Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2013., 14:33   #1001
Quote:
Kioko kaže: Pogledaj post
Ja napravila narudžbu kod njih jer sam se zaljubila u jednu točkastu haljinicu na sniženju koja je cijelo vrijeme bila out of stock i odjednom se opet pojavila. Dodala još 2 stvari kad već plaćam poštarinu. Našla i kod za 10% off pa ajd...

Dakle, točkasta koja je kriva za sve. (173 kn)


Ovu zelenu za casual. Mislim da će mi doći do pola potkoljenice, nije baš duga, ali dobro, ne smeta mi to toliko na ljetnim haljinicama u casual verziji. I morat ću malo ovaj dekolte ušiti. (157 kn)


I jednu suknju jer mi je ovaj crveni rub totalno fora. (118 kn)


Uzela sve u veličini 16 pa javim što je taj 16 (u opisu piše da je jednak EU 46 pa bi mi ova suknja mogla bit i malo povelika, vidjet ćemo. Imam neke Dorothy Parkins haljinice u broju 16, ali to je EU 44... Koji kupus s ovim brojevima!).
Evo da javim dojmove. Mislim da je njihov 16 - 46 u H&M-u i to u smjeru prema 48. Barem na meni to tako izgleda. Inače su mi DP haljinice u 16-ici (EU44) baš onako na knap (i to one s elastinom), a ove su baš kus haljine/suknje.

Suknja ima dosta uzak struk (iako je na laštik), meni to ne smeta jer sam uska u struku, ali oko bokova je baš obilata, čak bih voljela da je malo uža. Da napomenem, moje mjere nisu ni blizu onoga što na stranici piše za veličinu 16. Dakle, krojevi im jesu malo obilatiji. Već sam se oparila na New Look narudžbi pa sam sad hrabro naručila sve u broju 16. I dobro da jesam.

Sve uživo izgleda mnogo bolje nego na fotkama i materijali su solidni. Ova zelena haljinica nije za one koji imaju viška na trbuhu ili leđima jer se dosta ocrtava (meni se nadzire oblik madeža na leđima) pa ako ste jače u tom dijelu, preskočite ovu zelenu jer materijal ne laska ako imate šlaufiće. Inače je jako lijepa, dobro stoji i čak ni na meni ne izgleda prebolesno kratka tj. ko da sam ušla u haljinicu mlađe seke. Dakle, okej je i za visoke, a nižima bi došla taman do cipela. I boja ide prema zelenotirkiznoj nijansi koju ja obožavam pa mi je još ljepša uživo.

Točkasta haljina je prepreprekrasna. Ali sam se zeznula, mislila sam da ima elastina u sebi bar malo i jedva je zakopčam oko grudi, morat će pričekati da još malo oslabim u tom dijelu. S tim da sam ja u grudima 120 cm, a za 16-icu piše da je za 103 cm. Čisto da skužite koliko su obilati krojevi. I u struku i dolje mi je na bar broj poveću stranu, ali dobro, to je takav kroj pa ne stoji loše, a i da se zavezati ispod grudi.

Ukratko, preporučila bih da uzimate broj manje ako ste između brojeva, a sigurno broj manje ako ima elastina u sebi ili niste baš jako jake u struku. Jedino budite oprezne ako ste u grudima jače, ali ni to ne uzimajte kako piše u tablici s brojevima. Ja bih zbog grudi trebala po tablici uzeti 20 ili 22, ali to bi mi na meni bilo preogromno.

Sve u svemu, ja prezadovoljna robicom. Još da smanjima sise za par cm pa da ne izgledam ko da će balon eksplodirati svaki čas... 18-ica bi mi bila baš puno prevelika u struku i u bokovima tako da - tražim čudotvoran minimajzer.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 17:44   #1002
Dosta velik izbor odjeće do našeg/njemačkog broja 50 (to im spada pod regularnu, a ne plus size kategoriju). Imaju i veće brojeve od 50, to ide pod plus size i malo je manji izbor, ali ima odjeće.

Poštarina 7,50 funti.

Odjeća je prilično klasična, ali u pravom smislu klasična, nije sve na babavsku stranu. Dakle, lijep izbor običnih majica, košulja i slično - onoga što nam svima treba u ormaru.

Trenutno imaju dodatan popust od 20% na sve s kodom 20AUTUMN. Link za outletski dio dućana u kojem su cijene mnogo prihvatljivije: landsend.co.uk.

Ako netko naruči, neka prijavi kako je i što je. Meni ovako izgleda prilično solidno, a i početne cijene te odjeće nisu baš u najnižem rangu pa bi trebalo biti ok.

