Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2013., 22:37   #1521
Quote:
ersteone kaže: Pogledaj post
Evo primjer...

American T-mobile revolving- 20 kn popusta na račun za mobitel i 20kn popusta na račun za telefon svaki mjesec, godišnje oko 440 kn popusta, a članarina skoro duplo manja... Tako da mi to pokrije i članarinu za American Croatia Airlines
Daj si ti malo provjeri ovu računicu. I ja imam taj T-Mobile revolving, i to je tak bilo nekad davno, ali ti su se popusti drastično smanjili, i ne znam ak je sad i 10kuna po računu
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 22:52   #1522
Quote:
jappa kaže: Pogledaj post
Daj si ti malo provjeri ovu računicu. I ja imam taj T-Mobile revolving, i to je tak bilo nekad davno, ali ti su se popusti drastično smanjili, i ne znam ak je sad i 10kuna po računu
Ozbiljno, nisam provjeravao to dugo, znam je tako bilo na početku
__________________
Da se ovdje radi samo o nogometu, ne bi se ni javio. Javljam se jer znam - ako padne lopovluk, nerad i nemar u Hajduku, na jednom čvoru kao što je taj - onda pada u državi." Pavao Grubišić Čabo
ersteone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 08:23   #1523
Quote:
ersteone kaže: Pogledaj post
Ozbiljno, nisam provjeravao to dugo, znam je tako bilo na početku
Provjeri sve još jednom da ne bi ispalo da plačaš članarinu za Platinum a to i ne znaš
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 11:07   #1524
Quote:
jappa kaže: Pogledaj post
Daj si ti malo provjeri ovu računicu. I ja imam taj T-Mobile revolving, i to je tak bilo nekad davno, ali ti su se popusti drastično smanjili, i ne znam ak je sad i 10kuna po računu
Provjerio, meni je 20kn i dalje popust... ali mislim da ti to ovisi o godišnjim troškovima koje napraviš na tu karticu... ako napraviš manje od određenog iznosa troškova (mislim 20000 kn godišnje) onda ti se smanjuje popust ... ili tako nekako , provjeri sad ti
__________________
Da se ovdje radi samo o nogometu, ne bi se ni javio. Javljam se jer znam - ako padne lopovluk, nerad i nemar u Hajduku, na jednom čvoru kao što je taj - onda pada u državi." Pavao Grubišić Čabo
ersteone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 17:38   #1525
Quote:
ersteone kaže: Pogledaj post
Provjerio, meni je 20kn i dalje popust... ali mislim da ti to ovisi o godišnjim troškovima koje napraviš na tu karticu... ako napraviš manje od određenog iznosa troškova (mislim 20000 kn godišnje) onda ti se smanjuje popust ... ili tako nekako , provjeri sad ti
je u pravu si. provjerio sam. moraš imat minimalno 2 trajna naloga za t-com usluge i 15K prometa u zadnjih 12mjeseci

a meni je smanjilo popust jer sam račune za mobitele prebacio s privatnog na firmu i to se onda više ne ubraja pa je samo 10kn po računu

ak bi se gledali samo godišnji troškovi po kartici morali bi mi iz pristojnosti oni platiti račun u cijelosti
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 09:02   #1526
Ekipa, ovo je Diners tema, ne American...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 09:35   #1527
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Ekipa, ovo je Diners tema, ne American...
malo nas je zanjelo neće se ponoviti
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 08:48   #1528
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Pise ti cak na njihovoj stranici u opcim uvjetima koristenja standardne Diners kartice da se limit oslobadja placanjem racuna, znaci cim platis racun.
Na kraju krajeva potrosi parsto kuna i cekaj obracun pa ces najbolje znati na svom primjeru.
Zvala sam.Kazu da tek kad platis racun mozes nanaovo i to ovo na rate ne do 3000 kn nego samo do 500 jer je to sestina ako si uzimao na 6 rata.A ja kad sam prosle godine imala Dinersicu sam nakon datuma obracuna ponovno mogla baratati s njome iako nisam jos bila platila ovaj prvi racun.
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 22:57   #1529
Bok ljudi, kako ste, nadam se dobro.

