Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2011., 15:50   #2421
Quote:
maniy kaže: Pogledaj post
a za koliko ih znas?!? to su majstorski stupnjevi.
Dr. Chujiro Hayashi je uveo novine u reiki iscjeljivanje (u odnosu na Usuia), a Hawayo Takata je to proširila i dovela reiki na zapad, konktretno u SAD. Mislim da su od njih potekli stupnjevi, originalno 3 stupnja. Osnovni, napredni i majstorski.

KOd nas postoji i varijanta od 4 stupnja, gdje je treći majstorski, a četvrti je majstor-učitelj. To je uvedeno zato jer je originalno majstopr učitelj stupanj skup i obično treba dosta vremena da se dio toga dođe, pa se uveo i "obični" majstorski kao prijelazni stupanj.

Dakako da i u reikiju ima svakavih varijanti, ljudi su skloni izmišljanju novih stvari

Glede kvalifikacije "circus" koju naš uvaženi forumaš Beljki voli upotrebljavati, napomentu ću i da u yogi postoji daleko više pravaca, tehnika, naziva itd.
Pa ja to ipak ne nazivam cirkus jer bolje je vježbati i prakticirati bilo što nego ništa. Tako je nekada bilo, ili su se ozbiljno bavili yogom ili nekog drugom duhovnom disciplinom ili su bili prepušteni sami sebi. Danas svatko može naći nešto, ovisno u dubini svoga džepa, ne mora čovjek biti redovnik ili isključivo posvećen nečemu da bi imao koristi po svoje zdravlje i ponajviše po svoju okolinu. Jer ispravan odnos prema sebi se reflektira prema okolini. A koliko smo u skladu sa drugima toliko će i ovaj svijet bili usklađen. Jer ipak smo mi ti koji dominiramo ovom planetom bez obzira koliko to štetno po nju bilo .

Stoga je sve dobrodošlo makar utjecalo samo djelić na sveukupnu harmoniju.
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 15:56   #2422
Oh, u yogi nema nista manje cirkusa i prodaje magle
Ima doduse prednost sto i ako je magla bar se malo istegnes.
Ali ima i manu da mozes zadobiti ozbiljne povrede takodjer.

Tako da nije liseno cirksuarija pa ne vidim u tome nekakvu kontru reikiu
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 20:56   #2423
Quote:
maniy kaže: Pogledaj post
valjda je jasno da nisam procitala sve postove, a za reiki imam nesto za reci - imam i ja 2 stupnja reikija, i uskoro krecem na treci.
moje iskustvo je da mi se zivot vrtoglavo promjenio otkad sam inicirana! pod br. 1 nakon sto su mi otvorene cakre zdravlje mi se popravilo na nekoliko polja, pod br.2 frekvencija mi se podigla, pod br. 3 imam sretniji i ispunjeniji zivot!!!!ne prakticiram ga svakodnevno, vec po potrebi, moje drustvo i poznanici su isto govorili da je to bullshit, pa kad mi je mamu stisnula kicma, a ja fino otvorila reiki ljubavi i svijetla, rukice, pa da vidis - zazujalo joj je, i nakon 10 min vise nije osjecala bol..
kvaliteta reikija uvelike ovisi i o majstoru, znam ih nekoliko u hr koji uzimaju lovu za to, a da uopce nemaju majstorstvo (samo reiki majstori mogu inicirati!!) a to je 5 i 6 stupanj, do toga treba proci ohoho iskustva i predanog rada.
srico a po kojem to sistemu????????????????????

