Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 19:29   #1621
Sacuvaj me boze Pikovih cevapa.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:49   #1622
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
u potpunosti se slažem!

mi smo ih isprobali desetke i zaključak je - PIK i to 100% junetina.
Istina je da je junetina. Kod nas je izgleda uspjeh kad stave meso koje treba, ali i ta junetina je meso 2 kategorije. Ako govorimo o velikim proizvodžačima, velika većina je to te solidne kvalitete a prva kategorija ne završava na našim policama. Poznavao sam jednog veterinara iz agrokora, oni su u belju imali farmu limousina (mesna pasmina ala simental,angus etc.) I pitao sam ga da li mogu kupiti jednu polovicu za probu. Rekao je da ne može dobiti ni on nego sve ide za arape... koliko sad tu ima istine, ne znam.
Dalje, to što se kod nas smatra 1 kategorija je tek start na zapadu kad pričamo o vrhunskom goveđem mesu. Oni tu prvu kategoriju dijele na nekoliko kategorija a osnovne su select, choice i prime. Na choice sam naletio kod svog mesara više puta a prime sam vidio samo na slikama kod onih mesara iz Rijeke.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:53   #1623
Može biti da enjingi ima jer uzgaja anguse i hrani ih ispašom uglavnom, ali kod njega kupiti polovicu je lutrija jer ima malo i to što ima prodaje u standardnim količinama Vrutku.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 17:51   #1624
Ljudovi nisam procesljao sve ali nisam uspio naci da li netko spominie gdje kupiti vece kolicine piletine.
Sve savjete za pileca prsa dobro dodu.
Treba mi cca 10kg mjesecno. Prije sam uzimao pileca prsa u Metrou.
Sada vise ne mogu pa trazim drugu soluciju.

Hvala
Beo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 18:10   #1625
Quote:
Beo kaže: Pogledaj post
Ljudovi nisam procesljao sve ali nisam uspio naci da li netko spominie gdje kupiti vece kolicine piletine.
Sve savjete za pileca prsa dobro dodu.
Treba mi cca 10kg mjesecno. Prije sam uzimao pileca prsa u Metrou.
Sada vise ne mogu pa trazim drugu soluciju.

Hvala
Predpostavljam da cijena igra ulogu? Ledo, Stanić, neki lokalni gastro dobavljač... tu su negdje svi po cijeni.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 18:38   #1626
Nisam ni znao za Stanić. Puno hvala.
Sutra bacim pogled tamo
Beo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 01:28   #1627
Mesnica u Zagrebu

Trebam neku mesnicu u Zagrebu, po mogucnosti negdje centar/zapad grada di bi se moglo kupit nesto kvaliteto od mesa. Suđuk kobasice, stejkovi tbone/ribeye, bacon,rebarca itd. Ako netko zna mjesto, thanks.
skonto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 11:20   #1628
Quote:
skonto kaže: Pogledaj post
Trebam neku mesnicu u Zagrebu, po mogucnosti negdje centar/zapad grada di bi se moglo kupit nesto kvaliteto od mesa. Suđuk kobasice, stejkovi tbone/ribeye, bacon,rebarca itd. Ako netko zna mjesto, thanks.
Kaj se steakova tiče...teško ribeye. Kod nas se meso tako ne reže. Imaš gotove odležane u metro-u ali i cijena junačka. Ima nešto odležanih u superkonzumu. U principu možeš tražiti u bilo kojoj mesnici da ti pripreme takve steakove. Ne znam kaj je bacon. Ak misliš na špek to ima svugdje. Rebrica također ima svugdje međutua ako pitaš za baby back ribs ili spare ribs to nema jer naši tako ne režu svinjetinu. Možda po narudžbi jedino.... Dobra mesnica je igomat (špansko plac, Ilica 78, dolac, novi zagreb....).
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 13:42   #1629
Quote:
skonto kaže: Pogledaj post
Trebam neku mesnicu u Zagrebu, po mogucnosti negdje centar/zapad grada di bi se moglo kupit nesto kvaliteto od mesa. Suđuk kobasice, stejkovi tbone/ribeye, bacon,rebarca itd. Ako netko zna mjesto, thanks.
Suđuk kobasice drži mesnica Don Vito na tržnici Kvatrić. Spare ribs također Don Vito ali i mesnica Meseko dvadesetak metara dalje. Spare ribs u mesnici Don Vito moraš naručiti najmanje 1 dan unaprijed, možeš i telefonski, a Meseko ih ima petkom i subotom. Ostalo ti je odgovorio Kumek.

