Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2010., 17:27   #2361
Quote:
114DiraR kaže: Pogledaj post
Ružno je da potvoriš, i to za ramazan.

Ostalim ću odgovoriti pitanjem da li su Ebu Hanife, Malik, Šafija ili Ahmed (rhm.a.) skakali po zikrovim i bili akide kakve je ibn Arebi bio
može! ali molim te imaj na umu da naglasiš ko stoji iza tih tvrdnji pošto sam siguran da ulema henefijskog mezheba ne dijeli to mišljenje.

što se tiče "skakanja po zirovima" ne vrijeđaj časne ashabe r.a. ipak je ramazan!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 17:31   #2362
Časni Ashabi r.a nisu ovako izgledali
http://www.youtube.com/watch?v=uC0td0ek7Tk

Vrijeđaš ih ti ako im ovakvo nešto stavljaš u život. I blaži od ovih isto..
__________________
Licenced tagut hater
114DiraR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 17:51   #2363
-pitanje-

Jedan musliman u svom blogu navodi da "Kur'an Casni kaze da ce "dobri ljudi" u raj, a "zli ljudi" u pakao. Dakle, na kraju cemo "ipak" zavrsiti kao LJUDI. Zbilja, prava steta sto Kur'an Casni ne govori da ce samo muslimani dobiti svoje nagrade i kazne, nego cak i "vlasi", pa ce se svi zajedno za otprilike jednu VJECNOST morati gledati u oci."

Može li mi netko kazat gdje se to u Kuranu spominje da će bilo tko osim muslimana bit ičim nagrađen, odnosno da neće okončat kao džehenemsko gorivo, bez obzira na dobra djela tokom života? Hvala
Lonelyta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 17:52   #2364
Quote:
114DiraR kaže: Pogledaj post
Ružno je da potvoriš, i to za ramazan.

Ostalim ću odgovoriti pitanjem da li su Ebu Hanife, Malik, Šafija ili Ahmed (rhm.a.) skakali po zikrovim i bili akide kakve je ibn Arebi bio

Pametnom je dovoljno, nemam potrebe pisati kilometarske postove koji su prežvakani po "300 000 puta"
Nisam te to pitao .
Pitao sam te jeli zikr u halkama novotarija ili nije?
__________________
MOŽE SE DESITI DA NAM NEKO UBACI VIRUS LOŠIH MISLI, ALI MU NE DOZVOLIMO DA NAM OBORI SISTEM.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 18:00   #2365
Quote:
Lonelyta kaže: Pogledaj post
-pitanje-

Jedan musliman u svom blogu navodi da "Kur'an Casni kaze da ce "dobri ljudi" u raj, a "zli ljudi" u pakao. Dakle, na kraju cemo "ipak" zavrsiti kao LJUDI. Zbilja, prava steta sto Kur'an Casni ne govori da ce samo muslimani dobiti svoje nagrade i kazne, nego cak i "vlasi", pa ce se svi zajedno za otprilike jednu VJECNOST morati gledati u oci."

Može li mi netko kazat gdje se to u Kuranu spominje da će bilo tko osim muslimana bit ičim nagrađen, odnosno da neće okončat kao džehenemsko gorivo, bez obzira na dobra djela tokom života? Hvala
62. One koji su vjerovali, pa i one koji su bili jevreji, kršćani i sabijci - one koji su u Allaha i u onaj svijet vjerovali i dobra djela činili - doista čeka nagrada od Gospodara njihova; ničega se oni neće bojati i ni za čim neće tugovati! -(Al-Baqara 62)
__________________
MOŽE SE DESITI DA NAM NEKO UBACI VIRUS LOŠIH MISLI, ALI MU NE DOZVOLIMO DA NAM OBORI SISTEM.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 19:57   #2366
Quote:
114DiraR kaže: Pogledaj post
Časni Ashabi r.a nisu ovako izgledali
http://www.youtube.com/watch?v=uC0td0ek7Tk

