Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2015., 10:48   #481
Bio sam kod kardiologinje, potvrdila je da su nalazi mi ok, te mi je i dalje dana terapija cocncorom + aspirin, te moram još reducirat tjelesnu težinu, inače stanje mi se je popravilo, a veliku ulogu je imao voltaren gel, s njim si prije spavanja mažem prsa i ramena i gotovo su mi posve nestali bolovi u prsištu, te probadanja, tak da je vjerojatno moguće da sam si prenapregnuo mišiće ili štogod slično.

Inače pod obavezno planiram i promjenu ležaja, jer mi je krevet u k... pa se svako jutro probudim ili sa poluukočenim vratom ili sa bolnom kralježnicom..

Uglavnom znači terapija, lagano vježbam ( hodanje, razgibavanje, bazen ), mjesečno skidam po kilu, izbacio sam večere i slatko, ubacio sam ribu u prehranu, salate uljimo sa konopljinim bio uljem, uzimam magnezij šumeći.. Ima još tko kakav savjet ili dopunu ili je ovo ok..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 12:40   #482
molim savjet,

mama je srčani bolesnik i jučer ju je nakon stresnog razdoblja vrlo blago cijelo vrijeme bolilo u području srca,danas je ok.. znalo se tako i prije dogodit,inače ima 55 godina
Ne znam je li to opasno,ja sam htio da se zove hitna,odmah se uznemirila i nije mi dala
Loren is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 14:51   #483
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Bio sam kod kardiologinje, potvrdila je da su nalazi mi ok, te mi je i dalje dana terapija cocncorom + aspirin, te moram još reducirat tjelesnu težinu, inače stanje mi se je popravilo, a veliku ulogu je imao voltaren gel, s njim si prije spavanja mažem prsa i ramena i gotovo su mi posve nestali bolovi u prsištu, te probadanja, tak da je vjerojatno moguće da sam si prenapregnuo mišiće ili štogod slično.

Inače pod obavezno planiram i promjenu ležaja, jer mi je krevet u k... pa se svako jutro probudim ili sa poluukočenim vratom ili sa bolnom kralježnicom..

Uglavnom znači terapija, lagano vježbam ( hodanje, razgibavanje, bazen ), mjesečno skidam po kilu, izbacio sam večere i slatko, ubacio sam ribu u prehranu, salate uljimo sa konopljinim bio uljem, uzimam magnezij šumeći.. Ima još tko kakav savjet ili dopunu ili je ovo ok..
Dok gubiš na kilaži, odnosno, sve dok kontinuirano PUTUJEŠ ka ciljanoj tjelesnoj masi, ne treba puno mijenjati "ekipu koja pobjeđuje" (op.a. pitaj tzv. "trenera" Slavka Golužu )
Ako zapne, dojavi pa ćemo nešto već smisliti

Madrac/ležaj svakako promijeni
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 14:55   #484
Quote:
12toren34 kaže: Pogledaj post
molim savjet,

mama je srčani bolesnik i jučer ju je nakon stresnog razdoblja vrlo blago cijelo vrijeme bolilo u području srca,danas je ok.. znalo se tako i prije dogodit,inače ima 55 godina
Ne znam je li to opasno,ja sam htio da se zove hitna,odmah se uznemirila i nije mi dala
S obzirom na navedeno, svakako je potrebna skorija konzultacija nadležnog ordinarijusa radi provođenja daljnje obrade, a možda i revizije postojeće terapije.
U slučaju pojave značajnijih tegoba (pritisak, bolovi u prsištu, osjećaj nedostataka zraka, mučnina&povraćanje) svakako konzulitrati Hitmu službu.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 15:02   #485
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Dok gubiš na kilaži, odnosno, sve dok kontinuirano PUTUJEŠ ka ciljanoj tjelesnoj masi, ne treba puno mijenjati "ekipu koja pobjeđuje" (op.a. pitaj tzv. "trenera" Slavka Golužu )
Ako zapne, dojavi pa ćemo nešto već smisliti

