Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2017., 08:53   #8661
To znači da se približava zavoj.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Old 02.10.2017., 14:24   #8662
Quote:
timothy88 kaže: Pogledaj post
Svi bih preporučio da ne odustaju od autoškole. Velika većina ljudi ju može savladati. Kao netko tko jako dobro razumije teoriju i kome je to struka mogu slobodno reći da je vožnja nešto sasvim drukčije od teorije. Položio sam nakon jako puno sati i više padanja ali može se. Najvažnije je uvidjeti probleme i njih rješavati. Nisam imao dobrog instruktora i sate sam dobivao na kapaljku, u HAK-u se nakon pada na ispitu na novi ispit čeka mjesec dana, ali ostvario sam cilj. Znači nikakvog odustajanja nema. 35 sati je svakako premalo za savladati vožnju pa neka vam ne bude problem uzimati dodatne sate.
Aaaaa, jesi položio na kraju? Ajde, super, sad si jednom nogom u zatvoru a drugom na groblju.

Dobrodošao u klub :klap:
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 06.10.2017., 18:44   #8663
Ima tko preporuku za dobru autoskolu ili jos bolje instruktora u ZG koji ce dobro obucit i bit strpljiv s osobom koja nikad nije sjela za vozacko mjesto, ne zna ni upalit auto, a kamoli ista vise.
Lucky-ZG is offline  
Old 07.10.2017., 01:49   #8664
Da li se može nocu po autoputu voziti sa dugim svjetlima ako ti u susret dolaze auti ali su u drugom kraku fizicki odvojeni..da li je na autoputu mimoilaženje ?

ovo kaže Zakon:
Članak 106.
(1) Za osvjetljavanje ceste vozač motornog vozila u pravilu, upotrebljava duga svjetla.
(2) Vozač motornog vozila dužan je umjesto dugih svjetala za osvjetljavanje ceste upotrebljavati kratka svjetla:
1) prije mimoilaženja s drugim vozilom na udaljenosti s koje prosudi da svjetlom svojeg vozila zasljepljuje vozača vozila koje mu dolazi ususret, a pri mimoilaženju s drugim vozilom, kad vozač tog vozila prijeđe na kratka svjetla ili kad naizmjeničnim paljenjem i gašenjem svjetala upozorava da mu duga svjetla smetaju, a uvijek na udaljenosti manjoj od 200 m,
leli35 is offline  
Old 07.10.2017., 04:30   #8665
Quote:
Fycola123 kaže: Pogledaj post
pozz ekipa, evo hvala bogu ja na nekom 13. satu, naime problem je u tome šta mi instruktor govori da bi više trebo pazit kad skrecem, da bi vec sve trebo znat, jos sa njim vozim svaki dan ali 20-30 minuta ako i tolko..on bi doma sto prije svaki put, oko zmigvaca mrtvi kut i ostale pm.. ali jednostavno još imam premalo sati za volanom, vožnja mi je još nešto novo, nije mi postala automatiziana radnja na svakom šaltanju gledam mjenjac da ne falim brzinu, gledam koje pedale stišćem, gledam kolko mi je volan okrenut...nemogu se istovremeno fokusirat na auto+zmigavce+traku+ostale sudionike..sta bi vi rekli, da odustanem ili da vozim što više da mi ta vožnja postane automatizrana radnja da se ne brinem oko voznje nego samo stanje prometa i ostale sudionike?
Kakvo odustajanje? Izbaci si to iz glave.
Prvo, ti tu autoškolu debelo plaćaš i nemoj dopuštati da jedan instruktor fušari na tebi, piše ti 1h vožnje, a ti voziš 20 min. Ako te ne misli učiti kako treba, daj lega mijenjaj ga pod hitno.

Vozačka je nešto bez čega u 21.st ne možeš i treba ti.
Dyma is offline  
Old 07.10.2017., 08:52   #8666
Quote:
leli35 kaže: Pogledaj post
Da li se može nocu po autoputu voziti sa dugim svjetlima ako ti u susret dolaze auti ali su u drugom kraku fizicki odvojeni..da li je na autoputu mimoilaženje ?

ovo kaže Zakon:
Članak 106.
(1) Za osvjetljavanje ceste vozač motornog vozila u pravilu, upotrebljava duga svjetla.
(2) Vozač motornog vozila dužan je umjesto dugih svjetala za osvjetljavanje ceste upotrebljavati kratka svjetla:
1) prije mimoilaženja s drugim vozilom na udaljenosti s koje prosudi da svjetlom svojeg vozila zasljepljuje vozača vozila koje mu dolazi ususret, a pri mimoilaženju s drugim vozilom, kad vozač tog vozila prijeđe na kratka svjetla ili kad naizmjeničnim paljenjem i gašenjem svjetala upozorava da mu duga svjetla smetaju, a uvijek na udaljenosti manjoj od 200 m,
Oči bi iskopao vilicom svakom idiotu koji to radi.