nesto novo doslo na scenu?
jiltedG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 00:02   #2424
Quote:
maniy kaže: Pogledaj post
valjda je jasno da nisam procitala sve postove, a za reiki imam nesto za reci - imam i ja 2 stupnja reikija, i uskoro krecem na treci.
moje iskustvo je da mi se zivot vrtoglavo promjenio otkad sam inicirana! pod br. 1 nakon sto su mi otvorene cakre zdravlje mi se popravilo na nekoliko polja, pod br.2 frekvencija mi se podigla, pod br. 3 imam sretniji i ispunjeniji zivot!!!!ne prakticiram ga svakodnevno, vec po potrebi, moje drustvo i poznanici su isto govorili da je to bullshit, pa kad mi je mamu stisnula kicma, a ja fino otvorila reiki ljubavi i svijetla, rukice, pa da vidis - zazujalo joj je, i nakon 10 min vise nije osjecala bol..
kvaliteta reikija uvelike ovisi i o majstoru, znam ih nekoliko u hr koji uzimaju lovu za to, a da uopce nemaju majstorstvo (samo reiki majstori mogu inicirati!!) a to je 5 i 6 stupanj, do toga treba proci ohoho iskustva i predanog rada.
Blago tebi kada imao tako velikih pozitivnih promjena. Samo me zanima kako su ti se čakre otvorile ? Kako si u to sigurna. Da nije autosugestija? A što je to ta frekvencija. Ja sam bio kod moga prijatelja građevinarca i velikog reikiste. On mi je pokazao svoju plaću koju dobije nakon odbijanja kredita : 500 kuna.
Izgleda sa su se njemu sve čakre začepile, a frekvencija ugasila
Srećom da ima i dobrih stvari kao kod tebe, a ne kao :https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=2216

Zadnje uređivanje krena : 07.07.2011. at 00:10.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 15:12   #2425
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Oh, u yogi nema nista manje cirkusa i prodaje magle
Ima doduse prednost sto i ako je magla bar se malo istegnes.
Ali ima i manu da mozes zadobiti ozbiljne povrede takodjer.

Tako da nije liseno cirksuarija pa ne vidim u tome nekakvu kontru reikiu
Zapravo ja i ne govorim kontra bilo čemu . Cilj je bio reći da je bolje vježbati i prakticirati bilo što nego sjediti doma i kukati nad svojom jadnom sudbinom

Pa čak i ovu yogu:
http://www.youtube.com/watch?v=PpcYPiE6A1s

Možda se netko sjeća Janine Turner, Život na sjeveru

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Blago tebi kada imao tako velikih pozitivnih promjena. Samo me zanima kako su ti se čakre otvorile ? Kako si u to sigurna. Da nije autosugestija?
Kao da je važno što se dogodilo. Važno je da je curi OK. Ili treba da se pati da bi bila na "liniji znanosti"?

Zadnje uređivanje Bat Kol : 07.07.2011. at 22:36.
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 21:57   #2426
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Zapravo ja i ne govorim kontra bilo čemu . Cilj je bio reći da je bolje vježbati i prakticirati bilo što nego sjediti doma i kukati nad svojom jadnom sudbinom

Pa čak i ovu yogu:
http://www.youtube.com/watch?v=PpcYPiE6A1s

Možda se netko sjeća Janine Turner, Život na sjeveru
rekose mi dole u indiji kako im prilicno cesto dolaze ljudi sa povredama od joge, a da su to najcesce oni koji vjezbaju u tim nekim modernim fitnes zapadnjackim brendovima i forsiraju se. Jednom liku je trebalo dvije godine kod njih da se oporavi, a navodno da ima i ozljeda koje su ostavile trajne posljedice.

Dakle nije bolje bilo sto nego nista. Ako nesto ima efekta, tj moze izazvati promjene onda te promjene mogu biti i stetne ako metode nisu ispravno primjenjene.

