Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 15:46   #1381
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Pa šta da radim?Evo ja sam se uplašio i isprepadan sam da ću na kraju morati da pijem Leponex za nesanicu.A to ne želim.
smiri se i postani čudo ko Khari

Znam da je meni lako govoriti ali panika ti neće nimalo pomoći...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:16   #1382
Ne mogu da se smirim,jer nisam 48 sati spavao.I večeras opet da legnem znam da neću moći zaspati ako ne popijem "nešto".
Ovo je agonija,patnja,osjećam se grozno.Kaže treba naći uzrok nesanici,pa evo ja ne znam uzrok svojoj.Niko ne zna.
I kad mi napiše nije bolest.Ma bolest je uz karcinom i to najgora.Čovjek se samo pati.Kao da mi čupaš dlaku po dlaku.
A onda razmišljam da je pitanje samo vremena kad ću morati piti Leponex,jer Cerson kao benzos gubi djelovanje vremenom.
Ili biti smješten u bolnicu,a ja to ne želim.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:25   #1383
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
smiri se i postani čudo ko Khari

Znam da je meni lako govoriti ali panika ti neće nimalo pomoći...

Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Ne mogu da se smirim,jer nisam 48 sati spavao.I večeras opet da legnem znam da neću moći zaspati ako ne popijem "nešto".
Ovo je agonija,patnja,osjećam se grozno.Kaže treba naći uzrok nesanici,pa evo ja ne znam uzrok svojoj.Niko ne zna.
I kad mi napiše nije bolest.Ma bolest je uz karcinom i to najgora.Čovjek se samo pati.Kao da mi čupaš dlaku po dlaku.
A onda razmišljam da je pitanje samo vremena kad ću morati piti Leponex,jer Cerson kao benzos gubi djelovanje vremenom.
Ili biti smješten u bolnicu,a ja to ne želim.
A protiv koga se ti boriš?

Konstantno neka borba, protivljenje i inat.
Sve ti ne valja, a ne poduzimaš ništa.
Da ti je teško vjerujem ti.

Ne znam kako ti izdržavaš ali meni da je toliko loše otišla bih u bolnicu tražila bilo kakvo liječenje, 100% invalidninu i otišla u invalidsku penziju.

Ovo što ti imaš nije život već agonija i patnja.

Pa daj si pomogni onda,a ne samo kukati "a šta ja mogu, šta da radim".

Odi doktoru ili na hitnu i kaži da ne možeš više i gotovo.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:40   #1384
Bio sam ja 2x ležao u bolnici.Rečeno mi je da ne liječe nesanicu.Sad ti kažem,zar misliš da je rješenje hospitalizacija,ležanje u bolnici?
I šta nakon toga?Postavljam ti pitanje šta nakon bolnice?Neću ležati doživotno u bolnici.
Kad odem u hitnu pošalju me na psihijatriju oni kažu da ne mogu mi pomoći ambulantno nego samo da legnem u bolnicu i da tako reći eksperimentišu sa mnom oko lijekova.I to su doze konjske od kojih kažem ti nisam se mogao ni tuširati sam.
Ti misliš da je psihijatrima stvarno stalo oko moje nesanice.Ma boli njih ona stvar,da su mogli pomoći pomogli bi do sada.
U invalidsku ne mogu,nemam dovoljno radnog staža.
Šta dobivam invalidskom,misliš da će mi se san vratiti?
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:30   #1385
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post



A protiv koga se ti boriš?

Konstantno neka borba, protivljenje i inat.
Sve ti ne valja, a ne poduzimaš ništa.
Da ti je teško vjerujem ti.

Ne znam kako ti izdržavaš ali meni da je toliko loše otišla bih u bolnicu tražila bilo kakvo liječenje, 100% invalidninu i otišla u invalidsku penziju.

Ovo što ti imaš nije život već agonija i patnja.

Pa daj si pomogni onda,a ne samo kukati "a šta ja mogu, šta da radim".

Odi doktoru ili na hitnu i kaži da ne možeš više i gotovo.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:04   #1386
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post



A protiv koga se ti boriš?

Konstantno neka borba, protivljenje i inat.
Sve ti ne valja, a ne poduzimaš ništa.
Da ti je teško vjerujem ti.

Ne znam kako ti izdržavaš ali meni da je toliko loše otišla bih u bolnicu tražila bilo kakvo liječenje, 100% invalidninu i otišla u invalidsku penziju.

Ovo što ti imaš nije život već agonija i patnja.