Meni zapela za oko ova haljina (ostalo samo u 42-44 broju, ali piše da je poveća pa bi to taman bilo za 44-46). Još piše i da je dugačka , meni bi bila taman onda. Ali ne smijem više ni lipe potrošiti, ubila sam karticu ovaj mjesec.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 19:32   #1003
Mislim da će i moja kartica oplakati, ove dvije haljine su mi

Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 19:40   #1004
Moze link za prvu?

Predivna je
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 19:42   #1005
Evo http://www.landsend.co.uk/Women%27s-...p/P_26467.html
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 19:51   #1006
Ajme divne su i te tvoje. Obavezno napiši recenziju ovdje ako ih naručiš. Što više gledam sajt, sve više stvari nalazim koje su totalno "moje" (i lijepo krojene, čini se).
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 17:44   #1007
generous size 44-54

Otvorena je nova LINDEX trgovina, Point Shopping Centar, Vrbani, Zg

http://www.lindex.com/eu/women/generous-size-44-54/
lunadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 20:52   #1008
Quote:
lunadora kaže: Pogledaj post
Otvorena je nova LINDEX trgovina, Point Shopping Centar, Vrbani, Zg

http://www.lindex.com/eu/women/generous-size-44-54/
Je li tko bio? Koliki je izbor s obzirom na ponudu na webu? I kakve su cijene u odnosu na one na webu?

Ako je netko bio, je li možda neletio na ovu jaknu: http://www.lindex.com/eu/women/gener...yleId=47577663. Stara mi se raspala pa tražim nešto na istom tragu, ali ove godine sve nešto motorističko , a to mi nije baš moj đir. Ova izgleda neutralnije.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 21:12   #1009
Bila sam ja al nisam bas puno gledala,vise onako u prolazu.

Nisam odusevljena. Skuplje od h&m,c&a i sl. a nije neka kvaliteta.
I vidim na webu da imaju brojeva a ja u ducanu nisam vidla nista vece od 14.

Al ponavljam,nisam bas detaljno gledala.

Edit:i ponuda je znatno manja nego na webu.
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 21:23   #1010
Hvala, TweetyBirdy.

Ma mogla sam i misliti, opet ničeg za nas bujnije.

Najgorije mi je kad se ljudi čude što mi je odjeća problem, a kad pitaš, dobro, a gdje ti viđaš 44 ili 46 (a da nije nestrukirana vreća za krumpire), onda muk. Bezveze se nadam kad čitam reklamne pamflete.

Srećom više nema carine pa će me lijepo odsad poštar oblačiti. I bok.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 22:09   #1011
Quote:
Kioko kaže: Pogledaj post
Hvala, TweetyBirdy.

Ma mogla sam i misliti, opet ničeg za nas bujnije.

Najgorije mi je kad se ljudi čude što mi je odjeća problem, a kad pitaš, dobro, a gdje ti viđaš 44 ili 46 (a da nije nestrukirana vreća za krumpire), onda muk. Bezveze se nadam kad čitam reklamne pamflete.

Srećom više nema carine pa će me lijepo odsad poštar oblačiti. I bok.
Ja sam si na nextovoj stranici nasla traperice i njih sam bas ciljano isla trazit u ducan. Nisam ih nasla pa mislim narucit. I mene ce odsad postar oblacit

Jesi ti uzimala sta od asos curve linije?
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 22:36   #1012
Quote:
Kioko kaže: Pogledaj post
Je li tko bio? Koliki je izbor s obzirom na ponudu na webu? I kakve su cijene u odnosu na one na webu?

Ako je netko bio, je li možda neletio na ovu jaknu: http://www.lindex.com/eu/women/gener...yleId=47577663.
I ja u brzinskom pregledu .... izbor s weba ni približno, cijene su otprilike kao na webu, vel. od 46/48 do 52 ugl sve po komad, omjer kvalitete i cijene obrnuto proporcionalan. Trenutno - 10% na blagajni.

Koliko sam vidjela jakne (za sada) nema.
lunadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 22:39   #1013
Quote:
TweetyBirdy kaže: Pogledaj post

Jesi ti uzimala sta od asos curve linije?
Nisam, uzimala sam iz normalne linije (jer sam čitala da je njihov 18 u Curve liniji baš velik).

Uglavnom, ja sam između 44 i 46 u H&M-u (suknje 44, majice XL ili 42/44, hlače s niskim strukom 46, kaputi 46/48), Asos sam sve uzela u 16 i sve mi je taman, u neke suknje bih ušla i u 14, ali to je zato što je kroj širok oko bokova, a meni je struk tanji.

