Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2007., 10:31   #1
Demoni

jedno vrijeme tražim nešto po netu o prizivanju demona, pa ako netko zna više o tome, ili neke zanimljive linkove neka mi kaže...
najveći je problem naći simbole demona i više informacija o svakome...
help me!
rambler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 11:37   #2
Quote:
rambler kaže: Pogledaj post
jedno vrijeme tražim nešto po netu o prizivanju demona, pa ako netko zna više o tome, ili neke zanimljive linkove neka mi kaže...
najveći je problem naći simbole demona i više informacija o svakome...
help me!
Zaputi se u prvu KC crkvu oni više zanju o demonima nego sami o sebi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 12:15   #3
Zašto želiš prizivati demone?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 13:40   #4
Ma, prizivanje je piece of cake. Al ih je otjerat malo teže
A budući da još uvijek ne živimo u civiliziranom inteligentnom svijetu, pripazi se inkvizicije...
Refulgent_Splendour is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 14:05   #5
Da živimo u civiliziranom i inteligentnom svijetu, svi bi znali da demoni ne postoje kao konkretne stvari, nego da su proizvod uma.

Ali mogu biti opasni.
Je li nešto u umu ili nije, nevažno je, ako te navede na zločin.

Tako da, rambler, okani se tih poslova jer ako zaglibiš, psihijatrijska ustanova ti ne gine.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 14:14   #6
Quote:
Refulgent_Splendour kaže: Pogledaj post
Ma, prizivanje je piece of cake. Al ih je otjerat malo teže
A budući da još uvijek ne živimo u civiliziranom inteligentnom svijetu, pripazi se inkvizicije...
Ja bih baš htio vidjeti te inkvizitore. Je li to možda neki dominikanski ili isusovački red? Ili kongregacija za nauk vjere? Opus dei možda?
Fingerpost is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 14:15   #7
mene je svega toga oko duhova strah. jednom mi je baka rekla da bolje vjerovati nego probati.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 14:38   #8
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Da živimo u civiliziranom i inteligentnom svijetu, svi bi znali da demoni ne postoje kao konkretne stvari, nego da su proizvod uma.
Exactly my point!
Refulgent_Splendour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 10:39   #9
niste mi baš previše pomogli pa sam sam tražio neke informacije...

odlučio sam se prizvati demona bifronsa. ne znam kada ću to učiniti tek sam učenik nadam se da će mi demoni pokazati put...

evo nešto šturo o binforsu:

Bifrons is seene in the similitude of a monster, when he taketh the image of a man, he maketh one woonderfull cunning in astrologie, absolutelie declaring the mansions of the planets, he dooth the like in geometrie, and other admesurements, he perfectlie understandeth the strength and vertue of hearbs, pretious stones, and woods, he changeth dead bodies from place to place, he seemeth to light candles upon the sepulchres of the dead, and hath under him six and twentie legions.

iz drugog izvora:

The Forty-sixth Spirit is called Bifrons, or Bifrous, or Bifrovs. He is an Earl, and appeareth in the Form of a Monster; but after a while, at the Command of the Exorcist, he putteth on the shape of a Man. His Office is to make one knowing in Astrology, Geometry, and other Arts and Sciences. He teacheth the Virtues of Precious Stones and Woods. He changeth Dead Bodies, and putteth them in another place; also he lighteth seeming Candles upon the Graves of the Dead. He hath under his Command 6 Legions of Spirits. His Seal is this, which he will own and submit unto, etc.
rambler is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 10:44   #10
Quote:
rambler kaže: Pogledaj post
odlučio sam se prizvati demona bifronsa. ne znam kada ću to učiniti tek sam učenik nadam se da će mi demoni pokazati put...
Odaj nam tajnu zašto se toliko lijepiš na te elementale?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 12:38   #11
Quote:
rambler kaže: Pogledaj post
odlučio sam se prizvati demona bifronsa. ne znam kada ću to učiniti tek sam učenik nadam se da će mi demoni pokazati put...
ako si imalo čitao o tome, onda znaš da će ti pokazati ono što žele, i da je obmana najgori neprijatelj mozga. uostalom, koliko se sjećam, moraš nacrtati magični krug, na otvorenom, prizivati u cik zore itd. uostalom, moraš imati štap (kao pravi dirigent) s kojim ćeš davati naredbe. moraš natjerati demona da ti se pokaže u pravom obličju. po nekim opisima obično su u raznim spojevima ljudskog i životinjskog i lete na životinjama, neki. ako lijepo i ugodno govore, počet će smrdit - onda ćeš znati da lažu i moraš ih u tome prekinuti. ako ih lijepo prekineš onda manipuliraj njima, ako ne, onda bježi.