Pa daj si pomogni onda,a ne samo kukati "a šta ja mogu, šta da radim".

Odi doktoru ili na hitnu i kaži da ne možeš više i gotovo.
Drago mi je da sam te malo nasmijao mojim komentrom, ali sad ozbiljno bi volija čuti od kolege forumaša Kharija kakvo je to on čudo?

U svezi Frozena, ne bi reka da ništa ne poduzima, možda je u jednu ruku i previše poduzeo, pod previše mislim na zaista mnogo lijekova koje je uzima. Nemam ja nekih medicinskih znanja ali nekako imam dojam da nekih 15-20 sredstava za spavanje u relativno kratkom razdoblju pretjerano?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 14:57   #1387
Sinoc sam popio 15 mg zalaste i 15 mg Calixta.Spavao sam u cugu što se kaže 7 sati.
Nemam ošamučenja preko dana ali imam pospanosti što nije problem s obzirom da sam jučer na Prazineu bio kao da mi pola glave ne funkcionira.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 17:15   #1388
Bog svima,

ima li netko spoznaje o tome može li dugogodišnja anksioznost i problemi sa spavanjem biti uzrok intenzivnijeg ispadanja kose kod žena?
Iva Ivancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:00   #1389
Meni je ovo grozno,postaje neizdrživo.Nisam spavao 48 sati nakon 2 noćne smjene.Glavobolja,skoro pa halucinacije,svijet oko mene kao da je u magli kao u polusnu,nedostatak koncentracije i pažnje.Dođem kući iz noćne,ne mogu zaspati.Ja ne znam šta više da radim i pokušam sem davanja otkaza što mi nije riješenje.
Ono što me je iznenadilo je da Cerson više mi ne djeluje da me uspava.Ja ga zaista nisam dugo pio možda ukupno mjesec dana i to sam izbjegavao piti 2 dana kad sam noćna.Ne djeluje ni 7.5 mg ni 10 mg.Probao sam sa Prazine 50 mg ali nikako se ne osjećam dobro sutradan od njega kao ni od seroquel-a koji mi pravi derealizaciju.Javljaju mi se suicidalne misli jer više nemam snage boriti se sa ovom nesanicom.
Vratio sam se na olanzapin/zalastu i testirao sebe koja me doza može uspavati i to je čak 15 mg samo u kombinaciji sa calixtom od 15 mg.Od 2.5 mg došao sam do 15 mg.Užas.Ima li nade,jel se ikome san vratio nakon ovako duge agonije?Da se ne mučim i ne patim za džabe.
Izgubio sam volju za životom naprosto,ne znam kako sebi da pomognem.

Zadnje uređivanje frozensun : 17.10.2017. at 14:21.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:41   #1390
Ja sam mislila da sam se navukla na Sanval, posto nisam mogla "odmah" zaspati kada bi ga popila, a problem je ako ne zaspijem brzo baci me u maniju (jap, cudno reagiram na psihofarmatike i BP sam).
I kako sam ostala bez njega, zadnjih 10 dana sam "iskoristilila" priliku da se odviknem, psihicka mi je pojacala Depakine Chrono...rezultat: ne zaspijem prije 3 ujutro, onda muku mucim sa ustajanjem, nema sanse me iscupati iz kreveta prije 9-10.
Ja imam problema sa usnivanjem...i da na kraju rezultat svega toga je taj da kako dolazi vecer postajem nervozna jer cu se patiti od 5-6 sati u krevetu

Uopce ne znam kaj da napravim
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:33   #1391
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Meni je ovo grozno,postaje neizdrživo.Nisam spavao 48 sati nakon 2 noćne smjene.Glavobolja,skoro pa halucinacije,svijet oko mene kao da je u magli kao u polusnu,nedostatak koncentracije i pažnje.Dođem kući iz noćne,ne mogu zaspati.Ja ne znam šta više da radim i pokušam sem davanja otkaza što mi nije riješenje.
Ono što me je iznenadilo je da Cerson više mi ne djeluje da me uspava.Ja ga zaista nisam dugo pio možda ukupno mjesec dana i to sam izbjegavao piti 2 dana kad sam noćna.Ne djeluje ni 7.5 mg ni 10 mg.Probao sam sa Prazine 50 mg ali nikako se ne osjećam dobro sutradan od njega kao ni od seroquel-a koji mi pravi derealizaciju.Javljaju mi se suicidalne misli jer više nemam snage boriti se sa ovom nesanicom.
Vratio sam se na olanzapin/zalastu i testirao sebe koja me doza može uspavati i to je čak 15 mg samo u kombinaciji sa calixtom od 15 mg.Od 2.5 mg došao sam do 15 mg.Užas.Ima li nade,jel se ikome san vratio nakon ovako duge agonije?Da se ne mučim i ne patim za džabe.
Izgubio sam volju za životom naprosto,ne znam kako sebi da pomognem.
Kod tebe se sve svodi da nema rješenja, tj da riješenje tražiš od nekoga na forumu? Gle, kako misliš da će ti netko s foruma riješiti problem? Sam se zapitaj što se dogadja, navodiš da to traje 2,5 god, jeli bila tada nekakva trauma? Neki zdrastveni poremećaj, jesi li imao problema s srcem, bubrezima, štitnjačom, bilo čime? Ja bi sve živo pregleda, osim toga moga bi zatražiti pregled kod neurologa,testirati se na neke parazite i itd.

