Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2012., 17:17   #201
Jejja ja to prvi put cujem... Njihov je posao placen i vise nego sto bi trebao biti, tako da mi ni na kraj pameti nije castiti nekoga koga prvi put vidim u zivotu i koji ce procitati 3 recenice preko neke stvari...
__________________
Unikatni nakit - Avalanche
shejtanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 18:28   #202
mi nismo ništa nosili,i bili kratko,potpisali,i bok..
__________________
slikice_Mia___>accessorize<
ruxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 09:32   #203
Evo mene svjeza i odmorna :-) Jucer sam se sama uvjerila u to koliko je ta ceremonija smijesna, nije trajala ni 10 minuta! Kakvo čašćenje i nošenje bilo čega? Jednostavno nepotrebno s obzirom na kratkoću postupka. Možda postoje matičari koji odulje jednako kao i oni koji skrate :-)
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 16:39   #204
novi cjenik se odnosi samo na ono izvan matičnog ureda????
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 11:14   #205
Evo mene:

Zvala u matični ured u Zabok i moram reć koliko sam ugodno iznenađena ljubaznošću.
Teta tamo je čak sa svojom šeficom računala kad nam je 45.-ti dan do vjenčanja kako bi platili staru cijenu.
I idemo u srijedu.
Od četvrtka je nova cijena.
Nova cijena iznosi 5570,00kn.
Katafakingstrofa
Subota je van radnog vremena i cijena je 100% veća.

Sad još samo preostaje da saznam kuminu adresu (duga prića, nije iz zg al ima prijavljen boravak...) a kuma je u Rusiji, no nadam se najboljem.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 11:43   #206
super, stvarno su đubrad, ko da nisu dosta naplačivali za onih 5 min
Sad mi đabe i sve lijepo isplanirano,dogovoreno,kapareno.Ambijent i sve ostalo uklopljeno u stil vjenčanja na otvorenom kad bum morala u njihovom uredu se vjenčat... Neznam jel sam više ili ... prestrašno
karolinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 11:53   #207
Quote:
karolinko kaže: Pogledaj post
super, stvarno su đubrad, ko da nisu dosta naplačivali za onih 5 min
Sad mi đabe i sve lijepo isplanirano,dogovoreno,kapareno.Ambijent i sve ostalo uklopljeno u stil vjenčanja na otvorenom kad bum morala u njihovom uredu se vjenčat... Neznam jel sam više ili ... prestrašno
Znam draga, tako je i meni, odabrali smo taj restoran baš zbog mogućnosti vjenčanja na otvorenom, lijepog mjesta za obred.
I mislim da bi se rasplakala da mi to propadne.

Čak se i oni u matičnom uredu čude i zgdažavaju nad novom cijenom, i baš kaže teta da se sad više nitko neće htjet vjenčat vani.
Mada, po meni, svi su oni u dosluhu jer se nikome ne da u državnoj firmi raditi u subotu kasno popodne.

Ja sam čak i došla na ideju, da nas kači nova cijena, izvjenčali bi se dan ranije u matičnom uredu a tamo na licu mjesta bi nam netko od prijatelja (kum najvjerojatnije) održao govor, izmjenili bi vlastite zavjete i prstenje i bok, tek toliko da nam sve ne propadne.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 11:57   #208
Zhuta jako mi je drago da si uspjela... znaci subota je neradna??? a sta je s vjencanjima u maticnom subotom?? ja sam probala zvat tu u RI ali su tako bezobrazni tako da nisam nista saznala... moze li netko saznati dize li se cijena vjencanja u maticnom subotom???
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 12:30   #209
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Znam draga, tako je i meni, odabrali smo taj restoran baš zbog mogućnosti vjenčanja na otvorenom, lijepog mjesta za obred.
I mislim da bi se rasplakala da mi to propadne.

Čak se i oni u matičnom uredu čude i zgdažavaju nad novom cijenom, i baš kaže teta da se sad više nitko neće htjet vjenčat vani.
Mada, po meni, svi su oni u dosluhu jer se nikome ne da u državnoj firmi raditi u subotu kasno popodne.

Ja sam čak i došla na ideju, da nas kači nova cijena, izvjenčali bi se dan ranije u matičnom uredu a tamo na licu mjesta bi nam netko od prijatelja (kum najvjerojatnije) održao govor, izmjenili bi vlastite zavjete i prstenje i bok, tek toliko da nam sve ne propadne.
I ja bi se rasplakala da nisam na poslu bum doma...
Bed je još veći jer mi iz Zg-a putujemo za Poreč na 3 dana, samo kumovi i mi, iznajmili vilu, fotografa i vjenčanje bi bilo u prekrasnom vrtu pored bazena...a sad štanga...neznam kaj opće napravit...al matičaru nedam tolke novce iz principa ak niš drugo. Užas, imam osjećaj ko da mi sve pada u vodu, baš sam šokirana... Idem se samoubit
karolinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 12:56   #210
Znači subota maticar, poslije 16 h, u okrugu 10 km izlazak na teren i sve ostalo bi nas izaslo cca 6000 kn?

