Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 11:28   #41
Jel se tebi može dić kleba od kelja praziluka buranije i cvekle i šargarepe i bamije
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 11:34   #42
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
U većini zaštitarskih firmi za fond sati dobiješ minimalac ili nešto malo više od minimalca.

Osim ako nisi nekakav voditelj objekta, pratitelj novca, ili pripadnik interventne. A velika većina zaštitara nisu ništa od navedenog.
Jesi li ti govorio o mjesečnim primanjima, ili o fondu sati? Pod plaćom, ja smatram onaj iznos koji netko dobije za rad od 1-30(ili 31.) u mjesecu.

Također, rekoh, lokalni radnici su uglavnom ljudi koji imaju nešto ušteđevine, ali čekaju mirovinu, ili oni koji tek stječu radne navike na prvim poslovima, odnosno čekaju nešto bolje. Ostalo su terenski radnici, često
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 11:40   #43
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Molim pobornike obroka od 7 kuna da navedu točne namirnice za obroke za jedan cijeli dan, njihove količine, kalorijske vrijednosti i količine makronutrijenata u njima pa da vidimo kako to jedan odrasli čovjek može živjeti na tome.
Koliko takvih obroka od 7 kuna treba pojesti na dan? 3? 4? 9?


Nemaš ti pojma što je zdrava prehrana. Recimo, u postu broj #12 gdje si nabrajao namirnice nema ni jednog izvora masti (osim dlana mesa koje preporučaš tek svakih nekoliko dana, ovisno o tome kakvo meso uzmeš).
Također si slab na izvorima proteina.
Vidim da su neki pogrešno shvatili moj početni upis pa da pojasnim, da skratimo prepucavanje. Kao odgovor na upit o troškovima za samca rekao sam da je moguće živjeti zdravo i kvalitetno uz ručak koji košta 7-15 Kn. To ne znači da engleska kraljica ne pojede skuplji obrok koji je isto zdrav, nego da je moguće živjeti zdravo i kvalitetno uz obroke te cijene.

Drugo, stojim iza svake napisane riječi. Prije sam i ja jeo svašta, hranio se po restoranima, hamburgeri, ćevapi, kobasice, kokakola i nisam se osjećao baš naročito. Nakon toga sam probao promijeniti prehranu i (zasad) se osjećam puno bolje.

Nije potrebno opterećivati se sa pojedinim nutricionističkim doprinosom namirnica, dovoljno je jesti sve pomalo kao što to preporuča američka zdravstvena asocijacija kao najzdraviju prehranu.

Kada se kaže sve ne misli se doslovno na sve, već na grupu namirnica koja je dokazano najzdravija. A to je prvenstveno sirovo ili ne previše kuhano povrće, riba, voće i malo mesa.

Drugi parametar koji mnogi ignoriraju je da se ne treba prejesti do sitosti. To nije moje mišljenje nego stručnjaka i nema veze sa štednjom na obrocima.

I tako sam ja kao eksperiment probao sve to kroz godinu dana i izračunao da me ručak kao topli obrok košta između 7 i 15 Kn. Tko ne vjeruje ne mora.

Taj osjećaj mi se toliko dopao da sam nastavio u tom tonu i osjećam se zaista dobro (zasad), imam energije, kondicije i sve u svemu bolje nego kada sam brljao sa skupljim jelima, pakiranom hranom, konzervama itd.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 12:29   #44
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Vidim da su neki pogrešno shvatili moj početni upis pa da pojasnim, da skratimo prepucavanje. Kao odgovor na upit o troškovima za samca rekao sam da je moguće živjeti zdravo i kvalitetno uz ručak koji košta 7-15 Kn. To ne znači da engleska kraljica ne pojede skuplji obrok koji je isto zdrav, nego da je moguće živjeti zdravo i kvalitetno uz obroke te cijene.

Drugo, stojim iza svake napisane riječi. Prije sam i ja jeo svašta, hranio se po restoranima, hamburgeri, ćevapi, kobasice, kokakola i nisam se osjećao baš naročito. Nakon toga sam probao promijeniti prehranu i (zasad) se osjećam puno bolje.

Nije potrebno opterećivati se sa pojedinim nutricionističkim doprinosom namirnica, dovoljno je jesti sve pomalo kao što to preporuča američka zdravstvena asocijacija kao najzdraviju prehranu.

Kada se kaže sve ne misli se doslovno na sve, već na grupu namirnica koja je dokazano najzdravija. A to je prvenstveno sirovo ili ne previše kuhano povrće, riba, voće i malo mesa.

Drugi parametar koji mnogi ignoriraju je da se ne treba prejesti do sitosti. To nije moje mišljenje nego stručnjaka i nema veze sa štednjom na obrocima.

