Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2017., 23:49   #2721
Imala sam neko neuredno poslovanje s diners karticom prije godinu dana, dal se moze i za koliko ponovno trazit kartica akooo budu odobrili.
helena1605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 00:31   #2722
Može se zatražiti nakon 6 mjeseci ali je velika vjerojatnost da neće odobriti. Ovisi o mnogim faktorima, meni ju dan danas ne daju nego sam morala uzeti kao dodatni korisnik a dugovanje je riješeno prije 4 godine. Imam dobru plaću i poslodavca. No nikako da mi daju moju

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 14:44   #2723
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Može se zatražiti nakon 6 mjeseci ali je velika vjerojatnost da neće odobriti. Ovisi o mnogim faktorima, meni ju dan danas ne daju nego sam morala uzeti kao dodatni korisnik a dugovanje je riješeno prije 4 godine. Imam dobru plaću i poslodavca. No nikako da mi daju moju

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Da li se limit podizanja gotovine s vremenom povećava ili je to konačan iznos limita za podizanje gotovine koji su mi dali? I ako da, nakon koliko vremena se povećava limit za gotovinu?

Imam karticu sa 6 plaćenih računa, ali limit je još uvijek isti za gotovinu...
zac1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 16:40   #2724
Quote:
zac1980 kaže: Pogledaj post
Da li se limit podizanja gotovine s vremenom povećava ili je to konačan iznos limita za podizanje gotovine koji su mi dali? I ako da, nakon koliko vremena se povećava limit za gotovinu?

Imam karticu sa 6 plaćenih računa, ali limit je još uvijek isti za gotovinu...
Možeš probati tražiti povećanje.
A točan odgovor na tvoje pitanje prepustiti ću nekom tko se bolje razumije, pošto moj stari i ja imamo kartice tek 3 mjeseca

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 11:56   #2725
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Može se zatražiti nakon 6 mjeseci ali je velika vjerojatnost da neće odobriti. Ovisi o mnogim faktorima, meni ju dan danas ne daju nego sam morala uzeti kao dodatni korisnik a dugovanje je riješeno prije 4 godine. Imam dobru plaću i poslodavca. No nikako da mi daju moju

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Upravo takvo je i moje iskustvo. Niti godinama nakon otplaćenog dugovanja nisam više uspjela dobiti karticu, iako su mi sami rekli da se javim 6 mjeseci nakon otplate da će mi odobriti novu. Možeš pokušati, ali šanse su male.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 12:30   #2726
Općenito je teško dobiti kreditnu karticu nakon prijašnjih problema sa plaćanjem, kako od kartičarske kuće tako i bankovnu. U nekon skorom roku je to gotovo nemoguće, cca 5-10 godina.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 15:03   #2727
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Općenito je teško dobiti kreditnu karticu nakon prijašnjih problema sa plaćanjem, kako od kartičarske kuće tako i bankovnu. U nekon skorom roku je to gotovo nemoguće, cca 5-10 godina.
A ovisi zbilja. Ja sam dobila Amex nakon 2 godine, doduše revolving s minimalnim limitom ali i to je nešto. Moj stari isto tako. A Diners uzela prek njega jer meni ne daju.

Sad bildam kredibilitet u oba kartičara.

Diners se može uzeti i uz depozit, to su mi rekli da bi mi dali tako.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 21:49   #2728
Dobio sam ponudu za Diners Club Plus karticu i uz to je bila priložena Izjava za Hrvatski registar obveza po kreditima.
Ne namjeravam uzimati dodatnu karticu pa me zanima jesam li im dužan poslati ispunjenu Izjavu za Hrvatski registar obveza po kreditima.
Jeste li i vi dobili te izjave za ispuniti?
damba89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:27   #2729
Izjava za HROK ide uz sve nove kreditne proizvode i promjene uvjeta po postojećim Diners club karticama.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:42   #2730
Quote:
damba89 kaže: Pogledaj post
Dobio sam ponudu za Diners Club Plus karticu i uz to je bila priložena Izjava za Hrvatski registar obveza po kreditima.
Ne namjeravam uzimati dodatnu karticu pa me zanima jesam li im dužan poslati ispunjenu Izjavu za Hrvatski registar obveza po kreditima.
Jeste li i vi dobili te izjave za ispuniti?
Mislim da si dužan samo ako želiš tu karticu.


Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:23   #2731
Quote:
damba89 kaže: Pogledaj post
Dobio sam ponudu za Diners Club Plus karticu i uz to je bila priložena Izjava za Hrvatski registar obveza po kreditima.
Ne namjeravam uzimati dodatnu karticu pa me zanima jesam li im dužan poslati ispunjenu Izjavu za Hrvatski registar obveza po kreditima.
Jeste li i vi dobili te izjave za ispuniti?
Nisi im dužan ništa poslati.
To je njihov način da ti prodaju novi proizvod i prate druga zaduženja jer je ta izjava neograničenog trajanja i mogu ti ući u hrok kad god i koliko puta žele. Njihova ponuda nije zapravo ponuda nego ti jednostavno uvale pristupnicu pa ispada kao da sam tražiš.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 10:23   #2732
Da li se formiranjem računa oslobađa limit po diners kartici? Dakle ne postoji dospijelo dugovanje, samo račun za prethodni mjesec koji dospijeva za 10dana.
klavkalas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 19:52   #2733
Quote:
klavkalas kaže: Pogledaj post
Da li se formiranjem računa oslobađa limit po diners kartici? Dakle ne postoji dospijelo dugovanje, samo račun za prethodni mjesec koji dospijeva za 10dana.
Mislim da se limit oslobađa uplatom. Boky?

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 20:14   #2734
To nesto novo? Nisam ju koristio jedno 4 mj, kao da se prije limit oslobađao formiranjem racuna?
klavkalas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 20:44   #2735
Ne znam, nisam sigurna. Zapravo, i mene to zanima.
Ja sam mislila da se oslobađa uplatom

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 08:29   #2736
Ovisi o kojem limitu pričate...
Ako se radi o jednokratnom limitu za potrošnju, oslobađa se nakon uplate, obročni limit nakon formiranja računa, a gotovina prvog u mjesecu.
PS: uvijek se može nazvat autorizacija i tražit odobrenje za jednokratno prekoraćenje.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:23   #2737
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Ovisi o kojem limitu pričate...
Ako se radi o jednokratnom limitu za potrošnju, oslobađa se nakon uplate, obročni limit nakon formiranja računa, a gotovina prvog u mjesecu.
PS: uvijek se može nazvat autorizacija i tražit odobrenje za jednokratno prekoraćenje.
O jednokratnom.

Zato ja napravim poneku raniju uplatu pa kad mi se formira račun, dugovanje je manje od limita I mogu odmah dalje kupovati. Prije dospijeća platim ostatak.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 22:17   #2738
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
O jednokratnom.

Zato ja napravim poneku raniju uplatu pa kad mi se formira račun, dugovanje je manje od limita I mogu odmah dalje kupovati. Prije dospijeća platim ostatak.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Preko kojeg bankomata je najbolje dici gotovinu preko Diners kartice, a da im se to ne vidi odmah ili slijedeci dan u sustavu?
Gdje najduze traje proces?
zac1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 22:34   #2739
Preko nijednog... Sad su dosta ažurni i vrlo brzo prikažu gotovinu na računu
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 22:43   #2740
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Preko nijednog... Sad su dosta ažurni i vrlo brzo prikažu gotovinu na računu
A nek idu u onu stvar sa ažuriranjem ��

Jel imaš info dal za limit gotovine treba slati zahtjev ili se automatizmom povecava nakon koliko vremena?
zac1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.