Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2016., 10:41   #121
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
ma da pa normalno da cu otici, oni misle da necu i da ce mi jos misljenje promijenit. zato najbolje nista ne govorit i dovest ih na gotov cin.
al nece imat utjecaja na mene kad vide moju zelju da odem i da krenem ja dalje sa svojim zivotom i da nisam vise mala.
Naravno da nisi mala, punoljetna si po svim kriterijima i odrasla. Ne samo fizicki, vec itekako smijes i moras imati svoja misljenja, stavove, i zelje koje nisu iste kao njihove.

To sto tvoja mater misli ovo ili ono, sto se to tebe realno tice? Ticalo te se kao maloljetnicu, do 18-e, kada su duzni skrbiti o tebi, no sada to vise apsolutno nije vazno.
Realno, njeno misljenje je vazno kao misljenje prve susjede, naime vi niste mama i beba vise, vec dvije odrasle osobe, mislite drugacije i dozvoljeno vam je posvadjati se ako treba. Kao dvoje odraslih, jel.

Ona misli da su zene manje vrijedne, pih. Pa neka onda uzme bilo koju sluskinju za skrb, ionako su sve iste, bezvrijedne

Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
Slična situacija je bila i kod mene. Moja je majka sa mnom bila nepovratno i teško razočarana (kod nje je sve uvijek bilo teško i dramatično) još kad sam bila beba od dva mjeseca, jer nešto nisam radila onako kako si je ona zamislila da bi njena idealna beba trebala raditi. Cijeli život nakon toga mi se svodio na popis stvari kojima sam (teško) razočarala svoju majku. Usprkos tome što sam je (teško) razočarala prije nego sam prohodala, od mene je ipak očekivala da ne idem studirati, da radim negdje u blizini, da nemam vlastitu obitelj i da ništa drugo nemam u životu osim brige o njoj.

Ne smije se tu popustiti. Ti ćeš si uništiti život a ona će i opet biti nezadovoljna tobom i ti ni tada nećeš biti dovoljno dobra. Ali ovo što su ti curke tu rekle stoji - obavezno potraži pomoć psihologa. Takve zatrovane odnose nije lako prebroditi. Te narcistične majke nas već od malena nauče da se osjećamo odgovornima za to kako se one osjećaju, tako da smo mi uvijek krive kad njima nije dobro, a njima nije dobro nikad, jer si odbijaju pomoći i odbijaju biti sretne. Grižnja savjesti je ogromna, čak i kad točno znaš što se događa i što radiš i kad si apsolutno sigurna u ispravnost svojih postupaka. Psiholozi tu puno pomažu. Meni su možda čak bili i presudni.
Nemam sto dodati
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 10:56   #122
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Koji zakon? Ja sam bas iz tog razloga isla u nadleznu socijalnu sluzbu, nisu mi nista znali reci. ja mislim da bi majka trebala u dom, a brat i ja popola platiti.
Ali oni imaju mirovinu i imovinu, neka se prvo od toga naplati.
Pazi da ne bi autorica plaćala, a starci imaju svoje, pa još da kuću npr. samo bratu ostave, kad već imaju takav stav prema ženskoj djeci.
Imaju mirovinu, od toga ide prvo, a onda se zna koliko kuća vrijedi, pa ako idu u dom (a morat će kad ona ode i ostanu sami), ionako im ne treba više.
Takvima ni kune, prvo bi ju izmuzli, a onda i dalje pljuvali po njoj.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 12:57   #123
Tvoji roditelji su našli jedno drugo, prozivili su zivot. Sada je vrijeme da ti budes sretna daleko od njih. To im dadni do znanja da oni ne mogu upravljati tvojim životom. Niko od njih nece se ni ubiti, ni umrijeti ako ti budes sretna. Nemoj popustiti ni na čije ucjene.
mmedena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 07:50   #124
ma nema sumnje u to da necu otici, ja cu ih postivati i pomoci koliko mogu ali mislim da sam se do sada dosta zrtvovala,oni jesu bili pod utjecajem svojih roditelja i sad to zele prenijeti na mene i brata.
i onda kad se ti njima usprotivis i njima i cijeloj rodbini oni te gledaju kao da si nekog ubio, otkud tebi pravo na misljenje. o Boze ti ljudi su svi zatrovani. ista takva je i moja baka (mamina mama) ali jos gora. ne mozes vjerovat kakvih ima ljudi, pomislis stariji su pa oke ako su malo cangrizavi i sebicni al ovo nije vise to, ovo je problem s glavom. kroz cijeli zivot.
hvala vam ljudi na podrsci i savjetima, svakako cu vas poslusati.
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 08:44   #125
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
Slična situacija je bila i kod mene. Moja je majka sa mnom bila nepovratno i teško razočarana (kod nje je sve uvijek bilo teško i dramatično) još kad sam bila beba od dva mjeseca, jer nešto nisam radila onako kako si je ona zamislila da bi njena idealna beba trebala raditi. Cijeli život nakon toga mi se svodio na popis stvari kojima sam (teško) razočarala svoju majku. Usprkos tome što sam je (teško) razočarala prije nego sam prohodala, od mene je ipak očekivala da ne idem studirati, da radim negdje u blizini, da nemam vlastitu obitelj i da ništa drugo nemam u životu osim brige o njoj.

