Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2014., 15:39   #701
Super stvar:
- komoda za presvlacenje
- baby gym
- dudice, flasice, izdajalica
- kolica normalno
- sve igracke koje sviraju ili se glasaju
- mobil
- ljuljacka
- stalak za kadicu
- puzzle
- putni krevetic
- hranilica cam istante

Promasaj je jedino hodalicu koju smo dobili, a ne mislim ju koristit
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 09:51   #702
Super stvar
Slinceki - njih nikad dosta
One male gaze sa rubovima u boji
Tetra pelene
Izdajalica TT
Putni krevetic
Kolica+kosara za kolica
__________________
Sure, fine, whatever.
queequeg474 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 11:05   #703
E da, slinceki, izdajalica TT, tetre i gaze pun pogodak!
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 23:04   #704
2 god i tri mjeseca jedina stvar koju i dalje svaki dan korstimo je prematalica. . mali već par mjeseci nema pelene ali mi ga uredno stavljamo na prematalicu kad ga presvlačimo. dosta muke i lovljenja po stanu i lomljenja kičme smo si uštedjeli.
i kolica i dalje koristimo i 2 u 1 i kišobran.
sve ostalo je korišteno neko vrijeme i izašlo iz uporabe
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 10:24   #705
Joj da, kod nas je isto prematalica u upotrebi svaki dan, non stop od rodjenja do skodanja pelena, a sada i za drugo dijete. A znam da neki roditelji kazu da djecu presvlace na krevetu... Kod mene nema sanse. Ovo je super.
I izdajalica (avent ricna obicna) se pokazala super za oboje. Koristila sam je svaki dan, pun zamrzivac izdojenog mlijeka...
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 20:17   #706
+

- lansinoh ručna izdajalica, preporučila mi patronažna dok mi je aventova napravila žuljeve na sisama
- nuk dude, anatomske, jedino iz tog oblika zna jesti, a možda zato jer u svim bolnicama imaju takve oblike duda, pa se neučio na te, a ne one okrugle kao što ima avent
- aventova varalica, od 0-2 mjeseca, jedva našli tako malu, čuvamo je kao oko u glavi, jedino je bila strašno skupa
-bodybenkice, bodije mi je žao navlačiti mu preko glave
- pamučne tutice koje se kopčaju skroz dolje po nogama
- tetra pelene, za pod bradu kad jede jer jede ko pajcek i slinčeki svi promaču nakon minute, a oni plastični su mi tako, ne znam, grozni....
- one male gaze s rubovima u boji, koristimo ih za svašta, ja ih posudila, ako netko zna gdje se mogu kupiti molim da mi javi
- nepropusne folije, moj se obavezno popiša, a nemamo prematalicu nego ga prematamo na krevetu jer zahtjeva malo veću njegu i imamo malo više stvari okolo, a da imam prematalicu ne znam gdje bi to sve stavila


neutralno

-vraća za spavanje, ok stvar ali moj je još premali za najmanju i nekako mu ruke blesavo stoje u zraku
- sterilizator, ne moraš u loncima kuhati, pogotovo ako imaš puno flašica, ali jako se pari iz njega, ja ga dobila inače ne bi kupovala sigurno