Evo Dinersica će mi doći ovih dana, a ne možeš ih navuć da ti kažu barem okvirni izračun limita, nema šanse. Ne mogu ih telefonom nagovorit ni da kažu koliko bi otprilike, s našim primanjima, bio iznos limita. To me muči, jer nešto planiram, a opet ne mogu planirati ništa konkretno kad ne znam s čim ću baratat, a kartica nikak da dođe.

Primanja nisu velika od te osobe u mojoj obitelji na koju glasi kartica, no opet su dovoljno velika, očito, da bi bila kandidat za tu karticu. Zahtjev smo poslali na inicijativu bankara, tako da 100% to ide.

No recite mi, iz vašeg oskustva, kako otprilike računaju limit? Je li to barem otprilike - Iznos mjesečnih primanja x2 ?

Hvala.
unbreakable123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 23:17   #1530
Ako prvi put uzimas kod njih karticu daju ti limit jedne mjesecne place.
Meni su dali jednu placujednokratna kupovina ( tu se ubraja i podizanje gotovine ako to zatrazis u zahtjevu) i jedna placa kupnja na rate.
Meni su dali placa+prijevoz iznos za potrosnju.
Nakon 6 uredno placenih racuna mozes traziti povecanje limita.
Imas obrazac u PDF na njihvoj stranici, zahtjev za izmjenu opcih uvjeta koristenja diners kartice, ispunis, potpises, prilozis platnu listu i posaljes.

A kako znas da ti dolazi kartica? Meni je dosla kartica i ugovor sve zajedno, nista mi nisu javljali unaprijed.

Evo preksutra je 15 dana da sam zatrazio Visu, nista jos ne javljaju...
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 07:35   #1531
@unbreakable - nemoj puno planirati jer kako ti je Darkstar rekao, ako kartica i bude odobrena, nema odskakanja od limita prvih par mjeseci i to obično u visini prijavljenih primanja.

@Darkstar - nazovi ih i provjeri jel uopće pristupnica zaprimljena. Moju pristupnicu za Plusicu nisu zaprimili uopće (a odnio je u Erste banku) pa sam ispunjavao novu.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 11:26   #1532
Ajde nazvat cu ih, a mila majko sto su smotani.
Ja isto predao u Erste banci jos 14.11.
Zadnji put sam predao u posti i doslo je za 2 tjedna cca.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 15:12   #1533
Zvao ih, pitao...
Kazu da je jos zahtjev u obradi, trebat ce jos 4-5 dana pa ce mi se javiti drugi tjedan.
Danas je 13 dana otkako sam predao zahtjev u Erste banci.
Nema veze, glavno da su ga bar zaprimili.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 08:55   #1534
Molim pomoć u vezi Diners kartice.Imala sam dugovanja koja sam otplatila u dogovoru s njima,pa me zanima da li će mi ponovno odobriti karticu,pošto
na platnoj listi imam vidljiv kredit tj.plaća mi je oko 5500-6000,00 kn a kredit je
3500,00 kn.

Hvala na odgovoru.
ANFIJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 07:17   #1535
Pokušajte, nemate šta izgubiti. Do nove godine je gratis pa ako prođe, super.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 18:34   #1536
Pozdrav.Imam jedno pitanjce..imam diners od 3 mj i uredno trosim oko 2500kn i svaki mjesec uredno placam..sad sam prodao auto i fali mi oko 5000 kn za drugi dal se prek diners moze dic nest ko kredit tih 5000 na recimo 5 rata?
Vule1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 23:21   #1537
http://www.erstecardclub.hr/Pogodnos...ZVwxLHBcMjU%3d

Potrošački zajam za kupnju vozila
Izaberi i odvezi!

Diners Club karticom moguća je kupnja novog ili rabljenog automobila, brodice, motora ili traktora. Ovisno o iznosu, željeno vozilo se može kupiti jednokratno ili na više mjesečnih obroka, a moguća je i kupnja vozila za drugu osobu.
Za potrošački zajam za kupnju vozila primjenjuju se isti uvjeti potrošačkog zajma s valutnom klauzulom do 60 rata.



Najava troška
Prije kupnje željenog vozila potrebno je Službi autorizacije Erste Card Cluba najaviti trošak planirane kupnje pozivom na 01 4929 112, čime se dodatno pojednostavljuje i ubrzava proces prodaje.



