Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2017., 14:31   #3981
Quote:
Calandre kaže: Pogledaj post


To bih mogla kao step2 uzeti.
Gdje si ga kupila?



Probaj, ne bi trebala požaliti.
Stvori se emulzija u kontaktu s vodom, možeš skinuti toplim ručnikom ili spužvicom (ja spužvicom skidam). Neće ti ništa od make up-a ostati na licu.
Ima na feeluniqu, looku, naturisimo a imaju i svoj web, jako volim taj brend, kremu za lice trošim već 3. po redu, ulje sam 2 bočice potrošila
Kasnije sam se sjetila da imam još i ovo, probala sam samo dva puta do sad i čini mi se baš dobra. Ipak imam što isprobavati

Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Ja se ne bih slozila s ovim... ne vjerujem da gelovi (ni jedan) ne mogu skinuti spf...niti sam kad vidjela upute da se spf skida samo s uljnim cistilicama.
A ni to da svaku micelarnu treba isprati. Neke se bas formulirane da ne treba. Ja ih isperem ali to je moj stav ali nije pravilo. Neke micelqrne su vec prema tonicima i sastava na taj nacin da mogu posluziti umjesto njega a ni tonik ne ispiremo.
Naravno nekog ce brejkat ali to moze i gel i krema i bilo sto...
Slažem se s ovim

Svatko sebi treba naći proizvod koji mu odgovara, uzalud da su uljne čistilice super kad mene brejkaju taman i tri puta čistila i umivala se sa 3 različita gela nakon.
Znam žena koje po licu drljaju, umivaju se i mažu svim i svačim a recimo ne tuširaju se svaki dan jer smatraju da nije potrebno i da to isušuje kožu, osobno mislim da bi bilo bolje da tu njegu nekako rasporede i na ostale dijelove tijela ali svakom njegovo veselje, ako je njima ok i meni je samo nek se drže dalje od mene . Treba naći mjeru u svemu
sobarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:39   #3982
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post

Edit: ja spf ne koristim svaki dan zimi jer sam cijeli dan u uredu, po mraku dodhem i odem, a puder koji koristim ionako ima spf pa mi je to dovoljno.

Ni ja zimi ne koristim spf osim onog u puderu,bb kremi. Imala sam priliku jako puno naučiti po pitanju korištenja spf-a od ovog liječnika jer smo se skoro dvije godine družili dok je trajalo sinovo liječenje i držim se njegovih uputa, i ne samo u vezi toga nego njege kože općenito.
sobarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:54   #3983
Quote:
sobarica kaže: Pogledaj post
Ni ja zimi ne koristim spf osim onog u puderu,bb kremi. Imala sam priliku jako puno naučiti po pitanju korištenja spf-a od ovog liječnika jer smo se skoro dvije godine družili dok je trajalo sinovo liječenje i držim se njegovih uputa, i ne samo u vezi toga nego njege kože općenito.
Pa ne vidim potrebu za tim zimi ukoliko bas nisi cijeli dan na otvorenom. Znam da su tu neki spf nacisti i podrzavam, ali ne vidim cemu preopterecivati kozu svim i svacim. Ja recimo uz bore moram brinuti i o hiperpigmentaciji (imam ju od prosle trudnoce uvijek ljeti bez obzira na spf 50+ i obavezan sesir na plazi) i suhoj kozi, tonik, serum, ulje, krema, maska, pa tko ce to sve istovremeno koristiti, mazala bih se cijeli dan. Nijedna krema protiv hiperpigmentacije nema njegu za bore, tako da moras koristiti dva proizvoda. Ja sam zasada zadovoljna svojom vecernjom rutinom i ne zelim ju mijenjati, a planiram uvesti nesto s retinolom (radi hp. I radi bora) i nemam pojma sto ni gdje da to zaguram. A morat cu onda uvest i spf.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:59   #3984
Quote:
sobarica kaže: Pogledaj post
Ni ja zimi ne koristim spf osim onog u puderu,bb kremi. Imala sam priliku jako puno naučiti po pitanju korištenja spf-a od ovog liječnika jer smo se skoro dvije godine družili dok je trajalo sinovo liječenje i držim se njegovih uputa, i ne samo u vezi toga nego njege kože općenito.
Podijeli s nama neke savjete
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 15:09   #3985
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Podijeli s nama neke savjete
i mene zanima

