Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2008., 23:03   #21
Talking odjavila sam ju...jeee...!!!

Quote:
Hrvach kaže: Pogledaj post
može se odjaviti HRT pristojba

odi na njihov forum pa ćeš vidjeti

tamo imaš i broj telefona

odjava se plaća kao i jedna mjesečna pretplata (66 kuna), dođe lik koji je ovlašten od strane HRT-a i zapečati tv
potpišeš da si suglasan da kontrolori izvrše pregleda da je to tako....ako im to ne dozvoliš snosiš posljedice....i tu se sada nabrajaju visine kazni koje možeš dobiti...
netočno
nitko više ne pečati tv ide se samo kod bilježnika

odjava tv pretplate je relativno jednostavna stvar
1.) odeš na tv, uzmes.. tamo neki formular "za odjavu tv-a"
2.) nakon toga odeš kod javnog bilježnika, dode te ne sjecam se više koliko, cca 50,00 kn, jer sam ja odjavljivala za firmu, za fizicke osobe je nešto jeftinije...

i to je to...pa-pa tv-pretplata
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 13:59   #22
mi smo uvijek bili uredni platiše. nedavno se preselili i stari nazvao hrtovce da odjavi pretplatu za staro prebivalište pošto tamo više nitko ne živi. "teta" (da se lijepo izrazim ) mu je isto počela nešto blebetat o javnom bilježniku i sličnim glupostima na što se on počeo derat na nju i - vid vraga - odjednom riješeno tim telefonskim razgovorom bez bilježnika i ostalih gluposti. dakle... treba zauzet stav
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 19:34   #23
Quote:
Boltorn kaže: Pogledaj post
Dobro, jedno kratko i jasno?
Zasto HRT ne bi mogao dobiti sudski nalog za pretres stana?
Zato što za prekršaj od 500 kuna niti jedan sud neće izdati taj nalog. Privatnost stana je Ustavom štićena vrijednost. Nisu za to izdavali naloge ni u socijalizmu, a kamoli danas.

Da ne spominjem da bi troškovi postupka bili višestruko veći.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 11:35   #24
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
pa pise ti da se odnosi na pravne osobe. jesi ti pravna osoba?
jesam, zato i pitam, smije li on meni uči u dvorište uopće bez mog pristanka. bez naloga ne bi smio, što znači da ga mogu sterati van kada i da ga uopće ne moram pustiti unutra.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 11:35   #25
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
netočno
nitko više ne pečati tv ide se samo kod bilježnika

odjava tv pretplate je relativno jednostavna stvar
1.) odeš na tv, uzmes.. tamo neki formular "za odjavu tv-a"
2.) nakon toga odeš kod javnog bilježnika, dode te ne sjecam se više koliko, cca 50,00 kn, jer sam ja odjavljivala za firmu, za fizicke osobe je nešto jeftinije...

i to je to...pa-pa tv-pretplata
ovo nisam znao. hvala na informaciji.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 14:46   #26
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
jesam, zato i pitam, smije li on meni uči u dvorište uopće bez mog pristanka. bez naloga ne bi smio, što znači da ga mogu sterati van kada i da ga uopće ne moram pustiti unutra.
al pazi da ga ne ozlijediš jer te može tužit za to
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 15:07   #27
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
jesam, zato i pitam, smije li on meni uči u dvorište uopće bez mog pristanka. bez naloga ne bi smio, što znači da ga mogu sterati van kada i da ga uopće ne moram pustiti unutra.
Ne moraš ni policajca pustiti ako nema naloga odnosno ako ti se iz stana ne ćuje vrištanje ili ako on ne namiriše da pripremaš kakav bojni otrov. E sada ne znam jel to poverda vlasništa pa da sikirom možeš ganjati po dvorištu ili pustiti ćuku na njega. Jel valjda su podigli optužnicu protiv onoga ćovjeka koji je lopova opzdio lopatom.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 12:18   #28
imam pitanjce, pa molim za pomoć!