Dovoljno jasan odgovor?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 08.10.2017., 20:24   #8667
Ja to radim. Dok nema prometa ususret naravno.
Mada, "normalnim" autima u pravilu ne smeta jer veći dio svjetla pobere ograda, al mu zato jebu sve po spisku vozači SUV-ova, kombija, kamiona, buseva..... Pa kad mu dobro raspoloženi kamionđija uplali daljinke i stvori dan pred njih, čohal se bude iza uha kaj je bilo.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Old 18.10.2017., 16:50   #8668
Eo vako.
Imam jedan veliki problem i treba mi svačiji odgovor, mišljenje i pomoć
Danas sam bio na četvrtom satu vožnje (u pon sam imo prvi i drugi i odma sam vozio),taj problem sam imo i prvi i drugi sat, pa me zanima dokle će tako jer ne želim bit na poligonu do dvadesetog sata.(danas sam bio i na cesti van naselja). Nikad nisam vozio i vjerovatno je do tog,ali ja se nikako ne mogu opustit u vozilu i kad mi instruktor kaže koči, pusti kvačilo,gas dodaj itd. ja reagiram tek za cca tri sekunde jer su mi noge ukočene odkad sjednem u auto pa dok ne izađem. Lijeva još nekako,ali desnu stisnem u zglobu (vjerovatno kako ne bih stisnuo previše gasa jer nemam osjećaja) i jednostavno mi ttreba pol sata da stisnem taj gas i onda kasnim... Al ni sam ne znam zašto, a ni instruktor, jednostavno ne mogu bit opušten i jedva osjetim gas pod nogom. Kad mjenjam brzinu,umjesto da maknem nogu s gasa ja dodajem gas i tak ono imam pomiješane funkcije lmao.... Trebam se riješit tog mogućeg straha i tako pa je svaka pomoć dobrodošla.

Ispričavam se za moguće gramatičke greške i teže čitanje (ako je),brzo sam tipko preko mobitela,a i bome se sad lakše osjećam kad sam podijelio s vama ��

Evo ukratko kom se ne da čitat
https://prnt.sc/gyzc7b

Zadnje uređivanje berorobex : 18.10.2017. at 17:03.
berorobex is offline  
Old 19.10.2017., 00:19   #8669
Ajde samo bez panike. Za nekoga tko nije nikad vozio je to sve sasvim normalno. Kako budeš više vozio, tako ćeš se sve više rješavati toga stresa, straha i čega sve ne.
Imao sam sličan problem i vjeruj mi da taj osjećaj straha polako nestane sam od sebe. Stavi si samo u glavu da ćeš sad odvoziti što najbolje možeš i znaš. Polako, imaj na umu da tek učiš voziti i da je normalna stvar da ćeš pogriješiti i svašta. Samo polako, prati promet, gledaj što se događa, nemoj srljati, ako treba vozi polako, daj si vremena da hvataš što se događa u prometu oko tebe. Nemoj samo paničariti i imati u glavi da nećeš dobro voziti, da ćeš nekoga udariti i slično. Tu je instruktor da pazi na tebe, pa ako i kreneš praviti nešto jako loše, upozorit će te, zakočit će, pa zato je i tu da spriječi takve stvari.
Sjedni za volan, opusti se koliko možeš i samo polako.
Dyma is offline  
Old 19.10.2017., 02:08   #8670
Ajde malo si me utješio �� javio mi je instruktor da me ubacio sutra za 11 i morao sam provjerit jel itko pogledo moj post �� ostaje mi to da budem siguran da cu kako vise vozim tako vozit bolje i to sve sto mi pravi problem srediti...
berorobex is offline  
Old 22.10.2017., 18:47   #8671
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Oči bi iskopao vilicom svakom idiotu koji to radi.

Dovoljno jasan odgovor?
Ja sam došao do zaključka da proizvođači vozila bezveze stavljaju duga svjetla na aute, jer nemaš ih gdje upotrijebiti radi ovakvih kao ti.
kad vozim po nekom selu bez javne rasvjete, onda ne smijem palit duga jer mi ih je glupo svakih par sekundi gasit i palit kad mi dolazi u susret auto iz drugog smjera, a ako imam upaljeno a ispred mene auto 100m taj će pizdit i zaustavit se i preć iza mene i meni upalit duga iza.
Ako pak usporim da mogu bolje u mraku percipirati okolinu da mi neko ne izleti u mraku, jer kratka ne osvjetljuju dugi put, onda će se opet nać neki kamikaza koji će jurcat i preticat jer eto prespora mu je vožnja.
pa sam zakljjučio da ću radit kako mi u tom trenu paše. Naravno neću nekom spičit dugo 20 metara, ali ako ide iz suprotnog smjera ili je udaljen od mene dovoljno onda ću palit duga, ako pak hoće se šorat sa mnom onda će dobit palicom po glavi.
ico1 is offline  
Old 25.10.2017., 18:41   #8672
Kolko god da imaš ispred sebe ravnice, ako s druge strane ide auto gasi duga... Jednom će ti naić kamiom kojem ćeš jebat sve živo i mrtvo kad sve popali, a do tad će ostali vozači tak tebi....