ja koristim od rujna do lipnja Aveneovu riche spf 20, a tijekom ljeta neku od spf 30 ili 50. ako idem negdje baš kad već padne noć, onda ne stavljam spf. ne znam jel to pretjerano

neki kažu da sunce čini veću štetu od kemikalija, ali ljudi prije nisu stavljali kemikalije a bili cijeli dan na suncu, pa su do 100-te živjeli.
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 15:09   #3986
Malo je meni ovo sve previše

Do prije 2 mjeseca nisam koristila ništa osim kozji sapun za umivanje i to ne baš uvijek i kremu ujutro ili hidrolat i uljnu mješavinu naveče.
Uz to sa radila piling od griza i naku masku iz kuhinje jednom tjedno.
Spf nisam ni koristila osim za plažu i što mi bb krema ima
Sad odjednom mi treba trećina dana za njegu

Šalu na stranu ja imam dobre gene pa mi se moglo.Sad primjetim prve znakove i to da mi je okoloočno područje suho i tanje nego prije i da me više stvari isušuje. Moja mama ima 5 bora u svojoj 60-oj i umiva se vodom i stavi kremu i to nikakvu specijalnu već kupi neku od puža pakovanu po 100-150 ml i sa njom maže i lice i ruke i šta god dohvati
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 15:14   #3987
Quote:
bela flor kaže: Pogledaj post
i mene zanima

ja koristim od rujna do lipnja Aveneovu riche spf 20, a tijekom ljeta neku od spf 30 ili 50. ako idem negdje baš kad već padne noć, onda ne stavljam spf. ne znam jel to pretjerano

neki kažu da sunce čini veću štetu od kemikalija, ali ljudi prije nisu stavljali kemikalije a bili cijeli dan na suncu, pa su do 100-te živjeli.
A evo, moja nona je cijeli zivot radila u njivi, po ljeti se na moru mazala samo maslinovim uljem i u 60-toj je dobila melanom.s druge strane, mama mi je uzasno bijela i alergicna na sunce, ljeti se kupa iskljucivo nakon 18 i tako cijeli zivot i takodjer ima melanom. Nema pravila.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 18:33   #3988
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Podijeli s nama neke savjete
Nema tu neke posebne mudrosti osim one manje je više kad je problematična koža u pitanju, primjer sinove rutine ( izuzetno problematična koža lica, mješovita) umjesto aftershava 70% alkohol iz ljekarne, ova umivalica i ova krema nakon umivanja.Godinu i pol je prošlo od završenog liječenja,koristi samo to i niti je dehidriran niti ima akne više. Tretmani kiselinama su poželjni i preporučaju se ali i s tim treba oprezno ukoliko je kao kod njega bakterijska infekcija bila u pitanju, on je svaki put prije tretmana morao uzimati Aciklovir tablete da bakterija ne bi ponovo buknula zbog kiselina. Spf je poželjan kod direktnog izlaganja suncu, dužeg boravka vani na otvorenom i nakon nekih agresivnijih tretmana, njemu je preporučen tek u augustu nakon tretmana salicilnom i zato jer je radio sezonski na plaži inače se radije preporuča boravak u zatvorenom i ne izlaganje suncu (pod boravkom na suncu ne smatraju odlaske do trgovine ili od točke A do točke B). Zato ja spf koristim samo ljeti i kad znam da ću biti duže vani inače ne, ništa više hiperpigmentacije nemam ovako nego sam imala prije, dapače uz korištenje kiselina, vitamina c i hidratacije imam ih manje nego ikad prije. Mazati spf a onda sjediti cijeli dan u zatvorenom je nepotrebno a kod osjetljive kože i kontraproduktivno.
sobarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 18:46   #3989
Hvala sobarice

