Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2007., 09:17   #41
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
Brief Encounter
o daaa! nadam se da se radi o originalnoj Leanovoj verziji, tj. da nije u međuvremenu doživio rimejk. ovo je jedan od najsrcedrapateljnijih ljubavnih filmova s jednom od najboljih ženskih glumačkih izvedbi uopće. baš sam jako plakala dok sam ga gledala.

i još nekaj sam se sjetila a propo Scorsesea i Powella. razmišljala sam gdje sam vidjela Powella u njegovim filmovima, iako ih nisam vidjela previše. i onda - aha efekt! "After Hours" je totalno Powellowski s konkretnom aluzijom na "I Know Where I'm Going". bar meni. mistika, suspense, okvrina ideja, alles!
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 15:49   #42
Quote:
Pljačkam Invalide kaže: Pogledaj post
Jel gledao itko "The business"(isti redatelj i glumci kao u Football factory) i "Layer cake"(isto brit.gangsterski triler) i jel valjaju išta?
jucer sam pogledao "the business" i mogu rec da mi se dopao. "football factory" me se vise dojmio, ali ovo je film koji bi trebalo pogledati. radnja se dogadja 80-ih tako da u filmu ima vjecitih stvari new wave-a koje ce nekima, definitivno, podici dojam filma . holivudski uratci slicne tematike mogu se sakriti pred ovim.
__________________
--
zivot je ofucani holivudski film
ratkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 00:15   #43
hot fuzz mi je prejak film
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 02:57   #44
Evo naletio sam na najavu filmskih večeri u Močvari...

PONEDJELJAK 22.10. • 20:00
THE GREAT ECTASY OF ROBERT CARMICHAEL
(Thomas Clay, UK, 2005, 96')
Osjetljivim je gledateljima preporučeno da ne gledaju film The Great Ecstasy of Robert Carmichael, prvijenac britanskog dvojca Clay – Lang (scenarist). Kao svojevrsni skandal sa festivala u Cannesu prošle godine, ovaj film o demoraliziranim tinejdžerima opisan je kao ultranasilan i mučan, ali tehnički briljantan.. kao da Paklenu naranču napraviš u maniri video spota Britney Spears. Ekstreman, neobičan i moćan, ovaj bi film trebao pogledati svatko koji je zainteresiran za suvremenu kinematografiju.


PONEDJELJAK 22.10. • 22:00
LONDON TO BRIGHTON
(Paul Andrew Williams, UK, 2006, 85')
Tri je ujutro i dvije djevojke utrčavaju u neki londonski vece. Joanne ne prestaje plakati i odjeća joj je rastrgana. Kellyno je lice puno ogrebotina i modrica koje počinju oticati. Duncan Allen leži u svojoj kupaonici i krvari na smrt. Duncanov sin, Stuart, koji je pronašao oca, traži odgovore. Derek, Kellyn makro, mora je pronaći jer će u suprotnom on biti taj koji plaća. Kelly i Joanne moraju u iduća 24 sata izvući živu glavu.
upad: 10 KN


Jel se isplati ovo otić pogledat?jel gledao itko?
Pljačkam Invalide is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 00:57   #45
Jučer gledao The War Zone. Tražio topic po arhivi, ali nisam našao

At a public screening of this movie during the 1999 Toronto International Film Festival, one viewer was so upset and devastated that he rose to his feet and shouted that he couldn't take any more, then headed for the exit, intending to pull the fire alarm. Tim Roth, who was in attendance, intercepted him at the door, and it took 20 minutes of intense conversation to calm the man down.

Mučno, mučno iskustvo, ali odličan film
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:21   #46
nekolicina ovdje spominje "This is England". može li se taj film nabaviti u našim videotekama? ili su izvori divx?
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 16:39   #47
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
nekolicina ovdje spominje "This is England". može li se taj film nabaviti u našim videotekama? ili su izvori divx?
U mojoj videoteci ga ima vec skoro mjesec i pol i to na DVD-u
Cop 223 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 17:10   #48
Quote:
Cop 223 kaže: Pogledaj post
U mojoj videoteci ga ima vec skoro mjesec i pol i to na DVD-u
supač! a u Hrvatskoj?
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 17:22   #49
Pa naravno da ga ima i kod vas. Zamisli, u Bosni ga ima, a u Hrvatskoj nema

