Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2012., 11:47   #101
nisi spašennnnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
bismillah- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 11:50   #102
misli ti sta oces, ali oni su namjerno uzeli, pa zar je Isus reko slavite moj rodendan???? nije....
nema veze kad je roden, važno je da imate još jednu priliku da u njega povjerujete kako reba ako dode kad još budete živi.... predznaci , tj. vecina predznaka se ostvarila... procitaj onu knjigu i zelim ti da shvatis istinu, mir stobom
bismillah- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 12:00   #103
je, za razliku od Muslica sa obrezivanjem, onom blesavom paganskom crnom kamencugom i inim pizdarijama koje postoje u plemenima prije pojave Islama osim sto su i samu religiju pokrali pabircenjem od drugih, ipak je Muhamed bio prebenav da smisli nes originalno

Isto vrijedi za molitvu pet puta dnevno prem meki (postoji prije islama).

Cak vam je i polumjesec preuzet od paganskog bozanstva koje se stovalo u Kabi

nes ti objave i religije
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 31.03.2012. at 12:07.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 12:02   #104
Quote:
bismillah- kaže: Pogledaj post
misli ti sta oces, ali oni su namjerno uzeli, pa zar je Isus reko slavite moj rodendan???? nije....
nema veze kad je roden, važno je da imate još jednu priliku da u njega povjerujete kako reba ako dode kad još budete živi.... predznaci , tj. vecina predznaka se ostvarila... procitaj onu knjigu i zelim ti da shvatis istinu, mir stobom
Ja se slažem da datum nisu uzeli slučajno već namjerno, ali taj datum nama ništa ne predstavlja. Mi ne slavimo datume već događaje, a događaje smo smijestili u one datume kako smo smatrali najboljim. Puno je važniji bio datum Uskrsa, dok je za Božić to bilo manje važno. Ali u konačnici je svejedan datum Uskrsa, bitno je to da je Isus uskrsnuo od mrtvih...
Nigdje mi u vjerovanjeu ne ispovijedamo da je Isus rođen 25.12. i sl.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 14:25   #105
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Koje novonastalo krscanstvo?



Poznato je sto su rani krscani vjerovali, kao i da je bilo krivovjerja koliko hoces. Ta krivovjerja su naravno osudena i odbacena sa strane Krscanske Crkve na Ekumenskim Koncilima.

Ovo o slavljenju Isusovog rodendana nije bilo na Ekumenskom Koncilu: na Prvom Ekumenskom Koncilu se odbacilo arijsku herezu.



Ponavljam, jasan je stav Crkve glede kipova i ikona. Stari Zidovi su imali slike u svom tabernakelu sto se i spominje u SZ ali se nisu klanjali istima.



To mi izgleda jasno: Mojsije nije Isus.



Netko tko nije upoznat sa ranim krscanstvom te porice da je Isus Bog i Covjek istovremeno ce to smatrati nelogicnim, da.
koje "novonastalo kršćanstvo"?
pa ono kojeg spomenuh, baš ono nastalo raspadanjem pravog kršćanstva u vremenu oko 300 god. iza Krista tj. n.e.

jedan od primjera tog raspadnuća je katolička, a drugi pravoslavna religija, iza toga protestantska, pa baptistička, pa ova pa ona (ovisno kako je vrijeme putovalo dalje i dalje)

al na stranu sad sve one, bitna je činjenica da je do raspada ipak došlo
i sad, sve su one kao naizgled slične, a opet se razlikuju, neke drže ovaj Božji zakon, neke onaj... onda se sjete da u biti sve drže jedan pravedan zakon pred Bogom a pokažu se kao lašcima, sve redom

u Mexicu su katolici, al ne kao katolici vamo, u Mexicu imaju uz crkvu i neka vjerovanja koja se tiču vjerovanja njihovih starih bogova i rituala
isto to (primjerice) imaju i katolici u Hrvatskoj, kao drže se općeg vjerovanja al u njemu imaju i vjerovanja svojih starih naroda koji veze s kršćanstvom imali nisu
Mexico slavi jedne svece, ovdje se slave drugi sveci
i sad, do izražaja dolazi njihova različitost, NEZAJEDNIŠTVO
jer ako su svi oni zajedno kršćani (?) a kako onda to da se kod njih tamo slave onakve stvari a ovdje kod nas druge stvari?