Nego, koja pm je s ljudima danas? Usred dana, magle nigdje, sunce piči a svaki drugi-treći auto ima maglenke upaljene, ista stvar i po noći, nema magle i nađe se budala koja mi se nabije u gepek i ima maglenke upaljene, nekad i duga svjetla uz to... Počnem usporavat i neće prestizat dok ne dođem do 20 na sat. a kad prestigne i ja njemu upalim na 5 sekundi maglenke da vidi kak je to onda mi počne blicat s zadnjom maglenkom a kad je magla onda hrpa auta nema upaljene maglenke, dobar dio ih nema ni obična svjetla upaljena... neko jutro nisam preko ceste vidio od magle, a lik se vozi s prednjim maglenkama, iza niš ne svijetli... i onda kad ga neko nabije će ostat kriv jer budala ne zna upalit svjetla i samo čeka da bi mogo pokupit pare
blackeagle1 is offline  
Old 25.10.2017., 19:06   #8673
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Ima tko preporuku za dobru autoskolu ili jos bolje instruktora u ZG koji ce dobro obucit i bit strpljiv s osobom koja nikad nije sjela za vozacko mjesto, ne zna ni upalit auto, a kamoli ista vise.
Autoškola Danko na autobusnom kolodvoru, svi instruktori su super, ja sam imala g. Brundića pa mogu njega preporučiti, strpljiv, sve će objasniti i ponoviti koliko god puta, atmosfera u vožnji je uvijek bila opuštena i od prvog sata sam se osjećala ugodno i sigurno u vožnji - i sve sam položila isprve. :-)
MalaMo066 is offline  
Old 31.10.2017., 22:43   #8674
Imam jedno pitanje Kada se priblizavam desnom skretanju koje je pod kutem 90 i idem sa glavne ulice u užu sporednu da li je ok zbog dosta velikog smanjenja brzine (moram gotovo stati) prilikom skretanja držati i kvačilo uz kočnicu? Pogotovo mi je nezgodno skretanje kad u toj maloj ulici još čeka automobil koji se planira uključiti u promet tj. na gl. ulicu.
emanuelson1000 is offline  
Old 01.11.2017., 00:43   #8675
u redu je, inače postoji mogućnost da ti crkne auto ako je preslab povući kod sketanja u 2. brzini
lujozg is offline  
Old 05.11.2017., 15:22   #8676
Unhappy

Quote:
emanuelson1000 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje Kada se priblizavam desnom skretanju koje je pod kutem 90 i idem sa glavne ulice u užu sporednu da li je ok zbog dosta velikog smanjenja brzine (moram gotovo stati) prilikom skretanja držati i kvačilo uz kočnicu? Pogotovo mi je nezgodno skretanje kad u toj maloj ulici još čeka automobil koji se planira uključiti u promet tj. na gl. ulicu.
To je uvijek rjesenje kad se treba kretati, ali skroz polako. Kvacilo, da se ne zgasi, kocnica da smiris situaciju i kad prode kriticna situacija lagano u prvu i nastavljas voziti bez da si zaustavio auto. Naravno, to je situacija kad si u 2. stupnju i kad pripremas skretanje. Nemoj to radit kod visih stupnjeva i vecih brzina voznje.
mirkec_23 is offline  
Old 06.11.2017., 10:33   #8677
molim preporuku i malo informacija za kondicijsku vožnju. Vozačku imam, ali sam položila prije par godina u malom mjestu i odmah nakon polaganja se preselila u Zagreb gdje nikad nisam vozila. Dakle, krećem od nule.
Kakva su iskustva, cijene?
twinkles is offline  
Old 06.11.2017., 20:20   #8678
100 kn/45 min. Sve ovisi sto zelis, a iskustvo je neprocjenjivo
mirkec_23 is offline  
Old 13.11.2017., 22:06   #8679
Question Minimalni broj sati

Moze li mi netko odgovorit na par pitanja o polaganju vozackog ispita:

Slijedio sam satove voznje u inozemstvu ali nisam polozio vozacki ispit. Planiram sljedece godine privremeno doc u hrvatsku na par mjeseci i imam dosta iskustva voznje autom i mislio sam da bi evenutalno mogao napravit ispit, ali vidim da postoji zakonski minimalni broj nastavnih sati:

- 30 iz nastavnog predmeta PPSP
- 9 iz nastavnog predmeta PPP
- 35 iz nastavnog predmeta UV

1. Znaci u hr moras napravit 35 sati voznje bez obzira na prijasnje iskustvo. Ili u praksi to ovisi o diskreciji autoskole?

2. Naprimjer ako si vozio 15 sati sa jednom autoskolom i odlucis se promijenit autoskolu iz nekog razloga - da li su ti sati negje sluzbeno zapisani? Sto je dokaz o broju vec odradjenih sati?

hvala
perkovski is offline  
Old 14.11.2017., 12:01   #8680
1. Da, nikoga ne zanima prijašnje iskustvo... e sad, u teoriji sat autoškole traje 45minuta, u praksi 20min, pa i nije tako dugo.
2. Zapisani su sati u knjižici kandidata.
wasx is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.