Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2007., 12:33   #1
"Bozja Kreacija" i Krscanstvo

Ima nesto interesantno sto sam zamjetio, i sto me jako interesira.

Krscanska religija tvrdi da je Bog tvorac svemira, Prirode i svega sto postoji. To znaci da su svi ti entiteti ono sto mozemo nazvati "Bozja Kreacija".

E sad, ne mislite li vi da bi tu Bozju kreaciju trebalo postovati, dakle: odnositi se prema njoj sa poniznoscu, strahopostovanjem, ljubavlju?

To danas meni se ovako cini krscansko vodstvo ne zagovara.

Primjer: mi smo drustvo koje uzgaja svoju hranu na nehuman, tragican, barbarski nacin. Uzmimo za primjer jednu kravu ili svinju, koja je također bozje stvorenje, a ta se bozja stvorenja muce , zlostavljaju, izrabljivaju po nasim klaonicama, industrijskim pogonima i sl. Ja tu vidim jedno ocito nepostovanje Bozje kreacije.

Druga stvar, evo sume se sijeku, rijeke se truju, sve odlazi kvragu... i uvijek sam se pitao kako to da katolici, muslimani, protestanti, i slicni nisu najveci protivnici toga, kako to da se papa nije svezao za sekvoju i tako pokazao vjernicima primjerom sta trebaju stititi. Kako to da se papa nije poceo baviti permakulturom i tako izazvao permakultura boom u svojetu.

Zanima me kvragu sta ti ljudi rade. Pola svijeta je u njihovim rukama. I muslimanskim, pa zidovi, pa ovo pa ono. Sta ti ljudi kvragu rade?

Inace: ako ne rade nista onda mi se cini da je sve to sranje, i strah od boga kojim se busaju u prsa, i ljubav prema bogu kojom se dice. Jerbo kako mozes tvrdit da volis boga i da ga se bojis ako dođes i posjeces stoljetni hrast i tu napravis kucetinu, kako mozes govorit da volis boga i nosit krzno od lisice koja je bozje stvorenje muceno u kavezu elektrosokovima da joj krzno bude kvalitetno najezeno.

Molim elaboraciju.
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 12:50   #2
Quote:
Vuk samotnjak kaže: Pogledaj post
Ima nesto interesantno sto sam zamjetio, i sto me jako interesira.

Krscanska religija tvrdi da je Bog tvorac svemira, Prirode i svega sto postoji. To znaci da su svi ti entiteti ono sto mozemo nazvati "Bozja Kreacija".

E sad, ne mislite li vi da bi tu Bozju kreaciju trebalo postovati, dakle: odnositi se prema njoj sa poniznoscu, strahopostovanjem, ljubavlju?

To danas meni se ovako cini krscansko vodstvo ne zagovara.

Primjer: mi smo drustvo koje uzgaja svoju hranu na nehuman, tragican, barbarski nacin. Uzmimo za primjer jednu kravu ili svinju, koja je također bozje stvorenje, a ta se bozja stvorenja muce , zlostavljaju, izrabljivaju po nasim klaonicama, industrijskim pogonima i sl. Ja tu vidim jedno ocito nepostovanje Bozje kreacije.

Druga stvar, evo sume se sijeku, rijeke se truju, sve odlazi kvragu... i uvijek sam se pitao kako to da katolici, muslimani, protestanti, i slicni nisu najveci protivnici toga, kako to da se papa nije svezao za sekvoju i tako pokazao vjernicima primjerom sta trebaju stititi. Kako to da se papa nije poceo baviti permakulturom i tako izazvao permakultura boom u svojetu.

Zanima me kvragu sta ti ljudi rade. Pola svijeta je u njihovim rukama. I muslimanskim, pa zidovi, pa ovo pa ono. Sta ti ljudi kvragu rade?

Inace: ako ne rade nista onda mi se cini da je sve to sranje, i strah od boga kojim se busaju u prsa, i ljubav prema bogu kojom se dice. Jerbo kako mozes tvrdit da volis boga i da ga se bojis ako dođes i posjeces stoljetni hrast i tu napravis kucetinu, kako mozes govorit da volis boga i nosit krzno od lisice koja je bozje stvorenje muceno u kavezu elektrosokovima da joj krzno bude kvalitetno najezeno.

Molim elaboraciju.
Offtopic

u potpisu....kakva je to mrtva rijeka?
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 12:56   #3
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
Offtopic

u potpisu....kakva je to mrtva rijeka?
Civilizacija.
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 13:08   #4
Quote:
Vuk samotnjak kaže: Pogledaj post
E sad, ne mislite li vi da bi tu Bozju kreaciju trebalo postovati, dakle: odnositi se prema njoj sa poniznoscu, strahopostovanjem, ljubavlju?

