Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2010., 14:01   #361
Pozdrav svima

Operirana sam prije 8 dana,laparaskopski. Izvadili su mi 53 kamenčića.

Došla sam u bolnicu ponedjeljak oko 13 h, ispisali su mi listu i smjestili me na krevet.
Nisam smjela jesti ništa, a tekućinu sam smjela uzimat do ponoći.
Sestre su brijale žene u području prepona, ali ja sam to sama obavila doma pa mene nije nitko dirao.

Na dan operacije su došli po mene i dali mi one čarape za vene da navučem. Odvezli su me u salu u gornjoj pidžami, gačicama i tim čarapama.
U predop.sali sam skinula gornju pidžamu, izmjeren mi je tlak, data tableta za hrabrost, prikopčana infuzija.
Kada sam krenula u salu, skinula sam gačice i prešla na drugi stol.
U sali sam bila budna par minuta, i probudila sam se opet u predop. Nakon sat vremena odvezli su me u sobu. Prvi put sam išla na wc nakon pola sata sa sestrom, drugi put već sama. Vrtilo mi se u glavi cjeli dan od anestezije, čak sam i povratila jednom. Drugi dan sam jela kašasto, i išla doma. Jučer su mi skinuli konce.

Nije bilo čišćenja crijeva, klizme, katetera..

E sada ja imam bebu od 9 mjeseci doma, pa me zanima nakon koliko ste vi dizali teže stvari?
Anita1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 23:54   #362
vidim da je tema na neko vrijeme zamrla, ali da pokušam...

tata mi je prije tjedan dana imao klasičnu operaciju žuči, uklonjen mu je i žučni mjehur (ako sam sve dobro povezala) jer je bio jako upaljen. šav je dug oko 25 cm i zaklaman je metalnim (kao) klamericama na svakih 5 mm. oko njih je sada crveno i malo naotečeno. isto tako ima velik podljev bočno. boli ga gotovo stalno, osim kad pritisne dlan na ožiljak. nema mira pa već šeće do rođaka i vozi se uokolo. bi li trebao ipak odležati neko vrijeme?

kakva su vaša iskustva sa oporavkom? koliko treba da bol prođe? nakon koliko ste počeli jesti sve ili ste i dalje na bezmasnoj dijeti? smije li se napinjati, dizati nešto i nakon koliko?
molila bi vas da napišete svoja iskustva poslijeoperativna
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 22:36   #363
Quote:
vall kaže: Pogledaj post
vidim da je tema na neko vrijeme zamrla, ali da pokušam...

tata mi je prije tjedan dana imao klasičnu operaciju žuči, uklonjen mu je i žučni mjehur (ako sam sve dobro povezala) jer je bio jako upaljen. šav je dug oko 25 cm i zaklaman je metalnim (kao) klamericama na svakih 5 mm. oko njih je sada crveno i malo naotečeno. isto tako ima velik podljev bočno. boli ga gotovo stalno, osim kad pritisne dlan na ožiljak. nema mira pa već šeće do rođaka i vozi se uokolo. bi li trebao ipak odležati neko vrijeme?

