Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2016., 16:01   #181
Koja banana... Ja ne zelim varat drzavu ali ne zelim ni da mi odredjeni ljudi vide da imam firmu
A registracija firme u inozemstvu? Jesu u Njemackoj ili Engleskoj isto svi takvi podaci javni? Mislim iskljucivo na ime i prezime osnivača firme, ne na sam naziv firme i kako posluje. Dakle, samo taj detalj, kome firma pripada, moze li se covjek zastiti od lakome rodbine, prijatelja i znanaca?
Meroving is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:39   #182
Ne može.

To je svugdje javni podatak. Osim možda na Djevičanskim otocima, ali jebiga, čak i tamo to treba jako puno platiti da bi bilo sakriveno
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 17:40   #183
kroz online tražilicu ti nitko ne može naći tvoje ime... recimo, frend je otvoria firmu. imam njegovo ime i prezime, ali ne mogu naći ništa o firmi, čak ni kako se zove firma ni da li je ima uopće... a znam 100% da je ima... nema stranice, u sudskom registru ne možeš tražiti po imenu i prezimenu... tako da ne znam čemu frka. kužiš?
nevrmajnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 18:00   #184
Evo ja upisao ime, prezime i riječ "poduzeće" u Google i izbacilo mi točno sve podatke. Konkretno sa Fininfo, da odem kopati dalje možda bi i sa drugih stranica našlo.
paprat984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 18:26   #185
Quote:
nevrmajnd kaže: Pogledaj post
kroz online tražilicu ti nitko ne može naći tvoje ime... recimo, frend je otvoria firmu. imam njegovo ime i prezime, ali ne mogu naći ništa o firmi, čak ni kako se zove firma ni da li je ima uopće... a znam 100% da je ima... nema stranice, u sudskom registru ne možeš tražiti po imenu i prezimenu... tako da ne znam čemu frka. kužiš?
Ili ti frend nema firmu ili ti nešto krivo radiš
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 19:22   #186
Ili frend, recimo, ima obrt a ne firmu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 20:47   #187
Postoji i registar obrta.
Isto tako i udruga.
A cim ukucas ime vlasnika izbaci ti firmu.
Mozda tvoj frend ima firmu na zenu ili tako nesto?
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 15:15   #188
Koliko smijem imati j.d.o.o. tvrtki kao jedan vlasnik?
Rayburn-Kenhelm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 15:19   #189
Prikriveno ili skriveno...možda nije isto?
Rayburn-Kenhelm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 18:25   #190
Quote:
Rayburn-Kenhelm kaže: Pogledaj post
Koliko smijem imati j.d.o.o. tvrtki kao jedan vlasnik?
Nema ograničenja. To je kao da si pitao koliko automobila smiješ imat...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 18:46   #191
Da li mi netko može objasniti kakva je ovo muljaža:

Postoji jedna firma već dugi niz godina u par gradova. Recimo da se zove Moment gradnja doo. Ima web, partnere, skladište, distribuciju.. u Zg poslovnici izaberemo i dogovorimo sve i naprave nam ponudu koja glasi na Momento gradnja jdoo (razlika u jednom slovu. godina osnutka 2015).

Što mislite što je u pozadini priče? Muljaju s porezom? Ili muljaju sa dobavljačima? Ili bi zmuljali mene??? Zašto bi jedan doo imao još i jdoo ako doo nije u blokadi i aktivan je subjekt?? Možda je zaposlenik ZG poslovnice poduzetno kreativan pa preko firme radi za sebe?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 20:12   #192
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Da li mi netko može objasniti kakva je ovo muljaža:

Postoji jedna firma već dugi niz godina u par gradova. Recimo da se zove Moment gradnja doo. Ima web, partnere, skladište, distribuciju.. u Zg poslovnici izaberemo i dogovorimo sve i naprave nam ponudu koja glasi na Momento gradnja jdoo (razlika u jednom slovu. godina osnutka 2015).

Što mislite što je u pozadini priče? Muljaju s porezom? Ili muljaju sa dobavljačima? Ili bi zmuljali mene??? Zašto bi jedan doo imao još i jdoo ako doo nije u blokadi i aktivan je subjekt?? Možda je zaposlenik ZG poslovnice poduzetno kreativan pa preko firme radi za sebe?

i onda na primljenu ponudu pitas direktno zasto je ponuda na drugu firmu a ne na ovu sa kojom dogovaras.. neka obrazloze

iako vrlo vjerovatno je to sve pitanje pranja novca i poreza...
sto se tebe kao kupca nemora uopce dirati..
ako platis i dobijes sto si platio.. boli te k..
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 21:26   #193
AKO dobijem. Bed je sa jdoo-ima što nikad ne bi odlučila iskeširati po ponudi više tisuća kuna kao pola avansa.
Dok bi renomiranoj firmi uplatila to i vjerovala da će mi robu isporučiti.

AKO pitam, dati će mi neki odgovor koji je korisniku prihvatljiv. Zato pitam ovdje da ne bi bila među onima prevarenima kojima neke žnj firme nikad ne isporuče uplaćeno pa se ganjaj, čekaj, prijeti, sudi...

