magistralu imate super pogled na Bacinska jezera.

Inace, autoput ti je sad skroz do Medjugorja (autocesta A1 u Hr je povezana sa BiH autocestom), pa si onda brzo do Mostara, ako vam se bas jako zuri.

Banja Luka ce te iznenaditi, obidjite i Jajce svakako- vodopad te tvrdjavu (mozete usput i Pivsko jezero), ima i dobrih cevapa tamo. Krajolik uz cestu Bugojno i Kupres predivan, kao i krajolik uz cestu BLuka-Jajce i nije zamorna cesta, ima dosta zavoja jer se vozis skoro stalno uz rijeku, ali uzivas u pogledu

Opcenito ima se sto itekako vidjeti u BiH, a i usputno do Bih po Hr.

Trebala bi biti bar 3 dana samo za Hercegovinu, a tjedan dana za Bosnu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:18   #99
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
3 sata? Neki dan sam prelazila Breganu i nije bilo strašno, nekih 15-20 minuta. Inače redovno na tjednoj bazi prelazim na jednom drugom prijelazu i ne sjećam se kad sam čekala više od 10 minuta. Osim u sezoni, tad pokušavam gledat da ne idem u vrijeme najveće gužve i uspijem proć za nekih 45 minuta do sat vremena.
Macelj, 3 sata ukupno, tamo i natrag. Možda čak i 3,5.
Potpuna debilana.
Auti prolaze brzo, ali busevi...
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:25   #100
Ovo ljeto smo išli u Crnu goru pa smo prošli po magistrali od kvarnera do dubrovnika. Kroz dolinu Neretve smo samo prošli pa smo sad odlučili malo stat i razgledat. I iz auta smo vidjeli baćinska jezera pa smo si i to zapisali da se moramo vratit. Gore na odmorištu Raba smo se zaustavili i pili kavu s pogledom.
Kravicu imamo na popisu, Mostar, Jajce, Sarajevo, Unu. Ostalo ćemo vidjet šta još uspijemo ugurat kad odredimo na koliko ćemo dana rastegnut taj put.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.