Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2016., 09:03   #2501
a to za nas smrtnike znači što?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 09:30   #2502
Da ce se prilikom traženja kartice i/li promjene uvjeta korištenja gledati zaduženja u hroku i druge financijske institucije ce u hroku vidjeti Diners karticu.

A za one koji ju vec imaju i ne namjeravaju nista mijenjati po pitanju uvjeta korištenja nista se ne mijenja

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 11:04   #2503
Već su u hroku samo nisu ulazili po podatke o zaduženjima do sada.
A u hroku se vide svi krediti (sve vrste) + ako ste nekome jamac to se računa kao da je vaš kredit, lizing za auto, kartice, minusi itd. i na temelju zbroja svih tih rata (za minus i već postojeće kartice) ne znam kako računa iznos rate, ali ako je zbroj blizu ili viši od iznosa plaće onda se ne zadovoljavaju uvjeti za izdavanje nove kartice.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 13:25   #2504
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Već su u hroku samo nisu ulazili po podatke o zaduženjima do sada.
A u hroku se vide svi krediti (sve vrste) + ako ste nekome jamac to se računa kao da je vaš kredit, lizing za auto, kartice, minusi itd. i na temelju zbroja svih tih rata (za minus i već postojeće kartice) ne znam kako računa iznos rate, ali ako je zbroj blizu ili viši od iznosa plaće onda se ne zadovoljavaju uvjeti za izdavanje nove kartice.
To za jedan dio ljudi znači da neće moći dobiti karticu. Do sada nisu gledali zaduženja nego samo plaću i zaduženja vidljiva na platnoj listi pa su prolazili i oni koji inače ne bi zbog HROKa.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 22:21   #2505
U HROKu su od 23.12.2016., a od 01.01.2017. će uz zahtjeve (za promjene ili nove kartice) trebat priložit i izjavu za HROK.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 23:44   #2506
diners

Pozz ekipo,

Dali netko zna vezano za Diners standradnu:

1. Nikad prije nisam bio član kartice, imam neto plaću 6900kn. Poslao sam zahtjev pred 2 tjedna i kartica mi je odobrena, ali mi još nije stigla doma. Koliko okvirno mogu očekivati limit??

2- vidim da pišete vezano za erstecard club i HROK- naime namjeravam još dati zahtjev za visa revolving karticu- popunio sam online zahtjev, ali na online zahtejvu mi ne piše poptis za hrok, znači da me neće tražit?
I ne razumijem- pa oni su u sustavu HROKA još od 2009e, a kako to da nisu onda gledali hrok tj samo platnu listu gledaju, poduzeće, staž i neodređeno??

3. Ako će mi sada gledati hrok, dali je istina da nakon svih zaduženja je bitno da iznos zaduženja ne pojede cijelu plaću kako je netko napisao?

Hvala na odgovorima... I nadam se da će netko odgovorit tko stvarno ima inside info ))
iceman1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 10:56   #2507
Kartica dođe kroz 2-3 tjedna na kućnu adresu ili ako si iz Zga, ideš po nju u Prašku 5. Početni limit na tu plaću bi mogao bit 5000 kn (ako nisu nešto mijenjali). Nakon 6 mjeseci i urednog podmirivanja se može zatražit povećanje.

Erste Card Club nije nije u sustavu HROKa od 2009. godine, već je Erste banka u HROKu, Erste Card Club d.o.o. je u HROKu od 23.12.2016.g. te za sve kreditne proizvode zatražene nakon 01.01. će uz pristupnicu trebat dostavit i potpisanu izjavu za HROK.

Zaduženja u HROKu svaka banka i kartičarska kuća gledaju na svoj način. Neki gledaju samo urednost, neki zaduženja... Na to pitanje nema odgovora.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 12:29   #2508
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Početni limit na tu plaću bi mogao bit 5000 kn (ako nisu nešto mijenjali).
Ja sam dobio veći početni limit na manju plaću, najbolje ih je nazvati pa pitati (može se i prilikom aktivacije kartice).
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 13:32   #2509
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Ja sam dobio veći početni limit na manju plaću, najbolje ih je nazvati pa pitati (može se i prilikom aktivacije kartice).
Koliko si ti dobio limit i na koji iznos??
Imao si kakav kredit na platnoj listi ili?

