Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 15:54   #61
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ja bih samo dodala još jednu stvar, koja je posve nebitna jer se u ovoj priči uopće ne radi o tome, ali čisto da ostane zapisano, da ne bi bilo da to nitko nije rekao:

U Hrvatskoj je jako, jako teško (borderline nemoguće) razbaštiniti jedno od svoje djece.
Ovo je jako, jako netočno. Sve više ljudi posežu sa doživotnim/dosmrtnim ugovorima kojima se vrlo lako razbaštini jedno od svoje djece. Tako se susrećemo sa sve većim pritiskom i ucjenama sa strane roditelja koji su skužili kako još malo stegnuti "podmladak".
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:29   #62
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
Ovo boldano i on vjeruje. Stalno ponavlja da su unistili 2 braka (bratu i sestri) i da me ne zeli da svoje otrovne pipke prenose i na nas.
Osim što prenose.
Osim što uništavaju.

Quote:
Netko me pitao jesam bila ikad na psihterapiji. Nisam, ali uopce ne zazirem od toga.
Kreni. Stvarno. Ne govorim to uvredljivo i kako to već ljudi shvate.
Iako bi on trebao također ići (ne, ne skupa, nipošto) ali to je već njegova stvar.


Quote:
Netko je spomenuo da sam pasivna, nemam kicmu, ne smijem traziti nista. Ne bih se bas potpuno slozila, jer ja znam imati trenutke kad mi je dosta i kazem mu sve ovo sto i vama kazem, da mi je dosta tog cekanja i takvog zivota
Znaš, kad sam ja imala svoju šupendarsku epizodu, ni na kraj pameti mi nije bilo da sam ja u tom odnosu šupendara jer ono, imam kičmu inače, znam itekako se pobuniti, nekad i vrlo glasno i vrlo sam se glasno bunila svo vrijeme dok sam stajala u tom dreku od veze. Toliko da bi se slučajnom promatraču činilo da sam ja ta koja njega maltretira. No kako sam vrlo odlučno stajala u tome, on je to moje bunjenje doživljavao kao mušicu koja mu zuji oko glave i tu i tamo bi se naljutio, ali to je bilo to. Nije me zbog toga ni više volio ni poštivao ni postao drugi čovjek. A ja sam imala lažan osjećaj da nešto činim i da nisam totalna budala što sam s njim.

Nije ti dosta. I ja te potpuno razumijem. Nisam smogla snage odustati od puuno manje bačenog vremena u nekog, a kamoli 9 godina. Misliš, sve će sjesti na mjesto. Hoće. Kad kreneš na terapiju i polako kreneš tu užasno destruktivnu žabokrečinu od veze ostavljati za sobom. Oprosti, htjela si neutralno mišljenje. Znam, divan je inače.

Quote:
ali kao sto rekoh, on padne u neku superdepresivnu epizodu, zakljuci kako mi je dosta njega, place, sav je jadan i tuzan, redovito mu krv krene na nos i strah me da mu se nesto fizicki ne poremeti u glavi ako nastavim inzistirat jer mi taj izboj krvi nije nekako uobicajen da se dogadja... A probajte zamislit da nastavljate cijedit covjeka iz kojeg doslovno curi krv od pritiska.
Slomi se kad sam tuzna, onda se nekad pravim jaca no sto jesam, da njemu bude lakse. Ali, mislim da sve losije glumim.
Mucica.
Poremetilo se njemu odavno u glavi. A ti nisi ta koja to može ispraviti.
Jesi svjesna kako ovo zvuči? Daj pročitaj to još barem pet puta, deset ako treba.
Jadan, još će dobiti moždani ako ga nastaviš tražiti da odraste.

Da, možda nisi upoznala bolje, možda nisi upoznala jednog pristojnog muškarca u životu, ali to ne znači da trebaš ovo trpjeti. Nitko ovo ne zaslužuje.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:44   #63
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
Naime, ovih 9 godina koje spominjem, to su godine koliko se mi poznajemo ukupno. Nismo od prvog dana hodali... U prvom periodu dok je bio posvecen poslu, ja sam imala svoj zivot i neke veze. Od 2012. smo mi nekako krenuli s povremenim druzenjem, ali puzevim korakom, sve do pred kraj 2015. kad je postalo sluzbenije, odnosno, poceli smo se zajedno pojavljivati na dogadajima tipa vjencanja/krstenja , druzenja s prijateljima...
Onda to nije devet godina cekanja. Ako si ti imala druge veze u tih devet godina.