Madrac/ležaj svakako promijeni
Ok, hvala na Vašim savjetima i komentarima
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 02:09   #486
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
S obzirom na navedeno, svakako je potrebna skorija konzultacija nadležnog ordinarijusa radi provođenja daljnje obrade, a možda i revizije postojeće terapije.
U slučaju pojave značajnijih tegoba (pritisak, bolovi u prsištu, osjećaj nedostataka zraka, mučnina&povraćanje) svakako konzulitrati Hitmu službu.
Inače ste liječnik?
Loren is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 10:47   #487
Molim, vaše mišljenje, dal bih mogao uz terapiju concorom uz jelo uzimat i arteroprotect, vidim da dosta to sad reklamiraju, a imam mao povišen kolesterol ( 5.71)? ili bolje ne?
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 14:13   #488
Quote:
Iluzijonist kaže: Pogledaj post
To se i meni znalo prije događat...ali več dugo nije onaj osječaj koda te netko probode s nožem i onda što ti dublje dišeš koda ti taj nož sve dublje u dublje u prsa neko zabija...sjeban osječaj ali ja nikad nisam išo kod doktora zbog toga...moj frend je išo i doktoru mu je reko da ima kao neku malu rupicu na srcu...ali ta če to proč samo od sebe
Isti osjećaj sam imao već par puta, imam 24 godine.
Prije jedno 6 godina sam bio na liječničkom za vojsku, i tamo se ustanovilo da imam šum/rupu na srcu, rekli doktori ništa strašno.
Prije tjedan i pol me bol uhvatila, držala me jedno 3-4 dana, nisam se mogao uspraviti, kako se uspravim i udahnem, tako probode.
Danas me opet uhvatilo, ne znam zašto dolazi.
Uhvati me u desnom dijelu prsa.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.

Zadnje uređivanje Viktor Vaughn : 09.02.2015. at 14:26.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 19:51   #489
zna i meni ponekad tako,možda je normalno? ne tako dugo kao što ti navodiš,traje par minuta i bude inače jednom u pol godine...

opet,molim da se ljudi u potpisu ili čime već izjasne jesu li stručni u tome što savjetuju (a ne neki nadobudni studenti),ovo su ozbiljne stvari!
Loren is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 20:36   #490
Ne čini mi se da je normalno kada se ne možeš ni uspraviti od boli, hodao sam kao djed od 80 godina ta 3-4 dana.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 20:36   #491
Molim savijet. Postaviti ću pitanje i na ovoj temi.
Već neko vrijeme se mučim s pritiskom, bolovima u prsnom košu,posebno između lopatica te bolovima u zelucu i jednjaku..Za dva tj sam naručena na gastroskopiju. Pijem emaneru već 5 dana i osjećam napokon neki pomak na bolje no primjetila sam unazad par dana blago "škripanje" u donjem dijelu pluća u mirovanju i prilikom rotacija kralježnice. Ne kašljem. Otežano disanje i bol između lopatica liječnik veže uz refluks i kada je poslušao srce i pluća sve se činilo ok. No ja imam osjećaj kao da nešto nije ok s plućima iako ne kašljem. Osjećam pritisak i otežano disanje uz to blago škripanje ,bol između lopatica koja zna biti dosta jaka. Uz to sam se počela jako zamarati u nekim svakodnevnim aktivnostima. Tipa kućanski poslovi,penjanje na 3. kat mi uzrokuju teže disanje i vrlo ubrzane otkucaje srca uz tupu bol iznad desne ključne kosti prema vratu.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 11:05   #492
Quote:
12toren34 kaže: Pogledaj post
zna i meni ponekad tako,možda je normalno? ne tako dugo kao što ti navodiš,traje par minuta i bude inače jednom u pol godine...

opet,molim da se ljudi u potpisu ili čime već izjasne jesu li stručni u tome što savjetuju (a ne neki nadobudni studenti),ovo su ozbiljne stvari!
nek svako piše kaj misli, a vama kojima ne paše odite doktorima for real, a ne kaj vam se neda dići guzice sa stolca, pa bi hteli prek gugla dobiti i dijagnozu i terapiju..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 15:37   #493
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Molim, vaše mišljenje, dal bih mogao uz terapiju concorom uz jelo uzimat i arteroprotect, vidim da dosta to sad reklamiraju, a imam mao povišen kolesterol ( 5.71)? ili bolje ne?
S obzirom kako si naveo, da si promijenio životne navike: korigirao prehranu, uveo redovitu tjelesnu aktivnost, nisam baš uvjeren kako bi ti navedeni proizvod bio od neke signifikantne koristi (osim da ti izbije ponešto krznaša iz džepa ).

