Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2005., 16:56   #21
Kuže vibracije, treba skakat na mjestu da ih splašiš.

Osim ako nisu prevelike, pa te dožive kao obrok.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 16:57   #22
Quote:
d@d@ kaže:
Osim ako nisu prevelike, pa te dožive kao obrok.
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 16:58   #23
Quote:
d@d@ kaže:
Kuže vibracije, treba skakat na mjestu da ih splašiš.
nekako bi ispred poskoka prije trčala nego skakala.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 15:00   #24
a zna li netko kako se krecu cijene ?
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 15:04   #25
Quote:
tilla kaže:
nekako bi ispred poskoka prije trčala nego skakala.
hm, mislim da bi jadan poskok zbrisao samo tako, plahe su to životinje, gadno je jedino ako ga ne vidiš pa staneš nanj.

zato uvjek u prirodi treba biti oprezan i nositi štap pa malo šuškati, ovo sam naučio od moje pokojne babe iz dalmatinske zagore
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 18:41   #26
Quote:
grogo bolger kaže:
hm, mislim da bi jadan poskok zbrisao samo tako, plahe su to životinje, gadno je jedino ako ga ne vidiš pa staneš nanj.

zato uvjek u prirodi treba biti oprezan i nositi štap pa malo šuškati, ovo sam naučio od moje pokojne babe iz dalmatinske zagore

znam, to je bilo samo zbog drame napisano.
dobar dio djetinjstva sam provela uz lovce na poskoke.
osim štapa, obavezno je bilo onda i nosit duge hlače.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 17:45   #27
planiram nabavit neku, malo vecu zmiju, pa da pitam za savjet (ako ovdje ima ljudi koji se imalo kuze u to, a citajuci ovaj topic vidim da nema)... kako se krecu cjene, koja vrsta je najpopularnija kao kucni ljubimac, hrana...
flOorKilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 17:55   #28
Re: zmije..

Quote:
Kleine kaže:
eto pukla me zelja da nabavim terarij i 2 zmijice, ima li tko iskustva s tim?


tnx
nemam osobno sa tim iskustva al bivša cura je imala zmiju-kukuruznu od 2 metra (korn-jedna vrsta udava).kupila ju je u Zoo u Zagrebu al ne znam kolka joj je bila cijena.kupila ju je dok je još zmija bila mala.
kaj te još zanima?
__________________
-ko igra za raju i zanemaruje taktiku završit će karijeru u nižerazrednom vratniku

-bolje balkanac neg amerikanac

- 2 bad miloš's dead (narodna poslovica)
rogati is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 17:58   #29
to je ova? http://www.hvd.hr/egzoticne/slike/KU...laphe_gutt.jpg
ljepe su. meni se svidja i mlijecna zmija i tepihasti piton. kolko kosta hranjenje?
flOorKilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 21:09   #30
Najbolje probaj naci nekoga tko dila zmije, a ne kupovati u trgovini.
SunBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 21:49   #31
mozda znas nekog?
flOorKilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 23:29   #32
Re: Re: zmije..

Quote:
joujou kaže:
što će ti, molim te, gnjusne ljigave zmije
navodno nisu ljigave na dodir
i vjerujem da su bolji cuvari od pesa
samo razglasi po susjedstvu da imas zmijicu, sumnjam da ce ti neko provalit hehe
gledala sam neke dokumentarce,ima stvarno predivnih zmija...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 23:48   #33
odkad su zmije ljigave??? mislim da je zamjenila... zmiju sa puzem.
flOorKilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 02:05   #34
brrr.. ja vristim kad vidim sljepica kamoli zmiju. ne svidjaju mi se nikako..
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 10:42   #35
pa fora je u tom, i meni se gade ove male zmije, al ove velike ne.
flOorKilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 02:07   #36
Dali je nužno da jedu miševe ili mogu i nešto drugo
i koliko košta njihovo hranjenje i koliko ćesto
moraju jesti?
fUnkPhen0mEnoN is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 02:49   #37
je li problem ako netko ima mačku u kući da drži i zmiju? mislim da se ne bi međusobno poklale i sl...
Vala Mal Doran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 17:23   #38
Quote:
fUnkPhen0mEnoN kaže: Pogledaj post
Dali je nužno da jedu miševe ili mogu i nešto drugo
i koliko košta njihovo hranjenje i koliko ćesto
moraju jesti?
male vrste i opčenito male zmije jedu miševe (ili bebe glodavaca, takozvane pinkjie ako su stvarno male) ali što je zmija veća to jede i veći plijen.
počevši od štakora pa prema zečevima i one stvarno velike (al sumnjam da ćeš kupit nekog burmanca/anakondu ) čak i odojke.