Hvala na info..
iceman1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 13:45   #2510
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Kartica dođe kroz 2-3 tjedna na kućnu adresu ili ako si iz Zga, ideš po nju u Prašku 5. Početni limit na tu plaću bi mogao bit 5000 kn (ako nisu nešto mijenjali). Nakon 6 mjeseci i urednog podmirivanja se može zatražit povećanje.

Erste Card Club nije nije u sustavu HROKa od 2009. godine, već je Erste banka u HROKu, Erste Card Club d.o.o. je u HROKu od 23.12.2016.g. te za sve kreditne proizvode zatražene nakon 01.01. će uz pristupnicu trebat dostavit i potpisanu izjavu za HROK.

Zaduženja u HROKu svaka banka i kartičarska kuća gledaju na svoj način. Neki gledaju samo urednost, neki zaduženja... Na to pitanje nema odgovora.

Ja sam malo gledao na netu- ERSTE Card Clubd d.o.o. ti je u HROK-u od 2009e, isto kao i PBZ Card..

https://www.pbz.hr/sites/default/fil...sinac_2014.pdf

Pogledaj frende link- to ti je iz 2014e, i Erste Card club je bio već u HROK-u.
Nego ima jedna finta G16- naime i PBZ Card, i Erste C. Club su bili od 2009e u sustavu HROKA-a, ali TEK SADA OD 1.1.2017e Erste Card traži potpis da može ako hoće pogledati vaš hrok, tj suglasnost za HROK, što PBZ Card jođ uvijek nema..
Dakle PBZ Cardu nemaju pravo ići u HROK jer nije potpisan zahtjev za hrok, a u Ersteu sada mogu ući..

To ti je caka frende moj.
iceman1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 15:19   #2511
Frende moj dragi, ja imam Diners od 2011. te aktiviran revolving i plus karticu (kreditni proizvodi) pa mi nikad nisu bili vidljivi u HROKu (redovno tražim izvješće na osobni zahtjev).
Ne gledaj informacije od pojedinih banaka nego web adresu HROKa.
http://www.hrok.hr/hr/popis-korisnika-registra
Kao šta vidiš, PBZ Card je označen crnom bojom, znači ne dostavlja podatke za HROK, a isto tako je donedavno bio i Erste Card Club, a onda je 'ponarančastio'.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 16:05   #2512
Što se tiče HROK-a, ja sam korisnik American express kartica (charge i revolving). Kad sam osobno zatražio uvid u HROK bilo mi je vidljiv gotovinski kredit koji sam podigao preko charge kartice, a i revolving kartica mi je također bila vidljiva u HROK-u. Prema tome, možda PBZ Card ne dostavlja podatke HROK-u, ali zato to radi PBZ. Jer pri podizanju gotovinskog kredita preko amex-a vi sklapate ugovor sa PBZ-om i PBZ koj je u HROK-u dostavlja tamo podatke. Isto je i za revolving karticu u izdanju PBZ Card-a.
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 18:21   #2513
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Frende moj dragi, ja imam Diners od 2011. te aktiviran revolving i plus karticu (kreditni proizvodi) pa mi nikad nisu bili vidljivi u HROKu (redovno tražim izvješće na osobni zahtjev).
Ne gledaj informacije od pojedinih banaka nego web adresu HROKa.
http://www.hrok.hr/hr/popis-korisnika-registra
Kao šta vidiš, PBZ Card je označen crnom bojom, znači ne dostavlja podatke za HROK, a isto tako je donedavno bio i Erste Card Club, a onda je 'ponarančastio'.
A dali možda znaš 1 stvar:

Ja sam aplicirao PBZ Cardu za Amex zeleni szandard i Amex kreditnu karticu. I sada- radio sam reprogram u 6mj 2016e godine, i kad sam zatvarao minus po tekućem dozvolje+na rate + kredit i objedinio u veći, tada mi je rekla da godinu dana mora proći da mogu aktivirat proizvode PBZ. Dal to znači onda to što sam zatvorio mogu tek nakon godinu dana dobiti tj minu i na rate klasično preko tekućeg, ili pak se misli i na proizvode od PBZ Carda??

Jer kad ih pitaš na šalteru, oni PBZ Card gledaju kao neku odvojenu cijelinu..

