Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2010., 19:29   #61
hmm

Zdravo svima.....jedno pitanje da li je moguce da kortizol ima istu vrijednost ujutro i navece radila sam i na oba nalaza pise vrijednost 562.....
Srculence07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 19:30   #62
Kortizol

Može li mi netko reći kakvu funkciju u tijelu obavlja kortizol i zanima me što se događa kada je nizak nivo kortizola u krvi
vikib6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 21:03   #63
Rečeno mi je da 21. dan ciklusa moram ići vaditi ritam kortizola,naravno nitko ništa više od toga nije rekao,pošto mi je sutra 21 dan,ići ću negdje privatno to obaviti...sada me zanima da li se ritam kortizola mora vaditi obavezno ujutro i onda oko poslijepodneNegdje sam pročitala i da se to radi iz urina,negdje da može i iz krvi...(cijelo vrijeme sam bila uvjerena da trebam vaditi krv)...uglavnom hitno mi je,pa ako netko može pomoći
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 21:24   #64
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Rečeno mi je da 21. dan ciklusa moram ići vaditi ritam kortizola,naravno nitko ništa više od toga nije rekao,pošto mi je sutra 21 dan,ići ću negdje privatno to obaviti...sada me zanima da li se ritam kortizola mora vaditi obavezno ujutro i onda oko poslijepodneNegdje sam pročitala i da se to radi iz urina,negdje da može i iz krvi...(cijelo vrijeme sam bila uvjerena da trebam vaditi krv)...uglavnom hitno mi je,pa ako netko može pomoći
Ovisi što se traži.
Može se raditi samo ujutro u 8h.
Ujutro u 8,te popodne u 16h-to je ritam kortizola.
Te iz 24h urina.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 21:31   #65
Pa u zadnje vrijeme imam tsh povišen i problem s produženim menstruacijskim ciklusom,pa žele vidjeti da li imam po nalazima policistične jajnike,posto po uvz nemam
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 21:33   #66
Znači samo u 8 ujutro,nikako kasnije ne smije?
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 21:37   #67
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Znači samo u 8 ujutro,nikako kasnije ne smije?
Od 8-9h.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 21:43   #68
hvala...jel znate možda za koji hormon je kratica PRL?
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 21:45   #69
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
hvala...jel znate možda za koji hormon je kratica PRL?
Prolaktin.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 21:48   #70
Ok,hvala na pomoći
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 21:53   #71
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Ok,hvala na pomoći
Nema na čemu i drugi put.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 20:19   #72
koliko se sjećam vrijednost kortizola je bolje pratiti iz urina,mislim da mi je to endokrinolog rekao,pokazuje točnije stanje,ali nisam sto posto sigurna,a ja sam ga vadila i iz krvi,a o urinu neću ni pričati,nisam se odvaja od flašice.
goga1809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 15:38   #73
Slobodni kortizol u 24-satnom urinu pokazatelj je izlučenog kortizola u bazalnim uvjetima, međutim taj nalaz nam ne daje informaciju o tome je li dnevni ritam kortizola održan ili nije. Izostanak dnevnog ritma kortizola moguć je i u osoba koje nemaju Cushingov sindrom.