Vrijeđaš ih ti ako im ovakvo nešto stavljaš u život. I blaži od ovih isto..
Kako ti znaš...kakvi su bili! Ovaj tvoj odgovor je bezzze...Šta se hvatate ashaba...zar si bio u tom vremenu s njima, pa tvrdiš kako su oni prakticirali vjeru...pojma nemate o Poslaniku s.a.v.s.,a kamoli o nećemu drugom...šta ti smeta kod čečena? Jel možda što nije po tvom ličnom uvjerenju...'kako bi, to trebalo biti (tvoj usud)'..ili? Šta to oni krše u vjeri sa ovim načinom zikra...ja tu samo vidim veličanje Allaha...odakle ti pravo da to osuđuješ...a još si musliman!!!

http://www.youtube.com/watch?v=fQNr5ULsETE

Imaš li mi šta, za ovo reči? Sve robuje Allahu...ali neznalice sumnjaju!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 20:12   #2367
Quote:
Lonelyta kaže: Pogledaj post
-pitanje-

Jedan musliman u svom blogu navodi da "Kur'an Casni kaze da ce "dobri ljudi" u raj, a "zli ljudi" u pakao. Dakle, na kraju cemo "ipak" zavrsiti kao LJUDI. Zbilja, prava steta sto Kur'an Casni ne govori da ce samo muslimani dobiti svoje nagrade i kazne, nego cak i "vlasi", pa ce se svi zajedno za otprilike jednu VJECNOST morati gledati u oci."

Može li mi netko kazat gdje se to u Kuranu spominje da će bilo tko osim muslimana bit ičim nagrađen, odnosno da neće okončat kao džehenemsko gorivo, bez obzira na dobra djela tokom života? Hvala
Što zaradiš, to i trošiš...kako siješ, tako žanješ...mnogo sličnih primjera još ima...
stoji i o ostalima između ostalog u Kur'an-u...svodi se na "dobre vjernike" i nevjernike...znači (nema loših vjernika) interesantno! I oni što budu u Džennetu neče se djeliti ..kako navede...nego će biti brača po vjerovanju...kapiš?

Pozzz!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 20:25   #2368
Da vas pitam nesto.

Neki dan mi pade krevet na nogu. I sad imam onaj crni nokat. Ja bih sad to rado nalakirala lakom da se ne vidi, ali ne znam da li mogu uzeti abdest i klanjati sa nalakiranim noktima.
Trazila sam po netu, al tamo ima i jednog i drugog misljenja.

Mislim, mogu ja lako ne nalakirati nokte i rijesen problem, al brate ruuuuzno izgleda

a sad bas ljeto

eto, ja bih rado nalakirala, al ne znam jel smijem (zbog abdesta i namaza)

Molim vas, jel zna neko al ono za sigurno kako to ide? Bila bih vam veoma zahvalna
Flow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 20:39   #2369
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Kako ti znaš...kakvi su bili! Ovaj tvoj odgovor je bezzze...Šta se hvatate ashaba...zar si bio u tom vremenu s njima, pa tvrdiš kako su oni prakticirali vjeru...pojma nemate o Poslaniku s.a.v.s.,a kamoli o nećemu drugom...šta ti smeta kod čečena? Jel možda što nije po tvom ličnom uvjerenju...'kako bi, to trebalo biti (tvoj usud)'..ili? Šta to oni krše u vjeri sa ovim načinom zikra...ja tu samo vidim veličanje Allaha...odakle ti pravo da to osuđuješ...a još si musliman!!!

http://www.youtube.com/watch?v=fQNr5ULsETE

Imaš li mi šta, za ovo reči? Sve robuje Allahu...ali neznalice sumnjaju!
Ashabi su primjeri naši. Znamo kako su se ophodili prema dinu, ko nam je prenio vjeru ako nisu oni ?

Ti vidiš tamo samo ibadet. Znaš li da ibadet koji nije u skladu sa sunnetom poslanika savs (i onih koje je on direktno učio) je ništavan.

Šta krše ? Rade novotariju u načinu ibadeta jer takva stvar nije bila poznata.
I smiri tu retoriku, ne boji te se niko ovdje
__________________
Licenced tagut hater
114DiraR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 20:40   #2370
Quote:
Flow kaže: Pogledaj post
Da vas pitam nesto.