S psihološke strane primjećujem tjeskobu, treba bi poraditi na tome. Osim toga znam da si svojedobno spominjao i dijagnozu, granični poremećaj, jeli tako? Pravo da napišem ti se meni ne činiš takvima, jesi li zatražio drugo mišljenje i ako jesi s kojim rezultatom?

Što se tiče posla, ja osobno smatram da noćne smjene nisu glavni krivac ali svakako pogoršavaju stanje. Iako i inače slabo spavaš opet nešto spavaš za razliku od dana u kojem si noćna u kojem doslovno ništa ne spavaš, što još u kombinaciji s ne baš nekim naročitim spavanjem doma izaziva kod tebe ta stanja koje opisuješ. Navodiš da s svojom stručnom spremom ne možeš naći posao osim toga? Ok ne možeš, ali opet imaš dijagnozu invalida druge kategorije i sigurno ti po zakonu pripadaju neka prava, npr oslobađanje od noćne smjene

Imam osjećaj da si ti tip osobnosti koji se ne zna izboriti za sebe,pa suprostavi se nadređenima, traži svoja prava, prijavi slučaj radnoj inspekciji i sudu, pa što imaš izgubiti Po pisanju vidim da nisi iz Hrvatske, BIH ili CG?

Ne budi ograničen, bori se za sebe, umjesto da kukaš odi po forumu
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 15:46   #1392
Pa ne znam gde da se obratim za pomoć.Kad sam u hitnoj završavao oni su me slali neurologu,oni urade neki osnovni neurološki pregled,pregledaju glavu i vide da ja nemam oštećenja te me pošalju psihijatru.Uradili su CT i MR glave,sve u redu.Tako je bilo sigurno 3 puta.
Kod njih sam bio i oni predlažu da opet legnem u bolnicu što naravno ne želim jer u tom slučaju davat će mi jake lijekove (antipsihotike) a nisam psihotičan.
Osim dijagnoze graničnog poremećaja ličnosti napisana mi je dijagnoza G47.2,poremećaj ritma spavanja i budnosti.
Na netu nisam našao ništa dobro vezano za to.Piše da je hronično i neizlječivo:
https://en.wikipedia.org/wiki/Delaye...phase_disorder
Što se posla tiče,zaboli mog direktora što sam ja invalid.Ovde u Bosni zakonski ako za mene nema drugog radnog mjesta,a firma je privatna,mogu mi bezrazložno dati otkaz ugovora o radu.Ljudi invalidi tako lako ostaju bez posla shvati to.I gde će se posle zaposliti,ko će ih primiti?
Štitnjaču sam pregledao hormoni su mi OK.Hoćeš mi molim te objasniti kakve veze imaju paraziti sa nesanicom?
Rečeno mi je da ja imam psihogenu nesanicu.
Jutros sam izašao iz druge noćne.Sinoć pre posla sam ipak malo odspavao uvečer oko 6 sati,što znači da mi nije san skroz stradao.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 23:36   #1393
antipsihotici se ne propisuju isključivo za psihoze, u nižim dozama daju se za različite dijagnoze (anksioznost, nesanica, itd.)
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 01:06   #1394
A jel' ima koji da prokleto ne deblja? Mislim ima jedan koji mene ne deblja, Eglonyl, ali on nimalo ne pomaže kod nesanice.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 09:47   #1395
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
antipsihotici se ne propisuju isključivo za psihoze, u nižim dozama daju se za različite dijagnoze (anksioznost, nesanica, itd.)
Jeste kako da ne
krenem od doze 2.5mg zalaste koja mi je bila dovoljna za uspavljivanje i došao sam do doze od 15 mg koja je doza za šizofreniju a koja me jedino može uspavati uz 15 mg calixte.Ali od toga imam jeb..u derealizaciju.
Ko god je počeo sa antipsihotikom za nesanicu završio je na visokim dozama jer tijelo stvara toleranciju.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 23:39   #1396
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Jeste kako da ne
krenem od doze 2.5mg zalaste koja mi je bila dovoljna za uspavljivanje i došao sam do doze od 15 mg koja je doza za šizofreniju a koja me jedino može uspavati uz 15 mg calixte.Ali od toga imam jeb..u derealizaciju.
Ko god je počeo sa antipsihotikom za nesanicu završio je na visokim dozama jer tijelo stvara toleranciju.
nije točno. ja uzimam navečer seroquel sr od 150+ 2 q-pin-a od 25 mg i nikakva se tolerancija nije razvila, a takvu terapiju uzimam već dosta dugo