i da, obično demone zovu tkz. 'adepti' a ne početnici koji skupljaju informacije on line i po wikipediji.

uostalom, zar ne misliš da bi svi zvali demone da dobiju znanje kemije, alkemije, matematike, geometrije ili npr. kuhati zlato iz žive, zavesti partnera ili sebi podariti neki uvid, da je to moguće? zašto čitati i pamtiti kada možeš nacrtati krug i pozvati nekoga? instant stjecanje vještina ne postoji...
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 13:38   #12
Jeste li primijetili kako je sve više djece zagrijano za ove stvari otkad je Rowling počela pisati knjige o malom Potteru?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 15:09   #13
Postoje knjige....Od nasih pisaca dobar uvid mozes dobit od Viktorije Faust,a opcenitu katalogizaciju demona mozes nac u knjigama Thomasa H.Knighta
beyonttheinvisible is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 15:10   #14
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
i da, obično demone zovu tkz. 'adepti' a ne početnici koji skupljaju informacije on line i po wikipediji.
Ja sam sve o demonima saznal još u vrtiću. It's in the family
Refulgent_Splendour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 15:28   #15
Quote:
Refulgent_Splendour kaže: Pogledaj post
Ja sam sve o demonima saznal još u vrtiću. It's in the family
kak je 'in the family' kad si napisao da je u vrtiću?
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 15:33   #16
Quote:
beyonttheinvisible kaže: Pogledaj post
Postoje knjige....Od nasih pisaca dobar uvid mozes dobit od Viktorije Faust,a opcenitu katalogizaciju demona mozes nac u knjigama Thomasa H.Knighta
viktorija faust piše štivo u rangu sa žutom štampom. svatko tko je iole čitao, zna da su faustine knjige u kategoriji slikovnica - šund nad šundom. svako novije štivo je presjek publiciteta i prežvakavanja prežvakanoga.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 15:36   #17
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Jeste li primijetili kako je sve više djece zagrijano za ove stvari otkad je Rowling počela pisati knjige o malom Potteru?
oni u UK imaju onaj hogwarts express (kako već?), samo dođeš na peron, a ovi naši se moraju snalazit po wikipedijama i u šund bibliotekama. očekujemo obnavljanje HŽ-ove infrastrukture
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 15:37   #18
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
kak je 'in the family' kad si napisao da je u vrtiću?
Pa u familiji mi je tradicija da se djeca od malih nogu informiraju o svojemu nasljedstvu
Refulgent_Splendour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 15:39   #19
Quote:
Refulgent_Splendour kaže: Pogledaj post
Pa u familiji mi je tradicija da se djeca od malih nogu informiraju o svojemu nasljedstvu
'familija' je ime vrtića?
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 15:41   #20
Quote:
rambler kaže: Pogledaj post
najveći je problem naći simbole demona i više informacija o svakome...
To je najmanji problem jer postoji internet.

Nešto je veći problem imati volju, napraviti sve po pravilima pošto izrada rekvizita zahtjeva znanje, novac, prostor i vrijeme. To može potrajati i par mjeseci.

Naravno, prije bilo kakvog priziva potrebni su mjeseci a za nekoga i godine vježbanja koncentracije i usavršavanje prelaska u stanje transa.

Osobno se ne opterećujem da li se radi o nezavisnim entitetima ili dijelovima uma no uvijek postoji opasnost od mentalnih bolesti pošto se igraš sa umom (svjesnim i nesvjesnim) koji ni sam još nije dovoljno istražen.

Ukratko, mani se ćorava posla, ako ti šta treba lakše ćeš do toga doći konvencionalnim metodama
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.