Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 21:09   #1
Mercedes B - skriveni kvar

Ekipa molim za bilo kakav savjet. Lomim koplja sa svojim Mercedesom B klasa 180 CDI vec dugo vremena i nikako na zelenu granu. Rijec je o verziji W245 iz 2010. godine sa rucnim mjenjecem.


Naime, prije skoro godinu dana istovremeno su se pojavila 2 problema:

PROBLEM 1
Mjenjac zapkinje prilikom saltanja. Ne upada ni blizu glatko kao sto je to bilo prije, nego se ponekad osjeti kao da “zupcanici ne sjedaju”, ili je saltanje jednostavno otezano, a ponekad uopce ni ne moze upasti iz prve u brzinu. U pocetku se ovo osjetilo samo na drugoj brzini (posumnjao sam odmah na sinhron), ali s vremenom se problem propagirao na prvu, trecu i rikverc. Posebno prva i rikverc znaju praviti problem da se uopce ne moze ubaciti u brzinu kada auto miruje sve dok ne prebacim u neutralni polozaj, otpustim kvacilo i onda ponovno pritisnem kvacilo i prebacim bez problema.


PROBLEM 2.
U isto vrijeme sa problemom 1, pojavio se i drugi problem “praznog hoda” u pogonu. Ovo ocitujem na vise razlicitih nacina, kao npr:
- paljenje i gasenje auta zna zatresti (s pritisnutim kvacilom)
- ako prilikom pritiskanja i otpustanja kvacila nisam super njezan, auto se bas zatrese
- ako vozim pri vecim brzinama (cetvrta i vise), i najblazi dodir na papucicu gasa se osjeti kao udarac i jaki trzaj
- ako prebacim mjenjac u neutralni polozaj prije nego zaustavim kretanje auta, i onda kad zaustavim auto odlucim prebaciti u prvu, prilikom prebacivanja opet osjetim jak udarac (ne u mjenjacu nego u samom autu)


Ok, predpostavljam da su problem 1 i problem 2 usko povezani, a mozda i uzrokovani jednakim kvarom. Prvo sto je padalo napamet su losi noseci motora ili lose kvacilo, odnosno zamajac (auto je presao preko 170 tisuca). Nakon rastavljanja auta, utvrdeno je da su sajle mjenjaca dobre i da su nosaci motora citavi. S druge strane, kvacilo je djelovalo dosta potroseno.

Zamijenjen je cijeli komplet kvacila (korpa, lamela, cilindar) zajedno sa zamajcem. Sve LUK-ovi djelovi. Auto sklopljen i isproban. Medutim, i dalje isti problem. Stovise, mjenjac je neko vrijeme bio i gori dok se kvacilo nije razradilo.

Nakon ovog prvog pokusaja popravka, uslijedio je drugi i uoceno je da je lijeva poluosovina u raspadu. Sumnja je odmah pala na nju, da nije ona ta koja stvara “prazni hod”. Isto tako, otvorena je getriba i uoceno je da su lezaji u ne bas dobrom stanju. Naruceni su i zamijenjeni lezaji getribe sa originalnim Mercedesovim djelovima, kao i poluosovina.

Pogadate… opet isti problemi. Najgore od svega sto ne mogu reci da su sve ove izmjene donijele ikakve promjene. Svi problemi su ostali i prisutni su jednako kao i prije.

Vise ni ja, ni automehanicari oko mene (ukljucujuci ovlasteni Mercedesov servis) nemaju ideju sto je zapravo uzrok. Sad cu ponovno dati auto na servis, ali sve djeluje kao potraga u mutnom.

Ocajan sam. I ako netko ima ideju gdje je nastao propust i sto bi moglo biti uzrok svim problemima, bio bi puno zahvalan.