Formalno ste par 2 godine po ovom što sad pišeš.

Mislim da vam planovi o odlasku van neće upaliti. Čovjek ima OPG tu. A brine i za starog oca, koji će s godinama biti stariji i bolesniji.

Činjenica da bi on svojim starcima rekao da ide u inozenstvo solo da ih ne uzruja je jako zabrinjavajuća.

Možda ne bi bilo loše da se razdvojite na neko vrijeme (prekinete). Da si posložiš u glavi što želiš i da vidiš dal ti je ljepše bez njega i vasih problema.

A i nije mi jasno pristajanje na te varijante i scenarije u kojima ti ne postojiš, u stilu bitniji su njihovi živci i oporuka od tebe.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 18:34   #64
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Tvoja cura će se upiškiti od sreće na ovu rečenicu. Ali, to je tvoj problem. Ajmo mi na temu.

Ja bih se, pak, da me itko ikada volio na ovaj način, objesio.

Kakva je to ljubav? "Ljubav" koja se boji vlastite sjene i hoda na prstima da ne bi bila odjebana? "Ljubav" koja puši najnevjerojatnije priče i jebenih 9 godina se nada nečemu, bilo čemu? "Ljubav" kojoj sam aparat za disanje i ortopedska proteza?
Trenutno nemam curu a kad sam ju imao onda je uvijek falio neki moment za nešto više.Dva sam korak ispred tebe pa znam o čemu pričam!

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:06   #65
Zbunj. Kakva dva koraka?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 20:38   #66
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Onda to nije devet godina cekanja. Ako si ti imala druge veze u tih devet godina.

Formalno ste par 2 godine po ovom što sad pišeš.

Mislim da vam planovi o odlasku van neće upaliti. Čovjek ima OPG tu. A brine i za starog oca, koji će s godinama biti stariji i bolesniji.

Činjenica da bi on svojim starcima rekao da ide u inozenstvo solo da ih ne uzruja je jako zabrinjavajuća.

Možda ne bi bilo loše da se razdvojite na neko vrijeme (prekinete). Da si posložiš u glavi što želiš i da vidiš dal ti je ljepše bez njega i vasih problema.

A i nije mi jasno pristajanje na te varijante i scenarije u kojima ti ne postojiš, u stilu bitniji su njihovi živci i oporuka od tebe.
Mami je rekao da ide s curom, starom ni slucajno. Bez obzira sto je sad u stanju da nakon 2 sata ne zna tko je i gdje je ni tko su ljudi oko njega.
A to sto mama zna ne mijenja nista, jer nije to majka koja ce reci "idi sine, uzmi malo vremena za sebe, budi s curom" nego mama koja se i dalje pravi da cura ne postoji, a i moze se pravit jer se pred njom i ponasa kao da ne postojim.

Sanjam da samo sjedne u taj jebeni auto i dodje i pokaze mi da je u stanju biti tu kad ga najvise trebam, ali shvatila sam napokon danas da se to nece dogoditi. Netko je napisao i bio je u pravu, on me jednostavno ne voli dovoljno za to.
Mozda me voli puno po njegovom osobnom dozivljaju. mozda u nekoj usporedbi s tim kako je volio druge, ali ni blizu dovoljno da napravi ovo cime bi izasao iz zone sigurnosti. A ne moze me nitko uvjeriti da je previse ako zelim da kaze "idem do cure malo".. Ima ih dovoljno, neka se snadju i pokriju. Nije grijeh trazit da odzivis i svoj zivot na trenutak.
Stu Griffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 20:40   #67
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Onda to nije devet godina cekanja. Ako si ti imala druge veze u tih devet godina.

Formalno ste par 2 godine po ovom što sad pišeš.

Mislim da vam planovi o odlasku van neće upaliti. Čovjek ima OPG tu. A brine i za starog oca, koji će s godinama biti stariji i bolesniji.

