Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2007., 23:40   #61
evo kad se moram uplesti.

telekineza je sposobnost da covijek pomakne stvari snagom duha. tu njegova snaga iznosi f=24m/s i stvori se 15000000000000000000000000000 J. Zato je to tako. Ustvari dodje duh i pomakne stvar. Ali vi to nekuzite
__________________
Gdje je pravda u ljubavi, da mi tebe vrati
čovjek tuge, čovjek bola zbog tebe se moram zvati
čelist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 14:40   #62
Quote:
čelist kaže: Pogledaj post
evo kad se moram uplesti.

telekineza je sposobnost da covijek pomakne stvari snagom duha. tu njegova snaga iznosi f=24m/s i stvori se 15000000000000000000000000000 J. Zato je to tako. Ustvari dodje duh i pomakne stvar. Ali vi to nekuzite
kakav duh? to je samokreirajuci flux subatomske materije koji se propagira od tebe do zeljenog objekta te ga mice s obzirom na frekvenciju,jacinu i usmjerenost flux-a.

Scar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 14:55   #63
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Čemu ovo 'iako'?


Telekineza je moguća, iako si to tvrdio na nekom threadu? Makes perfect sense...

P.S. telekineza nije moguća
to ti dodje na isto kao i gluhom objasnjavati da postoji muzika... štaš, kad ne čuje...
tak i ja tebi
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 15:22   #64
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
to ti dodje na isto kao i gluhom objasnjavati da postoji muzika... štaš, kad ne čuje...
tak i ja tebi
to bi znacilo da si telekineticar, bas mi smeta smrkalj u nosu, daj ga izvadi
Scar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 16:07   #65
Quote:
Scar kaže: Pogledaj post
to bi znacilo da si telekineticar, bas mi smeta smrkalj u nosu, daj ga izvadi
ne mogu se fokusirati na tak male objekte...
ak promašim, možda počupam još nešto... smeta?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 17:18   #66
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
ne mogu se fokusirati na tak male objekte...
ak promašim, možda počupam još nešto... smeta?
ne, samo izvoli
Scar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 10:00   #67
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
to ti dodje na isto kao i gluhom objasnjavati da postoji muzika... štaš, kad ne čuje...
tak i ja tebi
Ogromna većina gluhih zna da postoji glazba. Biti gluh nije isto što i biti neracionalan. Gluh čovjek može razumski shvatiti da postoji tako nešto kao što je 'zvuk' - promatrajući druge ljude, može zaključiti da su oni sposobni za komunikaciju na način na koji on to nije. Analogno, kad bih ja na svakom ćošku uočavao ljude koji pomiču predmete snagom volje, morao bih zaključiti da sam, što se tiče telekineze, nešto slično 'gluhom' čovjeku u odnosu na glazbu. No vid' vraga, nekako baš nema te telekineze oko nas. Osim ako ne računaš gnomove poput Urija Gellera koje bi pročitala i prosječna baba s placa.

Stvar je u tome da telekineza stoji u izravnom proturječju s fizikalnim (i biološkim) spoznajama. Koja to točno sila bi uzrokovala pomicanje materije umom? Elektromagnetska, gravitacijska? Slaba nuklearna? Na koji način bi mozak stvorio tu silu? Kojim mehanizmom bi je usmjeravao?

Nema to veze s mojom 'gluhoćom' nego s tvojim elementarnim nepoznavanjem fizike i fizikalnih zakona.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.