Doduse ne vidim kako bi reiki mogao bit posebno stetan osim po novcanik i eventuano preufuravanje u fantazije, ako je to nesto stetno, ali svakako moze biti gubljenje vremena

Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Kao da je važno što se dogodilo. Važno je da je curi OK. Ili treba da se pati da bi bila na "liniji znanosti"?
Njoj nije vazno, vazno je nama koji zelimo prokljuvit sto se desava i koji su tocno mehanizmi u igri, jer to onda omogucava bolje i efikasnije koristenje istih, no o tome smo vec bar nekolko puta pricali
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Bat Kol : 07.07.2011. at 22:48.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 14:19   #2427
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Blago tebi kada imao tako velikih pozitivnih promjena. Samo me zanima kako su ti se čakre otvorile ? Kako si u to sigurna. Da nije autosugestija? A što je to ta frekvencija. Ja sam bio kod moga prijatelja građevinarca i velikog reikiste. On mi je pokazao svoju plaću koju dobije nakon odbijanja kredita : 500 kuna.
Izgleda sa su se njemu sve čakre začepile, a frekvencija ugasila
Srećom da ima i dobrih stvari kao kod tebe, a ne kao :https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=2216
Krena,
malo si zaluta!
reci mi molin te kakve veze reiki joga ili bilo koja druga tehnika imaju veze sa podizanjem kredita
po toj logici (bar meni) polovina hrvata su reikisti. jer svi oni grcaju u kreditima.
nije njemu kriv reiki sto se nezna pokriti i s malin lancunon(plahta)
trosi koliko imas a ne koliko mozes kredita dignuti
jiltedG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 21:36   #2428
U pravu si. Doista ljudi okrivljuju Reiki za svaku glupost i to je definitivno činjenica da kad su ulazili u Reiki nisu dobro shvatili niti načela Reikija, a kamoli što drugo.