-

-aventova ručna izdajalica, na onoj gumi koja se priljubi uz sisu ima neke kao otvore koji su mi napravili žuljeve na sisama
- medela električna izdajalica, na slabim programima ništa ne vuče, na jakim programima boli kao vrag, vuče malo jače ali nedovoljno, skupa kao vrag
- aventove flašice, nekako su blesavo okrugle da djetetu curi sve po bradi
-bodiji, neću mu navlačiti preko glave
- benkice, čemu to služi?
- plišane tutice, općenito sve plišano, neugodno za kožu
- tutice samo sa naramenicama, zimskoj bebi ne koriste baš gole ruke
- tutice koje se kopčaju na leđima, moraš okretati bebu
- neke dvodjelne odjevne kombinacije, majca mu se potegne gore, hlače spadnu, totalno nepraktično za bebu koja većinu leži
- štrample za bebu, to niti na sebe ne oblačim kamoli na dijete
- većina poklonjenih i posuđenih stvari, sve mi nekako nepraktično, na kraju otišla u dućan i kupila šta mi je zgodno i praktično
- sve vlažne maramice, ja mu radije sa krpicom ili vatom i običnom vodom počistim nego sa kemijom, a svi ih nose za poklon
- slinceki na cicak, svi preveliki
- Chicco glazbeni projektor sa zvjezdicama, nemamo mi nego je imala cimerica u bolnici, svirao bacha, moj je tulio ko vol kad je to sviralo, becar od rodenja, koji bach. imamo mi nekog pajaca kojemu potegneš između nogu pa svira, lijepa muzika, ali preglasno tako da služi samo za ukras
- jastuk za dojenje, posudili mi dok sam bila trudna, ja sam se toga bojala, nisam ga niti izvadila iz kutije


imamo 2 mjeseca, 3 tjedna smo tek doma tako da je ovo za sada, poslje ćemo vidjeti

Zadnje uređivanje vlovrec : 09.12.2014. at 20:24.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 20:51   #707
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
+


- one male gaze s rubovima u boji, koristimo ih za svašta, ja ih posudila, ako netko zna gdje se mogu kupiti molim da mi javi
Imaš ih u dm-u, lola baby pamučne krpice, 6 komada je u pakiranju, stvarno su jako praktične...
Giovanna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 21:34   #708
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
+

- aventova varalica, od 0-2 mjeseca,
- one male gaze s rubovima u boji... ako netko zna gdje se mogu kupiti molim da mi javi
+
U Zagrebu na trudničkom tečaju sam u paketiću dobila tu aventovu dudicu i super nam je bila. Možda koja forumašica ima, a da nije/neće koristiti (pitaj na temi Poklanjam/tražim na poklon)
-hranjenje-
Male gazice sam kupila u Kozmu kad je bilo 30%. Uzela sam Loline i neke Kplus(ili neka Konzum marka).
Slinčeki-od početka ih koristimo, sad imam već hrpu od 30-tak različitih slinčeka. Mali, srednji, veliki, podstavljeni, nepodstavljeni, čičak, vezice ...
TT flašice
TT izdajalica
TT sterilizator za mikrovalnu (prema njemu sam u početku bila jako skeptična, ali bijele flašice od kamenca su me odvratile od prokuhavanja u loncu
Tetra pelene: mislila sam da će mi 5 komada biti dosta, ali na kraju mi je 20-tak komada stalno u upotrebi. Najviše ih sada koristim za prematanje na spužvi za prematanje (koja je na perilici rublja) i brisanje guze nakon pranja vodom.
-spavanje-
Kinderbet 140x70 i 2 kompleta posteljine, ogradica, nepromočiva podloga, poplun, jastuk sa cifom (koristili do bebinog 3.mj života)
-oblačenje-
Kapice. Jako puno kapica pamučne, vunene, plišane. Sve su mi koristile.
Kolica 2u1- svaki dan u upotrebi
Nosiljka.

-
Vreća za spavanje za NB.
Zimska jakna za 0-3 mj.
Štramplice NB.
Cipelice, tenisice za nehodače(probala mu jedanput i toliko mu se oznojila noga u tih par minuta da mi više nije palo napamet mu to oblačiti).
Podloge za prematanje. Kupila sam 1 paket prije nego se rodio i još uvijek ga imam pola pakiranja.
Voriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 23:45   #709
Imamo 2mj pa da rezimiramo...
+
Prematalica
Jednokratne podloge za previjanje (u konzumu najjeftinije 10kom 20,99kn)
Sterilne komprese 10x20cm ali od materijala kao vlazne maramice - fenomenalno za bljucka je, kupa je
Blazinice za bebe - bez njih nista
Inhalator - spasio nas kod prve prehlade
Arianna
Kolica 2u1 s ravnom kosarom - milina
Debele dekice iz kik-a - sta ne naprave takve i za nas velike??