Hvala puno!
tomica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 21:15   #2
Promijeni servis. Ima tu vampir koji ti je doktor za mercedese, netko od rodbine mu ima A klasu ako se ne varam
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 21:19   #3
i mom frendu se poluosovina raspala na B klasju, oće to njih kažu mu u servisu
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 21:24   #4
Rekao bi dvomaseni zamašnjak ili jedan od nosača motora/mjenjača.
__________________
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nas...
mata73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 21:30   #5
Jesi pročitao cijeli post? To je promjenjeno/provjereno.
techno_freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 22:13   #6
Jesam, ali je očito došlo do previda ili krive montaže zamašnjaka.
Da li se isto ponaša kod upaljene klime?
__________________
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nas...
mata73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 22:13   #7
To on MISLI da je provjereno...
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 22:22   #8
Ovo kak si napisao po meni zamasnjak glavni krivac
Napisao si da je zamjenjen kuplung set i zamasnjak.Zamasnjak je dosta skupa stvar.
Jel sigurno bilo to mjenjano ? Jer cjenovno gledano onak zamasnjak je sam skuplji od korpe lamele cilindra i jos par stvari da nadodas.
Da nije stavljan polovni ili nesto..

Poluosovine kad odu ne ispoljava se ovak kak si ti opisao.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 23:06   #9
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Ovo kak si napisao po meni zamasnjak glavni krivac
Napisao si da je zamjenjen kuplung set i zamasnjak.Zamasnjak je dosta skupa stvar.
Jel sigurno bilo to mjenjano ? Jer cjenovno gledano onak zamasnjak je sam skuplji od korpe lamele cilindra i jos par stvari da nadodas.
Da nije stavljan polovni ili nesto..

Poluosovine kad odu ne ispoljava se ovak kak si ti opisao.
Hvala svima na komentarima.
Promijenjen je zamajac (LUK cca 600 eura, tocno model prema kataloskom broju). Set kvacila cca 400 eura, isto LUK. Sve skupa skoro 1000 eura.

Sve novo, osim polusoovine koja je bila polovna ali presla vrlo malo.
Auto se ponasa isto sa klimom i bez klime.

Gdje bi mogla nastat greska u montazi?
tomica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 09:30   #10
A nego što je nego greška u montaži - otišao ti je bar jedan nosač motora.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:29   #11
Mercedes B - skriveni kvar

Ipak bi tvoj serviser trebao bit najupućeniji i njemu bi trebalo bit lakše odgonetnut tvoj problem jer mu je vozilo dostupno . Nama je teško i samo možemo nagađat .
Načelno se o tome skoro sve zna . Ima nekakav red događanja . Polako odlazi nosač . Ti to ne primjećuješ jer ti je vozilo stalnu u upotrebi pa se i ti polako privikavaš na sve lošije stanje . Na kraju totalno umre nosač . Motor skače ko kurac . Sajle ti se klimataju i može bit otežano šaltanje ( nije obavezno ) . Kratka poluosovina tu najviše trpi . Osim nje tu su na direktnom udaru lageri diferenciala jer motor se toliko izdiže da se osovina nepravilno lomi u šalici zgloba . Naravno , te udarce prenosi na lager .Duga polosovina je slomljena na pola i u čvršćena jednim lagerom na samoj polovici pa ista ne jebe lagere . Lijeva kratka uvjek dobije po nosu i pod obavezno se raspadne radi nosača motora . Pretežno prednjh . Zadnji naoko znaju izgledat savršeno al ostanu bez ulja i ponašaju se ko da ih nema . Neznam ko ti je to sve slagao ali o A/B klasi je već sve ispričano . Ko ima imalo iskustva sa tim autom dovoljno mu je maknut birač brzina i pogledat unutra . Odmah je sve jasno . Uvid u stanje mjenjača u par koraka . Jednako tako kad rukom kreneš klimatat šalicu lj p osovine . Zna se klimat u lagerima ko babin zub . A sve uglavnom krene od nosača motora .




Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:34   #12
Bilo mi je glupo po ko zna koji puta prozivat "majstore" kojima je vozio tu kramu a koji neznaju prepoznat osnovni simptom razjebanog oslonca momenta (treći nosač motora). A možda nisu htjeli prepoznat. A možda su nekima na ovom forumu tako dragi fušeri.

I obavezno zamjeni samo jedan nosač - ostalo je bacanje novaca i mužnja mušterije na suho.