Rezove koje tražiš možeš nabaviti i na linkovima dolje ali se pripremi ne na junačke nego na horror cijene.

http://www.beefshop.hr/index2.php

http://www.meattheking.com/
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 19:52   #1630
U kauflandu teleca ledja bez kosttiju na akciji, imaju sad premium sekciju mesa. Sve teletina. Ovo je odlicno za 75 kn/kg na popustu 50%.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 12:01   #1631
Di je kumek?
Vugrinec u Zaprešiću..čvarki- odličan okus, malo su sa sekirom rezani tu i tamo, ali dobro scvrljeni, ono najbitnije imaju okus i koštaju 55 kuna kila
Sad idem po par kila da vas preduhitrim
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 12:23   #1632
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
U kauflandu teleca ledja bez kosttiju na akciji, imaju sad premium sekciju mesa. Sve teletina. Ovo je odlicno za 75 kn/kg na popustu 50%.
Da li se ovakav teleći ramstek može kupiti u komadu ili je već sve narezano ?
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 13:41   #1633
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Da li se ovakav teleći ramstek može kupiti u komadu ili je već sve narezano ?
Ima u komadu ali bojim se da nije ta cijena.....sad sam bio tamo (Zaprešić) i ne piše nikakav popust. Rekla mi je žemskica...150 kouna. Ima grana padano u hrgi za 100..
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 13:43   #1634
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Di je kumek?
Vugrinec u Zaprešiću..čvarki- odličan okus, malo su sa sekirom rezani tu i tamo, ali dobro scvrljeni, ono najbitnije imaju okus i koštaju 55 kuna kila
Sad idem po par kila da vas preduhitrim
Dobri su znam, baš budem skočijo. Ja blizu stanujem pa si i naručim ak treba. Tam sam u dobrim odnošajima s mesaricama i mesarima. Meni su fini i oni u zlatnom čvarku.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 23:12   #1635
Nema vise cvaraka...pas mater...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 14:10   #1636
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Da li se ovakav teleći ramstek može kupiti u komadu ili je već sve narezano ?
Sve je u komadu. Ja jucer bio bilo 68 kn kg. Lik mi kaze dan prije poslije sto sam ja bio je islo po nevjerojatnih 23 kn kg. Zao mi ko psu. Jucer sam opet pekao. Savrsenstvo od mesa za tu cijenu. Kaufland je na zagrebackoj cesti. Kaze da je isko po 23 kn jer su se htjeli rijesit zaliha. Jucer je vio jos par kg samo. Sumnjam da jos ima.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 14:14   #1637
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ima u komadu ali bojim se da nije ta cijena.....sad sam bio tamo (Zaprešić) i ne piše nikakav popust. Rekla mi je žemskica...150 kouna. Ima grana padano u hrgi za 100..
Pikiraj onda navecer. Ako ne prodaju, za par dana ide u bescjenje. Meso zna navecer ici suludo jeftino.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 20:40   #1638
Ak ide po 25 kuna da se rijese zaliha, onda je sigurno super meso...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 22:10   #1639
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ak ide po 25 kuna da se rijese zaliha, onda je sigurno super meso...
sigurno bolje od otpadaka od kojih graso proizvodi svoje cevape
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:41   #1640
A to znaš po duhu svetom, gledanjem u kristalnu kuglu, tarot lli soc od kave?
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.