Isus je poučavao ZAJEDNIŠTVU = jedno srce, jedno znanje, jedan um, jedna vjera!
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 19:27   #106
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
koje "novonastalo kršćanstvo"?
pa ono kojeg spomenuh, baš ono nastalo raspadanjem pravog kršćanstva u vremenu oko 300 god. iza Krista tj. n.e.
Onda ti ne bi trebalo biti pojasniti po cemu je raspalo.

Quote:
al na stranu sad sve one, bitna je činjenica da je do raspada ipak došlo
Plasiras cinjenicu ali je ne pojasnjajes, samo sto ponovis da je bilo raspada i ocekivas da ce sugovornik to prihvatiti.


Quote:
u Mexicu su katolici, al ne kao katolici vamo,
Po cemu nisu kao katolici ovamo? Univerzalna Crkva je vrlo jasna u sto vjeruje. A buduce da nisu svi narodi isti, imaju razlicite kulturoloske obicaje.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 19:28   #107
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
je, za razliku od Muslica sa obrezivanjem, onom blesavom paganskom crnom kamencugom i inim pizdarijama koje postoje u plemenima prije pojave Islama osim sto su i samu religiju pokrali pabircenjem od drugih, ipak je Muhamed bio prebenav da smisli nes originalno

Isto vrijedi za molitvu pet puta dnevno prem meki (postoji prije islama).

Cak vam je i polumjesec preuzet od paganskog bozanstva koje se stovalo u Kabi

nes ti objave i religije
Ako se ne varam Kabaa je bio hinduisticki hram.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 23:05   #108
odkud to? Makar nista ne mjenja, to je jednako paganizam, al bi me cudilo ista hindusko u tom kraju.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 13:30   #109
A što drugo preostaje nego ismijavati tuđe običaje koje se ne razumiju jer od forme se dalje ne vidi.
Svi ti običaji su imali suštinu no kad jedan profani neznalica gleda površno onda je to crna kamenčuga.

Ima ljudi koji vide urezani oblik recimo Inanne Ishtar na kojoj su noge sove glava žene s dva lava s obe strane i naravno dođe jedan profani širi teoriju kako je to hibrid reptila i čovjeka.