kakva su vaša iskustva sa oporavkom? koliko treba da bol prođe? nakon koliko ste počeli jesti sve ili ste i dalje na bezmasnoj dijeti? smije li se napinjati, dizati nešto i nakon koliko?
molila bi vas da napišete svoja iskustva poslijeoperativna
Nadam se da ti je tata dobro. I ja sam prije dosta godina imala klasičnu operaciju, ali sam u bolnici bila 15 dana i tamo mi je to i zaraslo, tako da kad sam išla kući, više ništa nije boljelo, a nije boljelo ni u bolnici previše, osim prvi dan. Naravno, treba se čuvati napora bar još mjesec dana. Ispočetka, negdje do tri mjeseca poslije operacije više dijetalna hrana, a nakon toga pomalo isprobavanje što se može pojesti, što ne. Kad se pojede nešto pogrešno, što ne paše, ne boli ništa, samo što se osjeća želudac preopterećen, pa ne možeš cijeli dan više ništa jesti (što i nije tako loše ). Npr. u rijetkim slučajevima kad pojedem grah i pancetu, cijeli dan mi je trbuh napuhnut jer ne može probaviti takvo teško jelo, pa mi ne pada na pamet to dugo vremena jesti. Malo po malo tata će shvatiti što mu smeta, a što ne. Meni uglavnom ništa ne smeta, jedem sve normalno, no nakon sedam/osam godina ponovno ponekad naleti ona bol, kao da će krenuti napadaj, pa me bude strah. Evo, danas sam pojela umak od basilica na komadu sira, pa me tako jako zaboljelo da sam morala popiti spasmex forte, kao kad sam imala napadaje žučnog kamena. A nemam više žuči, pa ne znam što bi to moglo biti. Morat ću uskoro pronaći što se to događa. Uhhhh
__________________
BTB
My Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 11:01   #364
Mom ujaku je liječnik rekao da ima početnu upalu žući i da bi trebao na operaciju. On ima 73 godine i srčani je te plućni bolesnik. Bojimo se da on ne bi mogao izdržati operaciju. Također, čudna mi je ta dijagnoza budući da se moj ujak nikad nije žalio na napadaje žući (kako ljudi znaju reći da od bola na glavi stoje). Imamo namjeru tražiti mišljenje drugog liječnika ali što napraviti ako i taj potvrdi da treba operacija? Puno hvala na savjetima!
Josip7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 21:01   #365
Quote:
Josip7 kaže: Pogledaj post
Mom ujaku je liječnik rekao da ima početnu upalu žući i da bi trebao na operaciju. On ima 73 godine i srčani je te plućni bolesnik. Bojimo se da on ne bi mogao izdržati operaciju. Također, čudna mi je ta dijagnoza budući da se moj ujak nikad nije žalio na napadaje žući (kako ljudi znaju reći da od bola na glavi stoje). Imamo namjeru tražiti mišljenje drugog liječnika ali što napraviti ako i taj potvrdi da treba operacija? Puno hvala na savjetima!
Mislim da se nedvojbeno može ustanoviti je li žučni kamen u pitanju, temeljem nalaza krvi i posebnim ultrazvučnim pregledom. Napadaje nemaju svi ljudi, koji imaju kamence. Nedavno je moja kolegica operirala žuć, jer je na sistematskom pregledu otkrila kamence, iako nikad nije imala nekih smetnji. Odlučila se operirati, jer može biti opasno ako se upale, čak i kancerogeno, jer nadražuju okoliš. Što se tiče preživljavanja tvog ujaka, treba se prepustiti u ruke anesteziologa, koji će reći svoje mišljenje te u Božje ruke. Nekad treba imati vjere! Sretno!
__________________
BTB
My Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 21:06   #366
Josipe, istina da su to opasne godine.Čovijek može imati kamence da niti nezna dok ne dobije napadaj, ja sam ih imala 54 komada, a nisam imala pojma dok mi nisu stvorili problem. Dobila sam upalu žući, žućnih kanala, žućne vrećice, gušteraće. Kamenci su se zaglavili u kanalima, i trebala sam ići na crp, na svu sreću sami su se nekako izglavili. Može doći i do puknuća vrećice pa se kamenci razliju po želudcu što je smrtno.
Ako su mu potvrđeni kamenci trebao bi ih izvaditi, s obzirom da se radi o starijem čovjeku, napravit će mu sve pretrage prije operacije. Ukoliko se pokaže da mu srce nebi izdržalo, neće se ići na operaciju.
Anita1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 00:56   #367
PROBLEMI NAKON OPERACIJE ZUCI

Pozdrav. Prosla su 4 mjeseca od moje operacije zuci ali ja jos uvijek imam jako puno problema koji su mi znatno narusili i umanjili kvalitetu zivota.Najveci problem koji se pojavio 3/4 sedmice poslije operacije zuci je neko stezanje u prsima i vratu tj. osjecaj gusenja i knedle u grlu.Pored toga imam i svakodnevne mucnine,nesvjestice,osjecaj slabosti,proljeve ili eventualno meku stolicu.Nakon mnostva pretraga dr uopste ne znaju sta mi je a ja jedva funkcionisem.Osjecaj gusenja je prisutan dakle cijelo vrijeme od momenta kad otvorim oci pa sve dok ne zaspim.Problema sa spavanjem nesto nemam,ne budi me tokom noci to gusenje.Mislila sam da je u pitanju psiha ali nije jer ne popusa ni 1 momenta...izuzev kad spavam.Problemi su narocito prisutni tokom aktivnosti ali i u mirovanju...dok sjedim ili lezim.