Ne smije se tu popustiti. Ti ćeš si uništiti život a ona će i opet biti nezadovoljna tobom i ti ni tada nećeš biti dovoljno dobra. Ali ovo što su ti curke tu rekle stoji - obavezno potraži pomoć psihologa. Takve zatrovane odnose nije lako prebroditi. Te narcistične majke nas već od malena nauče da se osjećamo odgovornima za to kako se one osjećaju, tako da smo mi uvijek krive kad njima nije dobro, a njima nije dobro nikad, jer si odbijaju pomoći i odbijaju biti sretne. Grižnja savjesti je ogromna, čak i kad točno znaš što se događa i što radiš i kad si apsolutno sigurna u ispravnost svojih postupaka. Psiholozi tu puno pomažu. Meni su možda čak bili i presudni.


Ovo sa psihologm je dobar savjet. Samo ja sam isla na pt i mislim da ta zena nije imala ni blizu takav odnos sa majkom niti je to mogla shvatiti, pa nisam naucila nikakve alate.

Na grupnu idem jer nemam pojima gdje naci kvalitetnog psihoterapeuta za rjesavanje bas tih trauma.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 12:28   #126
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Ovo sa psihologm je dobar savjet. Samo ja sam isla na pt i mislim da ta zena nije imala ni blizu takav odnos sa majkom niti je to mogla shvatiti, pa nisam naucila nikakve alate.

Na grupnu idem jer nemam pojima gdje naci kvalitetnog psihoterapeuta za rjesavanje bas tih trauma.


tako sam i ja isla na razgovor i isto me je uvjeravala cijelo vrijeme da ja pokusam shvatiti njih i tolerirati jer sam ja mlada jos pa ne razumijem neke stvari. e onda sam ja rekla oke fuck it ne razumije me
bilo mi je dosta da ja budem taj negativac u obitelji a znam da nista lose ne radim.
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 13:19   #127
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
tako sam i ja isla na razgovor i isto me je uvjeravala cijelo vrijeme da ja pokusam shvatiti njih i tolerirati jer sam ja mlada jos pa ne razumijem neke stvari. e onda sam ja rekla oke fuck it ne razumije me
bilo mi je dosta da ja budem taj negativac u obitelji a znam da nista lose ne radim.
ne radis nista lose, naravno. imas pravo na svoju bolju buducnost.
mozes ti razumjeti njih koliko hoces ali to ne znaci da trebas zivjeti po njihovom.
lijepo im reci to, da razumijes ih da se boje slabosti i starosti, da ces im faliti i oni tebi. ali da ti moras ici svojim putem, da ces ih pomagati koliko mognes.

vise ne mozes uraditi.
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 10:37   #128
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
ne radis nista lose, naravno. imas pravo na svoju bolju buducnost.
mozes ti razumjeti njih koliko hoces ali to ne znaci da trebas zivjeti po njihovom.
lijepo im reci to, da razumijes ih da se boje slabosti i starosti, da ces im faliti i oni tebi. ali da ti moras ici svojim putem, da ces ih pomagati koliko mognes.

vise ne mozes uraditi.

vjeruj mi da sam vec milijun puta pokusavala mirnim razgovorom ali ne moze bez drame, da je tak jednostavno shvatili bi oni odavno vec, ali kad ja pricam oni se iskljuce....
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 07:22   #129
Izaberi osobu koju voliš
Vivien35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 09:44   #130
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Oni trebaju oboje ići psihijatru.


Ti trebaš ići negdje daleko, daleko od njih i stvarati svoj život i svoju sreću.
Potpisujem
Vivien35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 10:38   #131
Svi zajedno biste morali otići do psihijatra, a ti nakon toga spakirati kofere i otići dalje od njih. Istina da su ti roditelji, ali sve ima svoje granice, pa čak i ovakvo zlostavljanje.
Erwena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 18:23   #132
ma naravno da cu izabrati dragog...samo jesam spremna psihicki na tu osudu svih iz moje okoline, to ne znam, nadam se da jesam.
decko mi je podrska velika i uvijek je uz mene.
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 21:31   #133
Kad covjek nesto cvrsto odluci i ima stav da ga boli kurac sto tko kaze, drugi ga odjednom pocnu jako postovati.
Malo ga ogovaraju, ali to kratko traje, a zatim se dive njegovoj odlucnosti.

