Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2016., 13:44   #221
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
mi smo (kao i većina u razredu) kupili herlitzovu torbu (osim onih koji su se isprsili s lego i ostalim skupljim markama), ali moje dijete, a ni ostala djeca u razredu, nije tu torbu stavilo na leđa ni jedan jedini put. petkom se stokilaška torba nosi doma i naravno da je nose roditelji (i meni je preteška)! tako da je kupovanje ergonomskih, anatomskih i sl. torbi boravkašima koji ne nose stvari doma svaki dan samo nepotrebna kozmetika.
Moja svaki dan svoju vozi u boravak i vraća doma. Na kotačićima. Jer sve skupa zna imati i preko 7kg. U ponedjeljak npr. 6,3 kg (vagnula sam je iz radoznalosti). Možda sama torba nije ispod 1kg nego 1,5kg ali ostatak stvari je još uvijek 5-6kg u najgorim danima.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 13:49   #222
čula sam da su te na kotačićima osobito loše za kralješnicu jer se uvijek opterećuje samo jedna strana (ruka) kojom se vuče i podiže (na stepenicama i sl.)
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 14:02   #223
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
čula sam da su te na kotačićima osobito loše za kralješnicu jer se uvijek opterećuje samo jedna strana (ruka) kojom se vuče i podiže (na stepenicama i sl.)
Pa ne može biti toliko loše kao nositi 6kg na ledjima djeteta od 25kg
Da joj ja svaki dan nosim - neću, njena škola, njena odgovornost. S obzirom da ima 5 minuta do škole i 7 stepenica, ne vidim neki problem.

Većina (ne svi) koji su kupili anatomske na kraju ili svaki dan nosi svojoj djeci torbu ili su kupili one dodatne kotačiće. Bar koliko ja vidim svaki dan...

E da - naša je kupljena za 400kn dva tjedna prije početka škole, uz besplatnu dostavu.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 14:03   #224
Isuse kako ste me sad šokirale, potpuno sam smetnula s uma da bi torbu trebalo kupiti više-manje sada, radi cijena.

:nesvijest:
:bankrot:
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 19:44   #225
Quote:
Ksenija1982 kaže: Pogledaj post
kako vasi klinci reagiraju na kupnju torbe sada a tek za 9 mj. ce skola?
i osim ovih razlika u dzepovima koje su razlike u dimenzijama torbe? vecina herlitzovih je 36/37 * 38/39 * 22. jel to neka standardna za prvasice? ima unutra "viska" mjesta ili im je sve taman?
moj je dosta visok pa ne znam na sto tocno da obratim pozornost kad mu torbu stavim na leda da mu odgovara??
nekak mi se cini da ce mu ova kockasta brzo biti mala
sta mislite o ovoj? nije bas za prvasica? ili...?
https://e-trgovina.nn.hr/skola/skols...e-torbe/571717
Moja je školu jedva dočekala, udavila nas je sve više pričom o njoj (krenula je tek sa 7 i pol u školu jer je sredinom travnja rođena). BIla je već stvarno zrela za školu. Torbu je svako malo vadila iz ormara i maštala kak je nosi . Ljeti smo brojali dane do škole.
A onda je četvrti dan škole slomila desnu ruku .

Ova torba na slici je stvarno dosta velika i mislim da ne bi trebali imati problema s manjkom mjesta. A ako je dijete i visoko, čisto je ok (mislim da to nije ruksak, viđam takve torbe, čvrste su, krute). Jedino ako je dijete niže, lakše, mogla bi ga torba "pojesti" (ne doslovno , ali zna im biti i preko glave).