I tako sam ja kao eksperiment probao sve to kroz godinu dana i izračunao da me ručak kao topli obrok košta između 7 i 15 Kn. Tko ne vjeruje ne mora.

Taj osjećaj mi se toliko dopao da sam nastavio u tom tonu i osjećam se zaista dobro (zasad), imam energije, kondicije i sve u svemu bolje nego kada sam brljao sa skupljim jelima, pakiranom hranom, konzervama itd.
jebate patak evo ja za marendu ne pojeo nego popio 1/2 litre vugave, nemam pojma kako ode, samo klizi, a ovaj piše o nekih 7 kn, 1/2 l vugave 9 kn i to refužo, a di je jelo
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 17:32   #45
Kako li je kad ovaj prdne Bogajebo od kelja praziluka buranije i cvekle i šargarepe nemreš dahnut, daj ćlovjeće jedi meso ko sav normalan svijet i ne seri , ne zagađuj nam beli Zagreb grad
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 17:38   #46
Naravno da se za 7-10 kn može napraviti kvalitetan obrok.

Stvar je u tome što većina ili ne zna kako ili je lijena ili ždere previše brendiranog i pekara smeća ili emotivno gleda na potrošnju pa se osjeća siromašno jer "štedi na hrani" ako ne baci u kolica sve što joj se svidi, ili je tipičan Hrvat koji vuče korijene iz siromašnog seljaštva i u obiteljskom sjećanju još uvijek ima glad, pa mu je vrhunac dobrog života krkačina mesinom, što skuplje to bolje.

To bi, ukratko, bili razlozi.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:09   #47
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Kako li je kad ovaj prdne Bogajebo od kelja praziluka buranije i cvekle i šargarepe nemreš dahnut, daj ćlovjeće jedi meso ko sav normalan svijet i ne seri , ne zagađuj nam beli Zagreb grad
Loui vozi taj VW i ćut' bre Kakvo meso, znaš onaj plakat 'i životinje su ljudi'

U krajnjoj liniji pisalo je da trava diše i osjeća. Ako obična trava diše onda je kelj pun emocija, šta ćemo sad. Kako da ga zaskočimo humano
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:32   #48
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Vidim da su neki pogrešno shvatili moj početni upis pa da pojasnim, da skratimo prepucavanje. Kao odgovor na upit o troškovima za samca rekao sam da je moguće živjeti zdravo i kvalitetno uz ručak koji košta 7-15 Kn. To ne znači da engleska kraljica ne pojede skuplji obrok koji je isto zdrav, nego da je moguće živjeti zdravo i kvalitetno uz obroke te cijene.

Drugo, stojim iza svake napisane riječi. Prije sam i ja jeo svašta, hranio se po restoranima, hamburgeri, ćevapi, kobasice, kokakola i nisam se osjećao baš naročito. Nakon toga sam probao promijeniti prehranu i (zasad) se osjećam puno bolje.

Nije potrebno opterećivati se sa pojedinim nutricionističkim doprinosom namirnica, dovoljno je jesti sve pomalo kao što to preporuča američka zdravstvena asocijacija kao najzdraviju prehranu.

Kada se kaže sve ne misli se doslovno na sve, već na grupu namirnica koja je dokazano najzdravija. A to je prvenstveno sirovo ili ne previše kuhano povrće, riba, voće i malo mesa.

Drugi parametar koji mnogi ignoriraju je da se ne treba prejesti do sitosti. To nije moje mišljenje nego stručnjaka i nema veze sa štednjom na obrocima.

I tako sam ja kao eksperiment probao sve to kroz godinu dana i izračunao da me ručak kao topli obrok košta između 7 i 15 Kn. Tko ne vjeruje ne mora.

Taj osjećaj mi se toliko dopao da sam nastavio u tom tonu i osjećam se zaista dobro (zasad), imam energije, kondicije i sve u svemu bolje nego kada sam brljao sa skupljim jelima, pakiranom hranom, konzervama itd.
napisi slobodno jelovnik za cijeli mjesec, s kolicinama namirnica.
pa da mi vidimo jel to nutricionisticki zdravo sami, bez da nas ti uvjeravas da je.
Mealmighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:44   #49
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Za 7-15 Kn po toplom obroku tj. ručku možeš se hraniti kvalitetno i zdravo prema svim nutricionističkim pravilima. A važnijeg kriterija od toga nema, taman da imaš na raspolaganju milijun dolara. 15 Kn je slučaj kada imaš mesa u obroku.

