Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 16:10   #3881
microsoft access

kratko pitanje,da li je moguce jednu,znaci samo jednu kolonu iz excela kopirat u vec postojeci dokument accessa koji u sebi vec ima 15ak kolona...i sad bi ovu dodao kao 16.tu..
nadam se da kuzite sta hocu reci
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 10:53   #3882
Imam 2 pitanja u vezi Worda 2007:

1. Dogodilo mi se da mi je u jednom fajlu koji je jako velik dao onu neku poruku da neće više prikazivati pravopisne pogreške jer ih je previše i sad, nakon što sam taj fajl jako smanjio što se tiče količine teksta, ne mogu naći način da ponovno uključim to da pokazuje greške dok pišem (ono crveno podcrtavanje).

Znam da mogu stisnuti da napravi spelling i grammar check ali hoću da mi podcrtava dok pišem

2. Kada otvorite neki novi Word prozor default je da nakon svakog odlomka ima 10 pt razmak, jel se može nekako namjestiti da je default da nema razmaka. Dakle ne da postavim bez razmaka pa onda to vrijedi u tom dokumentu u kojem sam to postavio, nego da to bude default i vrijedi za svaki sljedeći put kad otvorim Word prozor?
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 22:03   #3883
Quote:
Thelonious kaže: Pogledaj post
Imam 2 pitanja u vezi Worda 2007:

2. Kada otvorite neki novi Word prozor default je da nakon svakog odlomka ima 10 pt razmak, jel se može nekako namjestiti da je default da nema razmaka. Dakle ne da postavim bez razmaka pa onda to vrijedi u tom dokumentu u kojem sam to postavio, nego da to bude default i vrijedi za svaki sljedeći put kad otvorim Word prozor?
Pogledaj default button na paragraf dijalog postavkama
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 16:07   #3884
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
microsoft access

kratko pitanje,da li je moguce jednu,znaci samo jednu kolonu iz excela kopirat u vec postojeci dokument accessa koji u sebi vec ima 15ak kolona...i sad bi ovu dodao kao 16.tu..
nadam se da kuzite sta hocu reci
itko?
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 11:55   #3885
Quote:
Ivan_C kaže: Pogledaj post
Pogledaj default button na paragraf dijalog postavkama
Hvala!
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 20:52   #3886
excel - nešto kao adresar...

Trebao bih pomoć oko excela tj. trebam napraviti da mi recimo na 1 listu u A1 čeliji upišemo ime, B1 čeliji prezime, C1 čeliji adresu i sada da to on automatski sprema na 2 list (skroz mi je nevažno da li u stupce, redke ili kako već).

E sada bi svaki puta prilikom upisivanja recimo imena (novog imena) on automatski spremio to ime na 2 listu, dok bi već za upisano ime on dao ponuđeni upis (da ga ne sprema jer je već prije ime bilo upisano).

Nadam se da ste skopčali što želim učiniti…

Pa me zanima na koji način bi se to moglo napraviti???


P.S. to bi mi bio kao neki adresar…
cro1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 00:12   #3887
ovako nešto... sorry brzinski je nemam baš puno vremena za dotjerivanje sheet1 unos, sheet2 popis...

https://drive.google.com/file/d/0B6B...ew?usp=sharing
tom@hawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 10:28   #3888
Ovo je dobro ali bi meni trebalo nešto poput drop down liste (padajuće liste), ustvari treba mi nešto poput ovog ispod na priloženom youtube-u, znači da imam mogućnost unosa 5 stvari (ime, prezime, adresa, tel, mail), te da kada već pišem ime, prezime, adresa, tel, mail da mi on automatski kako pišem suzi izbor (nešto poput autocomplete).