Krv mi je ok...zeljezo 20...srce ekg (blok desne grane),uz srca ok...pluca bez bitnijih patomorfoloskih promjena,,,ok...spirometrija ok...uz abdomena ok...eeg...tcd...ct glave...sve ok...stitna (uz i hormoni) ok...
gastroskopija (kaskadni zeludac blago naglasen,bilijarni i acid reflux prisutan)...stalno imam neki metalni okus u ustima i neko zarenje ..tj suha usta...pa se pitam ima li to kakve veze sa mojim problemom...
Ako neko ima slicnih problema nek se javi...takodje mi je dobrodosao svaki savjet...
azamaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 22:02   #368
eto da se i ja priključim temi.....danas na ultrazvuku su mi otkrili mnoštvo kamenja u žuči...trebam ići na lasersku operaciju ići ću za mjesec dana tako sam odlučila....dosta mi je bolova i mučenja......strah me operacije...imam 25 god jooooooooj užas me strah molim za malo podrške.......
sheera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 21:16   #369
Hej Sheera, nemoj se brinuti ništa. Ovo je zaista lagana operacija,ne boli previše, nakon operacije postoji mogućnost da se osjećaš dan ili dva malo ošamućeno, ali kasnije nema problema.
Bitno je samo paziti se dobro dok ne skinu konce, a kasnije je sve ok.
Meni su rekli najmanje 3 mjeseca ne dizati ništa teže od 2 kg, ja sam 3 tjedna nakon operacije nosila malenog imao je 8 kg i sve je ok
Anita1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 21:29   #370
Quote:
Anita1987 kaže: Pogledaj post
Hej Sheera, nemoj se brinuti ništa. Ovo je zaista lagana operacija,ne boli previše, nakon operacije postoji mogućnost da se osjećaš dan ili dva malo ošamućeno, ali kasnije nema problema.
Bitno je samo paziti se dobro dok ne skinu konce, a kasnije je sve ok.
Meni su rekli najmanje 3 mjeseca ne dizati ništa teže od 2 kg, ja sam 3 tjedna nakon operacije nosila malenog imao je 8 kg i sve je ok
bojim se anestezije,budjenja ,hoću se brzo probuditi,hoću li povračati moja mama je i ona je išla na laparoskopiju...kako ću podnijet sve pošto me jako strah..... bože....užasno me strah samo mislim na to u depresiji sam zbog toga opterećujem sve oko sebe s tim jer me straaaah poludit ću radi toga imam tek 25 god! što ako se nešto zakomplicira tijekom zahvata??? imam malo dijete kako će bez mene ako umrem????? o bože!
sheera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 21:27   #371
.....nema nikoga nešto ste utihnuli..... ja se polako pripremam za operaciju... psihički mislim.... šta da radim,nemogu drugačije nego ići... valjda će sve proći kako treba......
sheera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 10:37   #372
DRAGA SHEERA..I JA SAM PROŠLA OPERACIJU ŽUĆI,MUČILO ME ISTO SVE TO ALI MORALA SAM.NAKON 2GOD I TEŠKE UPALE NA KRAJU BILO JE VRIJEME.PRVI PUT SAM BILA USPAVANA I LUDA OD MUKE KAKO ČE SVE PROĆ.BILA SAM 3 DANA U BOLNICI.PRVI DAN POSLIJE OPERACIJE TOTALNO OŠAMUČENA CIJELO VRIJEME.NISAM POVRAČALA ALI ME MUČIO KAŠALJ A SA SEDAM ŠAVA NA TRBUHU JE BILO KOMA NAKAŠLJAT SE.SVE TI TO BRZO PROĐE.NIŠTA TAK STRAŠNO.MENE JE JOŠ DOMA ČEKALO 2 MALENE DJECE I TO MI JE BILO NAJGORE,NEMOŽEŠ NIŠTA A ŽELIŠ.RJEŠI TO I VIDJET ČEŠ DA NIJE BAŠ TAK GROZNO.DA PRZO PROĐE A KASNIJE SI MIRNA.NEMA BOLOVA.JA SAM SE PREPORODILA.SRETNO
eli 1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 15:22   #373
Quote:
eli 1983 kaže: Pogledaj post
DRAGA SHEERA..I JA SAM PROŠLA OPERACIJU ŽUĆI,MUČILO ME ISTO SVE TO ALI MORALA SAM.NAKON 2GOD I TEŠKE UPALE NA KRAJU BILO JE VRIJEME.PRVI PUT SAM BILA USPAVANA I LUDA OD MUKE KAKO ČE SVE PROĆ.BILA SAM 3 DANA U BOLNICI.PRVI DAN POSLIJE OPERACIJE TOTALNO OŠAMUČENA CIJELO VRIJEME.NISAM POVRAČALA ALI ME MUČIO KAŠALJ A SA SEDAM ŠAVA NA TRBUHU JE BILO KOMA NAKAŠLJAT SE.SVE TI TO BRZO PROĐE.NIŠTA TAK STRAŠNO.MENE JE JOŠ DOMA ČEKALO 2 MALENE DJECE I TO MI JE BILO NAJGORE,NEMOŽEŠ NIŠTA A ŽELIŠ.RJEŠI TO I VIDJET ČEŠ DA NIJE BAŠ TAK GROZNO.DA PRZO PROĐE A KASNIJE SI MIRNA.NEMA BOLOVA.JA SAM SE PREPORODILA.SRETNO
hvala ti od srca....na lijepim riječima....nema mi druge moram ići ,imam i ja sina 4 god....a jbg plašim se svega valjda će sve biti ok
sheera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 16:26   #374
sutra idem kod svog liječnika po sve uputnice potrebne za preglede prije operacije.....joooooj samo da ta više operacija prodje što prije! već mi dosta nerviranja i razmišljanja kako će sve biti ...
sheera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 13:48   #375
idući ponedjeljak idem za bolnicu znači 23.8,prvo će mi radit pretrage prije operacije,onda u utorak će me operirat......javit ću vam se svima kako je prošlo ......pozzz svima
sheera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 18:14   #376
:)))