Pa ako možda znaš ti ili netko dal bude taj reprogram smetao...??
Znam da ovo ostalo ne gledaju, ali dal uopće gledaju ako ja nešto imam baš sa PBZom?
iceman1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 20:02   #2514
Quote:
iceman1987 kaže: Pogledaj post
Koliko si ti dobio limit i na koji iznos??
Imao si kakav kredit na platnoj listi ili?

Hvala na info..
Dobio sam 7000kn na 5000kn neto, s tim da nemam nikakvih kredita, plaća uredno stiže i ugovor na neodređeno (vjerojatno to sve igra nekakvu ulogu).
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 21:50   #2515
Baš me zanima koliko imam ja...kod AMEX su mi rekli da do 10 000 kn ne moram niti zvati, a prošli mjesec sam provukao 4900 jednokratno plaćanje bez problema. Na Diners najviše što sam sada uzimao jest cca 5800-6000 na rate. Uzevši u obzir da mi plaća nije niti blizu toga ^^
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 22:05   #2516
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Baš me zanima koliko imam ja...kod AMEX su mi rekli da do 10 000 kn ne moram niti zvati, a prošli mjesec sam provukao 4900 jednokratno plaćanje bez problema. Na Diners najviše što sam sada uzimao jest cca 5800-6000 na rate. Uzevši u obzir da mi plaća nije niti blizu toga ^^
Ne razumijem.. Kolko imas placu neto i koliko su ti limiti po dinersu i po amexu??
Imas i american expr kreditnu ili??
I koje godine si uzeo kartice?
Tnx
iceman1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 07:41   #2517
Quote:
iceman1987 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem.. Kolko imas placu neto i koliko su ti limiti po dinersu i po amexu??
Imas i american expr kreditnu ili??
I koje godine si uzeo kartice?
Tnx
Imam i Diners i Amex, neto cca 4000-5000, bliže 4000 ...Amex ne znam koliki mi je limit, rekli su da do 10 tkn ih ne moram zvati...uzeo sam krajem 2015. Na amex sam prošle godine potroiš 22.5xx kn
. Amex limit gotovina 1500, to nikada nisam niti zatražio niti pitao za povećanje. Diners ne diram toliko, prošle godine 14800 kn potrošeno. Limit podizanja gotovine 6000, opet nikada nsiam niti pitao niti zatražio za limit. Mislim da sam možda jednom dignuo 1500 kn jer mi se nije dalo ići do banke, a bio terminal :klap:
Znam kada sam razmišljao uzeti TV od cca 4500-6000 kn prije 2 mjeseca, da su mi u Dinersu rekli da nema problema.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 10:17   #2518
Nakon približno godine dana korištenja (bilo koje) kartice plaća više nema nikakvog utjecaja na limit. On se tada određuje isključivo prema urednosti u plaćanju računa (i povećava se s više-manje automatski s povećanjem potrošnje).
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 10:39   #2519
Vidim da je akcija za Diners bez upisnine i članarine za ovu godinu. Jel se može krajem ove godine vratiti kartica ako ju više ne želim koristiti i jel to šta košta?
__________________
Čitanje kvari vid, dobro vide samo nepismeni
Rock in Rio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 11:55   #2520
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Imam i Diners i Amex, neto cca 4000-5000, bliže 4000 ...Amex ne znam koliki mi je limit, rekli su da do 10 tkn ih ne moram zvati...uzeo sam krajem 2015. Na amex sam prošle godine potroiš 22.5xx kn
. Amex limit gotovina 1500, to nikada nisam niti zatražio niti pitao za povećanje. Diners ne diram toliko, prošle godine 14800 kn potrošeno. Limit podizanja gotovine 6000, opet nikada nsiam niti pitao niti zatražio za limit. Mislim da sam možda jednom dignuo 1500 kn jer mi se nije dalo ići do banke, a bio terminal :klap:
Znam kada sam razmišljao uzeti TV od cca 4500-6000 kn prije 2 mjeseca, da su mi u Dinersu rekli da nema problema.
A na platnoj listi si imao kakav kredit ili slično?? Ili da imaš u PBZu neku kredu, reprogram ili nešto?
I zanima me dali koristiš samo american onu standard zelenu ili imaš i american express kreditnu?
A kad si uzeo Diners?
iceman1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.