specifičnost antipsihotika je baš u tome što ne uzrokuju ovisnost, posebno oni druge (nove) generacije

"Bolesnici, a i članovi njihovih obitelji, pribojavaju se da bi antipsihotici mogli uzrokovati ovisnost. No, antipsihotici ne potiču ovisnost u osoba koje ih uzimaju niti stvaraju osjećaj euforije. Također je zabluda da antipsihotici djeluju kao sredstva za kontrolu uma ili kao "kemijska stezulja". Ako se primjenjuju u prikladnoj dozi, antipsihotici ne "onesvješćuju" ljude niti utječu na njihovu sposobnost samostalnog razmišljanja."

http://www.shizofrenija24x7.com.hr/node/211
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 14:05   #1397
Zašto onda 2.5-10 mg zalaste više ne može da me uspava a pre je moglo?
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 20:05   #1398
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
nije točno. ja uzimam navečer seroquel sr od 150+ 2 q-pin-a od 25 mg i nikakva se tolerancija nije razvila, a takvu terapiju uzimam već dosta dugo
Ne kužim čemu uzimaš dva ista lijeka. Ok, kužim da je Seroquel sa postepenim oslobađanjem a Q-pin ne, ali opet mi je čudno da ti je psihić baš tako prepisao.
Kakvi su ti snovi od Seroquela? Ja sam uzimao 600 mg i imao svaku noć teške noćne more, a nije me baš ni uspavljivao...vrlo brzo sam ga se riješio

A što se tolerancije tiče, ona se ipak pojavljuje iako ne kod svih antipsihotika. Recimo olanzapin npr. ne razvija toleranciju, ali lijekovi kao klozapin, levopromazin i sl. uzrokuju. Evo ja sam sa 12,5 mg Nozinana došao na 150, i sa 12,5 mg Leponexa došao do 200. I mislim da ću uskoro još morati povećati dozu.
__________________
Tražim iskrenu i skromnu curu koja prihvaća autistične muškarce.
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 07:27   #1399
Quote:
tmarkulincic kaže: Pogledaj post
Ne kužim čemu uzimaš dva ista lijeka. Ok, kužim da je Seroquel sa postepenim oslobađanjem a Q-pin ne, ali opet mi je čudno da ti je psihić baš tako prepisao.
Kakvi su ti snovi od Seroquela? Ja sam uzimao 600 mg i imao svaku noć teške noćne more, a nije me baš ni uspavljivao...vrlo brzo sam ga se riješio

A što se tolerancije tiče, ona se ipak pojavljuje iako ne kod svih antipsihotika. Recimo olanzapin npr. ne razvija toleranciju, ali lijekovi kao klozapin, levopromazin i sl. uzrokuju. Evo ja sam sa 12,5 mg Nozinana došao na 150, i sa 12,5 mg Leponexa došao do 200. I mislim da ću uskoro još morati povećati dozu.
ista ili skoro ista po sastavu jer je seroquel originalni, ovi drugi su generički. razlika je upravo u tom slow release-u. umiruje i uspava i nastavlja umirivati tijekom dana.Organizam mi ne traži povećavanje doze za spavanje. A kaj se tiče noćnih mora, imam ih od dvadesetih tako da to nema veze s lijekom, a ionako smo radile na psihoterapiji na snovima, vrlo su mi "čitke" more.😉
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 11:02   #1400
Ja sam pila Seroqel neko vrijeme ,nešto malo i nisam imala neki dobar dojam o njemu.I onda još pročitala da uzrokuje dijabetes pa sam to brzo odjebala.
Vaira najmanja doza me je totalno uspavala.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:46.