Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2004., 11:11   #1
Igre za djecu - kako ih zabaviti

Obzirom da je zimsko vrijeme ušetalo u domove naše, zanima me kako vi provodite vrijeme doma sa klincima? Koje igre, koji crtići i svi drugi vidovi učenja kroz zabavu???

Kod mene je konkretno u pitanju klinac star 21 mjesec! Razigran, živ i neumoran.

Dajte neke lude i zanimljive prijedloge!
__________________
Jump-Jump
Jump-Jump is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 12:01   #2
Kod nas uvijek pali citanje slikovnica i lego kockice. Ali moja sefica nije od one djece koje prste energijom i ne moze ni minute sjediti na mjestu, ona se bas zna zaigrati s par igracaka.
TV je ogranicen na pola sata na dan i to su onda ili Teletubbies ili Baby Einstein (ali toga nema kod nas).

Sad smo pocele i s crtanjem (vostane bojice).

Ono sto ju uvijek veseli je kad spojimo 2 kosare za rublje u vlak, pa natrpamo unutra plisane zivotinje, vozimo ih po kuci, ukrcavamo, iskrcavamo, pa ona sjedne s njima i tako. Zakvaci odozdola rucnike da ne bi morala ponovno lakirati parkete.

Uvijek naidje na dobrodoslicu lavor s vodom na podu od kupaone i par posuda, pa se onda to pretace. Racunaj na presvlacenje iza toga. I mjehurici od sapunice.

I jako voli sudjelovati u kucanskim poslovima, jest da to sve onda dugo traje, ali bar se zabavimo i nesto napravimo.

Ali izmedju svega toga, uvijek slikovnice, slikovnice, slikovnice. Nikad dosta citanja.

Dajte ljudi sto vise prijedloga, dolazi lose vrijeme.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 12:04   #3
Ako ju zanimaju slikovnice, izradjujte vlastite slikovnice.

Chak i u reljefu, pa ljepljenjem pravih predmeta unutra...

Moj Junior je ludovao za time


Narochito ako ima neku omiljenu igrachku.


Mi smo imali malog plishanog zechica Gricka, pa smo izradjivali slikovnice o njegovim ' avanturama'

dandanas ih chuvam samo Junioru ne smijem reci
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 12:06   #4
E vidis, bas budem. Joj, sad imam izgovor da si kupim mapu za likovni , to mi je uvijek bio najdrazi dio skolske opreme .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 12:08   #5
Preporucham ti onu za VII osnovne, najjeftinija i najbolje opremljena

...pitaj me otkud znam
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 12:46   #6
skupljanje jesenjih plodova, lishca, granchica i izrada slika.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 13:34   #7
Quote:
magic kaže:
skupljanje jesenjih plodova, lishca, granchica i izrada slika.


to i ja radim s mojom princom. s tim liscom mozes tako puno napraviti. mi smo prosle jeseni uzele onako tanji karton, obojale mu pozadinu s vodenim bojama i onda smo ljepile to lisce onako u vidu covjeka, drveta, kuce itd. ma super

uzivala je princa a bogme i mama

isto tako obozavamo kupiti kestenje. svaki dan obilazimo jedan velikiiiii kesten ovdi blizu i cekamo kad ce prvi od gori past.
njih skupljamo i onda s cackalicama pravimo figure, jeze, psice, djecu itd.

sin mi nije bas za takve akcije. nije bas nesto "umjetnicki" nadaren. on vise voli igre u drustvu.
__________________
Nu nje sad...
Tijaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 13:46   #8
Puuunooo hvala!!!

Već su mi sada neke ideje u glavi sa vašim prijedlozima!

Frendica mi sa klincem koristi i plastelin sa raznim modlicama i figuricama za izrađivanje. Nije loše ni to, samo što je malo skupo za kupiti...
__________________
Jump-Jump
Jump-Jump is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 13:49   #9
pa malo se snadji

Kupi obichan plastelin, a u onim -svepodesetkuna- modelice za kekse.

dovoljno za pochetak
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 21:11   #10
potreban pribor se moze kupiti i u Zagrebu u onom ducanu koji je prije bio prekoputa filozofskog a sad je u Vukovarskoj 220 ili tak nekaj. Uvijek zaboravim kak se zove

http://www.wholesalesuppliesplus.com/default.aspx
http://www.soapcrafters.com/
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 22:41   #11
Ja sam tražila ideje što raditi s malo većom djecom i naišla sam na ovu stranicu:

crayola activity

Mislim da bi se mogle naći i stvari koje se mogu radit s dvogodišnjacima.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 10:29   #12
Prilikom chishcenja Juniorove sobe, nashla sam recept za kucno pripremljen i jestivi plastelin.