Neki dan mi pade krevet na nogu. I sad imam onaj crni nokat. Ja bih sad to rado nalakirala lakom da se ne vidi, ali ne znam da li mogu uzeti abdest i klanjati sa nalakiranim noktima.
Trazila sam po netu, al tamo ima i jednog i drugog misljenja.

Mislim, mogu ja lako ne nalakirati nokte i rijesen problem, al brate ruuuuzno izgleda

a sad bas ljeto

eto, ja bih rado nalakirala, al ne znam jel smijem (zbog abdesta i namaza)

Molim vas, jel zna neko al ono za sigurno kako to ide? Bila bih vam veoma zahvalna
Voda ne ide kroz lak i ne može doći do tog dijela tako da se ne može uzimati abdest preko laka.
__________________
Licenced tagut hater
114DiraR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:12   #2371
Quote:
114DiraR kaže: Pogledaj post
Ashabi su primjeri naši. Znamo kako su se ophodili prema dinu, ko nam je prenio vjeru ako nisu oni ?

Ti vidiš tamo samo ibadet. Znaš li da ibadet koji nije u skladu sa sunnetom poslanika savs (i onih koje je on direktno učio) je ništavan.

Šta krše ? Rade novotariju u načinu ibadeta jer takva stvar nije bila poznata.
I smiri tu retoriku, ne boji te se niko ovdje
Kakva novotarija? Zar je zikir u halki...novotarija? Ama ni jedan oblik zikra upućen prema Allahu ne može biti novotarija...šta ti kao rob, možeš znati šta će Allah ukabuliti? Ti ili ja ...ne možemo znati da li ćemo u sljedećim sekundama više i disati a kamoli ulaziti u stanje između Rabba i roba...Estagfirullah...puno si uzeo na sebe...na hajr da izađe!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:16   #2372
Quote:
Flow kaže: Pogledaj post
Da vas pitam nesto.

Neki dan mi pade krevet na nogu. I sad imam onaj crni nokat. Ja bih sad to rado nalakirala lakom da se ne vidi, ali ne znam da li mogu uzeti abdest i klanjati sa nalakiranim noktima.
Trazila sam po netu, al tamo ima i jednog i drugog misljenja.

Mislim, mogu ja lako ne nalakirati nokte i rijesen problem, al brate ruuuuzno izgleda

a sad bas ljeto

eto, ja bih rado nalakirala, al ne znam jel smijem (zbog abdesta i namaza)

Molim vas, jel zna neko al ono za sigurno kako to ide? Bila bih vam veoma zahvalna
Interesantan post...Uzmi ti normalno abdest kao i uvijek do sad...a nakon toga obuci neke lagane hosne i klanjaj...
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:31   #2373
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Kakva novotarija? Zar je zikir u halki...novotarija? Ama ni jedan oblik zikra upućen prema Allahu ne može biti novotarija...šta ti kao rob, možeš znati šta će Allah ukabuliti? Ti ili ja ...ne možemo znati da li ćemo u sljedećim sekundama više i disati a kamoli ulaziti u stanje između Rabba i roba...Estagfirullah...puno si uzeo na sebe...na hajr da izađe!
Reci: "Ako Allaha volite, mene slijedite, i vas ce Allah voljeti i grijehe vam oprostiti!" – a Allah prasta i samilostan je. [ Kur'an 3, 31 ]


Ako si već uveo takvu stvar u ibadet ja te molim da mi napišeš dokaz koji će pokazati da je resulAllah savs ili neko od ashaba imao takav vid zikra kojeg ti braniš.

Molim te, nešto van ovog nemoj pisati jer neću post ni pogledati. Dao sam ti uslov za validnost djela. Ali eto, i ti su blagi ako im je samo to od inovacija, najgori su oni sa novotarijom u akidi.


One "hikaje" koje prenosi nane Šerife se ne prihvataju isto ni priče "pirova" pa.............. bujrum brate, pokaži mi da sam u krivu.
__________________
Licenced tagut hater
114DiraR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:42   #2374
114 Dirar
Stvaraš nered! Ovo nije tema za među-muslimanske sukobe.
Molim te još jednom, pogledaj uvodni post ove top-teme..