To danas meni se ovako cini krscansko vodstvo ne zagovara.
Postanak 1:26
I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!"

Jel sad malo jasnije? Postavis nekog za šefa i brzo otkrijes kakva je osoba.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 13:18   #5
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Postanak 1:26
I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!"

Jel sad malo jasnije? Postavis nekog za šefa i brzo otkrijes kakva je osoba.
Naravno da razumijem, i znam da to dolazi odatle. No "Postanak" je starozidovska baljezgarija koju su Novim Zavjetom Krscani navodno "ispravili". Kaze Isus da "sve cini novim". E sad...

Jeli moderni katolici ustvari imaju mentalitet starozidovskog pastira koji si umislja da je mio bogu, da mora vladati svijetom, i slicne gluposti?
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 13:24   #6
Quote:
Vuk samotnjak kaže: Pogledaj post
kako to da se papa nije svezao za sekvoju i tako pokazao vjernicima primjerom sta trebaju stititi. Kako to da se papa nije poceo baviti permakulturom i tako izazvao permakultura boom u svojetu.
Ne može, uprljao bi svoje crvene cipelice a ionako je vezan drugim interesima, pa se više vezati ne može.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 13:36   #7
Ja znam da sam ovo prikazao kao dijete, jednostavno i banalno. Mogao sam i bolje, no to sam ostavio vama... koji znate nesto vise o problematici, potajno zelim da konstruirate dobru raspravu.
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 13:39   #8
Zato što je bog dao ljudima da svime time upravlja, tj. da bude gospodar svega.

Samo je problem u tome što su ljudi stoka pa to zloupotrebljavaju.

Stoga mene muči kako bog nije znao da smo stoka kad nam je sve to davao.

Ako nije znao, nije bog
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 13:44   #9
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Zato što je bog dao ljudima da svime time upravlja, tj. da bude gospodar svega.

Samo je problem u tome što su ljudi stoka pa to zloupotrebljavaju.

Stoga mene muči kako bog nije znao da smo stoka kad nam je sve to davao.

Ako nije znao, nije bog
Dao je "stoki" da upravlja stokom..kako nije previdio da stoka stokom ne može upravljati?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 13:59   #10
Dobro zboriš
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 14:19   #11
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Postanak 1:26
I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!"

Jel sad malo jasnije? Postavis nekog za šefa i brzo otkrijes kakva je osoba.

Mislim da je čovjek najveći gmizavac ovdje ako ćemo tako. Niko njemu za pravo nije dao ništa, a on gospodari sa....čak ni sa sobom.
__________________
" I wanna stab you to death and play arround with your blood ". - Mr. Patrick Bateman
Supervillain_Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 17:55   #12
ma ljepo je štititi prirodu i to, ali što se tiče onih životinja i klaonica i svega toga... razmislite malo, da li ima bilo koji drugi način da se nabavi hrana?
pardon vegeterijancima, ali kada gledamo sa stajališta religije, onda nema nikakvih problema sa jedenjem mesa jer je ok. a i religija se ipak više tiče čovjeka i Boga, ovaj svijet je griješan i šta li sve ne, pa onda se ne vrijedi truditi.
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 18:47   #13
imam ja jedno pitanje... odnosi se na franjevce..... s obzirom da su se oni zaredili i pristupili bas tom odredjenom redu znaci da se slazu s ucenjem sv. franje....

ako je tako.. kako to da nisu vegetarijanci.... cak sto vise... znam ih dosta koji se ismijavaju iz vegetarijanaca....

ako sv. franjo nije htio nagaziti na brata crva zasto je njegovim sljedbenicima tako jako tesko odrec se jedenja brata svinje i sestre krave... ne samo odreci se vec im je tesko i shvatiti zasto bi netko to napravio... malo mi je to sve kontradiktorno nauku sv. franje i mogu cak reci da je i licemjerno

molim pucanstvo podforuma da mi to malo razjasni
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 20:03   #14
Quote:
Obješeni čovjek kaže: Pogledaj post
ma ljepo je štititi prirodu i to, ali što se tiče onih životinja i klaonica i svega toga... razmislite malo, da li ima bilo koji drugi način da se nabavi hrana?
Ima, ima milijun nacina. Lov, sakupljanje plodova, permakulturno uzgajanje plodova, itd. Nacina milijun ima: a ti si bas za industrijski uzgoj kao jedinu soluciju. Do Your RISRČ.