Onaj tko se pokori zahtjevima gomile, po tom uvijek seru ma sto napravio.

Zakon jacega: jakom se divi, slabog gazi dok se da.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 08:46   #134
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Kad covjek nesto cvrsto odluci i ima stav da ga boli kurac sto tko kaze, drugi ga odjednom pocnu jako postovati.
Malo ga ogovaraju, ali to kratko traje, a zatim se dive njegovoj odlucnosti.
...
dive se samo,
ako je dobro izabrao.
razumljiva reakcija
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 09:30   #135
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
ma naravno da cu izabrati dragog...samo jesam spremna psihicki na tu osudu svih iz moje okoline, to ne znam, nadam se da jesam.
decko mi je podrska velika i uvijek je uz mene.
Nela, drago mi je da si jos na temi, svu sam je iscitala, uskoro ce oktobar, zelim ti srecan put i sve najbolje u buducem zivotu!!

Javi se cim budes mogla
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 12:36   #136
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
dive se samo,
ako je dobro izabrao.
razumljiva reakcija
Ogovaraju ako misle da je krivo odabrao, ali se u sebi dive jer se usudio izabrati.

Ljudi ce uvijek pricati i to je nebitno. Bitno je napeaviti pravi izbor za sebe, a ne pokoriti se tudoj sebicnosti.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 12:51   #137
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Nela, drago mi je da si jos na temi, svu sam je iscitala, uskoro ce oktobar, zelim ti srecan put i sve najbolje u buducem zivotu!!

Javi se cim budes mogla
Oktobar
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 16:33   #138
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
ma naravno da cu izabrati dragog...samo jesam spremna psihicki na tu osudu svih iz moje okoline, to ne znam, nadam se da jesam.
Oprosti, ali iz tvojih postowa vidi se jasno da si draga i normalna osoba i.. hoću reći.. drage i normalne osobe nisu proizvod loših roditelja. Želim reći, tvoji roditelji da su loši, svi bi već imali jedan solidan psihijatrijski staž

I mislim da nebi trebala olako uzeti (pa i uzimati) hirovite savjete progresivnih forumaša ovdje kojima su jedini argumenti hiroviti postovi i vršiti manifest nekakve sad "psihijatrijske osude i tarapane" roditelja i okoline. Tvoji roditelji su ipak živa bića kojima kuca srce za tebe. Možda čak i više nego za same sebe. Stoga, pretpostavljam (a i logično je) da su jako navikli na tebe, siguran sam i ti na njih, i niti jednom roditelju nije lako kad ga dijete napušta s razlogom ili bez, nije vjerojatno ni tebi, a i navike koje ste stekli nije lako "samo tako" promijeniti. No nekad se nešto mora promijeniti.

Ono što trebaš jedino učiniti jest reći da si.. JASNO odlučila ono što si tu napisala da ćeš učiniti (i konačno odlučiti). Ono što u srcu želiš. Da si se odlučila stvoriti obitelj. S dečkom u drugoj državi. I to je to. I da budu uz tebe u tome.

Ljudi u godinama obično svašt lupetaju, svakojake nelogične hipoteze sijevaju iz njih i znaju igrat svakojake igrice no to ne znači da su naivni, glupi i loši ili da nemaju razumijevanja.

Trebat će im tjedan, mjesec da se priviknu na to i prihvate tvoju odluku. Tvoji možda jesu malo narcisoidni, možda nisu, manje bitno, ali ako su oboje bolesni (i ovisni o tebi).. to da će umrijeti bez tebe i nije neka laž i narcisoidna priča. To je istina. A, istina je i da će se to dogoditi bila ti blizu njih ili ne.

A o mami.. ah sve mame su čudne (igračice) na svoj način. Al kakve god da jesu, eto mame su.

Quote:
decko mi je podrska velika i uvijek je uz mene.
Mene je život naučio da su samo jedni ljudi podrška i uvijek uz tebe. Za ovo drugo bumo vid'li. Bit će super ako ćete i vas dvoje nagovarat jednog dana najdraže dijete da vas ne napusti. Bit će to dobar brak onda.

Otiđi al otiđi ko dite. I to što je pred tobom nije odabir, krivo si dokučila cijeli svoj problem, već.. odluka. A odluka najdražeg diteta je uvijek prihvaćena...
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.