Dakle, tema je namijenjena nemuslimanima, da nas pitaju o našoj vjeri.
Odgovore dajemo s aspekta hanefijske pravne škole (kojoj pripada 99,9% muslimana u Hr).
Vi vehabije niste hanefijskog mesheba i možete otvoriti svoju posebnu temu! Hvala.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:50   #2375
Quote:
114DiraR kaže: Pogledaj post
Reci: "Ako Allaha volite, mene slijedite, i vas ce Allah voljeti i grijehe vam oprostiti!" – a Allah prasta i samilostan je. [ Kur'an 3, 31 ]


Ako si već uveo takvu stvar u ibadet ja te molim da mi napišeš dokaz koji će pokazati da je resulAllah savs ili neko od ashaba imao takav vid zikra kojeg ti braniš.

Molim te, nešto van ovog nemoj pisati jer neću post ni pogledati. Dao sam ti uslov za validnost djela. Ali eto, i ti su blagi ako im je samo to od inovacija, najgori su oni sa novotarijom u akidi.


One "hikaje" koje prenosi nane Šerife se ne prihvataju isto ni priče "pirova" pa.............. bujrum brate, pokaži mi da sam u krivu.
Kakvu ba stvar...zikir nazivaš, kao neku stvar...s njim se srce glanca i dolazi se pred kapiju Hakka...oni koji zaboravljaju zikir,se udaljavaju iz Rabbove blizine i njihova srca postaju tvrda i na kraju slijepa!

Tražiš validnost...pa brate odi u jednu od poznatih tekija...kada je sijelo i budi kao gost na istom...pa ako tu ne nađeš validnost

Cilj (hedef) vjernika je zadovoljstvo (rida) Uzvišenog Allaha.Mjerilo Njegovog zadovoljvstva je Istina (hakk).Istina je stvar koju Uzvišeni Allah voli i s kojom je zadovoljan.
Nju možemo saznati samo na jedan način,i to:iz Kurani Kerima i od Allahovog Vjerovjesnika,s.a.v.s.Najvrijednije djelo vjernika je da voli i mrzi isključivo radi Allaha,dželle šanuhu.
Kako god nije istinito nastojati voljeti i poštovati neku osobu ili stvar više nego što je Allah Uzvišeni voli,isto tako je nepravda omalovažavati onoga kome je On Uzvišeni ukazao Svoju naklonost.Prvo je pretjerivanje (ifrat) a drugo,omalovažavanje (tefrit).Obje ove stvari su pokuđene.
-Što se tiče izraza "ehlullah",on označava Allahovog,dž.š.,bliskog roba i prijateljka.On uzvišeni za Sebe odabire prijatelja.Ehlullahi su Allahovi,dž.š.,svjedoci (šahidi),jer,čista srca koja ih vide,sjete se Allaha;a oni koji sjede na njihovim sjelima (medžlisima),osjećaju Božanski (ilahi) miris.
Zaista su oni dostojni da budu upoznati i da se vole.Ako je Gospodar svjetova zavolio jednog roba i rekao:"Robovi takvih i takvih osobina su Moji prijatelji,volite ih!"
svakome ko ima zerru imana u svom srcu je dužnost voljeti onoga koga Allah Uzvišeni i Njegov Poslanik,s.a.v.s., vole,odnosno,koga je naređeno voljeti od tih dobrih robova.
Dužnost je pridavati im vrijednost,družiti se sa njima i posjećivati njihove kružoke (halke),te im ukazivati poštovanje (hurmet) odnositi se prema njima sa lijepim edebom.
Vezano za ovu temu,odmah nailazimo na dva pitanjarvo,ko su sve Allahovi prijatelji i kako se to određuje;i drugo,kako im ukazati poštovanje bez narušavanja lijepog vladanja (edeb),bez pretjerivanja i zapadanja u širk.