jer, velikoj zmiji miševi nisu dovoljno hranjivi.
neki čak daju i kokoši ali od nje se ima najesti samo perja + što se pero može zapiknuti u utrobu pa nastane sra**.

a kolko često...
opet ovisi do veličine.

recimo beba zmija 1-2 pinkija tj.
odraslija (metar i po-2) štakora na tjedan (ili 2 manja štakora)
velike zeca na mjesec.

ali ako se presvlače neće jesti a i neke vole zajebavat oko hranjenja pa ispada da im daješ na blef pa ako hoće, super, ako ne probaš opet za par dana.

Quote:
Vala Mal Doran kaže: Pogledaj post
je li problem ako netko ima mačku u kući da drži i zmiju? mislim da se ne bi međusobno poklale i sl...
ja imam 5 mačaka i 6 zmija pa nikad ni bilo frke.
mačke trče okolo a zmije se drže u terariju.
ako su veće pod ključem.

ne puštaju se okolo da plaze bez nadzora jer one prvenstveno trebaju mir i svoju lampu pod kojom će se grijat.

možeš ti pustiti veću zmiju da plazi okolo al na svoju odgovorsnot i bez drugih životinja ili ne daj bože djece u blizini.

makar, zmija neće NIKAD napasti nešto bez razloga i pogotovo ako je sita.
i nikad neće napast (u želji da pojede) nešto što sama procjeni da ne može progutat.
ako ti zmija krene napast mačku/psa u želji za klopom onda se stvarno moraš zapitat zašto ju uopće imaš ako ju ne hraniš.

samo će hiper gladna zmija napast (u želji da pojede) nešto njoj nepoznatog mirisa.
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 02.07.2009. at 22:59. Reason: Molim nauciti koristiti opciju "edit"
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 21:58   #39
ne bi je puštala da gmiže okolo. ta me situacija više brine s mačkine strane nego zmijine. znam da će se zmija izležavat u terariju i ako je sita i nitko je ne maltretira neće napast. ali s macama se nikad ne zna. kad sam imala macu staru 6-7 mjeseci prijateljica je našla mače od 2 mjeseca na ulici pa kako njeni nisu dopuštali da drži životinje onda sam je ja uzela. mislila lijepo će se njih 2 složit kad se naviknu jedna na drugu. e, zajeb. veća je stalno napadala manju, htjela je istjerat, nisam ih mogla držat ni sekundu u istoj prostoriji. na kraju sam manju morala dat drugom. pa se mislim što ako mačka doživi zmiju kao prijetnju pa je počne napadat pa onda zmija isprovocirana njoj uzvrati... nisam najbolje objasnila. anyway, skraćena verzija: više me brine bi li mačka prihvatila zmiju u svojoj blizini nego zmija mačku?
Vala Mal Doran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 23:29   #40
to ti je od mačke do mačke.
kod mojih recimo jednu nije briga (niti ne doživljava zmiju), 2. misli da je to nešto za igranje a ostale imaju malo više mozga pa pobjegnu XD

ugl, zmije nisu pretjerano bistre životinje, da mačka napadne npr. otrovnicu, mačka bi završila mrtva jer se otrovnice brane otrovnim ugrzom.
ostale zmije nemaju tu privlegiju pa se neke sklupčaju, neke se prave mrtve, neke sikču i napadaju ali ako to ne poplaši napadača (mačku) ne mogu ništa.

čak ni veliki pitoni u svoju obranu neće probat stiskom ugušit napadača nego će dati petama vjetra.

zato se događa da štakor (kojeg je vlasnik samo bacio u terarij zmiji i otišao) ubije zmiju.

vidi:
http://bellsouthpwp.net/j/b/jbuncc/d...ed%20live1.JPG

zmija baš ne razliku svoj rep od svoje glave (moj je u 2 navrata sam sebe ugrizao ciljajući mene >_>) a kad ju nešto napadne pokušat će pobjeć i sakriti se.

ako je zmija veća još će i uspjet ali ako je manja poslužit će mački kao žvakalica
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.