Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2011., 14:01   #3221
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
ovo mi isto liči na osip od znoja i vručine. po meni zovi pedijatra i pitaj koju kremu da koristiš. mi smo imali osip na bedrima i koristili bepanthen, ali provjeri jel to ok i za lice. meni je lice uvijek nekako najosjetljivije pa bolje prvo pitati.
hvala na odgovoru. pedijatrica mi je na godisnjem, a zamjena radi sad popodne. idem zvat.

Quote:
Jules76 kaže: Pogledaj post
iskreno ako je od vrucine, mojoj puno smanji i to sto joj samo obrisem znoj vlaznom blazinicom svako malo.
ma radim to svako malo, i brcka ce u kadi par puta dnevno za rashladjenje.
mislim da sam zeznula stvar sinoc sa flocetom, samo sam jos dodatno zatvorila pore

a jadnicak, tako mi ga zao, ful ga svrbi
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Old 12.07.2011., 14:02   #3222
Quote:
danila kaže: Pogledaj post
da li je ovo osip od vrucine?


prvo sam mislila da ga je upiknuo komarac i namazala sinoc flocetom, ali danas ujutro je gore i prosirilo se prema nosu.

ako je od vrucine kako da mu olaksam jer ga uzasno svrbi i vjerojatno pece kako se puno znoji.

ako se ne vidi dobro, crveno je sa sitnim pristicima
mojoj sudocrem pomaže, al nije joj nikad ovak izbilo..obično malo po vratu
vedra is offline  
Old 12.07.2011., 14:05   #3223
Quote:
vedra kaže: Pogledaj post
mojoj sudocrem pomaže, al nije joj nikad ovak izbilo..obično malo po vratu
mene bi bilo strah staviti sudocrem na tu mekanu nježnu kožicu lica. ja sam ga koristila samo za osip na guzi u kombinaciji s plymicolom.
rossi79 is offline  
Old 12.07.2011., 14:23   #3224
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Zanimaju me iskustva s tim aparatićem... jel se isplati kupovati?
Navodno radi tako da emitira neku visoku frekvenciju koja smeta komarcima pa je potpuno siguran za djecu i odrasle.
Postoji električni i prijenosni.
Hvala

mi kupili prosle godine taj elektricni, predobra stvar. mala nijednom nije bila ispikana, svakako preporucam. ovo ljeto cemo kupiti i taj prijenosni
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Old 12.07.2011., 15:12   #3225
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
mi kupili prosle godine taj elektricni, predobra stvar. mala nijednom nije bila ispikana, svakako preporucam. ovo ljeto cemo kupiti i taj prijenosni
Puno hvala
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Old 12.07.2011., 15:31   #3226
kika, imaš u ljekarni za kupit narukvicu s citronelom, biljni preparat, jeftin a djeluje.
nosi se kao na ruci ili nozi ali mame ju objese na kolica, ja ju kupila neki dan i bila je toliko intenzivna da sam ju ostavila na širom otvorenom prozoru u najdaljem kutku stana i cijeli stan je mirišao po njoj a od komaraca ni k.
sad kad se malo isparila namjeravam ju objesit mu na kolica.

http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...0&tx=136&ty=81
lizianthus is offline  
Old 12.07.2011., 15:52   #3227
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
kika, imaš u ljekarni za kupit narukvicu s citronelom, biljni preparat, jeftin a djeluje.
nosi se kao na ruci ili nozi ali mame ju objese na kolica, ja ju kupila neki dan i bila je toliko intenzivna da sam ju ostavila na širom otvorenom prozoru u najdaljem kutku stana i cijeli stan je mirišao po njoj a od komaraca ni k.
sad kad se malo isparila namjeravam ju objesit mu na kolica.