Dakle puno povrća, špinat, kelj, blitva, krumpir na lešo i slično. Grah, riža, grašak, mahune. Goveđa juha. Povremeno meso jer prema pravilima nije ga preporučljivo uzimati puno (osim ako si klinac u razvoju). Mesni obrok - šnicl treba biti da stane na dlan, ne veći. Tim sastojcima možeš napraviti jedno 20-30 raznih jela. Budeš li tako jela osjećat ćeš se dobro.

Ako ćeš nabavljati na Dolcu možeš proći još jeftinije. Da nisam sve to probao radi znatiželje, ne bih ni ja znao.

Cijene energenata kakve su sada, plin, el energija. Ako imaš indukcijsku ploču cijena el. energije bit će ti još niža stavka.

Dakle zaboraviti sve one drangulije u shopping centrima. Konzerve, pakiranja, gotova jela, kekse. Samo povremeno uzmeš da se izdovoljiš. Veliku većinu jela ne treba kupovati u shopping centru, tamo se od jela prodaje uglavnom ono što ti nije potrebno, a i štetno je.
na dolac petkom/subotom do 7:30, da se uhvatit nešto od izvornih proizvođača prije nego penzioneri i to opustoše a onda jedino kod švercera tretirano najsuvremenijim agrotehničkim mjerama. u portugalu, turskoj, nizozemskoj. za prste polizat. u bolnici jednog dana.

100 kuna na dolcu 20 kila hrane (povrća), 100 kuna u dućanu jedna vrečica "boja i lakova."
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:58   #50
Quote:
Mealmighty kaže: Pogledaj post
napisi slobodno jelovnik za cijeli mjesec, s kolicinama namirnica.
pa da mi vidimo jel to nutricionisticki zdravo sami, bez da nas ti uvjeravas da je.
Što će ti popis, samo tuci nasumice ne možeš pogriješiti. Za ručak kelj, kupus, grašak, cvjetača, blitva, grah, grašak sa mrkvom, mahune. Salata, cikla, krastavci. Zatim krumpir, riža. Malo mesa (1-2x tjedno), jaja, povremeno riba (najzdravija je najjeftinija girice). Može i špageti ponekad. Uzmeš i domaću mast i mažeš na kruh. Ako je problem sa lovom ideš na Dolac u 13:00 i cjenkaš se tada spuštaju cijene samo da idu doma. Čim više kuhati na lešo (što kraće), čim manje pržiti.

Za ostalo uzmeš sezonsko voće jer je jeftinije, obavezno jabuke plus agrumi (vitamini) plus banane (kalij, energija). Orasi, med, luk, češnjak (orasi i češnjak za čišćenje žila i prokrvljenost te zdravije srce, a uz med i za održavanje muškosti). Sir, vrhnje, polenta.

I tako u krug. Ako se osjetiš previše zdravo uzmeš malo keksa i konzervi, pašteta, dimljenog mesa i kobasica da 'popraviš' dojam. Da ne karikiram, može se malo i uživati u čokoladama, keksima, sušenom mesu i kobasicama ali kao povremeni užitak a ne kao standardni jelovnik.

Zadnje uređivanje rolandus : 29.09.2017. at 19:12.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:01   #51
ok, onda razmijem, seres kvake. to je nutricionisticko samoubojstvo, i zapravo sve nade stavljas na teret hrvatskog zdravstvenog sustava. samo pazi da ne potrcis vise od dva koraka da ne bi bio blackout

over and out.
Mealmighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:07   #52
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Nije potrebno opterećivati se sa pojedinim nutricionističkim doprinosom namirnica, dovoljno je jesti sve pomalo kao što to preporuča američka zdravstvena asocijacija kao najzdraviju prehranu.
U ovoj raspravi vrlo su bitne nutritivne vrijednosti hrane.
Nije toliko bitno koliko je zdrav jedan obrok. Bitno je kako izgleda cjelokupna prehrana. Lako ja napravim jedan solidan obrok od 7 kuna. No hraniti se konstantno s 3-4 obroka od 7 kuna, ne bi išlo.

Kažeš "sve pomalo"? Upravo zato sam i dao primjedbu na tvoj post broj #12. Ono što si nabrojao nije "sve pomalo".

špinat - 0 proteina, 0 masti
kelj - 0 proteina, 0 masti
blitva - 0 proteina, 0 masti
krumpir - 0 proteina, 0 masti
Grah, riža, grašak, mahune - nešto sitno proteina, 0 masti
Kažeš meso samo povremeno? Dakle, većinu dana nemaš ni taj izvor proteina i masti.

Mali disclaimer, nije doslovno 0 proteina i doslovno 0 masti, ali su količine zanemarive i nedostatne za zadovoljavanja potreba bilo koga.

Edit:
Evo, prije par minuta si u postu broj #53 opet nabrojao hrpu stvari s 0 masti i 0 proteina.
Spomenuo si orahe kao jedini dobar izvor masti, no ako ćeš njih jesti svaki dan, brzo ćeš premašiti tih 7 kuna, jel?