Veliš pranje poreza. Meni je okej sve dok ne operu mene. (ima tu posla za kakvu inšpekciju?)
Također je pitanje reklamacije. Moment gradnja može nastaviti postojati a momento jdoo može sutra zatvoriti vrata. Jbmt taman smo sve našli i dogovorili i sad ovo...
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 06:08   #194
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
AKO dobijem. Bed je sa jdoo-ima što nikad ne bi odlučila iskeširati po ponudi više tisuća kuna kao pola avansa.
Dok bi renomiranoj firmi uplatila to i vjerovala da će mi robu isporučiti.

AKO pitam, dati će mi neki odgovor koji je korisniku prihvatljiv. Zato pitam ovdje da ne bi bila među onima prevarenima kojima neke žnj firme nikad ne isporuče uplaćeno pa se ganjaj, čekaj, prijeti, sudi...

Veliš pranje poreza. Meni je okej sve dok ne operu mene. (ima tu posla za kakvu inšpekciju?)
Također je pitanje reklamacije. Moment gradnja može nastaviti postojati a momento jdoo može sutra zatvoriti vrata. Jbmt taman smo sve našli i dogovorili i sad ovo...
pa to sto govoris ima smisla.. ali opet... ispekcija.. nema razloga.. sve je po propisu.... ja znam ljude koji otvaraju jdoo dok ne budu bilzu ulaza u pdv pa onda opet novi jdoo i tako svake godine nekoliko ih vrte samo da ne udju u pdv... a razlog je jer je jeftinije otvorit novi jdoo nego platit porrez..

a oce li te prevarit, to neznam :P
mozes pogledat koliko dugo vec posluju... ako je vise od godine onda gledaj koji je temeljni kapital... jer jdoo ako otvoris sa 10kn, onda na kraju godine sva dobit koju imas 25% odlazi u temeljni kapital po zakonu.. tako ako posluju duze od godine doslovno mozes izracunati kolika ima je bila dobit protekle godine
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 12:01   #195
Tih 25% odlazi u rezerve društva, da li će iz njih povećati temeljni kapital je njihov izbor. Inače temeljni kapital nije nikakva garancija za ništa, u registru može bit d.o.o. sa 10 milja temeljnog kapitala a da firma u tom trenutku nema ni lipe pa čak i da su u debelom minusu. Ovo sa PDV-om je točno ali to velike firme u pravilu ne rade.
Što se povjerenja tiče kod nas je to stvarno teško procijeniti jer čovjek vrlo lako može završiti u "redu naplate" zavijek...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 22:25   #196
molim pojašnjenje ako tko zna
malo sam se raspitivala kod javnih bilježnika koliko košta osnivanje doo i dobila sam razne cifre za isti upit...

i ok, to me ne čudi, ali ono što me čudi je i da sam dobila razne cijene sudske pristojbe koja se uplaćuje u državni proračun. kako je to moguće? npr. jedan sudski tumač ima višu cijenu svoje javnobilježničke usluge, ali nižu cijenu pristojbe koja ide državi... kako?!!! ništa mi nije jasno...
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 12:45   #197
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
molim pojašnjenje ako tko zna
malo sam se raspitivala kod javnih bilježnika koliko košta osnivanje doo i dobila sam razne cifre za isti upit...

i ok, to me ne čudi, ali ono što me čudi je i da sam dobila razne cijene sudske pristojbe koja se uplaćuje u državni proračun. kako je to moguće? npr. jedan sudski tumač ima višu cijenu svoje javnobilježničke usluge, ali nižu cijenu pristojbe koja ide državi... kako?!!! ništa mi nije jasno...
evo da odgovorim sama sebi

zvala sam tog JB koji mi je citirao nizu pristojbu pa je ispalo da je to njegova pristojba, a na to još ide sudska pristojba od 400 kn, tako da ipak imaju iste pristojbe koje idu državi
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:31   #198
Ima li istine u ovome:

http://www.index.hr/novac/clanak/kak...za/950249.aspx

Ako je istina, jesu li neki bitni detalji izostavljeni?
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 12:53   #199
Pokušavam pronaći neki zakon ili propise u vezi stvari koje poslovni prostor mora sadržavati, ali ne uspijevam. Jel me može netko usmjeriti gdje da gledam uopće ili kome se mogu obratiti za informacije?
__________________
Split happens
tommek13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:07   #200
Može li mi netko objasniti što se točno događa sa jdoo firmama? Ja sam kao mladi poduzetnik imao ideju i želju za rad, pa sam osnovao jdoo jer je, jel, jeftinije. Poslujem super, svi papiri uredni, nemam gubitka, imam super klijente, uredno mi plaćaju, ja uredno plaćam, odvajam novac sa strane, doniram kad mogu udrugama, itd... Evo zadnjih dana nailazim na ljude koji baš nisu oduševljeni što sam jdoo, a u banci mi je rekla da ne mogu dobiti ni minus ni kredit ni karticu ni ništa jer sam 'jdoo' i s njima su imali 'puno problema'? Baš me zanima čemu baš toliko generaliziranje i uskraćivanje povjerenja i ostaloga firmi koja ima viška slovo i manji kapital? Svi moramo krenut od nekud...
mavuk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.