Tako da obje pretrage imaju svoje mjesto u dijagnostici.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 07:37   #74
Imam pitanje,
naručila sam se za ITT u ambulanti za funkcionalne testove (HR i kortizol)
Rekli su mi da ću biti 2-3 sata tamo, da ponesem sendvič i majicu još jednu jer ću se preznojiti.
Mene zanima kako to izgleda, dali si mogu ponijet novine ili knjigu da čitam, ili neću smjeti? Znam da je glupo pitanje, no zanima me baš to, jer mi je biti 2-3 sata negdje bez čitaonog štiva malo... pogotovo ako ne mogu spavati
I još jedno pitanje, koje nema vze sa kortizolom no ima veze sa ostalim hormonima. Trebam vaditi LH, FSH, E2, T3, T4, TSH, PRL, TESTO, FTESTO i SHBG, e sada. Ja sam računala da taman taj dan ili dan ranije trebam dobiti menstruaciju. Naravno kod naručivanja me nisu pitali kada ju trebam dobiti, tako da ne znam dali ima veze kada mi je, s obzirom na ove testove (pretpostavljam da je samo vađenje krvi u pitanju).
Hvala vam na oba odgovora, i nadam se da nisam fulala temu (barem kod prvog pitanja)
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 21:50   #75
Namjeravam ovih dana vaditi kortizol. Problem je u tome što mene čim se približim nekoj zdravstvenoj ustanovi opali tahikardija od najmanje 130 otkucaja. Jednostavno imam užasnu fobiju od liječnika i svega sličnog. Pa me zanima kako će to utjecati na rezultat. Pretpostavljam, ako se on luči u trenucima stresa, da bi to značajno utjecalo na rezultat?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 15:05   #76
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Namjeravam ovih dana vaditi kortizol. Problem je u tome što mene čim se približim nekoj zdravstvenoj ustanovi opali tahikardija od najmanje 130 otkucaja. Jednostavno imam užasnu fobiju od liječnika i svega sličnog. Pa me zanima kako će to utjecati na rezultat. Pretpostavljam, ako se on luči u trenucima stresa, da bi to značajno utjecalo na rezultat?
Možda će utjecati,no treba sačekati nalaz.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 13:13   #77
oprostite sto dizem temu staru 3 godine
ali zanima me da li netko zna postoji li u Zg laboratorij koji radi test cjelodnevnog kortizola iz pljuvacke?
__________________
ti si potpis moj..
insomniac_ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 19:59   #78
Da li se kortizol treba vaditi neki određeni dan (menstrualnog) ciklusa ili je svejedno kad?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 22:21   #79
i mene to zanima
meni dr rekla da ne treba,a citam na vise mjesta da treba
uglavnom izvadila ga jesam u petak i povisen mi je,i imam krcato simptoma,sumnjala sam na njega zato i zahtjevala da mi dr da ga vadim
sta sad dalje,kakvu tocno terapiju se dobije za to?
vadila sam i ostale hormone kao sta su lh,fsh,prolaktin,test.acth
koja faza se gleda?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 02:18   #80
Vidim da ovdje nikoga dugo nije bilo.
Moje pitanje je za nekoga tko ima iskustva sa kortizolom.
Da li vas je kada boljelo u predjelu bubrega ?
Mene već tjedan dana koči i boli u leđima s obje strane
na mjestu bubrega.
Otekla sam cijela 3 puta.
Napuhana kao balon.
U predjelu trbuha.
Nemam ciklus već 6 godina.
Sada sam u 44.
Slučajno sam danas vidjela na TV emisiju o kortizolu.
I čula kako je on zaslužan za salo na trbuhu.
Dobila sam prije 2 godine kao nus pojavu kostikosteroida lijekova za artritis Decorten
25 kila i nemogu ih nikako skinuti. A najviše je to salo na trbuhu.
Još i dlakavost jako po trbuhu. I licu duge crne dlake oko 2 cm.
Glava mi je bila kao Jupiter. Moon face se to zove.

Prestala sam piti te tablete.
Napravili su mi milion pretraga.
Jedino što sam uočila ovdje kod jedne osobe koja je pisala da imamo zajedničko je hernija želuca.
Meni su našli nešto kao presavinut želudac, ali nije bilo bakterija.

Bakterije su mi česte u urinu i popila sam 5 puta antibiotike prošle godine radi toga.
Onda napravim urinokulturu da bi ciljano išli na te bakterije, kad ono sterilno.
I tako opet. Urinokultura opet sterilno.
Ko je tu lud?
Srce lupa do 150 u minuti. Pijem Concor cor od 2,5 mg za to, pa mi smanji broj otkucaja.

Jedan doktor mi je savjetovao napraviti magnetsku rezonancu bubrega radi tih bakterija.
Ali moja dokrotica neda uputnicu, jer je to čovjek u privatnoj klinici.

Imunologinja me poslala napraviti pretragu iz krvi krioglobuline, aCI, LAC.

Zna li tko što je to?

I kako se može utjecati na smanjenje kortizola ?
Mohini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.