Dakle, od 3 postojeća makronutrijenta (ugljikohidrati, proteini, masti), dva od njih imaš u tragovima. To vrlo daleko od "sve pomalo".

Quote:
I tako sam ja kao eksperiment probao sve to kroz godinu dana i izračunao da me ručak kao topli obrok košta između 7 i 15 Kn. Tko ne vjeruje ne mora.
Pa eto, pozvao sam te da daš primjere nekoliko konkretnih obroka, njihove cijene i njihove nutritivne vrijednosti.
Bez toga su tvoje tvrdnje samo kenjkanje bez pokrića. Ti daješ suludu tvrdnju, na tebi je da je potkrijepiš.

Zadnje uređivanje eqinor : 29.09.2017. at 19:25.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:14   #53
ne zaboravi juhe, ja uvijek jedem juhu. to je jos 3 kn.
Mealmighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:17   #54
Wink

Ok, Rolandus. Ali orasi su 100 kuna.
7 kuna ti je savršen iznos za - doručak.
Ako pastrva i brancin nisu zdraviji od girica koje većina prži u previše ulja, onda ja ne znam puno o prehrani.
Vrijeme i trud uopće ne unosiš u cjenik?
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:20   #55
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
na dolac petkom/subotom do 7:30, da se uhvatit nešto od izvornih proizvođača prije nego penzioneri i to opustoše a onda jedino kod švercera tretirano najsuvremenijim agrotehničkim mjerama. u portugalu, turskoj, nizozemskoj. za prste polizat. u bolnici jednog dana.

100 kuna na dolcu 20 kila hrane (povrća), 100 kuna u dućanu jedna vrečica "boja i lakova."
Ovo se rješava tako da nađeš 'svojih' par prodavača, preko preporuke ili drugačije, ljudi kojima vjeruješ. Ima takvih definitivno za sve vrste namirnica, od mesa do povrća i mliječnih proizvoda. Oni sve unaprijed imaju prodano svojim stalnim mušterijama pa im se isplati držati kvalitetu, osim što imaju svoj ljudski integritet. Ovo zadnje osobno sam se uvjerio.

Jednako ih je važno imati kao dobrog osobnog liječnika (ako ne i važnije). O njima ti posredno ovisi bolje zdravlje familije.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:22   #56
Quote:
Mealmighty kaže: Pogledaj post
ok, onda razmijem, seres kvake. to je nutricionisticko samoubojstvo, i zapravo sve nade stavljas na teret hrvatskog zdravstvenog sustava. samo pazi da ne potrcis vise od dva koraka da ne bi bio blackout

over and out.
Čini se da nemaš pojma o tematici ali to je na tvoju štetu.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:24   #57
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
špinat - 0 proteina, 0 masti
kelj - 0 proteina, 0 masti
blitva - 0 proteina, 0 masti
krumpir - 0 proteina, 0 masti
Grah, riža, grašak, mahune - nešto sitno proteina,
Malo si se prevario što se tiče proteina u ovom nabrojanom
udio proteina na 100g
Grah 7g
Riža 4g
Grašak 7g
Kelj 4g
Špinat 2g
Mahune 2g
Krumpir 4g
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:25   #58
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post

Pa eto, pozvao sam te da daš primjere nekoliko konkretnih obroka, njihove cijene i njihove nutritivne vrijednosti.
Bez toga su tvoje tvrdnje samo kenjkanje bez pokrića. Ti daješ suludu tvrdnju, na tebi je da je potkrijepiš.

Majkumubožiju pa jaja, meso, grah, mlijeko su sve proteini. Masti ti ne treba puno.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:28   #59
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Malo si se prevario što se tiče proteina u ovom nabrojanom
udio proteina na 100g
Grah 7g
Riža 4g
Grašak 7g
Kelj 4g
Špinat 2g
Mahune 2g
Krumpir 4g
Naknadno sam dodao rečenicu u post. Naravno, rijetko koja namirnica ima doslovno 0 grama makronutrijenta, no te količine koje si naveo su zanemarive u odnosu na ukupne potrebe čak i couch potato osobe, a kamoli nekog tko je fizički aktivan i bavi se treningom, rastom i razvojem, a ne samo vegetiranjem.

Zadnje uređivanje eqinor : 29.09.2017. at 19:38.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:29   #60
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
Ok, Rolandus. Ali orasi su 100 kuna.
Orasi su malo precijenjeni kod nas.

Npr. Kikiriki koji je bogat proteinima (23g proteina) u trgovačkom centru prženi bez ljuske košta 2,70kn za 70g ili 25kn za 1kg
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.