by the way, ja sam ga u kinu gledao.
Cop 223 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 17:36   #50
Quote:
Cop 223 kaže: Pogledaj post
Pa naravno da ga ima i kod vas. Zamisli, u Bosni ga ima, a u Hrvatskoj nema

by the way, ja sam ga u kinu gledao.
bio je na SFF, jel tak? e sad, puno toga u Hrvatskoj nema, a da u vas ima. recimo, dobra zeljanica. zamisli svake subote voziti u Kladušu efendiji samo da ne zaboraviš kakav okus ima prava zeljanica.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 17:45   #51
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
bio je na SFF, jel tak? e sad, puno toga u Hrvatskoj nema, a da u vas ima. recimo, dobra zeljanica. zamisli svake subote voziti u Kladušu efendiji samo da ne zaboraviš kakav okus ima prava zeljanica.
Da, na SFF-u Ne poredi zeljanicu sa distribucijom filmova
Cop 223 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 02:57   #52
evo tu su neke preporuke britflicksa,nažalost dosta su stariji filmovi,pa ne znam di ih nabavit...

http://www.countylads.com/britflicks.html

jeste gledali kaj od ovoga?valja?
Pljačkam Invalide is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 04:04   #53
Gledo sam par ovih poznatijih (Get Carter, Clockwork orange, Monty python...)
Mogu proći, ali htio bih reći nešto o "Made in Britain".
Naime, nemalo sam se iznenadio kad sam saznao da je 10 godina prije "Romper stompera" snimljen film o skinheadsima, i to sa 21-godišnjim Tim Rothom u svojoj prvoj ulozi. Ubrzo sam ga nabavio i pogledao.
Međutim, ostao sam razočaran; očekivao sam naglasak na skinheadsima, napetost, akciju, nasilje... A to je u stvari mlaka socijalna drama koja, prateći život problematičnog skinheada (kojemu je najbolji prijatelj crnac!) koji se odbija uklopiti u društvo, kritizira odgojni i obrazovni sustav Velike Britanije.
Ako volite socijalne drame, ovo je film za vas.
A ako očekujete nešto poput "This is England", ni slučajno gledati!
cool hand luke is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 19:47   #54
...je, i meni je Made in Britain bio nekako razocaranje...kao da nije bilo jasno kamo taj film zeli ici, cime se zeli baviti...cak ni kao socijalna drama mi nije funkcionirao...jedino je Tim Roth vec tamo pokazao da je car

...inace, gledam ovaj topic i ne vjerujem da nitko ne govori o Mikeu Leighu , za mene trenutno najbritanskijem redatelju uopce, ali ni o Davidu Leanu, koji je vjerojatno najjaca asocijacija na britanski film takodjer, iako je naslov "engleski filmovi" vidim da smo presli na britaniju u cjelini - ali ni traga skotskoj, za mene jednoj od bizarnijih suvremenih kinematografija, cije filmove ili volim ili mrzim...

...volimo li samo "mali" britanski film?
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 22:12   #55
ma britanci su stvarno dobri sa svojim filmovima. ne snimaju samo da snime jer znaju da je vrijeme novac, a ako trošiš vrijeme na snimanje nekog sranja, nije to dobro.za razliku od ovih šugavih amera.zato im filmovi stvarno valjaju. komedije, dokumentarci, krimići(ne volim ih, al britanski su definitivno najbolji), ma sve im je super.
__________________
neugodno mi je
ajvaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 23:04   #56
Quote:
ajvaar kaže: Pogledaj post
ma britanci su stvarno dobri sa svojim filmovima. ne snimaju samo da snime jer znaju da je vrijeme novac, a ako trošiš vrijeme na snimanje nekog sranja, nije to dobro.za razliku od ovih šugavih amera.zato im filmovi stvarno valjaju. komedije, dokumentarci, krimići(ne volim ih, al britanski su definitivno najbolji), ma sve im je super.