http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...0&tx=136&ty=81
Ovo je odlična stvar za po vani
Odluka donešena: kupujemo Chiccov električni za sobu i taj za šetnje
Hvala lizi!
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Old 12.07.2011., 16:55   #3228
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
inače cica tako kratko od 2-3 min ili samo sada?
pitam jer moja evo ima 6 mj,uvijek cica samo 5 min.
uvijek se pitam kako se ona stigne najesti
mambi, daj mi molim te reci, od kad tvoja bebica cica tako kratko?
Pitam te zato jer moja sutra puni 7 tjedana, a već 3 tjedna ciki 5-10 minuta. Al ono, bez pauze, ispuštanja bradavice i odmora. Cika bude mekana nakon podoja, al ono ne skroz.. Stalno mi svi govore da prekratko jede i da se ne može najest u tako kratkom vremenu.
Kad krene let down, ona guta ko pumpica - guc, guc, guc... i tako dok se (valjda) ne najede i ispusti ciku. Po podoju napravi oko 130 - 150 gutljaja..
Od panike svaki tjedan zovem patronažnu da ju vagne. Dobiva kako-kad. Jedan tjedan premalo, jedan dovoljno, jedan previše.
Kak je tvoja papala u to vrijeme?
__________________
That's all folks!
Moyre is offline  
Old 12.07.2011., 16:59   #3229
Quote:
danila kaže: Pogledaj post
da li je ovo osip od vrucine?


prvo sam mislila da ga je upiknuo komarac i namazala sinoc flocetom, ali danas ujutro je gore i prosirilo se prema nosu.

ako je od vrucine kako da mu olaksam jer ga uzasno svrbi i vjerojatno pece kako se puno znoji.