-
Viper - ne pase joj nikako jos uvijek. Vidjet cemo hoce li ga uspjeti iskoristiti dok ne napunj kilazu koju viper podnosi
Torte od pelena - lijepa je to gesta. Hvala svima. Ali zao mi raspakirati tortu pa ju pustim mjesec dana i onda kad ju otvorim vidim da su pelene najmanji broj evo jos jedna ceka na raspakiravanje.. a zao mi je dirati ju...
Cipelice - moze samo za slikanje
Jastuk za bebe - kao sigurnije mi u tome nositi... neka hvala...
Hrpa jaknica za van - dvije bi nam bile dovoljne. A ne njih 10..
Haljinice - prvu curku sam forsirala s nekim haljinicama a sad ft ce vremena i za njih
anamaria0811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 00:37   #710
Nakon dvoje djece, jedno sada 17 mjeseci, drugo 4.5 godine, stvari koje sam zaista puno i dugo koristila i to za oba djeteta su bile:

- dobra kolica, u kojima dijete moze komotno spavati, sa zastitom za sunce i zastitom za kisu
- te kisobran McLaren kolica koja mi stalno stoje u autu, pogodna za dijete od 6 mjeseci nadalje
- te solidna autosjedalica. Te tri stvari su vrijedne investiranja vremena i novaca.
- prematalica
- muslinske krpe--mekse od pelena, korisne za sve i svasta
- kinderbet, moji su u tome spavali 0-2 (i dijelom s nama)
- tanke deke od merino tkanine (ili cak zenske marame/salovi!), koje kad se presaviju ne zauzimaju puno prostora-- za swaddling, pokrov za dojenje, pokrivanje djeteta, zastitu od sunca...
- grudnjaci za dojenje.. koje u stvari nikad nisam prestala nositi


Moja djeca nisu koristila bocice, dude, (stoga ni sterilizator), izdajala sam samo za starije dijete i to nekoliko mjeseci, koristila Baby bjorn neko vrijeme kad su bili bebe ali sam mogla proci i s maramom, mobil malome uopce nismo stavljali, baby gym smo koristili par mjeseci za svako dijete ali smo mogli i bez njega... razna oprema za pripremu kasica je zgodna ali u stvari nepotrebna jer se lako improvizira (stapni mikser, kalupi za muffine i slicno) a ionako je ta faza brzo prosla.
Kada za kupanje jest koristena u ranoj dobi ali smo ih mogli (i jesmo, kad smo bili u Hrvatskoj) prati i u lavabou. Od djecje kozmetike smo koristili vrlo, vrlo malo toga, dok su bili bebe zapravo samo vodu i bademovo ulje, a sad zapravo mogu sto i mi (jer mi isto koristimo blaga sredstva).
Mali spava u vrecama za spavanje, ali mala nije.
Robica je, naravno, potrebna, ali ne treba puno kupovati. Dosta smo dobili i takodjer sam ja svu njihovu robu koju su prerasli podijelila.
Tako, sigurno sam puno toga zaboravila, ali moj je zakljucak da 1) se potrebe razlikuju, ne samo od roditelja do roditelja nego od jednog do drugog (i treceg...) djeteta 2) treba puno manje no sto se cini.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 16:16   #711
Evo mojih pluseva i minusa imamo 9 mjeseci

+vrtić, bodiji preko glave iz lidla, avent dude i bočice, puzzle za pod, krevetić(ofc), mother ease pelene bambus , frosch za pranje bočica, chicco tekućina za hladno steriliziranje, mjerice za mlijeko iz dm-a, lino flips, puffies pelene, avent izdajalica, ariana, hranilica graco, kolica PP pliko switch,sva kozmetika za bebe mi super, mustela protiv pelenskog osipa, hodalica

