Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 10:01   #1681
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
Hoćemo o 100 €?
Možemo dodat i koju 0.daj link gdje jb gleda tko ima putovnicu i kakva je/čija je slika na njoj.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 09:30   #1682
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Možemo dodat i koju 0.daj link gdje jb gleda tko ima putovnicu i kakva je/čija je slika na njoj.
nema linka jer je riječ o upitu u sustav mup-a (zatvoreni web). nije vidljivo čija je slika nego je li dokument važeći ili nije.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:05   #1683
Normalno da nema linka jer je tajna a JB nije državno tijelo.
imaš čl.60 https://www.zakon.hr/z/188/Zakon-o-j...%BEni%C5%A1tvu
i čl.48 https://www.zakon.hr/z/448/Zakon-o-p...r%C5%BEavljana
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:33   #1684
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Normalno da nema linka jer je tajna a JB nije državno tijelo.
imaš čl.60 https://www.zakon.hr/z/188/Zakon-o-j...%BEni%C5%A1tvu
i čl.48 https://www.zakon.hr/z/448/Zakon-o-p...r%C5%BEavljana
nije državno ali ima javne ovlasti. ako imaš sto eura brzo ti dokažem da si u krivu
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:45   #1685
Čl 48 je nedvojbeno jasan.Kao i čl.60.

Javne ovlasti ima i komunalni redar pa mu nitko neće dozvolit da provjerava nečije dikumente.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 21:36   #1686
Brat mi je sa 18 godina polozio "lovački" ispit ....i sad hoce oruzije kupit sebi...nismo jos isli na policiju ali međutim na više mjesta smo nasli zakon da ne moze prije 21 godine.Može li mi to netko potvrdit ?
__________________
I'm the law bitch!!!!!
DougMacRay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 21:50   #1687
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Čl 48 je nedvojbeno jasan.Kao i čl.60.

Javne ovlasti ima i komunalni redar pa mu nitko neće dozvolit da provjerava nečije dikumente.
Dobro, ti si pametniji pa ćeš me učiti vlastitom poslu.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 23:19   #1688
Zna li netko postoji li konkretan zakon koji kaže da osoba koja ima ugovor o radu ne može biti redovni student? Naime, upisala sam diplomski kao redovan student, a zaposlena sam u jednoj firmi. I sad su mi neki ljudi rekli da to ne bih smjela i da sam zapravo ilegalac. U referadi su mi samo potvrdili tu priču i rekli da ne bih smjela bit redovni student i zaposlena, na hzzo mi kažu da to njih baš briga jer ja sam osigurana preko poslodavca, na poreznoj me žena blijedo pogledala i rekla pa ko tebi može zabranit da budeš student iako si zaposlena. A na mirovinsko još nisam stigla.

Pa me zanima znate li vi išta o ovom fenomenu? U firmi ne želim ništa nikoga pitati
__________________
what you're looking for is where you're looking from :)
Imago99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 00:15   #1689
Quote:
DougMacRay kaže: Pogledaj post
Brat mi je sa 18 godina polozio "lovački" ispit ....i sad hoce oruzije kupit sebi...nismo jos isli na policiju ali međutim na više mjesta smo nasli zakon da ne moze prije 21 godine.Može li mi to netko potvrdit ?
lovac sa 18 može dobit oružje.

Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
Dobro, ti si pametniji pa ćeš me učiti vlastitom poslu.
Ili ga ne znaš ili slabo objašnjavaš.I btw putovnica je važeća po roku i ako je nisam prijavio da sam je izgubio ili mi je ukradena.Tako da slika može bit svačija a jb neće moći provjerit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 08:23   #1690
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
lovac sa 18 može dobit oružje.



Ili ga ne znaš ili slabo objašnjavaš.I btw putovnica je važeća po roku i ako je nisam prijavio da sam je izgubio ili mi je ukradena.Tako da slika može bit svačija a jb neće moći provjerit.
Točno, slika u putovnici je zalijepljena na stranicu ko u pokazima prije dvadeset godina
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:57   #1691
Angry Prava na fotografiju

Nadam se da pitam na pravom mjestu, radi se tome da sam za svoju svadbu angazirala fotografe koji sada moje slike koriste kao svoju reklamu bez da sam ja na to pristala ili za to uopce znala

Ne svida mi se sto to rade i htjela bih da prestanu no cula sam da oni imaju autorska prava i mogu sa mojim fotografijama sto god zele jer su ih oni napravili

Tko ima prava na sto? Smiju li koristiti fotografije bez moje dozvole?
mishamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:16   #1692
Preusmjerite me pliz ako tema negdje vec postoji, trazila sam no nisam nasla.