Kupnja vozila vrijednosti do 39.999,00 KN
Jednokratna kupnja
Jednostavnim potpisom slipa
Bez dodatne dokumentacije*
Bez javnog bilježnika
Kupnja do 12 obroka bez kamata i naknada
Sami odlučujete o broju obroka
Bez plaćanja kamate i naknade za kupnju
Jednostavnim potpisom slipa
Bez dodatne dokumentacije*
Bez javnog bilježnika
Potrošački zajam s valutnom klauzulom 13-60 obroka
Sami odabirete broj obroka
Povoljna kamatna stopa 8,65% (EKS : 11,97%) za 13-23 obroka i 9,80% (EKS: 10,98% ) za 24-60 obroka(naknada za obradu zajma od 1,5%)
Na prodajnom mjestu potrebno potpisati Zahtjev za potrošački zajam s valutnom klauzulom do 60 obroka
Bez dodatne dokumentacije*
Bez javnog bilježnika
Prije kupnje željenog vozila potrebno je Službi autorizacije Erste Card Cluba najaviti trošak planirane kupnje na 01 4929 112, čime se dodatno pojednostavljuje i ubrzava proces prodaje.

*U slučaju da Erste Card Club procjeni da je za realizaciju kupnje potrebna dodatna dokumentacija, tada se primjenjuje isti postupak kupnje, kao i kod vozila u vrijednosti iznad 40.000,00 KN.
Zadužnice se, u potrebnom i komuniciranom iznosu u skladu s Odlukom Erste Card Cluba, potvrđuju kod javnog bilježnika.



Kupnja vozila vrijednosti iznad 40.000,00 KN
Jednokratna kupnja
Jednostavnim potpisom slipa
Bez dodatne dokumentacije*
Bez javnog bilježnika
Kupnja do 12 obroka bez kamata i naknada
Sami odlučujete o broju obroka
Bez plaćanja kamate i naknade za kupnju
Jednostavnim potpisom slipa
Bez dodatne dokumentacije*
Bez javnog bilježnika
Potrošački zajam s valutnom klauzulom do 60 obroka
Sami odabirete broj obroka
povoljna kamatna stopa 8,65% (EKS : 11,97%) za 13-23 obroka i 9,80% (EKS: 10,98% ) za 24-60 obroka (naknada za obradu zajma od 1,5%)
Na prodajnom mjestu potrebno potpisati Zahtjev za potrošački zajam s valutnom klauzulom do 60 obroka
Bez javnog bilježnika
Svaka kupnja vozila odobrava se prethodnim pozivom Službe autorizacije Erste Card Cluba na 01 4929 111.

Dokumentacija se dostavlja Kreditnom odjelu Erste Card Cluba, preporučenom pošiljkom na adresu Erste Card Cluba
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 07:08   #1538
Quote:
Vule1984 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Imam jedno pitanjce..imam diners od 3 mj i uredno trosim oko 2500kn i svaki mjesec uredno placam..sad sam prodao auto i fali mi oko 5000 kn za drugi dal se prek diners moze dic nest ko kredit tih 5000 na recimo 5 rata?
Al dal ima kakav gototvinski kredit preko dinersa.dakle oni mi daju 5000 kn i ja imam vratim kroz par rata? ako me itko razumije sta hocu reci..jer kupio bih auto za kes(razbijeni preko sogora) pa mi fali kesa oko 5000kn
Vule1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 09:19   #1539
Mislim da ne, to bih i ja volio. Nema gotovinca.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 20:05   #1540
Question

Quote:
ANFIJA kaže: Pogledaj post
Molim pomoć u vezi Diners kartice.Imala sam dugovanja koja sam otplatila u dogovoru s njima,pa me zanima da li će mi ponovno odobriti karticu,pošto
na platnoj listi imam vidljiv kredit tj.plaća mi je oko 5500-6000,00 kn a kredit je
3500,00 kn.

Hvala na odgovoru.
I mene to zanima, otprilike sam u istoj situaciji. Koliko je proteklo vremena od otplate dugovanja? Mislim da ima neki rok nakon kojeg se ponovno dobije kartica ili se varam?

.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.