Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2010., 17:15   #1
Neplaćeni dopust do 3. godine života djeteta

Kakva su prava majke koja ostaje doma do 3 godine dijeteta?? Zdrastveno osiguranje??Plaćanje staza??itd
FRIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 19:44   #2
Quote:
FRIKY kaže: Pogledaj post
Kakva su prava majke koja ostaje doma do 3 godine dijeteta?? Zdrastveno osiguranje??Plaćanje staza??itd
Misliš na mirovanje radnog odnosa do 3 godine života djeteta? Ukoliko si zaposlena poslodavac ti je dužan čuvati radno mjesto do povratka, zdravstveno se možeš osigurati preko TM, a mirovinsko uplaćivati - mjesečno cca 550 kn
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 19:58   #3
Da, mislim na to,zaposlena sam,...a da li mi moze dati otkaz kad se vratim?? svako iskustvo dobro mi dode,tako da znam tocno sta pitati i sta traziti..hvala

Zadnje uređivanje FRIKY : 12.04.2010. at 20:08.
FRIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 20:11   #4
Quote:
FRIKY kaže: Pogledaj post
Da, mislim na to,zaposlena sam,...a da li mi moze dati otkaz kad se vratim?? svako iskustvo dobro mi dode,tako da znam tocno sta pitati i sta traziti..hvala
naravno da može... samo si 15 dana zaštićena a poslije nula bodova.
Ja ne bih u današnjoj situaciji imala hrabrosti ostati doma do 3 godine....

em bolovanje radi komplikacija cca 6 mjeseci pa rodiljni i roditeljski pa još produljenje 3 godine - 4 i pol godine nisi na poslu.. dovoljno da se tvoja zamjena uhljebi i da tebe izgura po tvom povratku...
a iskreno nakon 4 i pol godine - koliko si uopće uporabljiv za posao?

Tko mora (zbog bolesti bebe produljeni radi bolesti).. to je druga priča... ali ovako... svaka čast pokretačice teme na hrabrosti
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 20:19   #5
moje razmisljanje ostajanja doma nije hrabrost, larazg, nego to sto mi je sef otvoreno rekao da napravim i drugo odmah,jer da me radi situacije ceka otkaz...a u ovo doba naci posao sada je jack pot!!!
rekli su mi da ako uzmem do 3 godine,mogu prekinuti i ranije, a ako uzmem na manje ne mogu produzivati,pa...imam jos 4 mj do toga pa cemo jos razmislit,za sada skupljam informacije...
FRIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 20:26   #6
Quote:
FRIKY kaže: Pogledaj post
moje razmisljanje ostajanja doma nije hrabrost, larazg, nego to sto mi je sef otvoreno rekao da napravim i drugo odmah,jer da me radi situacije ceka otkaz...a u ovo doba naci posao sada je jack pot!!!
rekli su mi da ako uzmem do 3 godine,mogu prekinuti i ranije, a ako uzmem na manje ne mogu produzivati,pa...imam jos 4 mj do toga pa cemo jos razmislit,za sada skupljam informacije...
ali plaćaš si sama zdravstveno i mirovinsko... i ne dobivaš ni kune...
ne znam... iskalkuliraj sama što ti je isplativije..

i sretno štogod da odlučiš
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 20:34   #7
ja sam odučila biti doma do djetetove treče godine, ali ja ne radim tako da me nikakv posao ne čeka...tako da je kod mene situacija totalno drugačija
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:17   #8
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
naravno da može... samo si 15 dana zaštićena a poslije nula bodova.
Ja ne bih u današnjoj situaciji imala hrabrosti ostati doma do 3 godine....

em bolovanje radi komplikacija cca 6 mjeseci pa rodiljni i roditeljski pa još produljenje 3 godine - 4 i pol godine nisi na poslu.. dovoljno da se tvoja zamjena uhljebi i da tebe izgura po tvom povratku...
a iskreno nakon 4 i pol godine - koliko si uopće uporabljiv za posao?

Tko mora (zbog bolesti bebe produljeni radi bolesti).. to je druga priča... ali ovako... svaka čast pokretačice teme na hrabrosti
Pa ako ne radis u privatnoj firmi onda neces dobiti otkaz.
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ali plaćaš si sama zdravstveno i mirovinsko... i ne dobivaš ni kune...
ne znam... iskalkuliraj sama što ti je isplativije..

i sretno štogod da odlučiš
Ne placas zdravstveno, zdravstveno si osiguran preko muza ili kao nezaposlena odoba. Mirovinski ne moras placati, nitko te ne tjera. Samo ces dvije godine kasnije moci u mirovinu ici.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:22   #9
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Pa ako ne radis u privatnoj firmi onda neces dobiti otkaz.
ma da a otkad to?
Ako je sistematizacija radnih mjesta (što je uvertira pred otkaz), ako su spajanja ili pripajanja društava ili ako su stečaji... dobijaš itekako nogom u guzu ako su okolnosti da si višak .. nažalost je tako (imao dijete ili ne)