Imam garazu u dvoristu stambene zgrade (legalno sve, s vlasnickim listom). Dvoriste se koristi kao parking za stanare i u njega se mogu uci samo oni koji imaju kljuc od rampe (kljuc od te rampe takodjer imam jer imam i stan u toj zgradi). No, ako se meni netko parkira ispred garaze onda ne samo da ne mogu uc u nju (autom) nego joj ne mogu ni vrata otvoriti. Dakle - uopce se ne moze koristiti.

Postoji li neki efikasni i legalni nacin kako ljude sprijeciti da se parkiraju ispred garaze? Osim da non stop dezuram i svih upozoravam (ne zivim tamo pa je to nemoguce, a voljela bih imati pristup garazi kad dodjem)
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 11:32   #1693
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Preusmjerite me pliz ako tema negdje vec postoji, trazila sam no nisam nasla.

Imam garazu u dvoristu stambene zgrade (legalno sve, s vlasnickim listom). Dvoriste se koristi kao parking za stanare i u njega se mogu uci samo oni koji imaju kljuc od rampe (kljuc od te rampe takodjer imam jer imam i stan u toj zgradi). No, ako se meni netko parkira ispred garaze onda ne samo da ne mogu uc u nju (autom) nego joj ne mogu ni vrata otvoriti. Dakle - uopce se ne moze koristiti.

Postoji li neki efikasni i legalni nacin kako ljude sprijeciti da se parkiraju ispred garaze? Osim da non stop dezuram i svih upozoravam (ne zivim tamo pa je to nemoguce, a voljela bih imati pristup garazi kad dodjem)
pa ima valjda parking služba u gradu?
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 22:27   #1694
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
pa ima valjda parking služba u gradu?

ne znam sto bi oni po tom pitanju mogli napraviti pauk tamo ne moze nista, prometna cisto sumnjam da pise kazne, a i nitko mi ne garantira da ce mene docekat ulaz u garazu slobodan

jel smijem ja ispred garaze staviti stupic kakav ili nesto?
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:07   #1695
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
ne znam sto bi oni po tom pitanju mogli napraviti pauk tamo ne moze nista, prometna cisto sumnjam da pise kazne, a i nitko mi ne garantira da ce mene docekat ulaz u garazu slobodan

jel smijem ja ispred garaze staviti stupic kakav ili nesto?
pa ne znam, nama je tako bilo na ulazu u garažu zgrade (podzemne etaže) i uvijek bi se u jednoj traci parkirala 2-3 auta, jednom sam zvao pauka i uredno je došao, poslikao sve i jednog odvezao
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:05   #1696
Quote:
Imago99 kaže: Pogledaj post
Zna li netko postoji li konkretan zakon koji kaže da osoba koja ima ugovor o radu ne može biti redovni student? Naime, upisala sam diplomski kao redovan student, a zaposlena sam u jednoj firmi. I sad su mi neki ljudi rekli da to ne bih smjela i da sam zapravo ilegalac. U referadi su mi samo potvrdili tu priču i rekli da ne bih smjela bit redovni student i zaposlena, na hzzo mi kažu da to njih baš briga jer ja sam osigurana preko poslodavca, na poreznoj me žena blijedo pogledala i rekla pa ko tebi može zabranit da budeš student iako si zaposlena. A na mirovinsko još nisam stigla.

Pa me zanima znate li vi išta o ovom fenomenu? U firmi ne želim ništa nikoga pitati
Zato što kao redovni student imaš prava koja se kose/preklapaju sa pravima zaposlenika.
Imaš pravo na besplatno studiranje, na menzu, na studentski pokaz, kao zaposlena na radnički, i po jednoj i drugoj osnovi imaš pravo na zdravstveno osiguranje. Redoviti studenti imaju besplatno dopunsko ZO, a kao zaposlena osoba ga moraš plaćati.
I najveća razlika je što kao redovan student imaš pravo na rad preko studentskog servisa - a ti već imaš klasičan radni odnos.