Uvijek je dobro malo cuti strucna misljenja a posebno neka normalna a ne od onih koji idu u neke teske krajnosti.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 18:55   #3990
Na krivoj smo temi i totalno off topic, ali what the hell
Ja isto koristim spf samo po ljeti kad znam da cu se dulje zadrzavati vani, za od tocke a do b ne vidim smisla. Pogotovo sto do sad nisam ni koristila kiseline. Takodjer smatram da visak proizvoda moze biti samo kontraproduktivan. A sto se tice nasih baka i djedova, pa i nas samih kad smo bili djeca, nije ni sunce onda bilo "stetno" kao danas, bilo je malo vise prirodne zastite izmedju nas i njega pa nismo bas tako lako mogli izgoriti kao danas
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:03   #3991
Quote:
Maria Flores kaže: Pogledaj post
Na krivoj smo temi i totalno off topic, ali what the hell
Ja isto koristim spf samo po ljeti kad znam da cu se dulje zadrzavati vani, za od tocke a do b ne vidim smisla. Pogotovo sto do sad nisam ni koristila kiseline. Takodjer smatram da visak proizvoda moze biti samo kontraproduktivan. A sto se tice nasih baka i djedova, pa i nas samih kad smo bili djeca, nije ni sunce onda bilo "stetno" kao danas, bilo je malo vise prirodne zastite izmedju nas i njega pa nismo bas tako lako mogli izgoriti kao danas
Necu ulaziti u to kakvo je bilo sunce ali ni kao mala nisam bila na plazi od 12 do 16. Sjecam se da se tad islo na rucak i odmoriti malo u hotelu. Tako da ni tada nismo u tom vremenu se kupali i suncali.

A sto se tice radova znam da su isli rano raditi, i da se nije u polju ili gdje god radilo u tom udarnom periodu. Tad se jelo i odmaralo. Ujutro i popodne radilo.

A da se vratim na temu meni je taj od sobarice linkan gel avene clearance bio super u jednom periodu. Ne sjecm se da me isusivao. A ne znam ni zasto sam ga prestala koristiti.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:05   #3992
Ista stvar i kod mene - otvorim link i razblazim se od srece i onda se ne mogu sjetiti zasto sam ga prestala koristiti . I krema mi je bila super, neka za netolerantnu kozu. To mi je do azije bila jedina na koju nisam reagirala
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:16   #3993
ja sam dobrih 12 godina koristila avene clearance gel... a onda dođe ljeto trideseto, i počeo me isušivati.
što se koraka u njezi tiče, imam ih previše :ujutro gel, pa toner, tonik, okoloočna, dnevna krema i cc.
navečer skidam žbuku uljem s očiju, micelarnom s lica, gel, toner, tonik, okoloočna, noćna i vitamin e.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:20   #3994
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post

A da se vratim na temu meni je taj od sobarice linkan gel avene clearance bio super u jednom periodu. Ne sjecm se da me isusivao. A ne znam ni zasto sam ga prestala koristiti.
Quote:
Maria Flores kaže: Pogledaj post
Ista stvar i kod mene - otvorim link i razblazim se od srece i onda se ne mogu sjetiti zasto sam ga prestala koristiti . I krema mi je bila super, neka za netolerantnu kozu. To mi je do azije bila jedina na koju nisam reagirala
Možda samo želja za isprobavanjem nečeg novog

Kod mene je koriste već dugo i muž i sin, mene na žalost isušuje.
sobarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:53   #3995
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Daje fin volumen, ne slijepi trepavice, ne trusi se. Zadnja koja mi je bila dobra je chanel za volumen. To za usporedbu. Ostale lorealove mi nisu bile dobre.
Odmah naglasavam da ja nemam problema s preslikavanjem maskara pa ne bih mogla to komentirat. Meni skoro niti jedna se ne preslikava (valjda kratke trepke)
+1. Baš sam se iznenadila koliko mi je dobra Lash Paradise. Daje mi i volumen i dužinu, trepavice dobiju onaj wispy look, ne sljepljuje, nije ni premokra ni presuha, zasad imam samo pohvale.
Melina- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:04   #3996
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Nijedna krema protiv hiperpigmentacije nema njegu za bore, tako da moras koristiti dva proizvoda.