Činjenica da bi on svojim starcima rekao da ide u inozenstvo solo da ih ne uzruja je jako zabrinjavajuća.

Možda ne bi bilo loše da se razdvojite na neko vrijeme (prekinete). Da si posložiš u glavi što želiš i da vidiš dal ti je ljepše bez njega i vasih problema.

A i nije mi jasno pristajanje na te varijante i scenarije u kojima ti ne postojiš, u stilu bitniji su njihovi živci i oporuka od tebe.
Ja se trebam strpiti jos SAMO 4 mjeseca.. Fokusirat se na cilj. Zasto vodimo ove razgovore 4 mj pred cilj... To je ono sto me pita... Kao da za 4 mj kad odemo, sve ce preko noci bit blistavo, savrseno i sjajno, i svega ovoga se necemo ni sjecati. Da barem tako funkcioniram. Da bar bude istina...

Ima ona prica o zakucavanju cavala u drvenu ogradu, pa cupanje istih..

Zadnje uređivanje Stu Griffin : 05.10.2017. at 21:50.
Stu Griffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:18   #68
Baš je slatko što ste isplanirali sve detalje života uključujući čak i imena djece dok on nije u stanju roditeljima reći da postojiš. Kažeš majka zna ali se ponaša kao da te nema? Ne znam kako uopće ti vjeruješ u ro da ona zna, nije da ste se upoznale i kavu popile. Tek ti je on rekao da ona zna, vjerujem u nekoj od tih tvojih faza kada si pukla pa se sjetila tražizlti od njega neki pomak.
Ova ex za koju sam rekao je bila kao taj tvoj, u razgovorima sa mnom pričala o braku, djeci, koji bi spol ja a koji ona radije dok u isto vrijeme nije bila u stanju majci reći da odjebe od njezinog života i izbora.
I čudila se što ja na te priče reagiram mlako, kako bi drugačije trebao kada sam već tada vidio da od toga svega neće biti ništa jer koliko god se ja trudio isti obrazac se stalno ponavljao.
Ti si malo naivnija, moguće nešto životno neiskusnija pa si popušila tu priču. Tvoj na znak prekida krvari iz nosa, moja je bila suicidalna.
Ali ne možeš s nekime biti samo da ga držiš na životu. Možeš biti samo ako to želiš a oni žele jednako kao i ti.
On to ne želi dovoljno da razbije okove kojima je vezan, ova moja nije željela dovoljno. Zašto tebi treba toliko dugo da to shvatiš jedino je pitanje.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:31   #69
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
Ja se trebam strpiti jos SAMO 4 mjeseca.. Fokusirat se na cilj. Zasto vodimo ove razgovore 4 mj pred cilj... To je ono sto me pita... Kao da za 4 mj kad odemo, sve ce preko noci bit blistavo, savrseno i sjajno, i svega ovoga se necemo ni sjecati. Da barem tako funkcioniram.

Ima ona prica o zakucavanju cavala u drvenu ogradu, pa cupanje istih..
Čak i da on ostavi roditelje, ti stvarno misliš da će to čarobnim štapićem promijeniti njegova krvarenja iz nosa i depresivno djetinje ponašanje svaki put kad nije po njegovom?
Roditeljski dom nije lako ostaviti, ali samo ostavljanje istog ne znači i prestanak patologije koja se tamo odvijala.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:35   #70
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Čak i da on ostavi roditelje, ti stvarno misliš da će to čarobnim štapićem promijeniti njegova krvarenja iz nosa i depresivno djetinje ponašanje svaki put kad nije po njegovom?
Roditeljski dom nije lako ostaviti, ali samo ostavljanje istog ne znači i prestanak patologije koja se tamo odvijala.
On vjeruje da je nekad dovoljno samo pobjeci. Ja sam to isto pitala...
Stu Griffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:41   #71
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
On vjeruje da je nekad dovoljno samo pobjeci. Ja sam to isto pitala...
Na takvima kao što je on psihoterapeuti grade vikendice, a on misli...
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:45   #72
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
Ja se trebam strpiti jos SAMO 4 mjeseca..
Počni smišljati naslov teme koju ćeš otvoriti za četiri mjeseca.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:04   #73
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
Ja se trebam strpiti jos SAMO 4 mjeseca.. Fokusirat se na cilj. Zasto vodimo ove razgovore 4 mj pred cilj... To je ono sto me pita... Kao da za 4 mj kad odemo, sve ce preko noci bit blistavo, savrseno i sjajno, i svega ovoga se necemo ni sjecati. Da barem tako funkcioniram. Da bar bude istina...