ako se ne vidi dobro, crveno je sa sitnim pristicima
Ovo je i moja imala prošli tjedan po licu i na pregibima (vrat, laktovi, koljena, gležnjevi). Doktorica je rekla da je to od vrućine i da je malo umijem kamilicom i namažem bepanthenom. Mazali smo u jutro i navečer i prošlo je.
__________________
That's all folks!
Moyre is offline  
Old 12.07.2011., 17:38   #3230
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Ovo je odlična stvar za po vani
Odluka donešena: kupujemo Chiccov električni za sobu i taj za šetnje
Hvala lizi!
Kupi bolje et.ulje citronele dode 43 kune i kapaj gdje god zelis..a rub kreveta, na kolica, na dio odjece koji se ne vidi, u vodu za podove.
rtg1 is offline  
Old 12.07.2011., 17:45   #3231
Quote:
Moyre kaže: Pogledaj post
mambi, daj mi molim te reci, od kad tvoja bebica cica tako kratko?
Pitam te zato jer moja sutra puni 7 tjedana, a već 3 tjedna ciki 5-10 minuta. Al ono, bez pauze, ispuštanja bradavice i odmora. Cika bude mekana nakon podoja, al ono ne skroz.. Stalno mi svi govore da prekratko jede i da se ne može najest u tako kratkom vremenu.
Kad krene let down, ona guta ko pumpica - guc, guc, guc... i tako dok se (valjda) ne najede i ispusti ciku. Po podoju napravi oko 130 - 150 gutljaja..
Od panike svaki tjedan zovem patronažnu da ju vagne. Dobiva kako-kad. Jedan tjedan premalo, jedan dovoljno, jedan previše.
Kak je tvoja papala u to vrijeme?
odgovorila sam ti na poruku .
ništa ne brini,i bez panike...
budni sretna kaj ti je bebara vrijedna i marljivo i brzo pocica.
vidiš i sama da beba aktivno cica,čuješ kako guta,osijetiš da se cika ispraznila,beba je nakon podoja zadovoljna a da nije htjela bi još...
znači sve super!!!!
prirast bebin varira jer beba nije tablica...jedan tjedan će dobiti više,drugi manje...ako je beba normalne tjelesne težine,nemoj je ni vagati na tjednoj razini jer vi ste sad već "veliki"...nemoj raditi sebi takav presing...sad ste već uspostavili dojenje,uhodali se,sad se lijepo opusti i prati svoje dijete....
a šta bi ti koji ti govore,trebali znati ...pusti ih i neslušaj
mambi is offline  
Old 12.07.2011., 18:04   #3232
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
odgovorila sam ti na poruku .
ništa ne brini,i bez panike...
budni sretna kaj ti je bebara vrijedna i marljivo i brzo pocica.
vidiš i sama da beba aktivno cica,čuješ kako guta,osijetiš da se cika ispraznila,beba je nakon podoja zadovoljna a da nije htjela bi još...
znači sve super!!!!
prirast bebin varira jer beba nije tablica...jedan tjedan će dobiti više,drugi manje...ako je beba normalne tjelesne težine,nemoj je ni vagati na tjednoj razini jer vi ste sad već "veliki"...nemoj raditi sebi takav presing...sad ste već uspostavili dojenje,uhodali se,sad se lijepo opusti i prati svoje dijete....
a šta bi ti koji ti govore,trebali znati ...pusti ih i neslušaj
OK! Puuuuno ti hvala još jednom!!!
__________________
That's all folks!
Moyre is offline  
Old 13.07.2011., 08:42   #3233
Pitanje, moj klinac je vrlo suosjećajno dijete koje čim čuje drugo dijete da plače, odmah plače i on iz solidarnosti. Koliko dugo traje ta faza? Nemrem ga sa začepljenim ušima voditi u šetnju. Ima skoro 7 mjeseci.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 13.07.2011., 08:56   #3234
Pitanje: kako "natjerati" dijete da nosi kapu?ima godinu dana. Ja stavim ona skine.ako slucajno ne moze skinuti place i skida tako da bi se valjda radije ugusila onim trakama nego je nosila. Do prije nekoliko mjeseci nista joj nije smetalo, imala je i rajfice i spangice i kape svih vrsta a sad nema sanse. Plaza na koju idemo nema hlada pa sam sva u strahu, svako malo je vodim u more i mocim kosu. I jeste kupili suncane naocale djeci?di se to kupuje, u obicnim optikama ili?
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Old 13.07.2011., 09:05   #3235
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
Pitanje: kako "natjerati" dijete da nosi kapu?ima godinu dana. Ja stavim ona skine.ako slucajno ne moze skinuti place i skida tako da bi se valjda radije ugusila onim trakama nego je nosila. Do prije nekoliko mjeseci nista joj nije smetalo, imala je i rajfice i spangice i kape svih vrsta a sad nema sanse. Plaza na koju idemo nema hlada pa sam sva u strahu, svako malo je vodim u more i mocim kosu. I jeste kupili suncane naocale djeci?di se to kupuje, u obicnim optikama ili?
ja sam svoju nekako navukla na kapice, u početku nije ni ona tila, isto ponašanje kao što si opisala, e onda sam jedan dan uzele sve kape koje san imala u stanu i također tu njenu, i igarle smo se. cili dan smo imale kapice na glavi, čak ju je sama pokušala stavit
u zadnje vrime šta got vidi da ja radim ili trenutno imam u rukama hoće i ona.
a za sunčane naoćale i mene zanima
__________________
nije priša ubila miša već vrebanje i dugo čekanje
bettyboop333 is offline  
Old 13.07.2011., 09:08   #3236
Mamice s koliko ste vi prvi put izasle van s bebicama? Moja curica ce u petak imati 2 tjedna i mislili smo za vikend malo otici prosetati.. Jel to prerano? Naravno ne bi isli po najvecem suncu, mislila sam iskreno otici prosetati do placa koji nam je 10 min od doma.. Muz bi obavio shopping dok bi mi malo zujale okolo.. I to oko 8 ujutro
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Old 13.07.2011., 09:08   #3237
ja sam malenom sa 1,5 god i 2,5 god kupovala chicco naočale.
one u optici su mi bile preskupe,a one u DM-u loše tj. nisam sigurna koliko su dobre

http://www.chicco.hr/NewsDetails/435...naocale.wshtml
mambi is offline  
Old 13.07.2011., 09:09   #3238
Mislim da je bas to problem jer smo se mi igrale kao da ona meni skuda kapu i na tome je ostalo. Jooooj, najradije bi joj zalijepila selotejpom na glavu
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Old 13.07.2011., 09:12   #3239
Mischa, i mi smo tako nekako isli.bili smo pol sata vani, isli smo navecer oko 8 jer je bilo jako vruce. Cesritam na bebi i uzivajte na placu!
Mambi hvala! Jesi zadovoljna s njima? Kako da znam da i njih nece skidati?
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Old 13.07.2011., 09:15   #3240
Abattoir, hvala na odgovoru

i jos jedno pitanjce za mame koje imaju vipere, koji viper preporucate?
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.