Pa bi samo ovaj primjer trebalo malo modificirati i dodati za još 3 unosa, i taj autocomplete unos...

youtube
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=lJsqE85fZGE
primjer sa youtube-a koji bi mi trebalo prilagoditi sa dodavanjem još 3 tih drop down lista i autocomplete unosom
Kod:
http://www.contextures.com/DataValListAddSort_Multi.zip

primjer autocompleta na što mislim..
Kod:
https://www.extendoffice.com/documents/excel/2401-excel-drop-down-list-autocomplete.html
cro1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 08:29   #3889
Acces

Zdravo, imao bih jedno pitanje u vezi Microsoft Accesa 2013. Da li je moguće unositi u posebne tabele sa istim dialogom. (Npr. trebam unositi vrste materijala, prijevoz i lokaciju (zemlja, šljunak, pijesak ). Znam da nisam baš najbolje objasnio, ali pokušat ću što više pojasniti ako mi neko bude, želio pružiti pomoć. Hvala unaprijed.
HV635 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 11:51   #3890
pozdrav, zanima me gdje bi mogao/kako nabaviti neku verziju worda na slovenskome jeziku?
znaciti skinuti piratsku verziju plus slo jezik, kako? gdje?
deceiverOfFools is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 21:05   #3891
Quote:
deceiverOfFools kaže: Pogledaj post
pozdrav, zanima me gdje bi mogao/kako nabaviti neku verziju worda na slovenskome jeziku?
znaciti skinuti piratsku verziju plus slo jezik, kako? gdje?
Odavde skini program Windows ISO Downloader. Pokreni ga, izaberi Office 2016, zatim pod verziju Word 2016, jezik Slovenščina i skini i instaliraj. To je originalni Microsoft sofver sa Microsoftovih stranica. Za ključ se snađi.
Tarantula67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 14:41   #3892
Ošo mi je Office 2003 HR u krasni Q !

Kojugod da internet-stranicu unutar word dokumenata kliknem, kaže mi da link nije povezan ni sa kakvom datotekom. Do sad je koliko toliko funkcionirao.

Problemi su nastali kad sam instaliravao neke programe za kalkulatore. Niti Nod32 kojeg koristim niti MalwareByte me nisu upozorili pristupam li nesigurnim stranicama za download.

Koristim Windows7 na engleskom jeziku.

Kadgod skeniram komp s NOD32, on mi kaže da nema nađenih prijetnji. MalwareByte pretženo isto tako. Tek je nedavno našo neke prijetnje i uklonio ih.

A kad listam starije tablice napravljene u wordu, zna mi se dogoditi da mi trepče ekran ali samo kad sam na pojedinim dijelovima tablice.

Pa poludjet ću više!

Što da učinim?

----------------------------------

Evo sad mi je NOD32 napisao da nema nikakvih prijetnji i nikakvih očišćenih objekata, a objekata imam 471 600. Imam puno knjiga u pdf i doc formatu.

Ne pomaže mi niti to što oba programa svako malo ažuriraju svoje baze podataka o virusima i malware-ima.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 19.11.2016. at 15:34.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 10:20   #3893
Pozdrav,

dali netko zna kako u wordu automatski rastegnuti sliku unutar margina, bez da ja razvlačim i centriram?
HerrOber is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 17:33   #3894
Kliknite na sliku pa dodjite na, npr. donji desni ugao i vucite je kuda hocete. Znaci doci na ugao, bilo koji-zavisi na koju stranu je zelite rastegnuti...
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 20:01   #3895
Quote:
siman kaže: Pogledaj post
Kliknite na sliku pa dodjite na, npr. donji desni ugao i vucite je kuda hocete. Znaci doci na ugao, bilo koji-zavisi na koju stranu je zelite rastegnuti...
Koliko sam ga ja shvatio, on nebi htio tako, nego da se slika sama od sebe centrira i prošćiri/povisi koliko treba, u zavisnosti od okolnog teksta.

Herr Ober, ispravi me ako griješim.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 24.11.2016. at 20:12.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 22:02   #3896
Quote:
siman kaže: Pogledaj post
Kliknite na sliku pa dodjite na, npr. donji desni ugao i vucite je kuda hocete. Znaci doci na ugao, bilo koji-zavisi na koju stranu je zelite rastegnuti...
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Koliko sam ga ja shvatio, on nebi htio tako, nego da se slika sama od sebe centrira i prošćiri/povisi koliko treba, u zavisnosti od okolnog teksta.