Uzela sam neku košulju 18 jer me bilo strah da je neću moći obući zbog grudi uzmem li manji broj (nije imala elastina) i baš mi je povelika (a ja imam opseg grudi 120 u grudnjaku). Doduše, to je malo komodniji model, ali svejedno na meni baš izgleda ko da sam obukla tuđu košulju. Tako da je nosim samo uvučenu u suknju ili hlače pa izgleda malo manja, ali svejedno je velika.

U globalu, računaj da su veći modeli pa stvari s elastinom slobodno uzmi broj manji nego što inače uzimaš.

Inače, moje mjere su 120 (grudnjak)/123 - 87 struk - 112 bokovi (čisto da se možeš ravnati što je to 16 na Asosu).

Za baš uske krojeve ne bih riskirala i uzela bih 18, ali ove normalne stvari sve naručujem u 16.

Jedino jakne nisam uzimala jer mi je to problematično zbog užih leđa, a većih grudi pa mi, ovisno o kroju, tribaju 3 različita broja (zato sam i pitala ima li one jaknice u Lindexu jer bih voljela probat prije nego kupim).

Ti si negdje sličnog broja kao i ja, ako se dobro sjećam. Pa slobodno gledaj i regularnu liniju na Asosu, stat ćeš u to bez problema.

Ja sam se zbog hipotireoze naglo bila zdebljala, a, otkad sam na terapiji, sad naglo i mršavim (moj "normalan" broj je 42, a gore 44/46) pa se pomalo i kockam s tim manjim brojevima jer, uzmem li veći, za koji mjesec to neću moći nositi. Ali ništa mi nije stiglo malo. Dapače.

I super mi je kod njih što im krojevi odgovaraju i visokim curama, ništa mi nije prekratko.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 01:47   #1014
cure,ispričavam se,dala sam vam pogrešnu informaciju

nisam bila u lindexu nego u nextu

pardonček


kioko ja sam više-manje obrtnuta ti po mjerama
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 02:55   #1015
Quote:
TweetyBirdy kaže: Pogledaj post
kioko ja sam više-manje obrtnuta ti po mjerama
Svejedno mislim da bi ti stala u regularnu Asos liniju, barem u 18. (Btw, čini mi se da regularni 18 i Curve 18 kod Asosa nisu isti brojevi... za ovaj Curve 18 sam pročitala da je i do dva konfekcijska broja veći od očekivanoga, ali nisam ništa naručivala pa ne mogu iz osobnog iskustva ništa napisati).

Najbliži H&M-ovskim brojevima od svih dućana iz kojih sam naručivala su Elvi (realni brojevi) i Dorothy Perkins (malo veći, ali ne ko Asos).

Asos i New Look imaju najveće krojeve. I YoursClothing imaju veće krojeve, ali mi se čini da su im krojevi prilagođeniji jabuka i kruška oblicima nego pješčanom satu.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 03:14   #1016
Btw, žao mi je što ova tema nije aktivnija. Nadam se da to nije zato što smo Tweety i ja na granici plus sizea pa često o tim brojevima govorimo (a često smo aktivne na ovoj temi pa onda ispadne da se samo o tome govori).

Većina dućana koje spominjemo jesu plus size dućani i imaju veće brojeve.

Žao mi je što nisam za njih znala prije +30 kg kad sam šetala u trenirci moga muža jer uopće nisam imala volje zalaziti u dućane i pitati imate li 50, imate li 52?

A i onda sam htjela lijepe krpice kao i danas.

Izgleda da su to strani dućani shvatili pa ne moramo više šetati u vrećama ili odjeći prilagođenoj 70-godišnjakinjama.

Dakle, tete s lijepim oblinama, oglasite se i ako ste nešto naručivale, podijelite. Nema mnogo mjesta na hrvatskom webu na kojima možete pročitati recenzije za bujnije figure.

Meni mnogo znači kad netko ovdje napiše gdje/što kupuje i kakvi su brojevi/krojevi/materijali. Na ostalim temama ovoga podforuma mogu samo voajerski zvirkati, ali nije mi to toliko od praktične koristi kao upisi na ovoj temi.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 12:13   #1017
Quote:
Kioko kaže: Pogledaj post
Btw, žao mi je što ova tema nije aktivnija. Nadam se da to nije zato što smo Tweety i ja na granici plus sizea pa često o tim brojevima govorimo (a često smo aktivne na ovoj temi pa onda ispadne da se samo o tome govori).

Većina dućana koje spominjemo jesu plus size dućani i imaju veće brojeve.

Žao mi je što nisam za njih znala prije +30 kg kad sam šetala u trenirci moga muža jer uopće nisam imala volje zalaziti u dućane i pitati imate li 50, imate li 52?