A koja je nova cijena za vjencanje tam kod njih? moze i radni tjedan, moze i ujutro.. neka najjeftinija, upravo sam dosla na ludu ideju
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 14:27   #211
vjenčanje u matičnom uredu u Zg radnim danom u radno vrijeme je 350kn, mi bili prijaviti jučer, vjenčat ćemo se 21.06. četvrtak točno u podne
__________________
"Volim te ne zbog toga što si ti, već zbog toga što sam ja kad sam pored tebe." Gabriel Garciá Márquez
DaisyD is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 14:38   #212
Hvaaala ti!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 18:48   #213
i meni se sjebao koncept radi ovog poskupljenja. mi nismo jos prijavili namjeru (samo smo se kao prebiljezili), i kaci nas nova cijena. 2000 nam i nije bio problem dati, ali 6000 jest. pa za te novce odemo 7 dana na putovanje .

sad sam potpuno izgubljena. ne znam dal da zovemo kumove jedan radni dan i obavimo to forme radi, a vjenčanicu, svečanost i sav taj šou ostavimo za planiranu subotu ili da se vjenčamo te subote u matičnom uredu i onda sve dalje po planu - ovo mi se čini kao bespotrebno natrpavanje satnice.

meni je taj čin kod matičara samo forma, ionako imamo cijelu svoju ceremoniju osmišljenu, žao mi je samo roditelja kojima taj čin nešto znači.

Quote:
DaisyD kaže: Pogledaj post
vjenčanje u matičnom uredu u Zg radnim danom u radno vrijeme je 350kn, mi bili prijaviti jučer, vjenčat ćemo se 21.06. četvrtak točno u podne
daisy, kako ćete vi to riješiti? idete solo matičaru samo s kumovima? oblačiš vjenčanicu i sve to? foto? help?
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 18:56   #214
Meni je sve to s našim matičarima poprilično smiješno, ne znam tko će imati koristi od takvog drastičnog poskupljenja, kada su mnogi do sada odustajali zbog visoke cijene za obavljen posao. Kao što sam napisala, iako mi je ceremonija bila jako bitna za 10 minuta posla i manje stvarno je previše novaca. Sada dobivam ideje koje nisam tada imala, da napravim još jednu ceremoniju na ovakav način o kakvom pišu buduće mladenke, nešto totalno ludo na otvorenom :-)
Moje vjenčanje je bilo u Gradskom muzeju u Jastrebarskom, s obzirom da se tamo održavaju vjenčanja subotom. Svaka preporuka jer prostor jako lijepo izgleda.
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 19:03   #215
kris79... idemo matičaru s kumovima i roditeljima, htjela sam obući vjenčanicu ali mi je dragi rekao da ću mu tako uništiti wow efekt na svadbi kad dodje po mene pa sam odustala, planiram kupiti neku haljinicu polusvečanu ili suknju i bluzu bijelu/bež/krem/lila, a dragi će imati hlače od svog odijela i neku košulju, uglavnom polu svečano, kumovi i roditelji isto, već sam zvala svoju fotografkinju i rekla kakva je situacija pa će nas ona doći poslikati i kod matičara taj dan...
__________________
"Volim te ne zbog toga što si ti, već zbog toga što sam ja kad sam pored tebe." Gabriel Garciá Márquez
DaisyD is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 19:35   #216
od muke.

mislim da ćemo tako nekako i mi.
starce i kumove pod ruku i matičaru u petak, a u subotu onda fešta i vlastiti igrokaz.
vjenčanicu isto ne bi oblačila za matičara.

se-ro-nje. eto.
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 20:20   #217
Tak cemo isto i mi.. Nikakva vjencanica, vjencanje kod maticara sa kumovima i starcima.. Glupo je kaj nitko nece znat, saznat ce tek poslije "obreda" ispred restorana, kad vide "maticara".. Neznam dal bi se na to smijala il plakala- zbog cijene mislim. Nadam se da bu sve ispalo super!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 20:55   #218
Restoran u kojem je svadba ima vani dio za obred na otvorenom.
Zbog toga smo i odabrali taj restoran.
Kad sam čula o poslupljenju već sam osmislila back up plan: da me tata preda, da izmjenimo vlastite zavjete i da kumovi održe kratak govor.
Tek toliko da nam ne propadne taj vanjski dio koji je prekrasan.

(Na kraju će mi kiša sredit planove )
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 21:05   #219
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Restoran u kojem je svadba ima vani dio za obred na otvorenom.
Zbog toga smo i odabrali taj restoran.
Kad sam čula o poslupljenju već sam osmislila back up plan: da me tata preda, da izmjenimo vlastite zavjete i da kumovi održe kratak govor.
Tek toliko da nam ne propadne taj vanjski dio koji je prekrasan.

(Na kraju će mi kiša sredit planove )
Neeee, nece, nece!

Ne brini!
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:34   #220
po svemu ovom kaj čitam,jeftinija varijanta je samo crkva... :/ mi smo po staroj cijeni plačali,350 kn,otišli sa kumovima,i obavili to.. bez fotkanja i bez roditelja,ništa svečano... kad budemo imali u crkvi,jer planiramo i djete krstiti istodobno,onda ćemo raditi feštu...
__________________
slikice_Mia___>accessorize<
ruxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.