Navedena vrijednost kolesterola će sigurno biti niža na kontroli za cca 8-12 tjedana, ako ćeš se uistinu strogo pridržavati svih onih mjera koje si naveo.
I to za bar 0.5, ako ne i više.
Inače, navedena vrijednost i nije baš (pre)visoka, a jako je važan i udio LDL, HDL, te triglicerida (sve bi trebalo pisati u nalazu).
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 18:58   #494
bol pri udisaju

danas smo išli igrati rukomet poslije podne te nije bilo ni hladno ni toplo vani. pio sam hladno vode poslije odigrane utakmice i došao kući i odspavao. kad sam se probudio osijetio sam bol u prsima kada udišem. boli me u gornjoj desnoj strani, nisam rekao svojima zato što ne znam šta da mislim da li je to opasno lili nije
dinoman255 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 19:33   #495
Bok. Prestala sam pusiti prije 40 dana, nisam imala ni nekog iskasljavanja ni nekih posljedica do pred neki dan. Imam toliko tupu bol ispod srca, ko da se zgrči nešto u plućima a disanje mi je cudno- kao da trokira. Nisam bila kod doktora jer ne stignem. Jel to uobičajeno s obzirom da se radi o prestanku pusenja ili je nešto za otići kod doktora? Hvala
__________________
dum spiro, spero!
livija0502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 21:24   #496
bol u prsima..

bok..
poceo sam vjezbat svakodnevno vec 3 mj ido prije par tjedana osjetio sam bol u desnoj strani,nekad malo vuce u sredinu..osobito kad radim dipseve(propadanja),ko znate na sta mislim..dok trcim ne boli nista,dok radim sklekove nista, zgibove isto nista.. samo kad radim propadanja..dali je opasno i sta bi moglo biti'???
hvala..
kep19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 21:24   #497
Ma ništa to, no pejn no gajn, samo nečural bajo moj.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:42   #498
Quote:
kep19 kaže: Pogledaj post
bok..
poceo sam vjezbat svakodnevno vec 3 mj ido prije par tjedana osjetio sam bol u desnoj strani,nekad malo vuce u sredinu..osobito kad radim dipseve(propadanja),ko znate na sta mislim..dok trcim ne boli nista,dok radim sklekove nista, zgibove isto nista.. samo kad radim propadanja..dali je opasno i sta bi moglo biti'???
hvala..
Krivo izvodiš vježbu.
Nisi adekvatno pripremljen za tu vježbu.

Radi neke druge vježbe pod kontrolom adekvatno educirane osobe u teretani.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 03:43   #499
Nisam znala gdje stavit ovo pa evo:
Imam 20 godina i cijeli život se aktivno bavim sportom,nikad nikakvih zdravstvenih problema.Jučer na utakmici sam osjetila da mi je srčani ritam dosta nepravilan,ne znam kako to opisati,naglo brz,pa naglo spor,i uz to neka tupa bol u prsima.Nije od umora nego me odjednom uhvatilo.Prošlo me nakon nekih 40-ak min.Sad mi je dan poslije srčani ritam 40 otkucaja u minuti,a glava mi je užasno teška i osjećam se totalno malaksavo.Problem je taj što nemam doktora opće prakse u gradu gdje sam trenutno,a ne znam je li ovo nešto prolazno ili bih trebala ići pogledati.Cijenim bilo kakav savjet.
Daolen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 15:18   #500
Quote:
Daolen kaže: Pogledaj post
Nisam znala gdje stavit ovo pa evo:
Imam 20 godina i cijeli život se aktivno bavim sportom,nikad nikakvih zdravstvenih problema.Jučer na utakmici sam osjetila da mi je srčani ritam dosta nepravilan,ne znam kako to opisati,naglo brz,pa naglo spor,i uz to neka tupa bol u prsima.Nije od umora nego me odjednom uhvatilo.Prošlo me nakon nekih 40-ak min.Sad mi je dan poslije srčani ritam 40 otkucaja u minuti,a glava mi je užasno teška i osjećam se totalno malaksavo.Problem je taj što nemam doktora opće prakse u gradu gdje sam trenutno,a ne znam je li ovo nešto prolazno ili bih trebala ići pogledati.Cijenim bilo kakav savjet.
Čim prije u Hitnu službu!
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.