- benkice, komoda za presvlačenje, baby gym, viper, ručni aspirator, termo torbica baby love, torba za pelene(ništa nisam koristila, rijetko kad), baotica, mobil za krevetac, fisherprice bongo - uzalud 179kn
enter2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 00:29   #712
As romer king plus,nimalo jeftina a potpuno razocaranje.od 18 mj se vec bez problema izvlacio iz gornjeg dijela.onaj sav stiropor u sjedalici se poraspadao a koristimo je godinu dana i sto je najgore u voznji kad zaspi mu obavezno glava padne na prsa bez obzira u kojem je polozaju as.ugl totalni minus od mene ima.jedva cekam da je se rijesimo.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 21:59   #713
Evo nasih pluseva i minusa nakon 11 ipo mjeseci:

Plusevi
-krevetic-dok je bio mali bilo me strah da ga ne zgnjecimo onako iscrpljeni, sad cupa cacu za bradu pa je opet zavrsio u kreveticu
-3u1 kolica sa nultim polozajem, velikom kupolom i sportskim dijelom koji se moze okrenuti u oba smjera
-medela elektricna izdajalica
-avent dude (jaaako su slicne babylove i mullerovim simetricnima, koje su poprilicno jeftine u odnosu na avent, mi smo ih uspjeli podvalit malcu
-male (a i velike) vrece za spavanje
-nosiljke-marama, sling, ssc, sve nam pase samo je vazno da su kvalitetne, na tome se ne isplati stedit
-tt boce
-tinylove mobil
-babygym
-hranilica (putna i velika za doma)
-kadica (plasticna doma, na napuhavanje kad smo na putu)
-tutice sa kopcanjem po cijeloj duzini
-dvodijelne trenirke, u pocetku je puno bljucao pa sam majice mijenjala puno cesce nego hlace
-tt zlice koje mjenjaju boju ovisno o temperaturi hrane
-braun usni toplomjer
-blazinice
-uriage cu-zn sprej, za sprijecit osip guze kad se pocne crvenit
-nuby posudice za kasice s poklopcem
-mustela kozmetika (probali s jeftinijom, osipao se)
-putni krevetic
-jednokratne podloge za prematanje
-tetre
-dekice svih dimenzija i debljina

minusi
-chicco ljuljacka, nije je posebno dozivljavao
-jastuci za bocno spavanje
-jastuk za nosenje bebe
-podloga za prematanje koja se stavi na krevetic
-tt izdajalica, uzasno je gruba
-jeftine zlice iz kozma, nama pucaju
-nuby nibbler
-maclaren triumph, ista mi je procedura izvuc njih i veca kolica iz kuce, a kako je malcu u vecima udobnije jer zna zacorit triumpha smo se rijesili nakon jedne voznje
-spuzvaste kocke, klizu mu se i voli ih zvakat
-tt kljunasica
-tt silikonski babarin, voli ga zvakat
-benkice (dobila hrpu i posteno ispizdila s njima)
-tutice koje se otkopcavaju na guzi
-tutice koje se kopcaju na ramenima (bez rukava)
-svedske na cicak(nemos ti to tako dobro zategnit)
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 23:16   #714
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
+


- one male gaze s rubovima u boji, koristimo ih za svašta, ja ih posudila, ako netko zna gdje se mogu kupiti molim da mi javi





