Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2011., 20:44   #61
Quote:
zagum kaže: Pogledaj post
nije fora samo u tome da je Bog crnkinja.
Ljudska glupost nema granica, tako da ne znam zašto te čude takvi komentari. Knjiga je predivna. Jedino s čim se ne slažem jest komentar na knjigu "Koliba će zauvijek promijeniti vaše razmišljanje o Bogu." Na mene nije utjecala na taj način, jer je svaka nova stranica potvrdila moj način razmišljanja o Bogu. Bit jest da je glavni lik poprilično zaglavio i treba mu pomoć. Uostalom to se i spominje u jednom dijelu knjigu. Postoji u knjizi objašnjenje za sve likove i ne znam kako ljudi nisu shvatili pojedine uloge. Bog živi u svakome od nas i nije potrebno da nam se prikazuje u ljudskom obliku. On je sama ljubav.
Sviđa mi se i dio gdje je objašnjen pojam zla kao odsustva od dobra. Taj pojam sam po sebi nema smisla, kao ni tama ni smrt.
Za nekog koga je zbunila SARAYU(njen lik): Ona je Duh Sveti!
Bog nas je stvorio na svoju sliku i dao nam slobodu. Mi smo se sami uništili. No, on je uvijek uz nas bez obzira na sve.
__________________
"Never argue with an idiot, they drag you down to their level and beat you with experience!"
smart ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 09:08   #62
Quote:
smart ass kaže: Pogledaj post
Ljudska glupost nema granica, tako da ne znam zašto te čude takvi komentari. Knjiga je predivna. Jedino s čim se ne slažem jest komentar na knjigu "Koliba će zauvijek promijeniti vaše razmišljanje o Bogu." Na mene nije utjecala na taj način, jer je svaka nova stranica potvrdila moj način razmišljanja o Bogu. Bit jest da je glavni lik poprilično zaglavio i treba mu pomoć. Uostalom to se i spominje u jednom dijelu knjigu. Postoji u knjizi objašnjenje za sve likove i ne znam kako ljudi nisu shvatili pojedine uloge. Bog živi u svakome od nas i nije potrebno da nam se prikazuje u ljudskom obliku. On je sama ljubav.
Sviđa mi se i dio gdje je objašnjen pojam zla kao odsustva od dobra. Taj pojam sam po sebi nema smisla, kao ni tama ni smrt.
Za nekog koga je zbunila SARAYU(njen lik): Ona je Duh Sveti!
Bog nas je stvorio na svoju sliku i dao nam slobodu. Mi smo se sami uništili. No, on je uvijek uz nas bez obzira na sve.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 11:55   #63
knjiga je donekle promijenila moje razmišljanje o Bogu.
i dalje imam dojam da je knjigu napisao neki veliki kršćanin, pa me odbija moguća subjektivnost u njoj.
inače je tekst malo težak, trebam stati pola sata nakon pročitanog dijela i mozgati što je sve stari kazao.
imam predođbu boga kao nekog strogog, jakog, spremnog da nas kazni. a nakon toga me ova knjiga još i više zbunila jer mi ne štima sve
u njoj.i da, očekivala sam puno više od nje, to je sve što radi reklama, a nisam toliko puno dobila. samo ne znam jel priča o Macku istinita, ako nije još je lošija stvar.
__________________
SILICA GEL
''DO NOT EAT''
THROW AWAY DESICCANT
slanutkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 17:14   #64
predivno je sta je netko napokon simbolizirao boga kroz covjeka, kako i treba biti. i pokazao da je sve sta je bitno samo ljubav, u ma kojem obliku bila i ma kako se prikazala.
nije bitno je li ta ljubav predstavljena s krscanskog stajalista, kad je jednostavno stavljena tu, medu ljude, u ljude.
anotherone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 19:48   #65
koliba