Ako niste, trebali bi torbu vidjeti uživo pa procijeniti.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 22:45   #226
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mi kupili herlitz midi s leptiricima, maloj lijepo sjeda na ledja i nije prevelika, ne zulja ju kao step by step torbe.
http://uchenick.ru/d/64351/d/школьны...terfly.JPG.jpg
uglavnom, plan je da potraje do kraja treceg razreda, nekako pretpostavljam da ce do tada vjeroajtno biti doboljno djetinjasta za rozu torbicu s leptirima
dogovorili smo unaprijed torbu bez likova, zato smo kupili praznu pa ce dobiti pernicu i vrecu za tjelesni s likovima koje hoce.
To je definitivno i moj uvjet - nema likova da mi ne dođe plakat da ju cure zezaju da ima torbu za male bebe i da želi novu...Lani je vikala da želi torbu na Praška ili Jurića, sad ju je naravno ta faza prošla i došla je faza predomišljanja, jedan dan je Kitty, drugi Zvončica pa Minnie Mouse.....a o Frozen koja iskače iz svake paštete da ne pričam

Quote:
Ksenija1982 kaže: Pogledaj post
i mi se prikljucujemo potrazi za torbom
malo sam citala temu i vidim da svi hvale herlitz torbe i cijenovno i kvalitetom
vidim da ste vec poceli kupovat i da su sad akcije
meni se cini malo prerano
kako vasi klinci reagiraju na kupnju torbe sada a tek za 9 mj. ce skola?
I mi spadamo u red nestrpljivih. Ja sam prošli tjedan postavila pitanje o onim torbama za 280kn u muelleru pa smo ih u međuremenu razgledali i zaključili da nismo oduševljeni kvalitetom - uf što je bilo suza kad smo joj rekli da nećemo sad odmah kupiti..
Lego torbe su stvarno mrak, ali (na sniženju) koštaju 950kn gledala sam ih i online, nisam ništa bolje našla.
Al nije Lego najskuplja, evo ima i po 200eura, trenutni sale 10% http://www.mytoys.de/Ranzen-Sale/KID/de-mt.sc.ca89/

Osim toga, rekla bih da se ubrajam u hrčak mame (kupujem unaprijed na rasprodajama) imamo već robice u vel.134 za negdje 9-10god pa je i za očekivati da ću ja požurivati s kupnjom torbe

Hvala na linkovim za Narodne novine, stvarno su najpovoljniji - ali moram reći da su u dućanu skuplji, baš sam neki dan prolazila i ovi konjići/delfini/lanad su bili circa 500kn. Pa ćemo mi malu odvesti u dućan da izabere, a kupiti online
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 08:48   #227
nisu 500!! mozda jos nisu krenula snizenja, mi bili u remetincu i delfini su oko 350 bili
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 22:58   #228
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Isuse kako ste me sad šokirale, potpuno sam smetnula s uma da bi torbu trebalo kupiti više-manje sada, radi cijena.

:nesvijest:
:bankrot:
tako je i meni bilo
kupila
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 18:46   #229
Ne stignem sve procitati ..da li je Herlitz midi torba dovoljno velika za dijete koje krece u 1.razred i ne ide u boravak.
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 20:20   #230
Quote:
Duga111 kaže: Pogledaj post
Ne stignem sve procitati ..da li je Herlitz midi torba dovoljno velika za dijete koje krece u 1.razred i ne ide u boravak.
Dovoljno je velika.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 18:21   #231
Kakva su vada iskustva sa scolly torbama. Anatomska 5 u1
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 22:50   #232
Šta mislite o Lego ninjago kai? Ili da radije još pogledam....prvo dijete kreće u prvi razred nesmijem se zeznut Sa drugim ću opuštenije
sierrapahuljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 10:59   #233
Mi smo kupili ovu torbu u Mulleru, mali je sad 2 razred a torba izgleda kao da je nova. Cijene se ne sjećam, znam da je bila skupa ali smo računali da će ju mali nositi 4 god. Što se tiče težine, čini mi se ok dok je prazna . Inače ima 3 minute do škole pa nek upregne malo mišiće, nije ni to loše

IvanaVuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 17:16   #234
Mi imamo lego ninjago nosi je vec trecu godinu i ko nova je. Dogodine ce je vjerojatno zamijeniti za neki ruksak, ali bi je sta se kvalitete tice mogao nositi jos dugo.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 09:44   #235
Mi smo prošle godine kupili ovu Gorjuss torbu. Osim što je vrlo slatka pokazala se i vrlo izdržljivom

http://www.proming-hch.hr/hr/katalog...rtikala-3930-2
MartaB4P is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 11:59   #236
Quote:
IvanaVuk kaže: Pogledaj post
Mi smo kupili ovu torbu u Mulleru, mali je sad 2 razred a torba izgleda kao da je nova. Cijene se ne sjećam, znam da je bila skupa ali smo računali da će ju mali nositi 4 god. Što se tiče težine, čini mi se ok dok je prazna . Inače ima 3 minute do škole pa nek upregne malo mišiće, nije ni to loše

mi imamo takvu torbu ali model od prije 2 godine (sa traktorom) i razocaranje samo takvo, torba je samam po sebi jedna od tezih na trziste, posto ima samo onaj jedan pretinac unutra knjige se prevaljuju stalno i zbog tga torba pada prema naprijed kada je na podu, sve knjige su nam bie i u 1. i u 2. razredu unistene prvenstveno zbog torbe. Jos jedan veliki minus je ova gore guma ili sto vec na poklopcu koja nam se pocela guliti nakon cca 6m mjeseci - uglavnom preskupo torbu koja je nas na nizenju kostala oko 900,00 kn (5u1 a iace je puna cijena oko 1.500,00).

Maloj sam kupila Herlic u NN za nekih cca 350 kn i ta torba je deset puta bolje od ove Stepbystep iliti Hame.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 12:08   #237
Kad je već tema dignuta prijavljujem da je Herlitz torba moje male (završila 1. razred) prošla cijelu godinu i izašla iz "bitke" kao nova.

Radi se o ovoj torbi http://www.grafocentar-kz.hr/slike/v...802764-1_1.jpg plaćenoj koji 300 kuna u Narodnim novinama. Ja prezadovoljna, koristit će je i u drugom razredu, samo ću je prebrisat (pojma nemam kak bi je baš oprala, bojim se da ću je više oštetit ako je cijelu potopim u vodu).

Kak perete školske torbe? Prebrišete ili neko detaljnije pranje? Nije baš zmazana, jedino se vidi na onom donjem dijelu uz rub da je zmazana (kak se očito koja papuča u prolazu očeše u nju pa je tu zmazana) i naramenice (onaj dio koji visi pa se zna zgazit na njega, torbe stoje uz stolove).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 08:55   #238
Ruksak Ice Age

Jel možda netko kupovao ovaj ruksak Ice Age u Mulleru? Kako vam se čini? Trenutno je cca 440kn.
Ili možda nešto bolje ima za taj novac?

Hvala & LP
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Izrezak.jpg‎
Views:	41
Size:	6.3 KB
ID:	17075  
drmix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 09:33   #239
Quote:
drmix kaže: Pogledaj post
Jel možda netko kupovao ovaj ruksak Ice Age u Mulleru? Kako vam se čini? Trenutno je cca 440kn.
Ili možda nešto bolje ima za taj novac?

Hvala & LP
Kako je dijete staro? Ako je prvašić rekla bih da je takva torba prevelika za njega.
Mislim da se radi o ovom:http://www.biroteka.si/8633-14025-th...ic-ice-age.jpg
Jel tako?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 13:43   #240
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Kako je dijete staro? Ako je prvašić rekla bih da je takva torba prevelika za njega.
Mislim da se radi o ovom:http://www.biroteka.si/8633-14025-th...ic-ice-age.jpg
Jel tako?
Radi se o tome ruksaku, hvala na linku
Dječak će sada u treći razred, tako da je, mislim, prikladan što se tiče veličine
Samo ne znam za kvalitetu...
drmix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.