- sve vlažne maramice, ja mu radije sa krpicom ili vatom i običnom vodom počistim nego sa kemijom, a svi ih nose za poklon
najjeftinije gazice su K plus

vlazne matmice su super za čišćenje pećnice, prašine... Ja sam ih s prvo dvoje koristila samo kad bi bila negdje vani, a sad za treću bebu ih nekad koristim i doma, ali ih sama radim i baš su mi super te domaće
__________________
Tri puta mama <3
Loptica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 20:09   #715
Evo skoro 3mj i super stvari su nam
- kolica 3u1 (zaspe cim izademo iz zgrade, a vani smo i po 2h u setnji bez stajanja)
- mobile sa mjesec dana ga je promatrao i bio miran taman da se ujutro sredim i pjedem dorucak
- babyphone je spas jer od sobe do db imamo 3 vrata i nista se ne cuje kad su zatvorena
- babygym; pocela sam ga stavljati prije nego je napunio 2mj. Odlicna stvar! U pocetku je samo gledao po 10ak min a sad hvata, zabavlja se igrackama i po pola sata
- komoda, spas za ledja
- krevetic
- avent elektrica izdajalica
- Mustela kozmetika
- nukove dudice
- Chicco tekucina za steriliziranje

Promasaj:
- kadica iz ikee. Premala, i htjela bih neku koja ima ono na dnu da ne moram bebu drzati
- ljuljacka gracco
- jastuk za dojenje
- blazinice za dojilje iz konzuma
- robica koja se kopca na ledjima, pogotovo sa klasicnim gumbicima
- ulje johnsons za bebe, premasno nema mirisa
- Grudnjaci za dojenje
- benkice koje se vez, zivciraju me

Vidjet cemo sto ce nam dalje biti super a sto ne
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 16:36   #716
Prošli smo 3 mj i zasada nam je super:
- mobil (samo mi je žao što sam uzela na navijanje, a ne na baterije)
- ljuljačka (no name)
- krevetić
- komoda
- kadica sa stalkom tega baby (uzeli smo najveću koju smo našli)
- Avent ručna izdajalica (spasila me, još uvijek ju koristim)
- Mustela, pogotovo šampon protiv tjemenice
- Angelcare (iako se par puta upalio bez razloga dok je bila prehlađena pa je pliće disala)
- jastuk za dojenje (ne koristim ga uopće za dojenje nego da ju zagradim kad ju moram ostaviti na tren samu na krevetu, ako ju ne premještam u krevetić, bio mi je super u trudnoći za spavanje)
- Chicco jastučići za dojenje
- rukavice (u prvih mjesec dana stalno se grebla po licu)
- jednokratne podloge iz Mullera
- Nosi nastavak za usisavač i pumpica na baterije za čišćenje nosa
- 3 u 1 kolica (još uvijek koristimo košaru jer svaki dan idemo van, iako su me svi uvjeravali da će to jako brzo prerasti i da je to bacanje novaca)


Promašaj:
- grudnjak za dojenje (niti jedan mi nije dobar jer mi to uopće nije praktično)
- pamučne kapice (dobila sam ih par, uopće joj ih nisam stavljala, unutra je toplo, a za van imamo deblje kapice)
- dude varalice (ne želi ih uopće imati u ustima, niti jednu marku, samo se razljuti kad joj ponudim)


Za sada toliko, javim se kad malo porastemo
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 09:43   #717
Evo i nasih dojmova...uskoro cemo 7 mj napuniti

+
- kolica 2u1 + adapteri za jaje (iako je ljetna beba, mnogi bi rekli da kosara nije potrebna, ali nas je spasila, ne toliko za voznju, vec za spavanje, prva 2-3 mjeseca je spavala u kosari doma jaje za voznju kada je bila budna i pocela zvjerkati uokolo, a sada smo u sportskom dijelu)
- prematalica (leđa mi ne bi izdržala prematanja na krevetu )
- krevetić (nakon kosare, pocela je bez problema spavati u krevetiću)
- mobil
- ergo nosiljka za po vani ili eleasticna marama za po kuci
- babyphone Angelcare(za dvoetazni stan stvarno dobro dodje)
- ljuljacka (jedno vrijeme je svako jutro se u njoj zabavljala dok je mama pila kavu, a kada se ne bi mogla pokakati, upalimo vibriranje i gotovo )
- tetra pelene (super za sve, kao i male krpice skrojene od tetri)
- ariana
- jednodijelne tutice za spavanje, hlacice sa stopalima i tajice
- jednodijelni skafander
- slinceki razni, jer jaaako slini
- TT izdajalica (iako je na srecu nisam morala puno koristiti)
- jastucici za dojenje
- blazinice
- dugacka, velika kadica
- nuk silikonska kljunasica
- igracke (bilo sta sta susti, zvoni, drnda i sigurno je za strpat u usta i lupati po stolu...npr..boca, kuhača i to ali naravno i kupovne igracke, pogotovo za zubice i desni, takodjer plisane za zvakati )
- dekice svakojake
- putni krevetic/vrtic (je da je tezak i velik, ali dobro dodje)
- hranilica (to je zadnje kupljeno i dobro dodje..nama je bilo vazno da moze i u lezeci polozaj)