Ovo nisam skontao. Pa ako je vrijeme novac snimit ce ga sto brze zar ne
Cop 223 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 02:07   #57
Quote:
Cop 223 kaže: Pogledaj post

Ovo nisam skontao. Pa ako je vrijeme novac snimit ce ga sto brze zar ne
ma da, al paze oni na svoje vrijeme i novac koji potroše na to snimanje i kaj još zarade na tim filmovima. pogle npr spizdermena. na to su se trošile tolke pare da je to nevjerojatno, amerikanci..nee?
__________________
neugodno mi je
ajvaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 01:04   #58
za mene je definitivno Withnail & I.
I jos jedan, Croupier
komakino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 01:49   #59
Evo pogledao "The business" Nicka Lovea,isti glumci kao u Football factoryju,čak i način snimanja isti.Film je ok,možda i bolji nego FF.Smješteno u 80e(i soundtrack je takav)radnja se vrti oko kvartovskog luzera koji mora pobjeći u Španjolsku jer si je ubio starog,upliće se u kriminal,mafiju,šverc droge i sl...Vuče na filmove Guy Richyja...u svakom slučaju bolje od 80% američkog smeća kaj možete naći u videoteci... vrijedno gledanja...inače bio sam pročitao da je i sam Love odrastao u Peckhamu,i da su mi bliske te navijačke i slične brije,pa je za ovaj film likove obukao u casual obleku kakvu su furali engleski huligani početkom 80ih i da je film svojevrstan "tribute" tom vremenu(thatcherism)...eto jedna dodatna zanimljivost
Pljačkam Invalide is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 07:29   #60
Toplo preporucujem "Carry On" filmice

Sid James, Kenneth Williams(izvrstan orator), Barbara 'Babs' Windsor i cijela ta ludjacka ekipa.

Kao prvo, "Ealing" komedije su uglavnom super, Alec Guinness je bio genijalan glumac, vrlo sposoban mimicar(Kind Heart And Coronets). "The Man In The White Suit", vec spomenuti The Lavender Hill Mob.

Withnail and I....

"Irina Palm" nije lose novije ostvarenje, s Marianne Faithfull i Mikijem Manojlovicem, zanimljiva prica, iako je Gabarski rodjen u Njemackoj.

The Cook the Thief His Wife & Her Lover....

Od novijih valja pogledati niskobudzetne "London To Brighton" i "Red Road".

Shane Meadows, "Dead Man's Shoes", sniman u Matlocku.

"Tiger Bay", solidno i realisticno ostvarenje s kraja pedesetih s mladjahnom i sarmantnom Hayley Mills.

Tony Richardson, "Look Back in Anger", s Burtonom i Claire Bloom, zenom Roda Steigera.

"The Innocents", s Deborah Kerr...atmosferican, jedinstven..

"My Beautiful Laundrette"..."Lord Of The Flies"....

Naravno, Ken Loach i Mike Leigh su dva najjaca UK redatelja danas. Imao sam prilike nekim cudom da prisustvujem snimanju "It's A Free World" u Londonu prosle zime i upoznao sam majstora.

"The Lion In Winter", da s O'Tooleom i Kate...

Onda ranija ostvarenje gdje glumi mlada Wendy Hiller, "Pygmalion", "I Know Where I am Going", pa "Black Narcissus"...."Brighton Rock" i Attenboroughov Pinkie Brown, ko moze zaboraviti ovog lika. Nije mozda britanski, Delbert Mannov "Separate Tables" ali radnja se desava u Engleskoj.

"Scum" - Ray Winstone...definitivno "Hell Drivers" - Herbert Lom, Sid James, Patrick McGoohan, Alfie Bass...
"Brief Encounter" je lektira. "Ice Cold in Alex"..."A Man For All Seasons". "Servant" s Bogardom.

Sto se tice ostalog, Englezi tj. Britanci snimaju fenomenalne drame, ono kostimi i odredjeni period, adaptacije i sl. Cijeli taj ugodjaj od glume, odijevanja, price, dikcije...da se smrznes. Niko kao oni.


Neko je vec naveo Ritu, Sue i Boba.

Oh da, "Letter to Brezhnev"...."Ladies In Lavender"...."The Blue Lamp", "The War Game".

Ima pun q solidnih i omiljenih trash ostvarenja.
Adrion Oros is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.