Najbolji dio je kad Reikijem rade sebi zaštitu od koječega, a sekund iza toga im umom već plovi misao kako mogu prevariti neku drugu osobu, državu, banku ... Takođe mislim da im nije dovoljno naglašeno, da što posiješ to ćeš i požnjeti u svakom pristupu i pačanju u bilo koju tehniku koja dovodi do spoznaja nevidljivih stvari.
Ako Reikijem ne znaju pravilno postaviti namjere najčešće tipa >NOVAC MI PRISTIŽE SA SVIH STRANA<, bolje da to niti ne rade, jer može otići u suprotnom pravcu, a zašto je to tako opet vraća na ponovno čitanje i shvatanje, šta je to Reiki i kako se on pravilno koristi... Za to treba pročitati mnogo drugih knjiga, a ne samo skriptu i knjigu Reiki za novo doba...
trag is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 10:27   #2429
pozdrav svima!
željela bih s vama podijeliti svoje kratko iskustvo s reikiem i ustvari čuti vaše mišljenje o svemu jer sama više nisam sigurna.
bila sam kod jednog reiki majstora i bioenergetičara na pregledu (zbog nekih manjih zdravstvenih problema). na pregledu mi je rečeno da ja na sebi nemam nikakvih negativnih energija, ali ima na kući te da imam zaostale duše u kući. također da suprug ima negativnu energiju. i dobila cjenik za rješavanje toga. maknula sam energije s kuće i nakon toga je bilo potrebno napraviti zaštitu za kuću (ne mala cijena). nakon toga sam inicirana u prvi stupanj reikia. nedavno skinula i mužu negativnu energiju i sad bi mu trebala dati staviti zaštitu.
e sad se dogodilo da je djetetu i meni netko putem crne magije stavio negativne energije. i naravno, sad opet skidanje toga i zaštita. e sad je to meni već malo previše jer ne znam u šta da vjerujem. nisam na sebi osjetila neko pogoršanje, niti si mogu zamisliti da bi netko koga poznajem išao tražiti nekog ko se bavi stavljanjem uroka i takvih stvari...
muž mi kaže da su to gluposti, ok mu je reiki i bilo koja alternativa koja pozitivno djeluje na ljude, ali ovo mu se ne sviđa.
molila bih one koji se duže bave reikiem da mi kažu jel to normalno, jel to tako svugdje funkcionira?
hvala!
vrcki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 16:20   #2430
Pomoću reikia se ne može zaštiti od cne magije, opsjednuća i sl.... Tako da za to moraš potražiti pomoć nekoga tko koristi drugačija magijska znanja. Reikiem si možeš natovariti razne entiete na leđa, a ne da se možeš njime čistiti.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 22:45   #2431
Quote:
vrcki kaže: Pogledaj post
molila bih one koji se duže bave reikiem da mi kažu jel to normalno, jel to tako svugdje funkcionira?
hvala!
A teško je tu sada nešto više reći. Inače može se reikijem zaštiti bez problema. Meni su problematični ti cjenici... čini mi se da te taj iskorištava.
Ako ćeš ozbiljnu preporuku pošalji mi priv. poruku.
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 13:51   #2432
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
A teško je tu sada nešto više reći. Inače može se reikijem zaštiti bez problema. Meni su problematični ti cjenici... čini mi se da te taj iskorištava.
Ako ćeš ozbiljnu preporuku pošalji mi priv. poruku.
slazem se sa Stablom, iskoristavanje!!!
jiltedG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 19:54   #2433
nova sam tu i blage veze neman o čemu se tu radi, a nisam pročitala sve postove sada,zanima me pošto je moja majka išla na tretman kod reikia i bioenergetičara šta to uopće znači?da li je kada ideš na tretman inicijacija ili zato treba nešto više?inače svega me toga nekako strah pa...
chaverronni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 22:07   #2434
Quote:
chaverronni kaže: Pogledaj post
nova sam tu i blage veze neman o čemu se tu radi, a nisam pročitala sve postove sada,zanima me pošto je moja majka išla na tretman kod reikia i bioenergetičara šta to uopće znači?da li je kada ideš na tretman inicijacija ili zato treba nešto više?inače svega me toga nekako strah pa...
nisan te bas najbolje razumija sto te zanima. pogotovo u ovoj recenici " moja majka išla na tretman kod reikia i bioenergetičara šta to uopće znači?
sto se tice drugo djela odgovor nije tezak.tretman NIJE ISTO sto i inicijacija.
cjeloviti tretman se sastoji od 4 uzastopna tretmana davanja energije. dakle 4 dana ides "po energiju", inicijacija je seminar u kojem reiki majstor-ucitelj otvara,prosiruje,produbljuje tvoje energetske kanale. nakon zavrsetka seminara postajes reikist 1 stupnja. itd dok nedodes na 3. po tradicionalnoj predaji reikia postoje 3 stupnja. nakon inicijacije i ti si sposobna davati reiki energiju.
sto se bioenergije tice neman ti sto reci jer o tom neznan nista.
postoji li neki "opravdan razlog zbog kojeg strahujes ili je to samo zbog neznanja???
jiltedG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 14:19   #2435
Evo malo zanimljivosti za one koji ne uzimaju sve zdravo za gotovo već vole više saznati prije nego se odluče na nešto. Istina je da je prvi put jednostavniji i brzo dovede do rezultata, ali nismo svi isti

http://www.liberatapublishers.com/zeropoint.htm
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:10   #2436
http://www.hrsvijet.net/index.php?op...ost&Itemid=144



Obratite pažnju i na komentar...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 10:20   #2437
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
A joj... u kojem stoljeću oni žive...
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 16:42   #2438
reiki iskustva

Moje isjkustvo je jako pozitivno u reikiu sam deset godina život mi se promijenio na bolje puno više sreče u kriznim situaciama sam si puno pomogao pokušavam širiti samo dobro u biti meni jako odgovara pomaže kod bolesti ali kad je netko jako bolestan uz lječničku pomoč može pomoči u psihičkom stanju a zdravlje se može poboljšati ali to nisu nikava čuda sve zavisi u kojem je stanju organizam i koliko može propustiti energije.Ali nebi nikada savjetovao da se ljudi odreknu doktora u zamjenu samo sa reikijem.Reiki je po meni energija koja proklazi kroz tjelo čisteči ga od razno raznih otrova a isto tako je i sa mozgom.Eto toliko od mene
snješkobjelič is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 23:24   #2439
Pozdrav svima,