Kako takve profane pojedince uvjeriti da ljudi iz onoga vremena nisu bili toliki idioti kao ovi iz današnjega??
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 23:50   #110
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
odkud to? Makar nista ne mjenja, to je jednako paganizam, al bi me cudilo ista hindusko u tom kraju.
Meni i tebi ne mijenja nista, slazem se Ovo o hramu, trebala sam se preciznije izraziti. Pred-muslimanske prakse su bile nesto nalik hinduizmu, tako da se ovo oko Kaaba-e poklapa s ovim sto si napisao.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 00:33   #111
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam Kabaa je bio hinduisticki hram.
Zanimljiva teorija, iako poprilicno nategnuta. Sadrzaj Kabe nije dostupan za analize, kao sto nije sigurno ni sto ga sve cini pa je tesko i ustvrditi njegovo podrijetlo. Izuzetak bi bili kipovi predislamskih, poganskih bozanstava.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
odkud to? Makar nista ne mjenja, to je jednako paganizam, al bi me cudilo ista hindusko u tom kraju.
To podrucje Arabije je uvijek imalo veliki znacaj kao jedan od vaznijih trgovackih puteva, tako da utjecaj bilo koje kulture (religije) na to podrucje i nije toliko nemoguc.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:48   #112
Quote:
Bynw kaže: Pogledaj post
Zanimljiva teorija, iako poprilicno nategnuta. Sadrzaj Kabe nije dostupan za analize, kao sto nije sigurno ni sto ga sve cini pa je tesko i ustvrditi njegovo podrijetlo. Izuzetak bi bili kipovi predislamskih, poganskih bozanstava.
Ne samo Kabaa nego i sam Kuran. Tekstualno istrazivanje spisaka Biblije je nesto sto je vec ustolicena praksa, tako nesto je u muslimanskom svijetu nezamislivo. A u sadasnjem Kuwait-u je pronaden kip Ganesha-e.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:09   #113
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Ne samo Kabaa nego i sam Kuran. Tekstualno istrazivanje spisaka Biblije je nesto sto je vec ustolicena praksa, tako nesto je u muslimanskom svijetu nezamislivo. A u sadasnjem Kuwait-u je pronaden kip Ganesha-e.
Naravno kada je od prvih Muhamedovih nasljednika do danas njegov sadrzaj mijenjan nebrojeno puta. A da ne spominjem da je postojalo i vise verzija iste knjige pa se nasla pametna glava i nacinila lomacu.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:13   #114
Quote:
Bynw kaže: Pogledaj post
Naravno kada je od prvih Muhamedovih nasljednika do danas njegov sadrzaj mijenjan nebrojeno puta. A da ne spominjem da je postojalo i vise verzija iste knjige pa se nasla pametna glava i nacinila lomacu.
Ukoliko je meni poznato je u spiscima Kurana koji su se sacuvali kasnije stavili diakriticni znakovi koji nije postojalo u Muhamedovim vremenima. Mislis li na to ili bas na mijenjanje? I je li to stvarno tako da su se nistile kopije Kurana?
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:24   #115
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Ukoliko je meni poznato je u spiscima Kurana koji su se sacuvali kasnije stavili diakriticni znakovi koji nije postojalo u Muhamedovim vremenima. Mislis li na to ili bas na mijenjanje? I je li to stvarno tako da su se nistile kopije Kurana?
Ne, ne mislim na dijakriticke znakove, vec na sadrzaj Kurana. Koji je mijenjan od strane kalifa, kako bi ucvrstili svoj polozaj, potvrdili pravo na vladavinu. A praksa unistavanja Kurana je bila itekako prisutna. Nisam siguran koji od kalifa je naposlijetku prekinuo tu praksu te proglasio svoju verziju jedinom originalnom.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 12:34   #116
Quote:
Bynw kaže: Pogledaj post
Ne, ne mislim na dijakriticke znakove, vec na sadrzaj Kurana. Koji je mijenjan od strane kalifa, kako bi ucvrstili svoj polozaj, potvrdili pravo na vladavinu. A praksa unistavanja Kurana je bila itekako prisutna. Nisam siguran koji od kalifa je naposlijetku prekinuo tu praksu te proglasio svoju verziju jedinom originalnom.
Ako smijem pitati, ima li stogod znanstvenih radova na toj tematici. Znam da je polozaj tumacenja Kurana iz hermeneutickog pogleda problematicno (blago receno) u msulimanskom svijetu, pa me zanima.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 12:44   #117
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Ako smijem pitati, ima li stogod znanstvenih radova na toj tematici. Znam da je polozaj tumacenja Kurana iz hermeneutickog pogleda problematicno (blago receno) u msulimanskom svijetu, pa me zanima.
Vezano za samu povijest islama ili konkretno za islamsko tumacenje Knjige, ako je ovo drugo, bolje je da pitas nekog od muslimana na forumu.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 12:52   #118
Quote:
Bynw kaže: Pogledaj post
Vezano za samu povijest islama ili konkretno za islamsko tumacenje Knjige, ako je ovo drugo, bolje je da pitas nekog od muslimana na forumu.
Bas povijest islama. Za tumacenje Kurana znam da nema neko centralno tumacenje vec tafsir, hadith, fatwa, sharia i jos jedna kategorija i da su takve ponekada vaznije od samoga Kurana.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 13:07   #119
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Bas povijest islama. Za tumacenje Kurana znam da nema neko centralno tumacenje vec tafsir, hadith, fatwa, sharia i jos jedna kategorija i da su takve ponekada vaznije od samoga Kurana.
Encyclopedia of Islam je dobro stivo, ali ne znam postoji li u pdf formatu.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 13:12   #120
Quote:
Bynw kaže: Pogledaj post
Encyclopedia of Islam je dobro stivo, ali ne znam postoji li u pdf formatu.
Nisam ni znala da tako nesto postoji, bas cu pogledati. Sadrzaj islama mi nije poznat, znam otprilike koji je sistem a ne sto je u sistemu.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.