eto vratila se ja s operacije)))))))) živa hehe,sve prošlo ok,i bolje nego sam mislila eto 4 dan već doma,sjedim za kompom boli malo ,jučer i prekjučer više bolilo i vrtilo mi se od anestezije al sve u granicama normale.....eto ako tko ima kakvih pitanja meni je sve još friško nek pita pozzzzz
sheera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 06:18   #377
Quote:
sheera kaže: Pogledaj post
Dobrodošla u klub ljudi sa rupicama na trbuhu i bez kesice... Sve u svemu, tresla se brda, ne brini začas ćeš se vratiti u normalu, samo nemoj da ti svatko soli pamet "ne smiješ ni ovo ni ono". Smiješ SVE što ti ne naškodi!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 20:37   #378
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Dobrodošla u klub ljudi sa rupicama na trbuhu i bez kesice... Sve u svemu, tresla se brda, ne brini začas ćeš se vratiti u normalu, samo nemoj da ti svatko soli pamet "ne smiješ ni ovo ni ono". Smiješ SVE što ti ne naškodi!
već sam se vraila u normalu,sutra vadim konce,samo sam na dijeti stalno,neznam dali smijem kavu piti?????? tako bih ju popila al sam negdje neznam gdje pročitala da ne smijem i dali smijem auto voziti,ja ga vozim već šta da radim kad moram nema tko drugi ili vozit ili pjege.....
sheera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 23:00   #379
Pozdrav svima!!! Imam jedno pitanje,operirala sam žuć 31.08.,operacija je bila laparoskopska,u bolnici sam bila dva dana. Odmah isti dan sam ustala i išla na wc sama. Bolovi su bili minimalni,samo kad bi se okretala ili kašljala (napinjala mišiće). Konce sam vadila 13.09. i sve je bilo ok. Ne boli me uopće,ali sam primjetila iznad reza na pupku mi je tvrdo. Dali je moguće da sam dobila bruh ili je to normalno nakon operacije???? Ništa teško ne dižem,niti radim fizičke poslove.
Lilly 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 02:02   #380
Sheera ja sam ti pila normalno kavu i vozila nakon par dana i nemam nikakvih problema.

Lilly - mislim da ti to nije bruh, i ja sam to imala. Ako ti je samo tvrdo to ti nije bruh, ako je jako izboćeno onda je. Ali ja mislim da ti ej to ovo što sam ja imala, s vremenom se povuće.
Anita1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.