Potpuni sam laik kada je rijec o ovoj temi ali se nadam da mi reiki mozda moze pomoci da se rijesim nekih tegoba... Naime vec duze vrijeme se stalno osjecam umorno, imam osjecaj cim ustanem iz kreveta vec sam umorna iako sam spavala 8 sati, energije nemam nizasta, jako cesto sam bolesna (uvijek sam bila slabog imuniteta ali ove zime cini se da se jos pogorsalo), osjecam potpuni disbalans, a povrh svega mi se poslednjih godina nakupilo mnogo negativne energije i frustracije zbog losih iskustava na ljubavnom polju. Da vas ne davim vise sa svojim problemima, ne ocekujem da reiki ucini cudo ali sam pomislila da mozda moze malo pomoci u smislu da poboljsa protok energija, procisti cakre, regulise disbalans itd....? Bila bih jako zahvalna ako neko moze da mi preporuci kod koga ici na terapiju u Zagrebu a da je po nekoj povoljnoj cijeni (s obzirom da bih dolazila iz Beca). Koliko terapija je preporucljivo da se uradi u mom slucaju? Takodje da li biste mi mogli preporuciti neke ucitelje reikija, djeluje mi vrlo zanimljivo i razmisljam da i sama pocnem da ucim. Mozda je glupo pitanje ali ako neko sam po sebi ima slabe energije, da li on uopste moze biti dobar reiki davalac ili majstor?

Svaki savjet je dobrodosao!

Hvala puno unaprijed!
Scorpio000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 13:54   #2440
Quote:
Scorpio000 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Potpuni sam laik kada je rijec o ovoj temi ali se nadam da mi reiki mozda moze pomoci da se rijesim nekih tegoba... Naime vec duze vrijeme se stalno osjecam umorno, imam osjecaj cim ustanem iz kreveta vec sam umorna iako sam spavala 8 sati, energije nemam nizasta, jako cesto sam bolesna (uvijek sam bila slabog imuniteta ali ove zime cini se da se jos pogorsalo), osjecam potpuni disbalans, a povrh svega mi se poslednjih godina nakupilo mnogo negativne energije i frustracije zbog losih iskustava na ljubavnom polju. Da vas ne davim vise sa svojim problemima, ne ocekujem da reiki ucini cudo ali sam pomislila da mozda moze malo pomoci u smislu da poboljsa protok energija, procisti cakre, regulise disbalans itd....? Bila bih jako zahvalna ako neko moze da mi preporuci kod koga ici na terapiju u Zagrebu a da je po nekoj povoljnoj cijeni (s obzirom da bih dolazila iz Beca). Koliko terapija je preporucljivo da se uradi u mom slucaju? Takodje da li biste mi mogli preporuciti neke ucitelje reikija, djeluje mi vrlo zanimljivo i razmisljam da i sama pocnem da ucim. Mozda je glupo pitanje ali ako neko sam po sebi ima slabe energije, da li on uopste moze biti dobar reiki davalac ili majstor?

Svaki savjet je dobrodosao!

Hvala puno unaprijed!
I ja sam se tako isto osjecala kao i ti. Kad sam pocela sa planinarenjem vidjela sam kako drugi planinari kao leptir idu uz brdo za razliku od mene.Nisam debela, djelujem zdravo. No, problem je u ishrani kako sam kasnije utvrdila.Ishrana i kondicija...Da "nabijem" kondiciju trebalo mi je 1 godina aktivnog hodanja svaki vikend po 10-20-30 km ...+ koristenje hrane koja daje energiju poput ovsenih paljuhica,suhih grodjica,banana....itd...to sam jela iako ne volim te stvari i vjeruj mi...sad mogu da radim 6-7 sati i poslije posla mogu da idem hodati, vise mi se ne spava. I jos nesto....dobro se naspavaj. A reiki je isto dobar, probaj sa prvom inicijacijom i vidjeces kako ce ti biti
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.