praktički svi sastojci koji djeluju na hiperpigmentacije su i anti age sastojci: vitamin c, niancinamid, retinol, kiseline
i uz sve treba nositi spf svaki dan

spf treba nositi kao zaštitu od zloćudnih bolesti koje mogu izazvati sunčeve zrake. ako je samo prevencija raka kože, nije bitno nositi spf ako izlazimo van na 10-15 minuta.

ali kome je bitan anti age, onda spf treba nositi 356 dana godišnje - naravno, ne tako strogo ako si u zatvorenom, ali da od kuće do auta ili do dućana. sunčana oštećenja su najveći faktor starenja kože (i, ne, ne može nitko reći da to ne vrijedi za njega jer nitko ne vidi kad se razbiju kolagenske veze u koži).

In addition to being the major culprits behind skin cancer, UVB and UVA also cause skin to age. Translation: Block the rays, and you block the wrinkles and age spots.

studija
ziizii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:06   #3997
Quote:
ziizii kaže: Pogledaj post

praktički svi sastojci koji djeluju na hiperpigmentacije su i anti age sastojci: vitamin c, niancinamid, retinol, kiseline
i uz sve treba nositi spf svaki dan

spf treba nositi kao zaštitu od zloćudnih bolesti koje mogu izazvati sunčeve zrake. ako je samo prevencija raka kože, nije bitno nositi spf ako izlazimo van na 10-15 minuta.

ali kome je bitan anti age, onda spf treba nositi 356 dana godišnje - naravno, ne tako strogo ako si u zatvorenom, ali da od kuće do auta ili do dućana. sunčana oštećenja su najveći faktor starenja kože (i, ne, ne može nitko reći da to ne vrijedi za njega jer nitko ne vidi kad se razbiju kolagenske veze u koži).

In addition to being the major culprits behind skin cancer, UVB and UVA also cause skin to age. Translation: Block the rays, and you block the wrinkles and age spots.

studija
Hvala ti, bas cu pročitati!
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 20:01   #3998
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Daje fin volumen, ne slijepi trepavice, ne trusi se.
Evo i mene da se pridružim pohvalama! Jako lijepo razdvaja trepavice, što me iznenadilo jer je četkica velika i debela. Meni osobno daje dužinu više nego volumen i dosta je crna. Mojoj se sestri preslikava (njoj se svaka maskara preslikava), ja s tim nemam problem pa će se preslikavati onima sa izrazito masnim kapcima. Mogu reći da se nalazi u TOP 3 maskare koje sam probala.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
fallentrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 20:13   #3999
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
smijem ja menni proglasiti svojim guruom?
evo i treći proizvod koji sam kupila na njemu preporuku a da je pun pogodak: skinfood odstranjivač kutikule.

i ne sjećam se tko me na kraju uvjerio da mi RT blush brush treba, ali hvala i njemu. kupila sam repliku s eBaya da isprobam oblik i veličinu i zaključujem samo da mi treba još jedan, jer se ne mogu odlučiti funkcionira li bolje s rumenilom (daje disperzirani nježni efekt) ili puderom u prahu (divno ga ravnomjerno raspodijeli bez mrdanja podloge).
koji je to tocno, sa maslinovim uljem ili neki drugi? bas bi mi trebao neki dobar, ovi svi kaj imam su mi tak tak...
__________________
"I have no special talent. I am only passionately curious." - Albert Einstein
Jessica Lange : Gods And Monsters Socìetas Raffaello Sanzio
Alerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 05:59   #4000
s ananasom.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.