Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2012., 14:05   #61
Ugradnja umjetne proteze kuka

Ubrzo me ocekuje operacija kuka,tj.ugradnja umjetne (keramicke) proteze.Vec sam imala tri operacije kuka koje su mi jedno vrijeme bile pomogle,ali sada je doslo do artroze kuka sto zahtjeva umjetni implantant.Takodjer sam i koljeno vec dva puta operirala,ali ono je sada dobro.Zbog svih operacija koje sam imala i zbog kojih sam dugo vjezbala imam i hipotrofiju misica na desnoj nozi...Citajuci po medicinskoj literaturi,blogovima i raspitujuci se,cesto sam upozoravana da je jako bitno da misici budu jaki kako nebi doslo do iscasenja nakon ugradnje proteze.Bila bih jako zahvalna ako je neko ovdje imao slicno iskustvo ili bilo kako mi moze dati neku korisnu informaciju kako izgleda zivot poslije ovakve operacije...dolazili do skaracenje ili produzenje noge,koliko se stake nose dugo,obavljanje kucanskih poslova,radjanje djece...
Stelaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 18:40   #62
Bol u predjelu kukova pri određenom pokretu

Imam problem, a zapravo nisam siguran o čemu se radi, čak ni bi li ovo možda trebalo staviti na rekreaciju. Naime, ponekad mi se zna dogoditi, nevezano uz aktivnost - mogu trčati, hodati, raditi nešto ili samo ležati, da mi se u jednom trenutku počne javljati lokalizirana bol u predjelu kukova i blizu kukova i to samo onda kad malo zarotiram nogu u kuku duž vertikalne osi i u tom položaju radim pokrete. Ponekad ni ne moram napraviti "rotaciju" da bi bolilo, dovoljno je da samo jednom pomaknem nogu "u krivo" i onda slijedi nekoliko sati povremene boli u specifičnom dijelu, u svakoj situaciji na istoj lokaciji. Nakon nekog vremena prestane. Problem je što ponekad boli i kod normalnog hodanja pri pomicanju.

Što se točno događa, ne znam. Ali ovako laički bih rekao da mi možda pri nespretnom pomicanju dođe neka tetiva, ligament, ili mišić preko druge tetive, ligamenta, mišića ili živca u predjelu kukova te se na tom mjestu radi nečega zaglavi i tako ostane dok se ne oslobodi. Jel je takvo što uopće moguće?
I jel, ako se baš to događa, postoje neki pokreti/masaža kojima bi vratio sve na mjesto.

Nadam se da je netko shvatio što sam htio reći.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 11:05   #63
Postovani , trazim pomoc ako neko ima ideja.. prije 2 mjeseca bila sam u turistickoj posjeti nekog grada i mnogo vremena sam provela hodajuci u stiklama .. sto je potpuna glupost. Narednih dana me je jako bolio lijevi kuk tako da sam jedva hodala. Od tada je proslo 2 mjeseca kuk me ne boli po danu, ali nocu tj. ujutro prije budjenja osjecam tupu podmuklu bol u butini u mesu samom ili ako opet puno hodam osjecam istu tu bol. Sta raditi ?
Bubica78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.