Quote:
pardon vegeterijancima, ali kada gledamo sa stajališta religije, onda nema nikakvih problema sa jedenjem mesa jer je ok. a i religija se ipak više tiče čovjeka i Boga, ovaj svijet je griješan i šta li sve ne, pa onda se ne vrijedi truditi.
Svijet nije gresan, on je takav kakav jest, zapravo ovaj svijet je najvece cudo u svemiru. Pun je zivota, duha, ljepote.
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 20:51   #15
ajme ti i tvoja permakultura. nisu stvari tako jednostavne.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 20:59   #16
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ajme ti i tvoja permakultura. nisu stvari tako jednostavne.
Normalno da nisu. Ja sam mu samo naveo jedno od rjesenja sto se tice hrane.

Kako rekoh, imas milijun rjesenja. Pa covjece da svaki covjek na planeti zasadi danas jedno drvo to ti je 7 milijardi drveca. 2 dana 14 milijardi. 3 dana???

Deforestacija rijesena za mjesec dana.
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 23:35   #17
Quote:
Vuk samotnjak kaže: Pogledaj post
Ima nesto interesantno sto sam zamjetio, i sto me jako interesira.

Krscanska religija tvrdi da je Bog tvorac svemira, Prirode i svega sto postoji. To znaci da su svi ti entiteti ono sto mozemo nazvati "Bozja Kreacija".

E sad, ne mislite li vi da bi tu Bozju kreaciju trebalo postovati, dakle: odnositi se prema njoj sa poniznoscu, strahopostovanjem, ljubavlju?

To danas meni se ovako cini krscansko vodstvo ne zagovara.

Primjer: mi smo drustvo koje uzgaja svoju hranu na nehuman, tragican, barbarski nacin. Uzmimo za primjer jednu kravu ili svinju, koja je također bozje stvorenje, a ta se bozja stvorenja muce , zlostavljaju, izrabljivaju po nasim klaonicama, industrijskim pogonima i sl. Ja tu vidim jedno ocito nepostovanje Bozje kreacije.

Druga stvar, evo sume se sijeku, rijeke se truju, sve odlazi kvragu... i uvijek sam se pitao kako to da katolici, muslimani, protestanti, i slicni nisu najveci protivnici toga, kako to da se papa nije svezao za sekvoju i tako pokazao vjernicima primjerom sta trebaju stititi. Kako to da se papa nije poceo baviti permakulturom i tako izazvao permakultura boom u svojetu.

Zanima me kvragu sta ti ljudi rade. Pola svijeta je u njihovim rukama. I muslimanskim, pa zidovi, pa ovo pa ono. Sta ti ljudi kvragu rade?

Inace: ako ne rade nista onda mi se cini da je sve to sranje, i strah od boga kojim se busaju u prsa, i ljubav prema bogu kojom se dice. Jerbo kako mozes tvrdit da volis boga i da ga se bojis ako dođes i posjeces stoljetni hrast i tu napravis kucetinu, kako mozes govorit da volis boga i nosit krzno od lisice koja je bozje stvorenje muceno u kavezu elektrosokovima da joj krzno bude kvalitetno najezeno.

Molim elaboraciju.
Vidiš ovo mi se čini ko jako dobro pitanje.

Idem sada spavati a o ovome ću malo nočas meditirati, jer kao katoliku mi te stvari nisu jasne, makar KC ima stav o tome, koji se jako malo ili nimalo poštuje. Do jutra.
(Ne)stabilni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 00:19   #18
Quote:
Vuk samotnjak kaže: Pogledaj post
Normalno da nisu. Ja sam mu samo naveo jedno od rjesenja sto se tice hrane.

Kako rekoh, imas milijun rjesenja. Pa covjece da svaki covjek na planeti zasadi danas jedno drvo to ti je 7 milijardi drveca. 2 dana 14 milijardi. 3 dana???

Deforestacija rijesena za mjesec dana.
još gore...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 07:20   #19
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
još gore...
Ne razumijem tvoj post. Ako ima milijun rjesenja to je losa stvar? STo si htio reci?
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 11:34   #20
AGRH

napisao stranicu, neš stisnuo i sve nestalo....

ukratko: kao vjernici imamo veliku odgovornost prema prirodi u svim njezinim segmentima, jer dana nam je da gospodarimo s njom, što ne znači izrabljivanje i radi što god se želi.


Što se tiče uzgoja hrane danas, čini mi se da je to biznis a ne briga da se ljude nahrani jer danas, bar tu na zapadu ljudi se ne hrane, oni se prežderavaju, i to mesom od životinja koje su uzgojene i "prerađene" odvratan način.

U tu svrhu predlažem svakome posjet klaonici krupne stoke.
(Ne)stabilni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.