prije 2mjeseca sam uselila u podstanarski stan i ništa od odjave ili prijave tv-a, jer naime osoba koja je ovdje živjela prije mene nije odjavila tv i uplatnice i dalje dolaze, ali na njeno ime i prezime!
da li da se pravim glupa da ne znam ništa o tome (i ne otvaram vrata nepoznatima, pa neka uplatnice i dalje dolaze) ili da nešto poduzmem, jer nije da mi se plaća pristojba s obzirom da ga toliko i ne gledam (eventualno koji DVD), a i internet je odnio svoje!

tnx!
latiffa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 20:51   #29
pa uplatnice koje dolaze nisu na tvoje ime, ne?
samo uživaj, eventualna kazna također nemre ići na tvoje ime...
prvo moraš prijaviti tv, da ga možeš plaćati
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 22:21   #30
Quote:
Kinky kaže: Pogledaj post
pa uplatnice koje dolaze nisu na tvoje ime, ne?
samo uživaj, eventualna kazna također nemre ići na tvoje ime...
prvo moraš prijaviti tv, da ga možeš plaćati
ako uplatnice još uvijek dolaze, znači da tv nije odjavljen...
i da, nisu na moje ime...
latiffa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 23:48   #31
Ne mogu odolit ovo ne prenit:

Friedricha Schillera ganjaju zbog TV pretplate

Iako je mrtav više od 200 godina, slavni njemački pisac Friedrich Schiller našao se na meti njemačkih inkasatora koji su ga željeli tužiti zbog neplaćanja TV i radio pretplate

Njemačka tvrtka GEZ poslala je na ime Friedricha Schillera opomenu za neplaćenu mjesečnu TV pretplatu od 17 eura te mu priprijetila tužbom ne podmiri li dugovanje. Opomenu su poslali na adresu škole nazvane po velikom piscu koja se nalazi u gradu Weigsdorf-Köblitzu.

Ubrzo je na istu adresu stigla i druga opomena istog sadržaja unatoč tome što je ravnatelj škole agenciju upozorio pismom u kojem stoji da 'adresat više nije u stanju slušati radio i gledati televiziju'.

GEZ je ravnatelju odgovorio da će prihvatiti žalbu isključivo ako dokaže da prozvani neplatiša nije posjedovao televizor ili radio.

Nakon što je riješena ova zbunjujuća situacija, glasnogovornik GEZ-a se ispričao rekavši da u svom sustavu imaju puno podataka te da ime Friedrich Schiller nije baš rijetko ni strano te najavio da će 'optuženog' maknuti iz sustava.

Ravnatelj škole izjavio je: 'Napisao sam ovima iz GEZ-a da gospodin Schiller s nama nije već neko vrijeme, a u privitku sam im poslao i njegov životopis.'

tportal.hr
četvrtak, 2.10.2008.


http://www.tportal.hr/kultura/knjige/fset.html
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 11:09   #32
Kako postupiti u slijedećoj situaciji:
Nova zgrada, novi stan i ja nemam namjeru plaćati porez na zrak odnosno ako ide, hoću se izvući iz plaćanja iste.
Došo neki lik i pita za telku, ja reko nemam. Skidam filmove sa Interneta i gledam na compu. Lik: "Ja imam drugačije zapisano.", ja pitam "A tko je to rekao?" I ostalo na tome. Koje konsenkvecne mogu snositi? Jel me mogu tuziti odnosno kako će utvrditi da li lažem ili ne?
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 11:18   #33
Quote:
IgorVG kaže: Pogledaj post
Došo neki lik i pita za telku, ja reko nemam. Skidam filmove sa Interneta i gledam na compu. Lik: "Ja imam drugačije zapisano.", ja pitam "A tko je to rekao?" I ostalo na tome. Koje konsenkvecne mogu snositi? Jel me mogu tuziti odnosno kako će utvrditi da li lažem ili ne?
Utvrditi će tvojom izjavom da li imaš televizor ili ne. Za prekršaj vrijednosti 500 kuna nije se mogao dobiti nalog za pretres stana ni u doba bivšeg totalitarnog režima...

