Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2005., 16:01   #41
Re: KABBALAH - velika pljacka slavnih

Quote:
novamama kaže:
Nedavno sam citala izvjestaj BBC-a o Kabbali - zidovskoj mistickoj sekti - kojoj su odani mnogi u Hollywoodu (Madonna, Demi Moore i njen toyboy Kutcher, Britney Spears, Beckhamovi, Roseanne, Monica Lewinsky i jos mnogi) kako je to jedna velika pljacka a ti rabini/kabalisti malo zesci sarlatani koji grabe veliku lovu.
Umislili su da su nesto posebno samo zato sto su bogati pa im je ispod casti biti clan neke vjerske zajednice i tiskati se sa sirotinjom u nekoj crkvici. Zato se i guraju u razne egzoticne "religije" koje se masno placaju.

Tak im i treba

A Isus je lijepo rekao da ce se kod njega " besplatno piti s izvora zivota"
__________________
Previše je tu slučajnosti da bi to bilo slučajno.
psihopat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 16:57   #42
Talking

Quote:
GnothiSeauton kaže:
Koji šou jebote ( ovaj topic)

Na religiji veseloj.
__________________
Tragam, tragam, za Istinom i smislom


Njegova Svetost I.L ikona IMF-a

Anticionist - ban na politici još uvijek nije maknut. Da cionisti mogu prodavati propagandu
Tragach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 19:28   #43
Mislim da se radi o cistoj zloupotrebi, kao i sve u ostalom, knjige sa 'jakom rijeci' privlace sve, ali samo malo njih moze i zna da ih razumije (ali ako nista treba se diviti trudu, dobro je dok se bar nesto cita) .....Ako sam ja dobro shvatila (unaprijed se izvinjavam ako nisam) nije fora u tome sto citaju nego KAKO i SA KOJIM CILJEM......
E da, vidim da je i ovo nacin da se 'prepucava' oko tog cija je religija bliza Bogu, zapitate li se vi da li je to nacin da se istom priblizite, jer ubjedjivanje cesto ima kontraefekat.
No kako sam ja plava, vjerovatno nikad necu razumjeti 'mudrost mrznje' i i rijeci 'prosvecenih'......
atena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 07:12   #44
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Nije, i nadam se da nece postat. Ona je krscanka. Mozete si ju zadrzat.
U stvari si u krivu. Presla je na neku vrstu zidovstva (kako ona sama to naziva) ali dvojim da sami Zidovi to priznaju. Nije me puno zanimala te nisam zapamtio kako se zove. Isto tako sam u Melbournu vidio "Zidovi za Isusa" ali sumnjam da to ima ikakve prave veze sa Zidovima.
P.S. Mene nisu zanimali ali ako tebe zanima mogu slijedeci put pokupiti neku brosuru i vidjeti sto pisu.
__________________
Nije da se ne slazem sa tobom ali nisi u pravu.
Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 15:07   #45
Quote:
Ante kaže:
U stvari si u krivu. Presla je na neku vrstu zidovstva (kako ona sama to naziva) ali dvojim da sami Zidovi to priznaju. Nije me puno zanimala te nisam zapamtio kako se zove. Isto tako sam u Melbournu vidio "Zidovi za Isusa" ali sumnjam da to ima ikakve prave veze sa Zidovima.
P.S. Mene nisu zanimali ali ako tebe zanima mogu slijedeci put pokupiti neku brosuru i vidjeti sto pisu.
Madonna? Ne, ona se fura na onog berga koji utrzuje neki americki new age zacinjen lurijanskom simbolikom. A ti, jews for jesus, imas zapravo dvije grupe. Messianic jews i jews for jesus koje su razlicite. I jedni i drugi su danas misionerske grupe koje financiraju i vode evangelisti. Nekoc su bili iskrena grupa, u 19 stoljecu cak i popularna u britaniji. D'Israeli je bio clan. Danas se radi o misionerima.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 20:33   #46
Hvala.
__________________
Nije da se ne slazem sa tobom ali nisi u pravu.
Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 08:21   #47
jews for Jesus

__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 11:02   #48
Quote:
UmpaUmpa kaže: Pogledaj post
Slazem se, oni nemaju sto traziti u kabali, a tzv "rav" berg nije nista nego sarlatan. Nitko od ozbiljih autoriteta ga ne priznaje, dapace. Fakin ludjaci za zohar, knjigu koju kupim u kvartu za 300 sekela (oko 60$) prodaju na njihovom siteu za 500$... Zasto madonna ne moze biti hare krisna?

Izvini, gde je moguce informisati se ko nije sarlatan u Kabali posto je internet ipak suma informacija i dezinformacija pa se neupuceni lako izgubi?
Hvala.
__________________
"I hate you guys / you guys are assholes / especially Kenny / I hate him the most."
otpadnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 11:15   #49
Meni nesto nije jasno zasto Kabbalu mogu proucavati Zidovi koji su stariji od 40 itd. To mi nekako ne ide skupa s Bozjom objavom, da samo odabrani mogu proucavati neke tajne spise.

Koliko sam ja procitao o Kabbali ona ima dosta oprecne stavove s Torom, ako nema onda me razuvjerite. Nemojte se ljutiti , ali bas mi izgleda kao neka magija.

To mi sve ima malo smisla, ovo o Madonni je puka furka izgubljene zene koja si sprica vitamine u tjelo, htjela bi zivjeti vjecno, a smrt nas sve susrece.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 14:45   #50
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Meni nesto nije jasno zasto Kabbalu mogu proucavati Zidovi koji su stariji od 40 itd. To mi nekako ne ide skupa s Bozjom objavom, da samo odabrani mogu proucavati neke tajne spise.

Koliko sam ja procitao o Kabbali ona ima dosta oprecne stavove s Torom, ako nema onda me razuvjerite. Nemojte se ljutiti , ali bas mi izgleda kao neka magija.

To mi sve ima malo smisla, ovo o Madonni je puka furka izgubljene zene koja si sprica vitamine u tjelo, htjela bi zivjeti vjecno, a smrt nas sve susrece.
Pa jasna logika. Da bi dosao do doktorata u fizici prvo moras zavrsit faks, a za faks odgovarajucu srednju.. u tom smislu vjerojatno se smatra da ne moze kabali pristupiti niti ju razumjeti netko tko nije odredjeni broj godina posvetio proucavanju vjerskih temelja na koje se nadogradjuje. Kao da se objasnjava neke napredne matematicke operacije nekome tko ne zeli uciti tablicu mnozenja.

U neku ruku je slicno sa drugim "njuejdj grupama". Ljudi su ljeni (konzumerizam) za nesto sto trazi trud i odricanje i zeljeli bi gradit zgradu od krova pa padaju na jeftinu duhovnost koja im nudi mistiku preko noci ispranu od godina proucavanja duhovnosti, izgradjivanja karaktera, jacanja moralnih principa i duhovne prakse i slicnih "gnjavaza"
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 13:49   #51
Ako je kabbalah velika pljačka slavnih, onda je organizirana religija općenito velika pljačka za nepoznate i za običnog čovjeka.
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.