A i onda sam htjela lijepe krpice kao i danas.

Izgleda da su to strani dućani shvatili pa ne moramo više šetati u vrećama ili odjeći prilagođenoj 70-godišnjakinjama.

Dakle, tete s lijepim oblinama, oglasite se i ako ste nešto naručivale, podijelite. Nema mnogo mjesta na hrvatskom webu na kojima možete pročitati recenzije za bujnije figure.

Meni mnogo znači kad netko ovdje napiše gdje/što kupuje i kakvi su brojevi/krojevi/materijali. Na ostalim temama ovoga podforuma mogu samo voajerski zvirkati, ali nije mi to toliko od praktične koristi kao upisi na ovoj temi.


ja se tu osjećam kao uljez. jer zapravo jedino što sam kupila u plus size su jedne traperice u c&a plus djelu. ostalo sve kupujem normalno
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 13:23   #1018
Lindex u RH i Norveskoj je nebo i zemlja. Gore sam kupovala stalno kod njih, njihov donji ves je fantazija a dolazi u svim velicinama. Pogledajte i Kapphal jos jedan skandinavski brend koji je gore zakon za plus size cure.... iako web shop im je siromasan, ali zato ducani su raj. Lindex me totalno razocarao kad je dosao u RH ... kao i velika vecina brendova kojih ima vani i koji su vani 100 puta polji nego kod nas. Ispada da je 2& zemlja misica i ljepotica koje nose do max 42 i da mi ostale ne disemo ovdje....
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 14:14   #1019
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
Ispada da je 2& zemlja misica i ljepotica koje nose do max 42 i da mi ostale ne disemo ovdje....
Ma to rade zato što misle da žene s oblinama manje troše na krpice. Što vjerojatno i jest istina. Ima više razloga za to: nadamo se da ćemo smršaviti pa ne želimo puniti ormar tonom odjeće koja će nam ubrzo biti velika. Ali mislim da je veći problem u tome što mi jače nemamo naviku sporadično, slučajno, usput, kad naletimo... kupiti nešto. Jer nikad ne naletimo zato jer je traženje odjeće u koju ćemo stati... tortura. A uopće krenuti tražiti nešto po dućanima zahtjeva žešću psihičku pripremu Nismo odgojene za tu vrstu impulsivnog šopinga jer tu opciju nismo nikad ni imale.
Plus, odjeća za nas je u pravilu skuplja, a izbor je uvijek limitiran.

Vidim to po sebi jer sam u zadnje vrijeme baš mnogo stvari kupila online zato što su bile fora i vrlo povoljne cijene. Prije nisam tako kupovala jednostavno zato jer kod nas nema te opcije da ja nađem nešto ženstveno, fora, možda i nepotrebno, ali toliko povoljno da... usput kupim.

Meni je oduvijek bilo teško naći nešto za sebe (čak i kad sam "neutralne" težine... na moju visinu i konstituciju to je 42). Valjda je SF zamisliti da postoje žene u većim konfekcijskim brojevima koje nemaju trbuh! I sve te veće tunikice, majice, košulje su meni mnogo obilnije u struku i leđima nego što bi trebale biti. Šire me i uopće mi ne stoje. Ali kad je to jedino što sam uspijevala naći. Tako da sam najbolje izgledala u - kupaćem kostimu. Ostalo mi je sve u što sam se mogla uvući samo dodavalo kilograma.

A ja sam u duši splitska kokoš (ovo pišem u onom slatkastom smislu, da se ne bi moje Splićanke naljutile ) koja se voli dotjerati. I ne mislim da sam toliko ogromna da za mene ne bi bilo baš nikakvog izbora ženstvenih i nebabavskih stvari.

Ali stvari se polako mijenjaju. A dok se naši ne opamete, cure, pravac na Asos. I izvozite hrvatske novce kad hrvatski trgovci ne misle da im isti trebaju od nas.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 14:46   #1020
Da se stvari mijenjaju pokazuju i modeli. Doduše, ti plus size modeli su više 40-42, a ne plus size.

Ali opet, konačno odjeću pokazuju na ženama s oblinama pa mogu predočiti kako bi to na meni stajalo.

Ovaj model je nešto slično meni i ova haljinica joj predobro stoji. Ja to sama ne bih mogla na sebi zamisliti da to nisu obukli na normalnu ženu, a ne na neku besisnu i bezguznu.



Još uvijek sam ziherašica što se krojeva tiče i ovakvi pomaci u modnoj industriji i mene okuraže da se malo... poigravam. (Tj. rade od mene dobrog potrošača. )
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.