Herr Ober, ispravi me ako griješim.
Da, piskavac je u pravu. Mislim, ako postoji nacin da se bez tog razvlacenja sama centrira i da se sama prosiri do zadanih margina. I da, stranice bi bile u landscape-u i nebi sadrzavale nikakav tekst, znaci, jedna slika preko jedne stranice. Guglao sam malo, postavljena su slicna pitanja, ali ne nalazim bas odgovore.
HerrOber is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 20:10   #3897
Nagadjam, ali zelim pomoci:
1. Ako zelite dokument sa stranicama u Portrait i Lanscape, onda ih morate razdvojiti u posebne sekcije.
2. Ako recimo skenirate neki tekst (tada vam je i on u formi slike), a obicno ne bude centriran, pa onda klik desnim na njega, pa Format Picture, Layout, Scquare, cekiraj ispred Center, OK I on bude u centru tj. bude postaljen u centru i u okviru zadatih margina (word 2003)

E, ako to nije to, onda ili se ne razumijemo, ili trazite previse, ili je moje znanje, priznajem, oskudno.
Ptajte dalje mozda vam (nam) neko to i razjasni.

ps.: najbolje je da nam zeljeno rjesenje prikacite pa da vidimo sta hocete: SVI znamo sve, ali pojedinacno, ucimo jedni od drugih.
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 22:46   #3898
Višestruko proširenje ili prilagođavanje slika stranici u Word dokumentu

Quote:
HerrOber kaže: Pogledaj post
Mislim, ako postoji nacin da se bez tog razvlacenja sama centrira i da se sama prosiri do zadanih margina. I da, stranice bi bile u landscape-u i nebi sadrzavale nikakav tekst, znaci, jedna slika preko jedne stranice.
Nisi do kraja jasan. Za ovakvo pitanje dovbro bi bilo da si postavio primjer sa već nekoliko insertiranih slika.

1. Koji Word je u pitanju?
2. Jesu li sve slike koje si insertirao u dokument iste veličine? Ako nisu tada može doći do problema prilikom uvećanja pojedine slike jer, skalirati prvu sliku dimenzija X*Y za 50 nije možda dobro za drugu sliku dimenzija X*Z. Tu može doći do deformiranja slike kada se skalira do maximuma toj granica margine.

3. Možeš probati selektirati sve slike ručno (pod ovim ne mislim na Ctrl+A već svaku sliku označiti mišem tj. uokviriti hvataljkama, da bi je mogao proširiti). Za ovo ti je potrebno sve slike u propertisu postaviti Layout Options na "Top and Bottom" i isključiti "Lock Aspect Ratio" u Size kartici. No opet neće biti dobro ako su insertirane slike različitih dimenzija. Ovo je dobro samo za iste dimenzije.
Da bi označio sve slike, uz prethodne radnje u točki 3. uradi slijedeće
Klikni mišem na prvu sliku, pritisni CTRL+SHIFT i zadrži, klikaj po ostalim slikama (na ovaj način označavaš sve slike). Nakon označavanja uhvati donju desnu hvataljku i razvuci sliku.

Ako ti je Word 2003 na HR tada pogledaj značenja postavki za Word 2003


BTW vidi linkove za druga rješenja poput VBA.
http://www.helpwithhowto.com/word-vb...oc-by-percent/
http://en.allexperts.com/q/Microsoft...e-pictures.htm
http://www.wordbanter.com/showthread.php?t=109128
http://yuriy-okhmat.blogspot.hr/2011...s-in-word.html
http://blog.qiqitori.com/?p=115
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 21:13   #3899
Quote:
Ivan_C kaže: Pogledaj post
Nisi do kraja jasan...[/url]
Znas li sto su margine? Znaci, kada paste-am sliku i zalijepim je u word, da se ona centrira i rastegne sve 4 strane do zadanih margina. Ja ne znam sto tu ima biti nejasno. Ako ne moze, ne moze. Samo sam pitao dali je moguce, jer ja nisam nasao konkretno dali se moze. I da, hvala na linkovima.
HerrOber is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 22:51   #3900
Kolega, iz Vaseg posta se nazire da ste malo nervozni, a trazite pomoc???
Mi svoje odgovore ne naplacujemo. Jedina plata je, bar meni, rijec HVALA i ja sam sa tom rijeci, a vjerujem i svi ostali, ZADOVOLJAN.
A ako Vam iko moze i HOCE pomoci, to je kolega Ivan_C.

Lijep pozdrav i izvinite na dobronamjernoj primjedbi.
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.