-
- bebe pelene
- dude varalice (0-3mj, nije bilo sanse da ih prihvati)
- bebe zlicice iz konzuma (rastopile se pri sterilizaciji na pari)
- grudnjaci za dojenje iz H&M, C&A, dm.. (ili su neki mali brojevi ili ne drze)
Ne mogu se sjetiti sta nam jos nije bilo dobro

Neutralno
- baby gym (iako ne voli provoditi vrijeme na leđima, voli se zabavljati u njemu)
- dude varalice (pocela polaaako prihvacati oko 4-5mj i to samo u autu ili u kolicima
- bočice (nisu nam previse trebale)
- jastuk za dojenje (nikad koristen u tu svrhu, ali dobar za sve drugo )
- jaknice/skafanderi za bebe do 6-7 mj
- šlapice za nehodace
- jednokratne podloge
Valjda je to to
__________________
sreća najveća:)http://lb1f.lilypie.com/4Z7dp1.png
bammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 19:23   #718
Evo da ja rezimiram,jeste da moj ima sada 4 god. , ali uskoro dolazi još jedan smotuljak pa da kažem i ja nešto. Dakle...

+
-Nosiljka Manduca ili bilo koja druga SSC (soft structured carrier) nosiljka, koja vama paše
-Tetra pelene i danas u upotrebi za jedenje za stolom
-one male krpice isto kao tetra pelena materijal
-tutice sa stopalima i na tregerčiće (gegice)
-bodići dugi rukav, kratki rukav i bez rukava
-jednokratne pelene
-izdajalica
-hranilica
-kapice tanje i deblje
-kolica sa footmuff-om
-zimski jednodjelni skafanderi
-trenerkice
-prematalica
-nastavak za WC
-mišulice
-majice na V izrez (dublji) i majice sa gumbima za lakše cicu izbacit za dojenje

-
-košara za kolica
-viper
-kinderbet (dječji krevetić) -spava od prvog dana kod mene u krevetu radi dojenja i danas se neda van iz mog kreveta makar ne doji više, ali kod mame je njaljepše
-dude varalice
-bočice sa dudom
-barbajoli
-plišane igračke
-vreće za spavanje
-previše robice koju nikada nije nosio, a prerastao brzo
-kadica za kupanje (kupanje je bilo vriska i plač sve do 5.5 mj., kada se kupao samnom u naručju sve je bilo ok )
-kahlica (nikada nije sjeo na nju odmah je išao na WC)
-ciciban obuća (nešto grozno i skupo)
-grudnjak za dojenje
-klokanica

