Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2009., 12:50   #1
Praćenje djece u školu

Zanima me vaše mišljenje o odvođenju/dovođenju djece u/iz škole.
Jedna moja prijateljica ima klinca koji ide u treći razred,žive nekih 300 metara od škole a putem ima preći jedu cestu (ne baš prometnu) naravno ima i pješački.
Uglavnom ona njega redovno svaki dan vodi u i iz škole,meni je to malo pretjerano ja sam već u prvom razredu išla sama,mama me je vodila neko vrijeme i objasnila mi kako moram paziti na cestu i sl.
I tako,što mislite o tome i do kada ste vodili djecu u školu?
Aelis 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 12:59   #2
pa moja cura je prvašić i ja ju odvedem do ceste(ima zavoj pa je s ove strane nepregledna) i dalje ide sama(nekuih 100m) a doma se vraća s ekipom mislim da će kad krene u 2 razred ići sama..mada se bojim,(ja se svega bojim )ali mora se osamostaliti
__________________
http://public.fotki.com/iwcchy
iwcchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 13:44   #3
Točno,mora se osamostaliti a ona svome klincu to ne dopušta.
Misli ok je praćenje u prvom razredu (i drugom ako žive daleko) ali čini mi se da dečkića sad već i u razredu zezaju jer ga mama prati u školu
Pitala sam je jednom zašto ga vodi a ona se samo nasmijala i slegnula ramenima.Nisam dalje ništa htjela komentirati jer se ne želim mješati ali meni to malo nije normalno....
Iwcchy normalno je da se bojiš ipak je još mala
Aelis 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 13:55   #4
Mislim da je pogrešno uspoređivati današnje vrijeme sa onim prije 20-ak godina kada si ti kretala u školu. ja sam išla u školu sa čoporom druge djece preko livade, a pratile su nas koke. danas je na mjestu livade Avenija.

Što se tiče ovog malca, da, i ja smatram da dijete u 3. razredu ne bi trebalo pratiti u školu, al opet, sve ovisi o prometnicama i klimi u kvartu.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 14:00   #5
kad sam ja išla u školu, škola je bila udaljena 1 ipo km otprilike i moji su me vodili celo zabavište i valjda prvo polugodište prvog razreda, ma da mislim da su i ranije prestali, dakle pre zaršetka prvog polugodišta prvog razreda
a sad gde živim, škola je udaljena isto jedno 200-300 metara i planiram da svog starijeg sina vodim jedno vreme u školu (kad bude krenuo u predškolsko) mada on zna gde je škola ali ipak....vodiću ga dok ne budem 1000% sigurna da će otići i vratiti se sam, a to će se desiti , mislim u drugom polugodištu
al voditi dete u školu u trećem osnovne..mislim da je malo preterano...
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 14:31   #6
Moj je 1.r. i još k tome putnik, mora do autobusne hodat nekih 5 min. i čekati bus, bus ih doveze do škole. Doma ih učiteljica čuva dok čekaju bus. I večinom sada ide sam, jedino ako je ružno vrijeme. S tim da nemamo ni pješačku ni biciklističku stazu, glavna cesta je.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 14:49   #7
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Mislim da je pogrešno uspoređivati današnje vrijeme sa onim prije 20-ak godina kada si ti kretala u školu. ja sam išla u školu sa čoporom druge djece preko livade, a pratile su nas koke. danas je na mjestu livade Avenija.

Što se tiče ovog malca, da, i ja smatram da dijete u 3. razredu ne bi trebalo pratiti u školu, al opet, sve ovisi o prometnicama i klimi u kvartu.
Ja sam živjela jako blizu škole kao uostalom i oni,cesta koju treba prijeći nije jako prometna a kvart je miran.
I tu prijateljicu je mama vodila u školu do četvrtog razreda a kasnije ju je utrapila starijoj sestri.Ona se uvjek sramila pred drugom djecom zbog toga a sada eto čini isto vlastitiom djetetu
Aelis 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 15:07   #8
Ja samo znam da se nezelim cudit nikome oko tog jer danas sutra ko zna sta me ceka sa mojim klincem.
Mislim da cu svog malca vozit u skolu koliko god bude trebalo,jer kad sam vidla sta klinci rade i koliko divljaju dok cekaju bus,pa to je strasno!!Naguravaju se pod aute koji prolaze,ma strasno,nezelim ni mislit.UF!!!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 15:19   #9
Cijeli prvi razred pratila...
poslje više ne, tako sa svakim djetetom, a sad imam tri školarca
jedna je upravo krenula u malu školu,stalno ju pratim
nosim torbe po potrebi kad su teške...
R & J is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 18:00   #10
Mislim da sve ovisi o mjestu gdje se živi, udaljenosti od škole itd.

Ja sam pratila prvi razred, drugi više ne. U biti, mislim da dijete ne treba izdvajati od druge djece, tj ako svi idu sami, ne bih ni ja pratila svoje dijete.