Ovi s popisima i sl. su foliranja.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 16:15   #34
Quote:
latiffa kaže: Pogledaj post
ako uplatnice još uvijek dolaze, znači da tv nije odjavljen...
i da, nisu na moje ime...

onda te briga za to ko za lanjski snijeg...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 16:19   #35
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
netočno
nitko više ne pečati tv ide se samo kod bilježnika

odjava tv pretplate je relativno jednostavna stvar
1.) odeš na tv, uzmes.. tamo neki formular "za odjavu tv-a"
2.) nakon toga odeš kod javnog bilježnika, dode te ne sjecam se više koliko, cca 50,00 kn, jer sam ja odjavljivala za firmu, za fizicke osobe je nešto jeftinije...

i to je to...pa-pa tv-pretplata
eh kad bi sve bilo tako jednostavno...malo bolje pročitajte neke stvari kad potpisujete...

Članak 9.
Izjava ovjerena kod javnog bilježnika mora sadržavati sljedeće izjave i podatke da bi se na temelju zahtjeva za odjavu i izjave, odjava mogla provesti:
- da se izjava daje pod kaznenom i materijalnom odgovornošću;
- da vlasnik, odnosno korisnik prijamnika više ne posjeduje prijamnik u kućanstvu
i/ili poslovnim prostorijama ili da je prijamnik u kvaru te da ga u određenom razdoblju
neće moći koristiti i da dopušta ovlaštenom predstavniku HRT-a provođenje kontrole,- da je upoznat da u slučaju odbijanja, odnosno onemogućavanja HRT-a, u provođenju
kontrole, HRT može ponovno prijaviti obveznika za plaćanje RTV pristojbe
.

__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 21:01   #36
ja odjavio i sve 5 i ok, nema uplatnice, al svi na poslu, a doma deda i baka (a stara luda), vidjela je inkastaora i "gospon pa gde ste bili prošli mjesec" i sad opet dolazi al stara plati pa ko ju j....


buraz mi elektroničar i popravlja televizore, uzeo pokvareni i slupao s macolom i pokazao inkasatoru uz objašnjenje da sam pijan gledao prijenos sabora i čovjek više nije imao jaja doć, al sad hoda novi i stara sve sjeb...
kenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 12:29   #37
Znači sumasumarum, mogu mi staviti soli na rep? Bez obzira što se sa ulaznih vrata u stan vidi TV uređaj? Jer ionako mogu, ako dođe do komplikacija, prodati foru da je TV neispravan
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 13:52   #38
Kad otkazujete pretplatu, ne samo se mora otkazati za TV nego napomenuti za radio. Ja otkazo za televizor a ono došla za radio. Morao sam i to posebno onda otkazivat.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 22:56   #39
Quote:
IgorVG kaže: Pogledaj post
Došo neki lik i pita za telku, ja reko nemam. Skidam filmove sa Interneta i gledam na compu.
Mislim da ti može staviti pretplatu i na to, jer možeš, recimo, slušati naš radio.

Samo ga ne pusti u stan, to također reci svojima doma i to je to.


Jedino ako ti dođu izmjeriti signal iz antene, onda je to druga priča. (Šalim se, naravno).

EDIT:
Al' mene zanima jedna druga stvar: nikada se nisam susretao s njima pa me zanima na koji to način on može potvrditi da ja imam televizor/radio.
Dakle, ako ga pustim u kuću, on vidi tv, dal' ga slika s fotićem ili se njemu vjeruje na riječ kada kaže da ja imam TV prijamnik?
Hmxhmx is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 13:28   #40
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Utvrditi će tvojom izjavom da li imaš televizor ili ne. Za prekršaj vrijednosti 500 kuna nije se mogao dobiti nalog za pretres stana ni u doba bivšeg totalitarnog režima...

Ovi s popisima i sl. su foliranja.
Znaci, hrvatska drzava ne zeli poduzeti korake kako bi se proveo zakon. Bas me zanima na osnovu cega sudac temelji takvu odluku. Ako je nesto propisano zakonom, onda mora i postojati nacin da se neposlusne prisili na postivanje zakona.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.