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ne placas zdravstveno, zdravstveno si osiguran preko muza ili kao nezaposlena odoba. Mirovinski ne moras placati, nitko te ne tjera. Samo ces dvije godine kasnije moci u mirovinu ici.
ne znam.. kod mene u mojoj firmi drugačije u kadrovskoj pričaju...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:31   #10
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
ja sam odučila biti doma do djetetove treče godine, ali ja ne radim tako da me nikakv posao ne čeka...tako da je kod mene situacija totalno drugačija
a,da li si uplacivala staz i zdrastveno kao nezaposlena osoba??
FRIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:32   #11
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ma da a otkad to?
Ako je sistematizacija radnih mjesta (što je uvertira pred otkaz), ako su spajanja ili pripajanja društava ili ako su stečaji... dobijaš itekako nogom u guzu ako su okolnosti da si višak .. nažalost je tako (imao dijete ili ne)



ne znam.. kod mene u mojoj firmi drugačije u kadrovskoj pričaju...
Onda krivo pricaju.
Ja ostajem doma do 2.5 godina. Kad ides na neplaceno odjavljujes se s mirovinskog i zdravstava, kao da si nezaposlen. U trenutku odjave sa zdravstva se prijavljujes na muza i zdravstveno ostvarujes preko njega.
Ako ste u braku (da, to je jedana od stvari gdje nije izjednacena jos izvanbracna ) onda si i porezna olaksica kao uzdrzavani clan.
Mirovinski ne moras placati, ako hoces onda se prijavljujes na produzeno osiguranje. Jedino sto treba provjeriti da li smijes to na neplacenom, 99,9% da smijes ali dugo nisam bila na poslu pa sam izvan tijeka dogadjaja, mozda su nesto promijenili.

A ovo sam za sigurnost radnog mjesta govorila za drzavnu upravu, javne djelatnosti itd. Ja znam da je moje mjesto sigurno. Zato i radim za kikiriki, bar imam prava.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:36   #12
[QUOTE=SummerNight;26083181]Pa ako ne radis u privatnoj firmi onda neces dobiti otkaz.

nazalost sam u privatnoj firmi koja propada...i da nisam na porodiljnom,bi vec odavno dobila otkaz...
FRIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:40   #13
sumer u kojem si minstarstvu/uredu... da imam vezu kada mi treba
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:40   #14
Quote:
FRIKY kaže: Pogledaj post
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Pa ako ne radis u privatnoj firmi onda neces dobiti otkaz.
nazalost sam u privatnoj firmi koja propada...i da nisam na porodiljnom,bi vec odavno dobila otkaz...
Pa ima jos dosta situacija kad se bas isplati, znam curu kojoj je firma momentalno u k pa poslodavcu bas pase da ostane doma a cijeni ju kao radnika i uzet ce ju kad se oporavi.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:41   #15
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
sumer u kojem si minstarstvu/uredu... da imam vezu kada mi treba

imas pm
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:42   #16
Rekli su mi u firmi da je moje zakonsko pravo uzeti neplaceno do 3 godine...i to sto kazes..SummerNight..da se odjavim,i kao nezaposlena prijavim na muza ili na biro za zdrastveno, a sto se tice staza,mogu i ne moram uplacivati.. Jedino mi jos nitko nije potvrdio glas da ako uzmes odredeno ne mozes produzivati,pa da je onda bolje uzeti sve tri pa ako treba se moze prekinuti..znate li sta o tome??
FRIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:45   #17
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Pa ima jos dosta situacija kad se bas isplati, znam curu kojoj je firma momentalno u k pa poslodavcu bas pase da ostane doma a cijeni ju kao radnika i uzet ce ju kad se oporavi.
pa to mi preporuca sef ako si mogu priustiti,pa da se vratim ako sei kad se stanje poboljsa..
FRIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:50   #18
Quote:
FRIKY kaže: Pogledaj post
a,da li si uplacivala staz i zdrastveno kao nezaposlena osoba??
zdravstveno sam osigurana preko biroa, također imam pravo i na besplatno dopunsko, i prijavljena sam kao uzdržavani član muža...i ja i malac
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:52   #19
Quote:
FRIKY kaže: Pogledaj post
Rekli su mi u firmi da je moje zakonsko pravo uzeti neplaceno do 3 godine...i to sto kazes..SummerNight..da se odjavim,i kao nezaposlena prijavim na muza ili na biro za zdrastveno, a sto se tice staza,mogu i ne moram uplacivati.. Jedino mi jos nitko nije potvrdio glas da ako uzmes odredeno ne mozes produzivati,pa da je onda bolje uzeti sve tri pa ako treba se moze prekinuti..znate li sta o tome??
Mislim da ti to zavisi od poslodavca iskljucivo. Tvoje neplaceno vise nema nikakve veze sa HZZO nego s poslodavcem, on te odjavljuje i prijavljuje. Mislim, vjerojatno postoji neka regulativa ali ako imas normalnog poslodavca mozes se dogovorit.
Ja sam samo pitala jel mogu ranije prekinut, u slucaju nekog problema, pa su rekli da nema beda.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 22:14   #20
Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
Misliš na mirovanje radnog odnosa do 3 godine života djeteta? Ukoliko si zaposlena poslodavac ti je dužan čuvati radno mjesto do povratka, zdravstveno se možeš osigurati preko TM, a mirovinsko uplaćivati - mjesečno cca 550 kn
ti si isto doma??uplacujes da znas cifru ili...??
FRIKY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.