ko su evlije i koliko ih ima,zaista,samo Allah Uzvišeni zna,zato što On Uzvišeni i daje ovu čast (šeref) lično.
Uzvišeni Hakk,u Kurani Kerimu nam ne spominje imena Svojih prijatelja,nego nam spominje samo njihove osobine (sifate).Mi smo njihove osobine i znamenja (alamete) spomenute u hadisima Allahovog Poslanika s.a.v.s.,naveli u djelu:"Iršada ehliyet ve muršidi kamil."
Uzvišeni Allah voli sve vjernike (mumine).Ajet,"A Allah je Zaštitnik vjernika(Vallahu Velijjul-muminin)."
Budući da je stanje,onda svaki mumin koji kaže:Ja vjerujem u Allaha",treba voljeti sve mumine.
Ovo je naredba Uzvišenog (emr).Naš Uzvišeni Gospodar to od nas traži.Nakon toga, Uzvišeni Hakk uzima za Svoje prijatelje među muminima one koji su postigli istinsku bogobojaznost (takvaluk).On Uzvišeni im daje odliku "bliskih" (mukarrebun).
Resullullah,s.a.v.s. za njih kaže:moj nasljednik (varis),moj namjesnik (halifa) i moj bližnji (ehl).
Uzvišeni Allah je naredio da posjećujemo njihove medžlise i da budemo sa njima.
Oni su te osobe koje su zadužene sa upućivanjem i odgajanjem (iršad),oni su odlikovani ovim osobinama i vrlinama,i kao prvaci takvaluka i upute (hidajet) su postavljeni na čelo ummeta!

Možeš negirati ovo...ali imena koja stoje iza ovoga teksta su priznata u Islamu...postavio sam da pročitaš...a Allahu dž.š. ćemo ostaviti sud...ja vjerujem!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:55   #2376
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
114 Dirar
Stvaraš nered! Ovo nije tema za među-muslimanske sukobe.
Molim te još jednom, pogledaj uvodni post ove top-teme..

Dakle, tema je namijenjena nemuslimanima, da nas pitaju o našoj vjeri.
Odgovore dajemo s aspekta hanefijske pravne škole (kojoj pripada 99,9% muslimana u Hr).
Vi vehabije niste hanefijskog mesheba i možete otvoriti svoju posebnu temu! Hvala.
Nema Shady ovdje sukoba...samo otvoreni razgovor...a tema je i za muslimane koji imaju nešto da pitaju,koji traže odgovore i sl.

A to vehabije..ovi ..oni...nije moje da sudim i dijelim...rekao si dobro a tako stoji u uvodu Odgovori hanefijske pravne škole...
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 22:14   #2377
Quote:
Flow kaže: Pogledaj post
Da vas pitam nesto.

Neki dan mi pade krevet na nogu. I sad imam onaj crni nokat. Ja bih sad to rado nalakirala lakom da se ne vidi, ali ne znam da li mogu uzeti abdest i klanjati sa nalakiranim noktima.
Trazila sam po netu, al tamo ima i jednog i drugog misljenja.

Mislim, mogu ja lako ne nalakirati nokte i rijesen problem, al brate ruuuuzno izgleda

a sad bas ljeto

eto, ja bih rado nalakirala, al ne znam jel smijem (zbog abdesta i namaza)

Molim vas, jel zna neko al ono za sigurno kako to ide? Bila bih vam veoma zahvalna
Abdest preko laka nije ispravan.
E sad ti vidi sta je ruznije ili crni nokat ili namaz bez abdesta.

Uzmi onaj jedan plasticni nokat pa ga samo stavljaj kad izlazis vani.
Ili spusti krevet i na druge nokte.
__________________
MOŽE SE DESITI DA NAM NEKO UBACI VIRUS LOŠIH MISLI, ALI MU NE DOZVOLIMO DA NAM OBORI SISTEM.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 23:48   #2378
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
114 Dirar
Stvaraš nered! Ovo nije tema za među-muslimanske sukobe.
Molim te još jednom, pogledaj uvodni post ove top-teme..