Neutralno

-leđna nosiljka (i da i ne, zna leđa odvalit od nošenja)
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 16:36   #719
Meni su s njih dvoje trebale razlicite stvari no uglavnom evo sto mi je trebalo za oboje
Bodici i bodibenkice
Tetre velike (one krpice su mi bile od vrlo male koristi)
Dvodjelne pidjamice, donji dio sa stopalicama (tanki pamuk ili flis - ovisno o god dobu)
Skafander (pamucni i onaj debeli zimski, idealno s dva cifera)
Mala flis dekica
Kolica s kosarom i kasnije sportskim sjedalom s veeelikim kotacima, kupolom i ravnim polozajem
AS 0/1
Babygym
Dobra nosiljka (sling za nju, pognae za njega)
Prematalica
Sudocrem
Veliki meki rucnik s kapuljacom
Obicne plasicne zdjelice iz ikee i set zlica iz DM-a
Babylove pelene i blaznice za bebe
Babylove vlazne maramice i jednokratne podloge (obicno nismo bili doma )
Jednokratni jastucici za dojilje (Nuk mi je bio najbolji) i Mama mast za bradavice
Jednokratne podloge za wc + dezificijens u bocici
like-a-bike
Igracke koje sviraju, zveckaju, suskaju ili su dovoljno bucne dok ih bacis na pod
Karoinske slikovnice sa zivotinjama i rimom
Kuhinja i pribor za kuhanje
Lopte svih vrsta i velicina

Stvari koje je samo jedno koristilo
Dude
Mobil
Viper
Nepromocivi veliki slinceki
Krema za guzu (kasnije zakljucila da je posve nepotrebna)
kahlica

Stvari koje sam kratko ili jako malo koristila
Izdajalica, bocice, sterilizator (avent)
Hranilica
Kinderbet
Obicni zivin toplomjer
Sprej s fizioloskom
Cepici lupocet, sirup nurofen
Baby linex

Stvari koje uopce nisam koristila
Vrece za spavanje
Jastuci za bebe
Kadice za bebe
Kisobran kolica
Triciklic za guranje
"Svecana" odjeca za bebe
Kozmetika za bebe (sva)
Ariana
Stapni mikser
Elektricni toplomjer
Daskica za wc (jedno je odmah preslo na obican wc, drugo je malo miksalo kahlicu i wc, pa dalje samo wc)
Kapi protiv grceva
Kupovne kasice, baby zitarice i ostala instant hrana

Zadnje uređivanje proab : 15.02.2015. at 16:47.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 11:56   #720
Evo moja curka sada ima 2 g i 10 mj (rođena u petom mj), a uskoro stiže i nova (trudna sam 30 tj), pa sam povodom toga išla napraviti reviziju.