nisam pisac ni pjesnik, nisam znanstvenik, nisam visoko obrazovana pa čak sam i nezaposlena. Možda sam i neinteligentna... ali oduvijek sam se osjećala kao crna ovca kad bi pričala o Bogu kao o prijatelju jer su svi ti visoko obrazovani "pametni ljudi" smatrali da je njemu mjesto u koricama Biblije. Za mene On je oduvijek bio šarenilo, za neke druge crno-bijeli svijet.Meni nije važno kako ga drugi vide jer svi živimo u svom svijetu a samo On u svačijem. On je naša poveznica, suživot.da smo svi isti zaista bi bilo dosadno živjeti. Ako se neko ne slaže s vašim mišljenjem o ovoj knjizi shvatite to kao šarenilo i ljepotu ovoga svijeta. Čak i od skeptika čovjek može puno toga naučiti...kako god okrenemo, ljubav se s planete zemlje nemože eliminirati. Postojanost je zajamčena...Previranja isto tako vječna...
anqe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 11:14   #66
Znam da cu "navuci gnjev" nekih na sebe, ali knjiga jednostavno nije dobra, meni, naravno. Ne mogu ulaziti u misljenja drugih, jer umjetnost je subjektivna. Nije apsolutno nikakav utisak ostavila na mene, osim silnog razocaranja, slicnom onome kakvog je ostavio Alhemicar, kao isto tako hvaljena i uzdizana knjiga. Mozda ja nisam dovoljno produhovljena ili sta vec ne, ali nije mi jasno kako je ova knjiga postala popularna. Stilski mi takodjer ne pase nikako. To je moje skromno misljenje.
Otilija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 19:03   #67
ja sam 'Kolibu' doslovce progutala u 2 dana. knjiga je savrsena i jedna je od najkvalitetnijih knjiga koju sam procitala. da, imam samo 16 godina, ali procitala sam dosta knjiga i ova je ostavila poseban dojam na mene. definitivno preporucam da ju citate, knjiga je predivna. sve pohvale )
funky.dream1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 19:23   #68
Quote:
Otilija kaže: Pogledaj post
Znam da cu "navuci gnjev" nekih na sebe, ali knjiga jednostavno nije dobra, meni, naravno. Ne mogu ulaziti u misljenja drugih, jer umjetnost je subjektivna. Nije apsolutno nikakav utisak ostavila na mene, osim silnog razocaranja, slicnom onome kakvog je ostavio Alhemicar, kao isto tako hvaljena i uzdizana knjiga. Mozda ja nisam dovoljno produhovljena ili sta vec ne, ali nije mi jasno kako je ova knjiga postala popularna. Stilski mi takodjer ne pase nikako. To je moje skromno misljenje.
potpis na ovo.
spada u top 5 najlošijih knjiga koje sam pročitala.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 01:09   #69
zali boze 20kn il koliko vec
__________________
lepljiv od znoja i mastan od krvi...
jebe se non is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 13:29   #70
Quote:
Otilija kaže: Pogledaj post
Znam da cu "navuci gnjev" nekih na sebe, ali knjiga jednostavno nije dobra, meni, naravno. Ne mogu ulaziti u misljenja drugih, jer umjetnost je subjektivna. Nije apsolutno nikakav utisak ostavila na mene, osim silnog razocaranja, slicnom onome kakvog je ostavio Alhemicar, kao isto tako hvaljena i uzdizana knjiga. Mozda ja nisam dovoljno produhovljena ili sta vec ne, ali nije mi jasno kako je ova knjiga postala popularna. Stilski mi takodjer ne pase nikako. To je moje skromno misljenje.
...ili si previše produhovljena pa ne pušiš te pričice za malu djecu o neuništivoj i sveopćoj božjoj ljubavi unatoč zlu jer, jebiga, zlo se događa, ali i dalje treba imati vjere jer nas bog neizmjerno voli.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 17:17   #71
ajde drago mi je da postoji bar mali krug ljudi kojima je ova knjiga, da se blago izrazim, losa
oko mene svi odusevljeni, a ja i mm

meni prelose
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 12:59   #72
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
ajde drago mi je da postoji bar mali krug ljudi kojima je ova knjiga, da se blago izrazim, losa
oko mene svi odusevljeni, a ja i mm

meni prelose
Meni preloše isto..al dobro dođe za naplaćivanje zakasnina..ljudi to čitaju, međusobno posuđuju, pa zakasne...i tako eto naplatim dosta
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 13:54   #73
Pitanje: nije li ovo (kao i Coelhova djela) prikladnija tema za pdf "religija"?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 14:49   #74
Quote:
funky.dream1 kaže: Pogledaj post
ja sam 'Kolibu' doslovce progutala u 2 dana. knjiga je savrsena i jedna je od najkvalitetnijih knjiga koju sam procitala. da, imam samo 16 godina, ali procitala sam dosta knjiga i ova je ostavila poseban dojam na mene. definitivno preporucam da ju citate, knjiga je predivna. sve pohvale )

Pročitaj ju ponovno za kojih desetak godina.

Meni je knjiga užasno plitka. Prožvakana tema i patetične fore. Uz to, nije ostavila nikakav dojam na mene, doslovce sam zaboravila na nju nakon 10 min.

Apple Pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 16:08   #75
poslije čitanja sam bila oduševljena, knjiga je dobra, ali ima i boljih...
samo ne znam šta su mnogi ljudi, koji su se razočarali, očekivali, da će im kniga promijenit život ili da će pročitati nešto novo, svemirsko, 100% autentično?
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 21:13   #76
Čitala neki dan ...
I mogu reći da je knjiga pisana na specifičan način ,trebaš skontat u nekim djelovima što je pisac htio reć
Soraya i Stari baš i daju knjizi smisao ...
Pa nije to Biblija
Osim toga našla sam odgovor na neka pitanja koja sam držala u tajnosti ,misleći
ma ovo nije moguće ,ko bi mi vjerovao ..
Slučajno ili ne knjiga mi je razjasnila moje dileme ....
U svakom slučaju dobra knjiga ....
Baš zbog svoje neobičnosti jako zanimljiva
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 22:32   #77
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Soraya i Stari baš i daju knjizi smisao ...


Soraya? Sarayu..

Previše BB-a
Apple Pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 23:25   #78
Quote:
Apple Pie kaže: Pogledaj post


Soraya? Sarayu..

Previše BB-a
Muke ti pogriješit
Mrzim B.B .....
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 15:59   #79
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Muke ti pogriješit
Mrzim B.B .....
Nekako sam i mislila da ga ne gledaš..

Al smo toliko bombardirani s njim da ga je teško izbjeć
Apple Pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 21:35   #80
Quote:
Apple Pie kaže: Pogledaj post
Nekako sam i mislila da ga ne gledaš..

Al smo toliko bombardirani s njim da ga je teško izbjeć
A je ,otvorim 24-sata da vidim najnovije vjesti ,a već mjesec dana Nemeš i Marijana glavna vjest na 24 -sata ...moš mislit
A mislim B.B je katastrofa i koga ono još zanima ...
Sjećam se prvog B.B ,taj sam gledala i znam da sam se smijala nezgodama onog pobjednika Saša (čini mi se ).....
Meni je Koliba dala odgovor na neka pitanja na koja niko nije ....
Možda zato što je moja situacija slična temi pa razumjem neobična događanja ...
Uglavnom imam namjeru opet čitat kad mi se vrati ,sad je na putovanju od kuće do kuće
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.