Napomena za one manje pronicljive ..... sarkazam, jebem vas entelegentne.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 22:24   #13
Hvala!

Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
Ipak bi tvoj serviser trebao bit najupućeniji i njemu bi trebalo bit lakše odgonetnut tvoj problem jer mu je vozilo dostupno . Nama je teško i samo možemo nagađat .
Načelno se o tome skoro sve zna . Ima nekakav red događanja . Polako odlazi nosač . Ti to ne primjećuješ jer ti je vozilo stalnu u upotrebi pa se i ti polako privikavaš na sve lošije stanje . Na kraju totalno umre nosač . Motor skače ko kurac . Sajle ti se klimataju i može bit otežano šaltanje ( nije obavezno ) . Kratka poluosovina tu najviše trpi . Osim nje tu su na direktnom udaru lageri diferenciala jer motor se toliko izdiže da se osovina nepravilno lomi u šalici zgloba . Naravno , te udarce prenosi na lager .Duga polosovina je slomljena na pola i u čvršćena jednim lagerom na samoj polovici pa ista ne jebe lagere . Lijeva kratka uvjek dobije po nosu i pod obavezno se raspadne radi nosača motora . Pretežno prednjh . Zadnji naoko znaju izgledat savršeno al ostanu bez ulja i ponašaju se ko da ih nema . Neznam ko ti je to sve slagao ali o A/B klasi je već sve ispričano . Ko ima imalo iskustva sa tim autom dovoljno mu je maknut birač brzina i pogledat unutra . Odmah je sve jasno . Uvid u stanje mjenjača u par koraka . Jednako tako kad rukom kreneš klimatat šalicu lj p osovine . Zna se klimat u lagerima ko babin zub . A sve uglavnom krene od nosača motora .


Hvala ti puno na detaljnom objasnjenju. Meni je odmah na pocetku mirisalo na nosace motora, ali automehanicar ih je prilikom rastavljanja pregledao i zakljucio da je sve ok. Medutim, kad ti sve ovako ispricas, stvarno oni izgledaju kao uzrok svega.

Savjetujes li mi da idem sa originalnim nosacima ili mozes preporuciti neku jeftiniju varijantu (drugog proizvodaca)?

I jos jedna sitnica. Shvatio sam cijeli tvoj odgovor, osim ove konstatacije da je dovoljno maknuti birac, pogledat unutra i odmah je sve jasno? Nisam shvatio, sto je jasno, stanje getribe? Oprosti, ali nisam bas znalac.

Zadnje uređivanje tomica30 : 12.10.2017. at 22:50.
tomica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 23:35   #14
Omah je sve jasno ? Pa jasno je serviseru kakvom je stanju zadnji u nizu sranja ( mjenjač )bez skidanja istog . Rijetko koji mjenjač možeš ovako pogledat iznutra .
Onaj ko zna , odmah po stanju birača i istrošenosti vodilica , pomakom snopa po osovini , luftu šalice zgloba u ležaju difa može vidjet pravo stanje stvari sa mjenjačem .
Za preporuku nosača Lemförder . Cijena sitnica ( doslovce )



Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:06   #15
Bolje ti je da to odvezeš u Renaultov servis, mislim da će oni biti upućeniji.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:23   #16
Nažalost ovo nije Renault, čistokrvno njemačko govno.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:49   #17
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:33   #18
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Nažalost ovo nije Renault, čistokrvno njemačko govno.
Ferdamt! Sram te bilo!! Isperi usta sapunom!
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 17:36   #19
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Bolje ti je da to odvezeš u Renaultov servis, mislim da će oni biti upućeniji.

Renault servis ? Upućeniji ? U šta ?ccccc


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:17   #20
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
Renault servis ? Upućeniji ? U šta ?ccccc


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Ma blamira se bez veze. Sad je na drugoj temi saznao da ima dCi motora u nekim Mercima, pa već ovdje savjetuje.

Naravno, otkad je ta suradnja aktualna mu nije poznato.

Uglavnom, još jedan biserko
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.