Ima ona prica o zakucavanju cavala u drvenu ogradu, pa cupanje istih..
Pa ok, to nije tako daleko.

Imate neke konkretne planove? Gledate stanove vani, šaljete oglase, ti učiš ili već znaš jezik?

To je Njemačka/Austrija u planu?
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:09   #74
Mora biti da je taj neki super-uber frajer cim ti punu deceniu cekas njegovu "milost" ... Ma nisi ti luda, ti si vec odavno poludila!
__________________
Osjećam se dva dana mlađi.
mauzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:45   #75
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa ok, to nije tako daleko.

Imate neke konkretne planove? Gledate stanove vani, šaljete oglase, ti učiš ili već znaš jezik?

To je Njemačka/Austrija u planu?
Imam familiju koja samo ceka mig i vec imaju firme gdje bi radili, a isto tako i stanove u blizini ce nam pronaci, samo cekaju da damo znak da mogu.
Da, Njemacka/Austrija. Osnove jezika oboje znamo, pola mojih zivi tamo, mislim da bi ga naucili vrlo brzo tamo.
Oglase jos ne saljemo jer me strah ic traziti stan, pa ako mi netko kaze, evo moze dostupan je, sto cu reci, ajd malo cekajte da budem sigurna?
Ali oglas je spremljen i napisan na hrvatskom, njemackom i engleskom jeziku, da. Detaljan.
Stu Griffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:54   #76
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
Imam familiju koja samo ceka mig i vec imaju firme gdje bi radili, a isto tako i stanove u blizini ce nam pronaci, samo cekaju da damo znak da mogu.
Da, Njemacka/Austrija. Osnove jezika oboje znamo, pola mojih zivi tamo, mislim da bi ga naucili vrlo brzo tamo.
Oglase jos ne saljemo jer me strah ic traziti stan, pa ako mi netko kaze, evo moze dostupan je, sto cu reci, ajd malo cekajte da budem sigurna?
Ali oglas je spremljen i napisan na hrvatskom, njemackom i engleskom jeziku, da. Detaljan.
Nisam upratio... ako imate sve spremno, zasto morate cekati cetiri mjeseca?
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:55   #77
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Nisam upratio... ako imate sve spremno, zasto morate cekati cetiri mjeseca?
Jer njemu ide krv na nos kad treba ostaviti mamu.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:56   #78
OK, dobro da si barem ti spremna.
Nadam se da ti je i dragi stvarno u tom filmu pripremanja za novi početak.

Tko ce raditi na gospodarstvu (OPG) ili misli zatvoriti firmu?
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 23:13   #79
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Jer njemu ide krv na nos kad treba ostaviti mamu.
A daj me nemoj .

Ovo je toliko smješno i toliko tužno istinito da je time još više smješno.

Sretno Stu, trebat će ti kak god okreneš!
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:07   #80
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
Imam familiju koja samo ceka mig i vec imaju firme gdje bi radili, a isto tako i stanove u blizini ce nam pronaci, samo cekaju da damo znak da mogu.
Da, Njemacka/Austrija. Osnove jezika oboje znamo, pola mojih zivi tamo, mislim da bi ga naucili vrlo brzo tamo.
Oglase jos ne saljemo jer me strah ic traziti stan, pa ako mi netko kaze, evo moze dostupan je, sto cu reci, ajd malo cekajte da budem sigurna?
Ali oglas je spremljen i napisan na hrvatskom, njemackom i engleskom jeziku, da. Detaljan.
A da ti odes, sama, da sve pripremis?
Ima smisla- vidjet ces da mozes disati i bez njega; slozit ces si zivot, svoj, pa s njim-sta vec bude. On ce imati jednostavan izbor- jednostavniji, barem.
Mislim, naime, da je izraz "on me voli" daleko od stvarne cinjenice. Ali to je na tebi da procijenis -kad budes mogla smireno razmisliti.

Sent using T
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.