Dakle, tema je namijenjena nemuslimanima, da nas pitaju o našoj vjeri.
Odgovore dajemo s aspekta hanefijske pravne škole (kojoj pripada 99,9% muslimana u Hr).
Vi vehabije niste hanefijskog mesheba i možete otvoriti svoju posebnu temu! Hvala.
Prije svega, ja nisam "vehabija". Dozvoljavam samo da me zovu musliman- Allahov rob.

Onda, u redu provlačiti fikhska pitanja ali ovdje ima odgovora iz akide koji su netačni potpuno i to pravi nered koji ne želiš vidjeti. Novotari prave nered, ne ja. I ljudi se moraju upozoriti da neki ovdje predstavljaju sektaška učenja Islama i svoje lične stavove, a ne stavove ove plemenite vjere.


I da ti još spomenem da su Muhammed ibn Abdulwehab i Ebu Hanife bili ISTE akide što potvrđuje i Muhammedova knjiga " Tri osnovna načela" ( dokaži suprotno ) . Dakle, " vehabije " pripadaju akidom više Ebu Hanifi nego sufije i njihovi "filozofi" i "učenjaci" koji dozvoljavaju tevesul i ostale širkove.
__________________
Licenced tagut hater
114DiraR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 23:59   #2379
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Kakvu ba stvar...zikir nazivaš, kao neku stvar...s njim se srce glanca i dolazi se pred kapiju Hakka...oni koji zaboravljaju zikir,se udaljavaju iz Rabbove blizine i njihova srca postaju tvrda i na kraju slijepa!
.
.
.
Nadrobi ti brate svega okolo. Zikrim i ja poslije namaza ali za sebe i u sebi. Nisam ja protiv zikra nego protiv nekih oblika koji nisu utemeljeni izvorima ove vjere.

Mislim, hvala tebi sto si se potrudio napisati o evlijama i zikrovima i svasta nesto, ali mi nisi spomenuo ni jednu jedinu predaju gdje su ashabi r.a na taj način ibadetili, nit da im je Allahov poslanik savs tako nešto rekao.

Naprotiv, Ibn Mes'ud r.a je vidio neku grupu od ta'bina koji su sjeli u kuću i htijeli zajedno svi da kažu 100 puta la illahe illalah pa kad je čuo za to on, otišao je kod njih i rekao im : " Vi ili ste bolji od ashaba ili ste skroz zalutali", budući da mu je takvo djelo strano bilo. A ibn Mes'ud je jedan od najučenijih bio r.a.

Allah ti je dao slobodu tu i nema niko pravo da ti je uzme, samo takav ibadet je novotarija a Nessai prenosi od Džabira r.a da je čuo poslanika savs kako kaže da je svaka novotarija zabluda a svaka zabluda vodi u vatru.
__________________
Licenced tagut hater
114DiraR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 00:00   #2380
Quote:
114DiraR kaže: Pogledaj post
Prije svega, ja nisam "vehabija". Dozvoljavam samo da me zovu musliman- Allahov rob.

Onda, u redu provlačiti fikhska pitanja ali ovdje ima odgovora iz akide koji su netačni potpuno i to pravi nered koji ne želiš vidjeti. Novotari prave nered, ne ja. I ljudi se moraju upozoriti da neki ovdje predstavljaju sektaška učenja Islama i svoje lične stavove, a ne stavove ove plemenite vjere.


I da ti još spomenem da su Muhammed ibn Abdulwehab i Ebu Hanife bili ISTE akide što potvrđuje i Muhammedova knjiga " Tri osnovna načela" ( dokaži suprotno ) . Dakle, " vehabije " pripadaju akidom više Ebu Hanifi nego sufije i njihovi "filozofi" i "učenjaci" koji dozvoljavaju tevesul i ostale širkove.
Da ti se Allah smiluje...evo dova za tebe...


"Allahumme zevvidnit-takva vagfir li zunubi ve vedždžihni lil-hajri ejnema tevedždžehtu"...amin!

Prevod značenja:

"Allahu moj,opskrbi me bogobojaznošću,oprosti mi moje grijehe i usmjeri me prema hajru u svakom mom nastojanju i poslu"

Tica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.