Moraš ptića pomalo puštati da leti...
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 19:08   #11
prvoga sam pratila u prvom razredu jedno 2-3 mj, drugoga vrlo kratko - isao je sa bratom, a tako ce i treci. Uciteljica je od drugoga ( 2. raz) na polugodistu rekla roditeljima koji su jos pratili djecu da to vise na rade, jer nije potrebno. To je kvartovska skola, svi su blizu pa zbilja ne vidim potrebu da ih se toliko dugo prati. Istina, glupiraju se putem, ali Boze moj... Kada bi gledali sto im se sve moze desiti ne bi ih uopce pustali iz stana.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 20:45   #12
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Ja samo znam da se nezelim cudit nikome oko tog jer danas sutra ko zna sta me ceka sa mojim klincem.
Mislim da cu svog malca vozit u skolu koliko god bude trebalo,jer kad sam vidla sta klinci rade i koliko divljaju dok cekaju bus,pa to je strasno!!Naguravaju se pod aute koji prolaze,ma strasno,nezelim ni mislit.UF!!!
isto tako

nije briga sam promet, prelženje ceste i sl.
već događanja koja se nažalost sve češće događaju ispred i oko škole,
u 8 godina osnovne škole moje kćeri svega sam se naslušla
__________________
Tea, Tin, Ivan, Dora, Eva
Vesna-Knežija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 20:55   #13
odvodim i dovodim svoju (prvi razred) ,a mislim da ce tako biti sigurno i narednih par godina. skola nam nije tako blizu, pjeske oko 15 minuta. prolazi se kroz jedno veliko raskrsce, i nekoliko manjih ulica bez semafora. najgore mi je prolazak kroz veliki park, koji je inace prelijep, ali sam uspjela u njemu vidjeti (doduse samo jednom) i drogerasa kako se fiksa, i policiju radi covjeka koji se objesio, a i dosta pasa bez uzice i brnjice.
ako nebi isla kroz park, onda bi morala ici pored dosta prometne ulice....

tako sve ovisi od situacije, gdje se zivi, koliko je daleko skola....

ja sam u prvom razredu sjedala sama na gradski bus i vozila se oko 6-7 stanica, pa onda jos nekih desetak minuta pjeske do skole, a u trecem razredu sama sa biciklom, doduse po oznacenoj biciklistickoj stazi...
izgleda da se vremena stvarno mijenjaju...
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 21:12   #14
Ma i vremena su drugačija,ali i mi današnji roditelji smo sve pre...prebrižni,preveliki paničari,preoprezni,... i tako od djece pravimo nesposobne ljude.Moje dijete živi tamo di sam i ja kao mala,ići će najvjerovatnije u školu u koju sam i ja išla,put mu je isti.Nikakve veće opasnosti nema nego u moje vrijeme,ali ja sam išla sama od prvog dana dok mislim da svog malenog neću tako olako pustit.Zašto?Neznam,valjda sam pre...Ja sam čuvala seku od 2 god.,sa svojih 7 a danas niti ja niti bilo koji roditelj nebi imao dovoljno sigurnosti za takvo nešto,još bi nam netko socijalnu poslao.Definitivno su vremena druga u svakom smislu te rijeći
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 22:01   #15
A vidis,stojis cekas bus i dodje budala i namlati te na mrtvo ime.Ma strah me i nekad kad razmisljam sta me sve ceka mili boze,pozli mi na tren.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 23:31   #16
Sve je individualno.Moj mali ide sam jer nam je skola jako blizu,mogu ga vidjet sa balkona,a ulicica nije prometna.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 23:31   #17
osobno ne vidim ništa loše u tome da odvedem i sačekam klince pred školom jer tak mi je jedino srce na mjestu, nema straha od manijaka u brzim pilama i razno-raznih bolesnih mozgova.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 00:28   #18
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
osobno ne vidim ništa loše u tome da odvedem i sačekam klince pred školom jer tak mi je jedino srce na mjestu, nema straha od manijaka u brzim pilama i razno-raznih bolesnih mozgova.
procitane moje misli,svaka cast.....u malog imam potpuno povjerenje,puno pricamo...ozbiljan je i miran,ali okolina me brine....
Ovo me vec duze muci,jer u nj.razredu skoro sve,osim njih par netko prati....ja se sa muzem tu ne slazem,on kaze-trebao bi sam(prvascic je)...
Upravo ovo-meni je srce na mjestu...zasto jos jedna briga,ceka me to jos dva puta za proci.Bila su druga vremena prije,sigurno....
pohvala za temu.....
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 05:34   #19
Druga su vremena to definitivno,svakakva s... se događaju ali ja ne bih pratila svoje tako dugo,eventualno prvi razred cijeli ako se ne bude bunila i ako budemo blizu škole
Inače moja malena ima tek šest mjeseci pa imam još do toga ali kako smo kupili gradilište na selu bit će da ću je duže vrijeme voziti u školu a da je blizu kao što sam ja bila (šk. vidiš kroz praktički kroz prozor,jedna cestica) ne bi je sigurno pratila baš do trećeg razreda
Aelis 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 06:20   #20
Tu se djeca pustaju malo slobodnije tek sa nekih desetak godina i kasnije. Mala je sredina, bus dodje po djecu i vozi ih do skole i sve ja to kuzim ali recimo kad sjedim sa tim skolarcima negdje i slusam ih o cemu pricaju i kako se ponasaju bas mi se ne pusta malu od 6 godina medju teenegere da se vozi s njima na busu. I vremena su se definitivno promjenila. Nemam nis protiv dovodjenja djeteta u skolu i cekanje,svatko zna naj bolje svoje dijete i situaciju u kojoj se nalazi.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.