Definitivno si u ilegali i može se dogoditi ništa, a može ti se obiti o glavu i da imaš hrpu problema. Tebe brine posao i tamo ne želiš pitati, iako ti se ralno tamo nema šta dogoditi, ali bi ti se na faksu moglo obiti o glavu, s obzirom da su ti i oni rekli da to ne smiješ. Nemoj da ti se dogodi da te netko frkne s faksa zbog toga jer si ti htjela ušparati na školarini.
A u poreznoj nikad nije sjedila baš nešto bistra čeljad.

Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
ne znam sto bi oni po tom pitanju mogli napraviti pauk tamo ne moze nista, prometna cisto sumnjam da pise kazne, a i nitko mi ne garantira da ce mene docekat ulaz u garazu slobodan

jel smijem ja ispred garaze staviti stupic kakav ili nesto?
Kako pauk ne bi mogao... samo ih pozovi, da su ti sparkirani ispred garaže i to je to.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 10:03   #1697
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Kako pauk ne bi mogao... samo ih pozovi, da su ti sparkirani ispred garaže i to je to.
Ne moze pauk fizicki prici uopce. To je slijepa uska cesta sirine za jedva osobni auto. Sa te ceste se skrene u prolaz izmedju zgrada koji je nizak, znaci ni po visini ne bi mogao proci. U tom prolazu je rampa od koje kljuc imaju samo stanari i onda se ulazi u veliko dvoriste omedjeno zgradama koje sluzi kao parkiraliste za stanare. E u tom dvoristu je meni garaza. Auti su natiskani toliko da se svi medjusobno zagradjuju i po tri reda cak

Druga stvar bi bila da je ulaz direktno sa ceste i da je netko sparkiran na ulici. Al ovdje nije to slucaj, ovo je dvoriste i tu cisto sumnjam da itko od njih ima neke ovlasti.
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 23:46   #1698
Večer svima.

Imam pitanje u vezi policijske procedure (ajmo to tako nazvati) ..

Ako osoba je osobi A ukraden novčanik i ona to prijavi, i u njoj je prometna dozvola od osobe B.
Ako se novčanik pronađe i preda policiji, dali oni zovu samo osobu A, ili zovu i osobu B?

hvala
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 09:07   #1699
Bok. Da probam ovdje pitat. Izguglati ne uspijevam a bas me zaintrigiralo.

U banci imam stednju kojoj je istekao rok. A za dignuti novce ili kamatu "potreban je" moj primjerak ugovora. Kazu, ukoliko ga nemam, trebam ih zatraziti kopiju ugovora sto naravno, naplacuju.

Meni uopce ne treba kopija ugovora. Ja samo trebam sredstva koja mi po tom ugovoru pripadaju.

Zamisljam da npr dodjem podignuti diplomu o nekom skolovanju pa mi ne daju diplomu dok ne donesem ugovor ili mi naplate izradu kopije.

Da li je to postupanje od strane banke okej? Da li sam ja kao privatna osoba obavezna cuvati raznorazne ugovore? Da li banka od klijenata ima pravo traziti da oni uscuvaju svoje ugovore?


Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 11:59   #1700
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Bok. Da probam ovdje pitat. Izguglati ne uspijevam a bas me zaintrigiralo.

U banci imam stednju kojoj je istekao rok. A za dignuti novce ili kamatu "potreban je" moj primjerak ugovora. Kazu, ukoliko ga nemam, trebam ih zatraziti kopiju ugovora sto naravno, naplacuju.

Meni uopce ne treba kopija ugovora. Ja samo trebam sredstva koja mi po tom ugovoru pripadaju.

Zamisljam da npr dodjem podignuti diplomu o nekom skolovanju pa mi ne daju diplomu dok ne donesem ugovor ili mi naplate izradu kopije.

Da li je to postupanje od strane banke okej? Da li sam ja kao privatna osoba obavezna cuvati raznorazne ugovore? Da li banka od klijenata ima pravo traziti da oni uscuvaju svoje ugovore?


Sent from my SM-G928F using Tapatalk
meni je tako bilo u pbz-u, isto mi istekla štednja i nisam imao ugovor. onda sam tražio zatvaranje svih računa uključivši i štednog pa su mi silom prilika isplatili i taj neveliki ušteđeni iznos i to bez ikakvog ugovora
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:10.