Zapravo svrstala bih ga u kategoriju 'glinamola' jer se poslije mozhe sushiti pa su izradjeni predmeti trajni i mozhe ih se bojati.

- pola velike shalice fine soli (josh ju je bolje samljeti i u mlincu da bude bash prah)

- 1 velika shalica glatkog brashna

- 1-2 zhlice vode

- 1 mala zhlichica ulja

- boje za prehranu

Sve sastojke smjestiti u lonac i dobro promjeshati. Na najslabijoj vatri kuhati uz mjeshanje dok se ne pochnu stvarati grude. Maknuti s vatre, opet dobro promjeshati, istresti na prikladnu podlogu i prekriti folijom.

Kad se ohladi, nastupa zabava. podijeliti smjesu na dijelove i staviti u zdjelice, nakapati u svaku razlichitu boju i gnjechiti rukama dok se smjesa oboja.

I izradjivati figurice


Nakon dan-dva su suhe. Mozhe se ubrzati i sushenjem u pecnici, ali onda rado ispucaju. Mi ih imamo nekolicinu starih i desetak godina jedino vishe ne znam shto bi trebale predstavljati
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 11:23   #13
Pa MAGIC stvarno si volja!!!!

Zvuči zanimljivo!

Odoh isprintati tvoj recept. Vjerujem da će dobro doći u hladne zimske dane!!!

FALA!
__________________
Jump-Jump
Jump-Jump is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 22:18   #14
igre sa 2- i 3-godišnjacima

ja se stalno sa svojim kikićem igram s autićima i nekad s lego kockama, a dosta i čitamo
dinosauri mu još nisu fora, nudila sam mu
kupila bih mu neke druge igračke al nemam baš inspiraciju, neke je prerastao, a za neke još nije dovoljno veliki, pa molim preporuke za turbo-limach harach
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 22:23   #15
"Moj" 2,5 godišnjak ima sve moguće domaće a i divlje životinje, od njih se nikad ne odvaja. I uzima jednu po jednu i onda se glasa kako se one glasaju

Zadnjih pola godine obožava lopte, čim progleda netko se mora s njim igrati s loptom.

Meni su super one boje za djecu, male kantice s bojama i onda djeca gurnu ruku u to i "slikaju" rukama po majicama i papirima
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 22:43   #16
Bolje napravi harač po Škrinjici i Mulleru, ima krasnih drvenih didaktičkih igračaka, svakojakih puzzli, i općenito ljepših igračaka nego u turbo limaču. U Mulleru ima svašta od Crayole, plastelini, bojice svih vrsta - evo plastelin je super ideja; to je omiljena igračka mog djetinsjtva
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 07:37   #17
Frani je trenutno u fazi drvenih vlakova, ali josh su uvijek autichi i garaza najbolje stvari. Crtanje ga bash ne zadovoljava na duge staze, a primjetila sam da voli i *svirat*.
Zadnje je vrime previshe infisha u Teletabise....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 08:40   #18
Lego definitivno na prvom mjestu, onda plastične životinje kojima se od legića sagradi zoološki vrt i farma , drveni vlakovi s tračnicama, nedavno se počela igrati i sa lutkama, stavlja ih spavati, kupa ih i kuha im ručak. Obožava puzzle i sve vrste slagalica, a upravo smo ju naučili i čovječe ne ljuti se. Boje za slikanje prstima, voštane bojice, bojanke, plastelin. Puno čitamo slikovnice, sad obožava Petru i Pikove priče. Sad ima 3 godine.
Velika zabava je i sudjelovanje u kućanskim poslovima, naravno.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 10:37   #19
Quote:
bigblue2010 kaže:
Velika zabava je i sudjelovanje u kućanskim poslovima, naravno.
,
moj nema još dvije godine,
krevet se radi jedno 20-ak minuta , onda viče: sude, sude...vadimo suđe iz mašine, ja pometem, on "razmete", dodaje robu za sušenje...pravi je mali papak
obožava se igrati sa tijestom, za plastelin još nije jer sve šareno su moni (bomboni)
fasciniran je s brojevima, neprestano moramo slagati one spužvaste puzzle s brojevima, naravno da je već naučio sve
obožava daljinske upravljače, niti jedan nam nema poklopca, a vađenje baterija mu je omiljena zanimacija,
voli se zabijati sa biciklom u vrata, nabijati loptu, šminkati plišane igračke
niti jedna igračka mu nije zanimljiva duže od 10-ak minuta
najdraže od svega mu je reći: mama buci mene, van u pak (park)
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 10:43   #20
Puzzle, domino, čovječe ne ljuti se (od neki dan), crtanje (flomasteri i masne boje), slikovnice (omiljena zabava), izmišljena igra brojeva i slova.
Tri godine i dva mjeseca.
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.