+

- najbolja investicija su nam definitivno 2u1 kolica (Bugaboo), iskoristili smo ih maksimalno, još ih ponekad znamo koristiti u nuždi za spavanje, i iako je dosta visoka za svoju dob još uvijek stane u njih, nismo imali potrebu uz njih kupovati još i kišobran kolica
- obična bijela komoda iz Ikee na kojoj je spužvasta podloga za prematanje (višlja od klasičnih prematalica), iako se odvikla od pelena još je znamo koristiti za presvlačenje (oboje smo visoki)
- kadica na rasklapanje, još uvijek stane u nju (u početku smo koristili Ok baby onda jer smo kupili nosače za kadu pa se nismo morali saginjati, ali postane nepraktična kako dijete raste)
- hranilica iz Ikee, odlično uloženih 15 eura, lako se održava i nema gdje je nismo vukli sa sobom (nogice joj se odvoje i onda bez problema stane u auto)
- putni krevetić, spavala bi u njemu kad bi išli na more, a s obzirom da nismo imali vrtić nekad bih ga stavila u boravak kao pregradu jer je curka bila jako aktivan puzač
- baby gym, bio joj je jako zanimljiv i maksimalno smo ga iskoristili
- Dm torba za pelene, jako puno stane u nju, koristili je dok nije krenula u jaslice pa smo prešli na mali ruksak
- tetra pelene (moraju biti one čvršće), nema za što ih nismo koristili, koristimo ih još uvijek
- gazice za pranje, bljucanje, za staviti ispod glave dok je držimo (bljucala je do osam mj)
- blazinice iz Mullera (pokazale su se najboljima jer se nisu raspadale), brisala sam joj guzu doma isključivo običnom vodom, a za po vani su mi bile najbolje Huggies vlažne maramice, bez mirisa i masti, jer je imala osjetljivu kožu, koristimo ih još uvijek
- jednokratne podloge za prematanje jer smo puno vremena provodili vani
- za početak bodiji koji se kopčaju cijelom duljinom, a kasnije i obični, od mekog pamuka (super su mi bili Carters i Extreme Intimo, jer je bila dugačka mršavica)
- haljinice za ljeto (valjda je to jedino nama bilo super) jer je nosila abdukcijske gaćice prvih šest mj (cijelo ljeto)
- jednodijelna odjelca za spavanje (uvijek se otkriva dok spava pa sam ovako bila sigurna da joj leđa nisu gola)
- kasnije trenirke i tajice za jaslice
- pamučne dekice i pamučne plahtice
- šeširići MVG s UV filterima
- šuškave igračke i sve što je mogla gristi
- TT grickalica za nokte
- JGL krema za guzu i Sudocrem prema potrebi
- u početku smo je kupali bez nekih posebnih dodataka, ali kad su počeli osipi super nam se pokazala A-derma kozmetika, bolja od Mustele
- Purelan mast za bradavice, ništa drugo nije pomagalo (imala sam regade)
- grudnjaci za dojenje iz Mullera, dojila sam je 14 mj, kad sam počela raditi prešla sam na normalne grudnjake (jeftini a najbolji, meni puno bolji od onih iz hm ili Prenatala)
- jastučići za dojilje, za po doma oni iz Mullera, a za van sam uzimala TT jer su daleko najbolje upijali, nisam mogla bez toga
- nastavak za wc kad se odvikla od pelena (kod baka imamo tute)
- slikovnice, bebe, kolica za bebu, kockice bilo koje vrste, kuhinjica iz Ikee, hrpa lopti svih veličina
- Freds swimmtrainer kolut za plivanje, jako se voli kupati u moru i poslužio nam je dva ljeta
- štapni mikser za kašice, praktičniji mi je od blendera, a i manje je pranja
- kombiniranje sirupa za skidanje temperature Dalsy+Lupocet
- živin toplomjer
- slinčeki

-

- viper, nikad nije htjela biti u njemu ni sekunde (posuđen)
- jaje, vrištala je u njemu sve dok nismo prešli na veću autosjedalicu
- Smart Trike, nije joj uopće zanimljiv (poklon)
- Peg Perego ogromna hranilica, preglomazna i nepraktična za održavanje, držali smo je na kraju kod bake (poklon)
- podne puzzle, katastrofa, prvom prilikom ih je sve rastavila i potrpala u usta, a cijelo vrijeme je bila na podu
- vreća za spavanje, vrištanje jer se ona jednostavno mora otkriti (još uvijek se borim s tim jer me je stalno strah da joj je hladno)
- TT izdajalica, nisam je mogla nikako koristiti zbog regada, izdajala sam se ručno
- šeširići za dojenje, nisu pomagali ili sam ih krivo koristila
- mobil, nije ga pretjerano doživljavala, a kasnije ga je počela čupati (posuđen)
- toplomjer za uho
- jastuk za dojenje, nisam ga uopće koristila za dojenje nego samo za spavanje u trudnoći
- jednodijelna odjelca koja se kopčaju na leđima

Nismo koristili ili nam nije trebalo:

- dude varalice, nije ih htjela prihvatiti
- bočice, dojila sam, vodu je pila na bočice s kljunom a vrlo brzo iz čaše
- hodalica, nismo je smjeli koristiti, ali nisam je ni planirala kupiti
- vrtić
- marama, razmišljam da je nabavim za ovu bebu da mi ruke budu slobodne
- Arianna, iako je meni to super nismo je puno koristili jer joj je dva, tri puta prokrvario nosić
- posebna kanta za prljave pelene

Zadnje uređivanje turquise1 : 23.02.2015. at 11:59. Reason: pravopis
turquise1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.